Jump to content

ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ ΓΙΑ ΕΝΙΑΙΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ Η ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΛΑΜΟΓΙΑ


xasapis

Recommended Posts

Να δουμε μηπως βγει και τιποτα κυριακη του πασχα πανω στο αρνι!Α ρε σουβλισμα που θελουν ορισμενοι!

για την ημερα της αναστασης φυλανε την καλυτερη ρυθμιση: υπεραριθμες θεσεις σε κεντρικα νοσοκομεια της αττικης και της θεσσαλονικης σε ολες τις ειδικοτητες με τήρηση αυστηρης σειρας προτεραιοτητας στη νομαρχια. η αυστηρη σειρα βγαινει σε αλλο ΦΕΚ, λυπουμαστε για την ταλαιπωρια! emfez

δευτε λαβετε φως! emevlogies

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Last Reply

Μ. Δευτέρα στις 12.00 το πρωί ήταν μαζεμένοι καμιά 40αριά δικατσάδες με το ΦΕΚ στο χέρι. Η Νομαρχία Αθηνών ήταν ενήμερη του γεγονότος και είχε ήδη τροποποιήσει τις υπεύθυνες δηλώσεις. Αυτά για να ξέρετε ποιοι γνώριζαν από πριν. Την ίδια στιγμή η Νομαρχία Πειραιά δεν είχε ιδέα για το επίμαχο ΦΕΚ και οι υπόλοιπες νομαρχίες της επαρχίας έπαιρναν τηλέφωνο τη Νομαρχία Αθηνών για να ενημερωθούν.

Δικατσα δικατσα

εσυ μου αναψες φωτια...

δικατσα δικατσα

θα σε καψω μια βραδια..

τωρα γιατι ερχονται στο νου μου προσφατες μνημες του οκτωβρη που ανοιγαν δημ.υπηρεσιες

κυριακατικα..για να προλαβουν καποιοι....η μ.δευτερα μας πειραξε?

τελικα ποιος κυβερναει αυτο το τοπο? η μαλ..α με το μαστιγιο που δερνει τους κυβερνοντες !

ασχετο ,αλλα η ρυθμιση μονο ευνοικη μπορει ναναι καθως οσοι εχουν δηλωσει πληρη ειδικοτητα

πχ.ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑ, ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ κ θα περιμαναν αιωνες μπορουν πλεον να δηλωσουν 1-2 χρονια αλλου

παραλληλα και να μειωσουν την αναμονη τους,αλλα ο τροπος που "βγηκε" η ειδηση με το νομο προς τα εξω κανει μπαμ...

και δινει προτεραιοτητα στα λαμογια......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε Πλουταρχε τι ευνοικη και ιστοριες ......πρωτον δεν το ξερουν ολοι , και δευτερον ηθικα δεν υπερχει δικαιολογια που αυτες οι ρυθμισεις δεν εγιναν περυσι , μαζι με το αλλο το φυντανι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν υπαρχει δικαιολογια για καμια λαμογια..

ευνοικη για αυτους που το εκμεταλευτηκαν κ θα το εκμεταλλευτουν στη συνεχεια

και για αυτους που θα πεσουν λιγο οι αναμονες τους χαρη στο μετρο αυτο...που αργησε να γινει και εγινε οπως εγινε...θα παραπονεθουν οι παλιοι που δε το προλαβαν και οι μεταγενεστερει των οποιων οι θεσεις κλεινουν για τα καλα πλεον....σε ενιαιες ειδικοτητες με τα νεα δεδομενα....

στην υγεια των λαμογιων, του δικατσα κ του υπουργειου κοιν. ανευθυνοτητας :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα παιδιά.Θα έπρεπε να το περιμένουμε κάτι τέτοιο,που ναι μεν είναι καλό για πολλές ειδικότητες,αλλά σε ένα οργανωμένο κράτος θα είχαν υπάρξει ανάκοινώσεις προηγούμενα και δε θα΄έπρεπε κάθε φορά που κάτι σημαντικό συμβαίνει,εμεί να μυιρίζουμε τα νύχια μας.

Ισχύει οτι το ΦΕΚ έχει ημερομηνία 28/3; Αν ναι , τότε εξηγείται η ετοιμότητα κάποιων.Αν και δε νομίζω οτι είναι ΔΙΚΑΤΣΑ στη μέση.Δώστε φώτα και θεωρίες συνομωσίας!

Πάμε γκρίνια!!!! :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα παιδιά.Θα έπρεπε να το περιμένουμε κάτι τέτοιο,που ναι μεν είναι καλό για πολλές ειδικότητες,αλλά σε ένα οργανωμένο κράτος θα είχαν υπάρξει ανάκοινώσεις προηγούμενα και δε θα΄έπρεπε κάθε φορά που κάτι σημαντικό συμβαίνει,εμεί να μυιρίζουμε τα νύχια μας.

Ισχύει οτι το ΦΕΚ έχει ημερομηνία 28/3; Αν ναι , τότε εξηγείται η ετοιμότητα κάποιων.Αν και δε νομίζω οτι είναι ΔΙΚΑΤΣΑ στη μέση.Δώστε φώτα και θεωρίες συνομωσίας!

Πάμε γκρίνια!!!! :anavwfwties:

To ΦΕΚ έχει ημερομηνία 21/3/07. Δεν ξέρω αν αυτό σημαίνει ότι κάποιοι μπορούσαν να είχαν ενημερωθεί νωρίτερα ψάχνοντας τα ΦΕΚ από το Εθνικό Τυπογραφείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα παιδιά.Θα έπρεπε να το περιμένουμε κάτι τέτοιο,που ναι μεν είναι καλό για πολλές ειδικότητες,αλλά σε ένα οργανωμένο κράτος θα είχαν υπάρξει ανάκοινώσεις προηγούμενα και δε θα΄έπρεπε κάθε φορά που κάτι σημαντικό συμβαίνει,εμεί να μυιρίζουμε τα νύχια μας.

Ισχύει οτι το ΦΕΚ έχει ημερομηνία 28/3; Αν ναι , τότε εξηγείται η ετοιμότητα κάποιων.Αν και δε νομίζω οτι είναι ΔΙΚΑΤΣΑ στη μέση.Δώστε φώτα και θεωρίες συνομωσίας!

Πάμε γκρίνια!!!! :anavwfwties:

To ΦΕΚ έχει ημερομηνία 21/3/07. Δεν ξέρω αν αυτό σημαίνει ότι κάποιοι μπορούσαν να είχαν ενημερωθεί νωρίτερα ψάχνοντας τα ΦΕΚ από το Εθνικό Τυπογραφείο.

Πολλά δεν ξέρουμε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν ειχε ημερομηνια τοτε μιση ντροπη δικια μας. αλλα και παλι, δεν θα επρεπε ο ΣΑΙΕΠ να γνωριζει απ'τις επαφες τους αμεσα με το υπουργειο? υποτιθεται αυτη τη στιγμη ειναι ο stakeholder για τα δικαιωματα των αποφοιτων και μελλοντικων ειδικευομενων...

τι κανουμε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν.....

Το σκηνικό είναι το ίδιο που δημιουργήθηκε πέρσι τέτοια εποχή....Οι λίγοι και εκλεκτοί που τους το είχαν σφυρίξει νωρίτερα,πρωί πρωί της Μ.Δευτέρας όρμησαν στις νομαρχίες και δήλωσαν...Αν κάποιος ενδιαφέρεται να μάθει ποιοί ήταν αυτοί,μπορεί να ψάξει τις ημερομηνίες αιτήσεων στις νομαρχίες...Αλλά ότι ήταν να γίνει έγινε.

Όσο για τον ΣΑΙΕΠ

ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ,ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΤΕΛΕΙ ΥΠΟ ΔΙΑΛΥΣΗ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ΤΟΥ ΔΣ ΤΟΥ.Αυτά.Το μοιρολόι μπο΄ρεί να συνεχιστεί....

Ναι ρε stap,για πες μας ποιούς υπονοείς...Γιατί από πουτανιές καλός είσαι,αλλά από ουσία μηδέν...

Και κάτι άλλο....

Αυτός ο λαμπρός ΣΦΙΑ πως και δεν ενημερώθηκε???

Ε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα!Επινα καφεδάκι Δευτέρα μεσημέρι, γύρω στις 2 όταν με πήρε η Α να μου πει για το καινούριο ΦΕΚ, που της το χε πει στρατιώτης-γιατρος Β που του το πε πρόσωπο Γ, πρώην πρόεδρος παράταξης της σχολής μας ο οποίος είχε ήδει δηλώσει το πρωί . Και για όσους δεν κατάλαβαν, ο "πρόεδρος" ήξερε, δήλωσε και μετά μέσα στο πνεύμα των ημερών , έδωσε σάρκα και οστά στο "αγαπάτε αλλήλους", ενημερώνοντας τους "κοινούς θνητούς".Καλώς ή κακώς δεν με αφορά το θέμα, αυτό όμως που με αφορά είναι ότι μέσα σε λιγότερο από ένα χρόνο το ΥΥΚΑ άλλαξε τους νόμους για τις ειδικότητες χωρίς καμία ουσιαστική επίλυση του προβλήματος.(Ξεκίνησε κανείς Οφθαλμολογία αμέσως;) πιστεύω ότι το ΥΥΚΑ αντιμετωπίζει το θέμα με μπακαλίστικη και ακρως ψηφοθηρικη νοοτροπία και το μόνο θετικό που βλέπω είναι να μην ξεμένουν τα επαρχιακά νοσοκομεία από ειδικευομένους. Το πρόβλημα όμως και πάλι θα διαιωνιστεί. Δηλαδή αν τρέξουν 50 άτομα να δηλώσουν 9 μήνες Παιδιατρική στην Κωλοπετινίτσα που χει μόνο 2 θέσεις, διορθωθήκαν τα πράγματα; :withstupid:

Δυσπιστία και για τις νέες θέσεις. Τώρα που εγκρίθηκε το 4ο ΚΠΣ θα ανοίξουν 1300 θέσεις;Απλά καλό θα είναι να μην ανοίξουν 1300 θέσεις "υπεραρίθμων".

Όσο για τον ΣΑΙΕΠ, δεν γίνεται να κατηγορούμε αλλά όταν γίνονται εκλογές και συμ=νελεύσεις να βγάζουμε την ουρά μας απέξω. Και τότε με τα αγροτικα, είχαμε μαζευτεί αρκετά άτομα, γι αυτό και κινηθήκαμε. Τώρα που ο καθένας κοιτάει την πάρτι του, μην περιμένετε 5 άτομα να βγάλουν το φίδι από την τρύπα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσο για τον ΣΑΙΕΠ

ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ,ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΤΕΛΕΙ ΥΠΟ ΔΙΑΛΥΣΗ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ΤΟΥ ΔΣ ΤΟΥ.Αυτά.Το μοιρολόι μπο΄ρεί να συνεχιστεί....

μαιστα. γιατι λοιπον δεν παραιτειται το δς να κανει χωρο για νεοτερους? σεβομαι την προσπαθεια τους οσο κρατησε (βλεπε: οσο καιγοντουσαν να βολευτουν αυτοι) αλλα μιας που τωρα οπως λες εσυ βασιλη εχουν "επαγγελματικες υποχρεωσεις" ας κανουν στην ακρη να μπουν αλλοι που ειναι διατεθειμενοι να τρεξουν.

συγνωμη που τα λεω εξω απ'τα δοντια αλλα ετσι δεν ειναι?

ΚΑΙ συνταξιουχος ΚΑΙ προεδρος 15μελους σε λυκειο δε γινεται... γινεται?!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eliak γλυκε μου , σου κανω εντιτ ......ειπαμε , δε γραφουμε greeklish εδω .....η ελληνικουλια ή αγγλικουλια ....διαλεξε .....

τωρα , βεβαια , αν κρινω απ΄την τελευταια λεξη που ητανε "βοηθεια" , μαλλλον μπερδευτηκες λογω πανικου ;)

ξαναρωτα μας , να σου απαντησουμε ....κατι για τις θεσεις ελεγες, σωστα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προφανώς ο ΧΧΧΧΧΧ δεν έχει γίνει πρόεδρος πουθενά και επειδη στο Ελλάδιστάν ΟΛΟΙ πρέπει να περάσουμε από το πόστο αυτό, ορέγεται τον ΣΑΙΕΠ. Πριν μιλήσεις όμως και πεις για βολέματα , πρέπει να; σου πω ότι ΔΥΣΤΥΧΩΣ, για τα θέματα που τρέχαμε τότε, και λίγοι ήμασταν και δεν πετύχαμε αυτά που θέλαμε....Για ποιο βόλεμα μιλάς λοιπόν;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν θέλω να δικαιολογήσω την ανυπαρξία του ΣΑΙΕΠ- είμαι κι εγώ από αυτούς που κάποια στιγμή παράτησαν το τρέξιμο. Το θέμα είναι ότι όλοι θυμούνται τον ΣΑΙΕΠ όταν νιώθουν θιγμένοι για κάτι: "Πού είναι ο ΣΑΙΕΠ τώρα που μας τρώνε τα αγροτικά" και "πού είναι ο ΣΑΙΕΠ τώρα που βγήκε αυτό το ΦΕΚ" και "πού είναι ο ΣΑΙΕΠ τώρα που έγινε το ένα και το άλλο και το παράλλο".

Εγώ απλά θα απαντήσω "πού είστε όλοι εσείς όταν ΔΕΝ θίγεται το προσωπικό σας συμφέρον". Πού είστε όταν χρειάζεται να βοηθήσετε. Όχι ΜΕΤΑ τα ΦΕΚ. ΠΡΙΝ τα ΦΕΚ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βρε strychine μου τη λες κι απο πανω? αν ησουν τοσα χρονια παραγοντας της ΣΑΙΕΠ και δεν εχεις καταφερει τιποτα τοτε παραιτησου και ασε καποιον αλλο να παρει τη θεση σου. μη με κανεις να κανω προσωπικες επιθεσεις γιατι δε μενδιαφεριε, αλλα τα θελει ο κωλος σου μου φαινεται. οχι δε μενδιαφερει να γινω προεδρος του ΣΑΙΕΠ αλλα οσο πλησιαζιε η μερα του πτυχιου θα ηθελα να ξερω οτι υπαρχει ενας φορεας που μετα θα με προστατεψει απτους εξω και απο ορισμενα λαμογια απο μεσα.

sovereign. δεν καταλαβα αν εισαι μελος του ΣΑΙΕΠ αλλα αν εισαι τωρα που βολευτηκες στο manchester δειξε σε κανεναν αλλο πως λειτουργει ο ΣΑΙΕΠ, που ειναι οι δικηγοροι, κλπ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το λάθος που έγινε με τον ΣΑΙΕΠ είναι ότι δεν τον ξεκίνησαν επαγγελματίες συνδικαλιστές τύπου ΣΦΙΑ, αλλά απόφοιτοι που ήθελαν όντως να αλλάξουν κάτι προς το καλύτερο. @@. Όποιος ασχοληθεί μετά από εμάς ας μας γράψει μετά από κανένα χρόνο τις εντυπώσεις του από το ψυχιατρείο που πλέον θα είναι έγκλειστος.

Γι' αυτόν που μιλάει για βολέματα στο εξωτερικό, ελπίζω να κάνει πλάκα. Αλλά μάλλον θα κάνει, γιατί τη μία λέει "που να τρέχεις στα εξωτερικά" και την άλλη "εσείς που βολευτήκατε στα εξωτερικά".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Is there something Im missing?!

Nomarxia Athinnwn just told my dear beloved mother that this trick: ?apply for both parts at the same time? also applies to specialties with 2 parts ie. Cardiology. Which means, if yer on a waiting list for internal medicine u can go ahead and put ur name down for cardiology also?

Could someone clarify this for me plz?

No greek fonts at work

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορεί κάποιος να κάνει copy-paste αυτό το ΦΕΚ τέλος πάντων;

ΥΓ: Πάντως με μια γρήγορη ματιά στο site της Νομαρχίας, κανείς δεν έχει δηλώσει πχ Καρδιολογία Ιπποκράτειο την τελευταία βδομάδα. Αν ίσχυε αυτό, cianyde, δεν θα είχαν συρρεύσει ήδη εκατοντάδες;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το λάθος που έγινε με τον ΣΑΙΕΠ είναι ότι δεν τον ξεκίνησαν επαγγελματίες συνδικαλιστές τύπου ΣΦΙΑ, αλλά απόφοιτοι που ήθελαν όντως να αλλάξουν κάτι προς το καλύτερο. @@. Όποιος ασχοληθεί μετά από εμάς ας μας γράψει μετά από κανένα χρόνο τις εντυπώσεις του από το ψυχιατρείο που πλέον θα είναι έγκλειστος.

Γι' αυτόν που μιλάει για βολέματα στο εξωτερικό, ελπίζω να κάνει πλάκα. Αλλά μάλλον θα κάνει, γιατί τη μία λέει "που να τρέχεις στα εξωτερικά" και την άλλη "εσείς που βολευτήκατε στα εξωτερικά".

μεγιστε, ημουν ειρωνικος γιατι μου φανηκε και το δικο σου υφακι ειρωνικο. πριν σου πουμε τις εντυπωσεις μας να μας περιγραψεις αναλυτικα τις εμπειριες σου. αν θες να το παιξεις μεντορας κανε ενα τεραστιο ποστ μαζι με τους αλλους παραγοντες και περιγραψε τι χρειαζεται να γινει, τι παγιδες να αποφυγουμε, τι να κανουμε, κτλ.

η αληθεια ειναι πως δεν θελω να τρεχω στα εξωτερικα. αλλα το βολεμα γινεται και στο εξωτερικο και στο εσωτερικο, αναλογα τις διασυνδεσεις οπως φαινεται. για το εξωτερικο ισως θελει και λιγο παραπανω αξια (βαθμοι, συστατικες) για το εσωτερικο φτανει η εγκυρη πληροφορηση (ΦΕΚοειδης) οπως φανηκε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η αληθεια ειναι πως δεν θελω να τρεχω στα εξωτερικα. αλλα το βολεμα γινεται και στο εξωτερικο και στο εσωτερικο, αναλογα τις διασυνδεσεις οπως φαινεται. για το εξωτερικο ισως θελει και λιγο παραπανω αξια (βαθμοι, συστατικες) για το εσωτερικο φτανει η εγκυρη πληροφορηση (ΦΕΚοειδης) οπως φανηκε.

Mην ισοπεδωνουμε τα παντα...

Το ελληνικο μπαχαλο δεν υπαρχει πουθενα

Δεν ειναι ΑΞΙΑ η "εγκυρη" (εγω την καλω τσατσικη) πληροφορηση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.