Jump to content

ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ ΓΙΑ ΕΝΙΑΙΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ Η ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΛΑΜΟΓΙΑ


xasapis

Recommended Posts

Σημερα με πηραν 2-3 εν αναμονη ταλαιπωροι να μου πουν οτι βγηκε αποφαση για 2 αιτησεις στις ενιαιες ειδικοτητες.Ραδιο αρβυλα η παλι γινονται οι γνωστες αλητειες σε περιοδο εορτων?υποπτη σιωπη στο site...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Last Reply

Αυτό που ακούστηκε σήμερα είναι πως: όσοι κάνουν ειδικότητα με τρία κομμάτια, όπως για παράδειγμα η Νευρολογία, δικαιούνται να δηλώσουν και το τρίτο κομμάτι μαζί με το δεύτερο. Δηλαδή όταν ξεκινήσουν Παθολογία,δηλώνουν Ψυχιατρική (2ο κομμάτι), αλλά και Νευρολογία. Δεν το έχω διασταυρώσει ακόμα. Όποιος θέλει ας πάρει τηλ. στο Υπουργείο αύριο ή να ψάξει στο et.gr (εκτός κι αν είναι υπουργική απόφαση που φυσικά δεν δημοσιεύεται).

Ναι το ΦΕΚ που είπε ο labfotis είναι. Και ισχύουν και τα δύο, δλδ και για τις ενιαίες ειδικότητες και για αυτές με τα τρία κομμάτια.

The credits go to labfotis.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το link για το ΦΕΚ φαίνεται να έχει πρόβλημα (ως συνήθως...)

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το βάλει κανείς στο Rapidshare για παράδειγμα;

Το ερώτημα μου είναι (αν και δεν έχω διαβάσει το ΦΕΚ) με ποίον τρόπο ισχύει και στις ενιαίες ειδικότητες;

Από όσο ξέρω μέχρι τώρα δηλώναμε από την αρχή σε μια αίτηση τα νοσοκομεία για μερική και πλήρη ειδικότητα. Τι ακριβώς άλλαξε;

emhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατροί που επιθυμούν να ειδικευτούν στις ειδικότητες των οποίων η άσκηση πραγματοποιείται με ενιαία τοποθέτηση πλην των ειδικοτήτων της παθολογίας και της γενικής χειρουργικής,μπορούν να υποβάλουν δύο αιτήσεις για σειρά προτεραιότητας σε νοσοκομεία που είναι αναγνωρισμένα να χορηγούν μειωμένη και πλήρη άσκηση αντίστοιχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρεπει να το ανοιξεις για να δεις περι τινος προκειται!!!!!!Η αλητεια σ ολο της το μεγαλειο!Μεγαλη Δευτερα δημοσιευεται η αποφαση!Παλι βολευτηκαν οι ημετεροι!Α ρε Γιαννοπουλε κ στον επιταφιο επανω εισαι ικανος να βγαλεις υπουργικη αποφαση!Αηδια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την Πεμπτη που πηγαμε στο Υπουργειο, ρωτωντας για το συγκεκριμενο ζητημα μας ειπε οτι δεν θα γινει κατι τετοιο άμεσα!!!

Ειναι ντροπη μεγάλη Δευτέρα να δημοσιευεται ενα τετοιο ΦΕΚ, χωρις καμια προηγουμένως ενημερωση!

Ειναι σαφες οτι τη Δευτερα το πρωι οι δηλώσεις εγιναν από τους ημετερους!!

Και επειδη οι τσατσοι ειναι αναμεσα μας, ας ψαξουμε ποιοι το ηξεραν και δηλωσαν χθες!! Δεν θα δυσκολευτειτε να τους βρειτε.. Ειναι και moderatot του σαιτ!

Πέρα από την λαμογιά του ζητηματος που εξηγει και μερικα ουσιωδη ζητηματα για το πως καποιοι καταφερνουν να προχωρανε και να φτιαχνουν τα δικτυα τσατσωματος τους, αυτο σημαινει μεγαλη ανακουφιση για τις εν μπλοκ ειδικοτητες παιδιατρικη οφθαλμολογια, ψυχιατρικη κτλ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επιβεβαιωνω κι εγω οτι ηδη στις μικρες πολεις τουλαχιστον, υπαρχουν ατομα που εχουν δηλωσει απο χθες 9 το πρωι.Νομιζω ειναι σαφες τι σημαινει αυτο και οτι τοσο νωρις δεν μπορει παρα να το ξερει καποιος που εχει γνωριμιες( και να εχει κανει και ταξιδι απο την προηγουμενη μερα --ελεος) Ειναι απαραδεκτο να γινεται για μια ακομη φορα γνωστος ο νεος νομος πασχα( και περυσι νομιζω λιγο μετα το πασχα ηταν ε?)

Stap , οταν θελουμε να πουμε κατι συγκεκριμενο για καποιον , το λεμε συγκεκριμενα .Δε λεμε ονομα , λεμε ονομα χρηστη ( που ειναι "ανωνυμο" κατα καποιο τροπο ) και αν θελει σου απανταει .Ειναι κακο να αφηνονται υπονοουμενα για ολους .Καποιοι εχουν γνωριμιες .Οκ, δε θα πεθανουμε , ουτε θα τους ριξουμε στην πυρρα , σωστα?

Απο την αλλη ειναι γνωστο πως λειτουργουν τα πραγματα σ΄αυτη τη χωρα .Αν σε καποιον δεν αρεσει αυτο το συστημα ας σκεφτει τι ειδους πολιτικοι του αξιζουν.Καμια συζητηση λοιπον, ετσι?( δεν υπαρχει αντικειμενο συζτησης πια)

αυτα και καλη τυχη σε οσους δηλωσουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την Πεμπτη που πηγαμε στο Υπουργειο, ρωτωντας για το συγκεκριμενο ζητημα μας ειπε οτι δεν θα γινει κατι τετοιο άμεσα!!!

Ειναι ντροπη μεγάλη Δευτέρα να δημοσιευεται ενα τετοιο ΦΕΚ, χωρις καμια προηγουμένως ενημερωση!

Ειναι σαφες οτι τη Δευτερα το πρωι οι δηλώσεις εγιναν από τους ημετερους!!

Και επειδη οι τσατσοι ειναι αναμεσα μας, ας ψαξουμε ποιοι το ηξεραν και δηλωσαν χθες!! Δεν θα δυσκολευτειτε να τους βρειτε.. Ειναι και moderatot του σαιτ!

καταλαβαινω την frustration σου κι εγω μεσα στη τσατιλα μου θα ημουν. σιγουρα καποιοι εδω στο forum ξερουν πραγματα που δεν ξερουν αλλοι, αλλα γιατι τα βαζεις με τους moderator? εχεις συγκεκριμενα ονοματα στο μυαλο? αν ναι μιλα?

αλλα και να μιλησεις δε νομιζω να αλλαζει τιποτα, κανεις δεν εχει υποχρεωση να σου πει αυτα που ξερει αν τον καιει γιαυτον η καποιον γνωστο του. ας μην ξεχναμε πως το portal αυτο δουλευει χαρη στην προσωπικη ενασχοληση καποιων ατομων που απλα γουσταρουν να ενημερωνουν οπως θα ηθελαν να ενημερωθουν αυτοι καποτε.

αν οι πληροφοριες ειναι σωστες, λαθος, η καθυστερημενες: take it with a grain of salt!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και επειδη οι τσατσοι ειναι αναμεσα μας, ας ψαξουμε ποιοι το ηξεραν και δηλωσαν χθες!! Δεν θα δυσκολευτειτε να τους βρειτε.. Ειναι και moderatot του σαιτ!

Έχεις άδικο φίλε, τι σημαίνει "ας ψάξουμε"?

Ο καθένας κοιτάει την πάρτη του στο κάτω κάτω και δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο θα έπρεπε να απολογηθεί "δημόσια" όποιος κι αν είναι.

Καλώς ή κακώς, that's life.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και επειδη οι τσατσοι ειναι αναμεσα μας, ας ψαξουμε ποιοι το ηξεραν και δηλωσαν χθες!! Δεν θα δυσκολευτειτε να τους βρειτε.. Ειναι και moderatot του σαιτ!

Έχεις άδικο φίλε, τι σημαίνει "ας ψάξουμε"?

Ο καθένας κοιτάει την πάρτη του στο κάτω κάτω και δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο θα έπρεπε να απολογηθεί "δημόσια" όποιος κι αν είναι.

Καλώς ή κακώς, that's life.

Κοίτα sapientia, δεν ξέρω τι έχει συμβεί σ' αυτή την περίπτωση, αλλά τις λαμογιές δεν πρέπει να τις αφήνουμε απαρατήρητες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλά είμαστε σοβαροί? αλλάζουν νόμους μέσα σε αργίες, το αρνούνται μέχρι την τελευταία στιγμή και καθόμαστε και συζητάμε ποιοι είναι οι κερδισμένοι (αυτή τη φορά)? ένας σύλλογος - ένας - να κάνει μια ξεγυρισμένη καταγγελία σε συνήγορο του πολίτη και μμε δεν υπάρχει? λέω τώρα εγώ emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ένας σύλλογος - ένας - να κάνει μια ξεγυρισμένη καταγγελία σε συνήγορο του πολίτη και μμε δεν υπάρχει? λέω τώρα εγώ emeleos

ε θα το πω να μην το πω? ο ΣΑΙΕΠ τστνπου κανει? μονο για τους δικατσαδες και οταν εχουν απεργια τα αγροτικα ξερει να φωναζει? αυτη τη "νεκροφαγία" που κανουμε αναμεσα μας κανεις δεν τη βλεπει?

κριμα :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοίτα sapientia, δεν ξέρω τι έχει συμβεί σ' αυτή την περίπτωση, αλλά τις λαμογιές δεν πρέπει να τις αφήνουμε απαρατήρητες...

Συμφωνώ απόλυτα με την καταγγελία του περιστατικού αλλά όχι με τις προσωπικές προεκτάσεις.

Αν εξαπολύσω παρόμοια κατηγορία, παρόλο που θα γνωρίζω σε ποιον αναφέρομαι θα θέσω -όχι εσκεμμένα- υπό αμφισβήτηση ολόκληρη την ομάδα συντονιστών στα μάτια των υπόλοιπων αναγνωστών.

Προσωπικά, δεν θα μπορούσε να με απασχολεί λιγότερο το όνομα του συναδέλφου.. Επαναλαμβάνω πως βρίσκω παράταιρη την απολογία εκ μέρους του όπως και την ανάρτηση ταμπέλας "λαμόγιο", την περιφορά στους forum-ιακούς διαδρόμους και τον λιθοβολισμό.

Σαφώς δεν επικροτώ το φαινόμενο και κατανοώ την οργή μα αργά ή γρήγορα όλοι μαθαίνουμε πως η ζωή είναι σκληρή κι αν επιτρέπεις στην προκειμένη περίπτωση ο φίλος ίσως υπερέβη το όριο μετατοπίζοντας το βάρος σε δευτερεύουσας σημασίας ζήτημα.

Συμφωνώ επίσης με Clemence περί συλλόγου και καταγγελίας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και στην υπεύθυνη δήλωση τι γράφουμε? Ότι βάσει του τάδε ΦΕΚ δηλώνω και σε αυτό το νοσοκομείο ειδικότητα??

Μ. Δευτέρα στις 12.00 το πρωί ήταν μαζεμένοι καμιά 40αριά δικατσάδες με το ΦΕΚ στο χέρι. Η Νομαρχία Αθηνών ήταν ενήμερη του γεγονότος και είχε ήδη τροποποιήσει τις υπεύθυνες δηλώσεις. Αυτά για να ξέρετε ποιοι γνώριζαν από πριν. Την ίδια στιγμή η Νομαρχία Πειραιά δεν είχε ιδέα για το επίμαχο ΦΕΚ και οι υπόλοιπες νομαρχίες της επαρχίας έπαιρναν τηλέφωνο τη Νομαρχία Αθηνών για να ενημερωθούν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

9ισχυει και για ενδοκρινολογία;

Η ενδοκρινολογία καλύπτεται από τον περσινό νόμο. Όταν διοριστείς στην Παθολογία, μπορείς να κάνεις 2 αιτήσεις για ενδοκρινολογία (μία για μερική και μία για πλήρη ειδικότητα).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν εξαπολύσω παρόμοια κατηγορία, παρόλο που θα γνωρίζω σε ποιον αναφέρομαι θα θέσω -όχι εσκεμμένα- υπό αμφισβήτηση ολόκληρη την ομάδα συντονιστών στα μάτια των υπόλοιπων αναγνωστών.

Συμφωνώ επίσης με Clemence περί συλλόγου και καταγγελίας.

ε θα το κανω εγω για σενα. αν θελουμε να ειμαστε καθαριοι συνειδησιακα και να μην φτανουμε σ'αυτα τα αποτελεσματα πρεπει να ειναι καθαριες και οι διαδικασιες που οδηγησαν εδω. δεν θα εξαπολυσω κατηγοριες προς moderators η αλλους παραγοντες του forum που δεν γνωριζω. ξερω μοναχα πως ορισμενοι κοτσαρουν στην υπογραφη τους ΣΑΙΕΠ με μεγαλα γραμματα.

ε που στον πτς ειναι ο ΣΑΙΕΠ? ρωτησα και πριν. τωρα το μαθαμε. περασαν τον νομο νυχτα μεσα στις διακοπες. καποιοι ημετεροι τον ξεραν και υπερκερασαν θεσεις απο αλλους. ΣΑΙΕΠ κουνησου. δεν εισαι εδω για να κυνηγας μοναχα δικατσαδες η για να μαζευεις επιστολες υποστηριξης..

κουνηθειτε λοιπον. επισημη καταγγελια στον συνηγορο του πολιτη. ποτε προταθηκε η παραπανω ρυθμιση?

ποτε συζητηθηκε στο υπουργειο?

ποιοι τον ξεραν και πως τον ξεραν πριν βγει στο ΦΕΚ?

γιατι σε τετοιες περιπτωσεις και μιας που επεφτε σε διακοπες δεν ειχε σημειωση να ξεκινα μια-δυο βδομαδες πιο μετα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ε θα το κανω εγω για σενα.

Ίσως δεν ήμουν σαφής και λυπάμαι αλλά με όλο τον σεβασμό, αν ήθελα να γράψω κάτι παραπάνω θα το είχα ήδη κάνει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδια αυτο το οργιο ανηθικοτητας δεν το καταλαβαινω .Βγαζουν ενα νομο περυσι για να βολεψουν αυτους που θελανε και αψυχολογητα αυτος ο νομος δεν αφορα τις ενιαιες .Πειτε μου τι προσφερει το οτι γινεται αυτο τελικα 1 χρονο μετα και αφου εχουν προηγηθει ορδες...ολα ειναι τυχαια και αθωα? Προφανως σκεφτηκαν να το κανουν τωρα για να βγει μαζι με τις θεσεις για λογους πολιτικους-εκλογων .Αυτη ειναι η πιο αθωα ερμηνεια που μπορει να δωσει κανεις.Αλλα τελικα που καταληγουμε? Οτι ο καθενας κανει ο, τι θελει , χωρις συνεπειες, παιζοντας πολιτικα παιχνιδια στην πλατη των πολιτων.

Και ναι, πολιτικα και νομικα , υπαρχει ζητημα ενημερωσης ολων των ενδιαφερομενων πλευρων , καθως κανενας δεν δικαιουται να βγαζει αποφασεις οι οποιες ανακοινωνονται με ημιεπισημο τροπο ωστε να παραμεινουν κρυφες αρχικα στον πολυ κοσμο.Και οχι, δε θα ηθελα να ειμαι θεση κανενος κακομοιρη , για τον οποιο η συγκεκριμενη απο φαση καθοριζε τη ζωη του και την αναμονη του , και οποιος θα μαθαινε τα σχετικα σημερα -αυριο , αφου θα ειχαν προηγηθει ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ .

μαλιστα χθες τα ΦΕΚ βγηκαν αργα το μεσημερι!

μαλιστα ....παντως καποιοι ταξιδεψαν ακομα και για επαρχιακες πολεις απο την Κυριακη και την Δευτερα εκαναν πρωτες μουρες τις σχετικες αιτησεις.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Kατι σκανδαλα του χρηματιστηριου και κατι ομολογα ωχριουν μπροστα σ'αυτα που συμβαινουν στο υπουργειο υγειας!!!Το ξαναλεω,ΦΕΚ τη Μ.Δευτερα!!!!!!Ελεος!Και σιγουρα καποιοι αναμεσα μας το ηξεραν.....Σε σοβαρη χωρα και οχι σε μπανανια λες,θα κανω την ταδε τροποποιηση σε 1μηνα και το ανακοινωνω σε sites νομαρχιες κτλ.Εδω ομως......Μ.Δευτερα και κρυφιως.Να δουμε μηπως βγει και τιποτα κυριακη του πασχα πανω στο αρνι!Α ρε σουβλισμα που θελουν ορισμενοι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.