Jump to content

ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ ΓΙΑ ΕΝΙΑΙΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ Η ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΛΑΜΟΓΙΑ


xasapis

Recommended Posts

ΠΡΩΤΑ ΖΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ... :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties:

χωρίς καμιά διάθεση ειρωνίας, αν δεν ενωθείτε κάπως όλοι όσοι είστε στην αναμονή, νομικές προσφυγές μάλλον είναι ασύμφορες ... έχεις δίκιο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Last Reply

Λατρεύω τα πουλάκια!!!!

ένα πουλάκι λοιπόν μου μίλησε

και μού'πε πως ξεχάσαν να ειδοποιήσουν

κορούλα βουλευτή της ΝΔ

για το νέο ΦΕΚ

και θα υπάρξει αντίδραση!!!!

χοχο

-Αλέκοοο, πόσο είναι η αναμονή για Παιδοψυχιατρική στο Αγία Σοφία????

-......

-ΠΟΣΟΟΟΟ??????

χαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1.Αν νομίζεις ότι θέλω να το παίξω εξυπνος, μάλλον με παρεξήγησες.

2.Συνειδητοποιείς ότι κάθε υπόθεση είναι διαφορετική. ( Άλλο οι δικατσαδες άλλο αυτό το φεκ).

3.Αν η συμβουλή των φίλων σου νομικών είναι να μην ασχοληθείς, φρόνιμο θα ήταν να την ακολουθήσεις.

4.Και το κίνητρο υπάρχει για να μαζευτούν 1000 άτομα και εγγυημένη είναι η κάλυψη από εφημερίδες της αντιπολίτευσης.

5.Μόνο στην Ελλάδα αποτελεί απιαστο όνειρο η σύσταση ενός συλλόγου 1000 ατόμων. Είναι αξιοπερίεργο το πώς τόσες χιλιάδες ανειδίκευτων γιατρών δέχονται να εκπροσωπούνται από τον ΣΦΙΑ.

6.Μάλλον την ώρα μας χάνουμε :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1.Αν νομίζεις ότι θέλω να το παίξω εξυπνος, μάλλον με παρεξήγησες.

2.Συνειδητοποιείς ότι κάθε υπόθεση είναι διαφορετική. ( Άλλο οι δικατσαδες άλλο αυτό το φεκ).

3.Αν η συμβουλή των φίλων σου νομικών είναι να μην ασχοληθείς, φρόνιμο θα ήταν να την ακολουθήσεις.

4.Και το κίνητρο υπάρχει για να μαζευτούν 1000 άτομα και εγγυημένη είναι η κάλυψη από εφημερίδες της αντιπολίτευσης.

5.Μόνο στην Ελλάδα αποτελεί απιαστο όνειρο η σύσταση ενός συλλόγου 1000 ατόμων. Είναι αξιοπερίεργο το πώς τόσες χιλιάδες ανειδίκευτων γιατρών δέχονται να εκπροσωπούνται από τον ΣΦΙΑ.

6.Μάλλον την ώρα μας χάνουμε :)

Όσον αφορά το 1. σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να αφήσω καμία υπόνοια για κάτι τέτοιο,απλά συζήτηση πήγα να ανοίξω για το πως έχουν τα πράγματα στη δύσμοιρη Ελλαδίτσα...Όσον αφορά το 5. πίστεψε με δεν είμαστε μόνο εμείς οι 2 που έχουμε από ότι φαίνεται την ίδια άποψη... emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως είναι γεγονός ότι η διάταξη αυτή -αν και πέρσι το Πάσχα ήμουν ένθερμος υποστηρικτής της- δε βοηθά ιδιαιτέρως τα άτομα που έχουν δηλώσει εδώ και καιρό ειδικότητα! Στην καλύτερη περίπτωση να κατέβει για όποιο πρόλαβε κανα 6μηνο. Το να πας να βρεις σπίτι και να στήσεις νοικοκυριό για τόσο λίγο χρόνο - κι αν η αναμονή είναι ήδη 6 χρόνια και όχι καμιά 2ετία- ακούγεται πιο πολύ ως ταλαιπωρία παρά ως διευκόλυνση!

Και το θέμα τελικά είναι όπως φάνηκε κυρίως με τις τριπλές ειδικότητες ότι δεν έλυσε κάνενα πρόβλημα...μάλλον δημιούργησε πιο πολλά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1.Αν νομίζεις ότι θέλω να το παίξω εξυπνος, μάλλον με παρεξήγησες.

2.Συνειδητοποιείς ότι κάθε υπόθεση είναι διαφορετική. ( Άλλο οι δικατσαδες άλλο αυτό το φεκ).

3.Αν η συμβουλή των φίλων σου νομικών είναι να μην ασχοληθείς, φρόνιμο θα ήταν να την ακολουθήσεις.

4.Και το κίνητρο υπάρχει για να μαζευτούν 1000 άτομα και εγγυημένη είναι η κάλυψη από εφημερίδες της αντιπολίτευσης.

5.Μόνο στην Ελλάδα αποτελεί απιαστο όνειρο η σύσταση ενός συλλόγου 1000 ατόμων. Είναι αξιοπερίεργο το πώς τόσες χιλιάδες ανειδίκευτων γιατρών δέχονται να εκπροσωπούνται από τον ΣΦΙΑ.

6.Μάλλον την ώρα μας χάνουμε :)

Τίποτα δεν κερδίζεται με την ειρωνεία μεταξύ μας.

Η δικαστική οδός είναι δύσκολη και χρονοβόρα, όμως ναι, κάποια στιγμή πρέπει να ξεκινήσουν και αυτά.

Το θλιβερό (και ντροπιαστικό, για σχεδόν όλους) είναι ότι όντως θεωρούμε δύσκολο το να συστηθεί ένας τέτοιος σύλλογος.

Γιατί βλέπετε μετά από χιλιάδες ποστ απαξίωσης κάθε ΣΦΙΑ και κάθε μορφής συλλογικής διεκδίκησης, καταλήγουμε να ξεχνάμε το αυτονόητο: Ότι ενδιαφέρον για κάτι τέτοιο δεν πρέπει να επιδείξουν τα παιδιά μόνο των μονών ειδικοτήτων αλλά και οι 10.000 (?) σε αναμονή. Εξαιτίας αυτής της νοοτροπίας, του εμάς δε μας αφορούν γιατί εμείς δεν έχουμε μονή ειδικότητα, δεν υπάρχει κανένα συλλογικό όργανο που να μας καλύπτει και μας γμ όποτε γουστάρουν.

Εμένα προσωπικά δεν με αφορά άμεσα το συγκεκριμένο (σε δύο τμήματα γαρ η ειδικότητα), αλλά αν ξεκινήσει κάτι τέτοιο, υπολογίστε με μέσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εξαιτίας αυτής της νοοτροπίας, του εμάς δε μας αφορούν γιατί εμείς δεν έχουμε μονή ειδικότητα, δεν υπάρχει κανένα συλλογικό όργανο που να μας καλύπτει και μας γμ όποτε γουστάρουν.

Εμένα προσωπικά δεν με αφορά άμεσα το συγκεκριμένο (σε δύο τμήματα γαρ η ειδικότητα), αλλά αν ξεκινήσει κάτι τέτοιο, υπολογίστε με μέσα.

Σωστός.....Πίστεψε με και εμένα έμμεσα με ενδιαφέρει(σε 2 τμήματα επίσης η ειδικότητα) αλλά είναι αυτό που που είπες,εάν δεν οργανωθούμε θα μας γαμ....όποτε γουστάρουν.Άλλος για τη βάρκα.... :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.