Jump to content

ΚΟΜΠΙΝΕΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ


Recommended Posts

τυχαια επεσα πανω σε μια εφημεριδα στο ιντερνετ, ρηγμα λεγεται(αριστερη) οπου αναφερεται σχετικα με τις κομπινες το εξης

ιατροι ανειδικευτοι προσλαμβανονται στο ικα κ την επομενη του διορισμου μετατιθονται αθηνα για να κανουν ειδικοτητα στα νοσοκομεια του ικα για 4-5 χρονια,παρακαμπτοντας τις λιστες αναμονης.

ενω φαινεται οτι παραλληλα υπηρετουν σα γιατροι του ικα σε επαρχιακες περιοχες,εν προκειμενο καπου στη μυτηλινη.

το βρηκα σε αρθρο ψαχνωντας για κατι ασχετο στο γκουγκλ( ΑΝΕΙΔΙΚΕΥΤΟΙ ΙΑΤΡΟΙ

ηταν το θεμα ερευνας που εβαλα)

με ξαφνιασε δυσαρεστα αν αληθευει,δε ειχα ακουσει κατι τετοιο ξανα.ειπαμε, αλλα οχι κ ετσι!

α ρε βαρθολομαιε μεγαλε...... emcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Last Reply

ο κερατας ;) το μαθαινει παντα τελευταιος! πιστευω το πιασες το υπονοουμενο μεγαλε,μεγαλε!

αλλωστε ειμαι κ ψαρακι οπως λεει κ ο τιτλος μου!

κι οχι τιποτα αλλο, μου κοπηκε η φωνη κ δε μπορουσα να τραγουδισω το βραδι στο μαγαζι! ασε δραμα σου λεω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως για τους υπεράριθμους υποτίθεται ότι δεν υπάρχει θέμα αν μπορεί να τους υποστηρίξει το νοσοκομείο εφόσον πέρα από αυτούς που βρίσκονται στην κατηγορία των ασθενών όλοι οι άλλοι είναι άμμισθοι κι επομένως δεν επιβαρύνουν το ΥΥΚΑ....

Αυτά τα ολίγα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όλοι οι άλλοι είναι άμμισθοι κι επομένως δεν επιβαρύνουν το ΥΥΚΑ....

εξ' ου και το νόημα των διπλών δηλώσεων - δηλαδή κάποιοι υπεράριθμοι βρίσκονται είτε διορισμένοι είτε σε λιστα αναμονής υπεράριθμων ενώ ταυτόχρονα βρίσκονται και στην κανονική λίστα αναμονής.

Διότι σου λέει ο πτωχός (άμισθος) πλήν τίμιος υπεράριθμος: Κάτσε να γράψουμε κανα δυο χρονάκια ειδικότητας και όταν ανοίξει η θέση μας πάμε κυριλέ και κάνουμε και καμιά εφημερία άμα λάχει!

Και ερωτώ εγώ ο πλούσιος (με 12 εφημερίες το μήνα) πλην άτιμος (γράφουμε και κανα φασόν για να μαζέψουμε κανα φράγκο για τα δύσκολα χρόνια της αναμονής):

"είναι σίγουρα νόμιμο αυτό το πράμα που κάνουν οι πτωχοί πλην τίμιοι συνάδελφοι?"

"αν είναι νόμιμο πώς μπορώ να το κάνω κι εγώ?"

"αν δεν είναι νόμιμο, εγώ ο πλούσιος πλην άτιμος ιατρός που έχω τον υπεράριθμο από πάνω μου και μου καθηστερεί τη λίστα - την οποία όταν τη βλέπω και υπολογίζω το έτος που θα ανοίξει η θέση μου και με πιάνουν τα κλάμματα κι είμαι μόνος χαράματα - Πώς μπορώ να καταγγείλω μια τέτοια παρανομία χωρίς να βάλω το κεφάλι μου στο ντορβά και ίσως να gαmηθεί η καριέρα μου, όταν η εν λόγω παρανομία έχει κα κάνει με εκείνους που τόσο απροκάλυπτα φιγουράρουν σε 2 λίστες? (κοινώς πρέπει να έχουν τόσο μεγάλες πλάτες που να μπορούν να έχουν γραμμένους στ' αρxίdια τους ΚΑΙ τη λίστα, ΚΑΙ την κοινή της θέα, ΚΑΙ εμένα, ΚΑΙ εσένα, ΚΑΙ γενικά τα πάντα εκτός από τη πάρτη τους

Λέω εγώ. Ο πλούσιος πλήν άτιμος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν συνδυασουμε ολα τα ωραια μαθηματα λαμογιας εδω εχουμε

1)με την αποφοιτηση απο το λυκειο καρφι ανατολικη ευρωπη(6 χρονια, δυστυχως,δε γινεται ρε γαμωτο να τα μειωσουμε, αφου πλερωνουμε που πλερωνουμε κ ο πελατης εχει παντα δικιο....)

2)καπακι, στρατος 1 χρονο γνα γραφουμε 1 χρονο απο γεν.μερος ειδικοτητας

3)καπακι, εναλλακτικα αλλος 1 χρονος γεν.μερους(αν χρειαζεται) σαν υπεραριθμος η κατευθειαν 2 ειδικο μερος μεσω...ικα,υπεραριθμων...κτλ

η εναλλακτικα (προσοχη μονο για πολυ δυνατους παικτες) τηλ.στο διευθυντη του ντυναν απο ανθρωπο εμπιστοσυνης για εξασφαλιση θεσης(ποιος θα πει στον ιδιωτη γιατι πηρες το ταδε κ θα λαβει απαντηση?)

4)παραλληλα διδακτορικο τυπου" νατασουλας" κ ανοιγουν οι προυποθεσεις καριερας...σε στελνει κ ο προφεσσορ στον κολλητο του στο εξωτερικο για βεβαιωση μετεκπαιδευσης κ μετα χτυπας κ θεση δεπ, ανετααα...

ετσι καποιος που πχ.θελει να κανει ενδοκρινολογια ξεμπερδευει στο τσακα τσακα,αντι να περιμενει δεκαετιες...σα κοινος θνητος!

το παραπανω θα μπορουσε να ειναι οδηγος ιατρικης καριερας στην ελλαδα ,στο μαθημα του

σχολικου επαγγελματικου προσανατολισμου στα λυκεια emgoalemgoalemgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα θα το πω δεν αντέχω. Τους συλλόγους τί τους έχετε? Και καλά έτσι κι αλλιώς δεν θα κάνουν τπτ, αλλά καμιά καταγγελία έχετε ρίξει? Το Συνήγορο του Πολίτη τον ξέρετε?

Εγώ όταν μου έφαγαν τη θέση ειδικότητας τα γύρισα όλα + δικηγόρο + εξώδικα και τη θέση μου την ξαναπήρα. Εσείς τί σκέφτεστε?

Καταγγείλτε τους!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εγώ δεν αντέχω, τώρα που καίγεται το ΙΚΑ δεν έχετε ξεσηκώσει τους δημοσιογράφους; Τέτοια ψάχνουν. Για πάρτε κανά τηλέφωνο να γίνει της κακομοίρας, μη φοβάστε.

Ξεμπροστιάστε τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εγώ δεν αντέχω, τώρα που καίγεται το ΙΚΑ δεν έχετε ξεσηκώσει τους δημοσιογράφους; Τέτοια ψάχνουν. Για πάρτε κανά τηλέφωνο να γίνει της κακομοίρας, μη φοβάστε.

Ξεμπροστιάστε τους.

Λοιπον παιδες θα σας το σκασω εγω το μυστικό!

Δείτε στο σιτε της Νομαρχιας ποιος ειναι για μια θεση ειδικοτητας στην οφθαλμολογία (1 χρονο) και ταυτόχρονα υπεραριθμος στο Γενικο Κρατικο δηλαδη στο πανεπιστημιακό που δινει βεβαια 4 χρόνια πλήρη ειδικότητα και το καλύτερο, έχει κανονικά αναμονη εως το 2016 περίπου.

ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ! ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΔΗΘΕΝ ΛΟΓΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ!!!! :anavwfwties:

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εγώ δεν αντέχω, τώρα που καίγεται το ΙΚΑ δεν έχετε ξεσηκώσει τους δημοσιογράφους; Τέτοια ψάχνουν. Για πάρτε κανά τηλέφωνο να γίνει της κακομοίρας, μη φοβάστε.

Ξεμπροστιάστε τους.

Δεν αρκεί.Η θρασύτητά τους δεν έχει όριο.Ακόμη και μετά την αποκάλυψη συνεχίζει το πανηγύρι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εγώ δεν αντέχω, τώρα που καίγεται το ΙΚΑ δεν έχετε ξεσηκώσει τους δημοσιογράφους; Τέτοια ψάχνουν. Για πάρτε κανά τηλέφωνο να γίνει της κακομοίρας, μη φοβάστε.

Ξεμπροστιάστε τους.

Λοιπον παιδες θα σας το σκασω εγω το μυστικό!

Δείτε στο σιτε της Νομαρχιας ποιος ειναι για μια θεση ειδικοτητας στην οφθαλμολογία (1 χρονο) και ταυτόχρονα υπεραριθμος στο Γενικο Κρατικο δηλαδη στο πανεπιστημιακό που δινει βεβαια 4 χρόνια πλήρη ειδικότητα και το καλύτερο, έχει κανονικά αναμονη εως το 2016 περίπου.

ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ! ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΔΗΘΕΝ ΛΟΓΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ!!!! :anavwfwties:

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!!!!!!!!!

5 xronia ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - agglika - h ofthalmologia

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Clemence πώς έγινε το σκηνικό με την ειδικότητα που πήγαν να σου φάνε?????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια σωστα ολα αυτα αλλα χωρις τεκμηρια σταθερα , κατηγορια δε στεκει...

πρεπει να εχουμε συγκεκριμενες αποδειξεις...

κ οι υπεραριθμοι βρισκουν καποια νομικα πατηματα για ολιγους....οσο υπαρχουν(αυτα τα πατηματα),θα υπαρχουν(κ οι υπεραριθμοι)!

τωρα για το τι ισχυει νομοθετικα για αναγνωριση αμμισθης( κ φανταζομαι οτι μπορει κ ανευ κανονικων εφημεριων) ειδικοτητας στο στρατο, δε

το γνωριζω,αλλα σε καποιο αλλο τοπικ συναδελφοι εγραφαν οτι επισης υπαρχει νομικη καλυψη κ εδω...

συνεπως βασικος στοχος πρεπει να ειναι η πιεση μεσω συλλογικων οργανων(που βρισκονται ?) στο νομοθετη..

μεμονωμενες ενεργειες οταν στοιχειοθετουνται , επιβαλλονται (κ μπραβο σου clemence) αλλα δε λυνουν το προβλημα

(εχω περιεργεια να μαθω τι ακριβως εγινε κ πως εδρασες clemence,αν θελεις μου λες κ σε πμ)

υ. γ. κανα τηλεφωνο μακη παιζει ρε παιδια? embaaa

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καταρχάς πρέπει ως γιατροί και πολίτες να γνωρίζουμε τα δικαιώματά μας.Και δεν τα γνωρίζουμε.Αλλά ακόμη κι αν έχει ο καθένας από ένα δικηγόρο, ακόμη κι αν διαβάζουμε όλα τα ΦΕΚ,πάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν τα παραθυράκια στηριζόμενα σε διάφορα άλλα ΦΕΚ, στο σύνταγμα, στο εργατικό δίκαιο και λοιπά.Δυστυχώς μόνο σε κάθε περίπτωση μεμονωμένη βρίσκεις άκρη...Ευτυχώς αυτά που δεν μπορούν να λύσουν οι νομοθέτες, τα λύνουν οι δικαστές...

Στην Ελλάδα θέλουμε 1 να δουλεύει και 2 να ελέγχουν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

νικη δε μπορουμε να αφησουμε την ιατρικη κ να κανουμε τον αστυνομο,δημοσιογραφο,δικηγορο,....

αν μας τυχει κατι τοσο εξοφθαλμο οσο πχ.εμβολιμο ονομα στη λιστα αναμονης, σε προσωπικο επιπεδο

μπορουμε να κινηθουμε δικαστικα..ας ελπισουμε τουλαχιστον να βγουν online λιστες για ολη την ελλαδα....

στις αλλες περιπτωσεις που παιρνεις ειδηση ποιος ,τι , πως?αμα δεν εισαι χωμενος στα κολπα..?

υ.γ.ασχετο αλλο μηπως εισαι συρο? emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

νικη δε μπορουμε να αφησουμε την ιατρικη κ να κανουμε τον αστυνομο,δημοσιογραφο,δικηγορο,....

αν μας τυχει κατι τοσο εξοφθαλμο οσο πχ.εμβολιμο ονομα στη λιστα αναμονης, σε προσωπικο επιπεδο (1)

μπορουμε (2) να κινηθουμε δικαστικα..ας ελπισουμε τουλαχιστον να βγουν online λιστες για ολη την ελλαδα....

στις αλλες περιπτωσεις που παιρνεις ειδηση ποιος ,τι , πως?αμα δεν εισαι χωμενος στα κολπα..?

(1)βρε πλούταρχε, τι σημαίνει "αν μας τυχει κατι τοσο εξοφθαλμο οσο πχ.εμβολιμο ονομα στη λιστα αναμονης, σε προσωπικο επιπεδο"?

Δηλαδή αν σου κάτσει εσένα φίλε λυπάμαι πολύ, αλλά εγώ είμαι σε άλλη λίστα και δεν με πειράζει?

(2) Τί σημαίνει "μπορουμενα κινηθουμε δικαστικα.."?

Ποιός μπορεί? Εσύ μπορείς? Εγώ μπορώ? Μπορούμε να αφήσουμε τις δουλειές μας και να τρέχουμε στα δικαστήρια? Και πες οτι πάμε στα δικαστήρια, με ποιόν πάμε να τα βάλουμε? Είμαστε σίγουροι πως το Α "εμβόλιμο όνομα" δεν ειναι ανηψιός του Α βουλευτή ή δε ξέρω ποιού άλλου,ο οποίος δε θα μας εκδικηθεί με την πρώτη ευκαιρία?

Αυτοί οι τύποι που μπαίνουν σε διπλές λίστες και δε νοιάζονται που αυτό το ξέρει όλος ο κόσμος, μάλλον δε φοβούνται τίποτα.

Άρα δε μπορούμε! Θα μπορούσαμε αν υπήρχε ένα συνδικαλιστικό όργανο. Εγώ νομίζω πως συνδικαλιστικό όργανο δεν υπάρχει ούτε στον τύπο,ούτε στην ουσια.

Αλήθεια, έχουμε συνδικαλιστές εμεις? Αν το ξέρει κάποιος παρακαλώ ας μου απαντήσει.

(Πλούταρχε, νάθιν πέρσοναλ με τις απόψεις σου, οκ? Το κουότ ήταν απλά για να θέσω κάποια γενικά ερωτήματα σε όλους μας)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό που έπαθα εγώ έχει συμβεί και σε πολλούς άλλους συναδέλφους (εγώ η ίδια το έχω ακούσει από μερικούς). Μου είχαν πει πως ήμουν η αμέσως επόμενη για διορισμό σε μια θέση που έτυχε να αδειάσει λόγω παραίτησης και ο διορισμός μου ήταν να γίνει μετά τις γιορτές που μεσολαβούσαν. Τελικά όμως με ειδοποίησαν (και με σημαντική καθυστέρηση) πως είχαν κάνει λάθος (!!!) και πως η θέση θα πήγαινε σε κάποιον συνάδελφο που υπηρετούσε τη θητεία του και που τον είχαν ξεχάσει ... το όνομά του ΔΕΝ δέχονταν να μας δώσουν, στη δικηγόρο μου και εμένα, και οι μέρες πέρναγαν και έγιναν μήνες δίχως να διορίζουν κανέναν. Κάθε μέρα μου τηλεφωνούσαν και μου ζητούσαν να βγάλω τα χαρτιά μου από το συγκεκριμένο νοσοκομείο, και εγώ φυσικά δεν τα κούναγα μέχρι να δω ποιός θα έπαιρνε τη θέση.

Τελικά έκανα έγγραφη ερώτηση και αντί άλλης απάντησης ... διορίστηκα! Και εγώ και μαζί και ένας άλλος συνάδελφος που την ίδια εποχή και για την ίδια θέση του είχαν κάνει ακριβώς τα ίδια (όπως έμαθα αργότερα) ...

PS: στα πέντε χρόνια που ακολούθησαν κανείς μας δεν είδε ή έμαθε κάτι για εκείνον τον φαντάρο - φάντασμα φυσικά ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φιλε malpractice εννοω οτι ο καθενας παρακολουθει τις λιστες της ειδικοτητας που τον ενδιαφερει

κ μπορει αν δει κατι περιεργο να το καταγγειλει..

δε μπορουμε να παρακολουθουμε ολες τις ειδικοτητες σε ολα τα νοσοκομεια...

δεν εννοω να μη μας ενδιαφερει τι γινεται με τους αλλους...απλα δεν ειμαστε σε θεση να γνωριζουμε τα παντα

δεν εχει σημασια ποιος,οταν τους ζορισεις μαζευονται οπως ειπε η clemence.δε τους συμφερει να το πανε στα ακρα χωρις νομικα ερεισματα

τωρα οι υπεραριθμοι οπως ειπα εχουν πατηματα,οι εμβολιμοι στη λιστα κανενα...

γιαυτο μακαρι να βγουν λιστες στο νετ για ολη τη χωρα..

τωρα αν εφευρουν αλλους τροπους πχ. μεταγραφη απο ρουμανια κ στην ειδικοτητα στο 2,3 ετος οπως

γινοταν κ στο πανεπιστημειο, ε τοτε τι να πω...

το ελληνικο δαιμονιο με ξεπερναει... emconfusedemconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά Φωτεινή...έμεινα!

Και πίστευα ότι επειδή υπήρχαν οι λίστες και είμαστε όλοι υποψιασμένοι ότι οι αναμονές ήταν το τελευταίο προπύργιο αξιοπιστίας στην Ελλάδα!

Τα είδα όλα....

Αποτελείς όμως παράδειγμα για όλους ότι τελικά δεν πρέπει να τρώμε ό,τι μας σερβίρουν παρά να διεκδικούμε αυτά που ποτέ κανένας δε μας χάρισε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχει συζητηθεί και σε άλλο τόπικ αλλά να κάνω εδώ την ερώτηση για το Ντινάν μια και "αισθητικά" μου κάνει πιο πολύ ως.....κομπίνα για ειδικότητα.

Βγήκε πρόσφατα υπουργική απόφαση για αριθμό θέσεων ειδικότητας στο Ερρίκος. Για αυτές τις θέσεις μπορούν να γίνουν τελικά αιτήσεις όπως και σε κάθε άλλο νοσοκομείο ή οι διορισμοί θα γίνουν με..........ανάθεση;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με «ανάθεση». Πάντως αίτηση δε νομίζω να σ' εμποδίζει κάτι να κάνεις.

(Για τις θέσεις αυτές λένε πως είχαν «κλείσει» ήδη από πέρσι τέτοια εποχή νομίζω.)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πλάκα πλάκα μπήκα στον πειρασμό να ψάξω λίγο τις λίστες..

Δέ ξέρω αν τα ονόματα που βρήκα λειτούργησαν νόμιμα, νομότυπα ή παράνομα, σκέφτομαι όμως πως ένας διορισμένος ή υπό διορισμό υπεράριθμος που είναι γραμμένος και στην κανονική λίστα, αν μη τι άλλο καθυστερεί τη διαδικασία των διορισμών των υπολοίπων κατα μερικούς μήνες.

ΝΕΥΡΟΧ/ΡΓΙΚΗ (Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ)

2 Αναμονή ΜΠΟΥΡΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΣ 21900 22-09-04 ΠΛΗΡΗΣ

Υπεράριθμοι

ΝΕΥΡΟΧ/ΡΓΙΚΗ (Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ)

Υπο Διορισμό ΜΠΟΥΡΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΣ 31736 14-11-06 ΠΛΗΡΗΣ

Συναδελφε malpractice , ο παραπάνω συνάδελφος και γνωστος μου είναι καθόλα νομιμος. Υπάρχουν νόμοι που σου επιτρέπουν να ξεκινήσεις ως υπεράριθμος χωρίς αναμονή υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις. Το αναφέρω για αποφυγή κάθε παρεξήγησης και επισημαίνω ότι καμμιά φορά "μαζί με τα ξερά μπορεί να καούν και τα χλωρά". Καλό είναι πριν πετάμε ονόματα και εκθέτουμε καταστάσεις να το ψάχνουμε λίγο. Τώρα αν θεωρούμε ότι αυτοί -οι οποίοι είναι και λίγοι- καθυστερούν την ειδικότητα των υπολοίπων παρά το ότι είναι νόμιμοι, τι να πούμε και για τους Δικατσάδες οι οποίοι πλεον παίρνουν την αναγνώριση πιο εύκολα και από τις εξετάσεις για δίπλωμα οδήγησης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχει συζητηθεί και σε άλλο τόπικ αλλά να κάνω εδώ την ερώτηση για το Ντινάν μια και "αισθητικά" μου κάνει πιο πολύ ως.....κομπίνα για ειδικότητα.

Βγήκε πρόσφατα υπουργική απόφαση για αριθμό θέσεων ειδικότητας στο Ερρίκος. Για αυτές τις θέσεις μπορούν να γίνουν τελικά αιτήσεις όπως και σε κάθε άλλο νοσοκομείο ή οι διορισμοί θα γίνουν με..........ανάθεση;

όχι, δεν θα γίνουν. Εχουν ήδη γίνει emdown

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.