Jump to content

Η ΝΕΑ ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ


veterinarian

Recommended Posts

ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΚΑΡΦΙΣΤΗΚΑΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΑ "ΜΥΑΛΑ" ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ:για να καλυφθούν οι εφημερίες από 1η Ιανουαρίου θα ανοίξουν μεν ορισμένες θέσεις ειδικευομένων, αλλά παράλληλα θα ανοίξουν και ορισμένες θέσεις, ειδικά στα επαρχιακά νοσοκομεία για άμισθους ειδικευόμενους, δηλ. θα πληρώνονται μόνο τις 4 εφημερίες το μήνα χωρίς βασικό μισθό. Τα παραπάνω έχουν όχι μόνο ακουστεί από τα γνωστά βύσματα, αλλά είναι και επίσημη ανακοίνωση της ΟΕΝΓΕ μετά την συνάντηση τους με το Υπουργείο (off the record φυσικά). Οι παραπάνω άμισθοι ειδικευόμενοι θα γράφουν ειδικότητα κανονικά και θα υπάρχουν φυσικά πάρα πολλοί εθελοντές για τις θέσεις, ειδικά μετά από το μπάχαλο που έγινε την προηγούμενη εβδομάδα.

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΥΧΑΙΑ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Last Reply

πολυ καλη ιδεα

υπαρχει και καλυτερη:

να πληρωνει ο ειδικευομενος απο την τσεπη του την καταπληκτικη εκπαιδευση που θα του παρεχεται

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω ότι στη δεκαετία του 60 υπήρχε κάτι ανάλογο. Δηλαδή υπήρχαν θέσεις έμμισθων και άμισθων "βοηθών", όπως τους έλεγαν, οι οποίοι έκαναν ειδικότητα. Οταν έκλειναν οι θέσεις των έμμισθων, συμπλήρωναν τα κενά με άμισθους. Βέβαια, τότε οι ειδικότητες ήταν 3 χρόνια οι περισσότερες. Πολλοί γιατροί δεν έκαναν καν ειδικότητα, πήγαιναν στην επαρχία με το πτυχίο της ιατρικής μόνο και έκαναν χρυσές δουλειές. Μάλλον επιστρέφουμε 40 χρόνια πίσω...αλλά χωρίς τις προοπτικές εργασίας του 60.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Cool να συνυπάρχουν ειδικευόμενοι άμισθοι και συνάδελφοί τους που θα πληρώνονται και για πλασματικές εφημερίες (και επιμελητές που θα πληρώνονται και θα είναι σπίτι τους) :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ ΟΕΝΓΕ:

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Συνεδρίασε την Τετάρτη 11 Οκτωβρίου 2006 το Γενικό Συμβούλιο της ΟΕΝΓΕ με τη συμμετοχή αρκετών Προέδρων Ενώσεων. Κύριο θέμα της συνεδρίασης υπήρξε το ζήτημα της εφαρμογής του μέγιστου εβδομαδιαίου χρόνου εργασίας (58ωρο στους ειδικευόμενους-48ωρο στους ειδικευμένους) και ο κίνδυνος περαιτέρω μείωσης των αποδοχών μας.

Η απόφαση στην οποία κατέληξε το ΓΣ συνοψίζεται στο εξής:

Ζητάμε την άμεση εφαρμογή του 48ωρου για τους ειδικευμένους και του 58ωρου για τους ειδικευόμενους χωρίς μείωση αποδοχών και με 6ωρη πρωινή εργασία.

Ταυτόχρονα απαιτούμε να ξεκινήσει ο διάλογος για μισθολόγιο που θα αναπληρώνει τις απώλειες εισοδήματος και θα θέτει επιτακτικά την αλλαγή του σημερινού δουλοκτητικού συστήματος εφημέρευσης των Νοσοκομείων. Απαιτούμε την προσμέτρηση του χρόνου εφημέρευσης ως συντάξιμου, το χαρακτηρισμό των νοσοκομείων ως χώρων ανθυγιεινής εργασίας και την έναρξη προσλήψεων σε ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό.

Η απόφαση που λήφθηκε είναι σημαντική, διότι για πρώτη φορά η ΟΕΝΓΕ μιλάει ευθέως για τη διεκδίκηση μέγιστου εβδομαδιαίου χρόνου εργασίας με τρόπο ξεκάθαρο, διεκδικώντας ταυτόχρονα όχι μόνο τις σημερινές αποδοχές, αλλά και νέο μισθολόγιο, που σημαίνει πίεση για ανατροπή της εισοδηματικής πολιτικής λιτότητας.

Η απόφαση είναι σημαντική και στο σκέλος της υλοποίησης. Ξεκινούν άμεσα Περιφερειακές Συσκέψεις και Γενικές Συνελεύσεις με την παρουσία και συμμετοχή μελών του Γενικού Συμβουλίου. Σε περίπτωση (όπερ και πιθανότερο) που οι απαντήσεις Αβραμόπουλου στην επικείμενη νέα συνάντηση δεν κριθούν ικανοποιητικές, οριοθετήθηκε ως περίοδος έναρξης έντονων κινητοποιήσεων το διάστημα από 27 Νοεμβρίου έως 10 Δεκεμβρίου.

Η βαρύτητα της απόφασης συνάγεται και απ΄ το γεγονός ότι υπερψηφίστηκε απ΄ όλες της παρατάξεις πλην της ΔΗΠΑΚ (προσκείμενης στο ΚΚΕ).

Στο Υπουργείο, αντιλαμβανόμενοι τη επικινδυνότητα της κατάστασης που θα επικρατήσει από 1ης Ιανουαρίου, έχουν γίνει συσκέψεις με συμμετοχή παραγόντων και από το Πρωθυπουργικό Γραφείο. Εξετάζουν διάφορα ενδεχόμενα. Η απόπειρα να επιδιωχθεί καθυστέρηση ζητώντας παραπομπή του θέματος στην Ολομέλεια του Ελεγκτικού (η γνωστή απόφαση είναι του 1ου Τμήματος) ναυάγησε. Η Ολομέλεια συνεδρίασε και εξέδωσε πανομοιότυπη με το 1ο Τμήμα απόφαση. Ταυτόχρονα τα περιθώρια του σχεδίου προϋπολογισμού δεν δίνουν καμιά αισιοδοξία για προσλήψεις, με αποτέλεσμα να εξετάζονται σενάρια, των οποίων η εφαρμογή θα μας επέστρεφε 30 χρόνια πίσω. Τέτοιο σενάριο είναι η πρόσληψη άμισθων ειδικευόμενων εκτός της τηρούμενης λίστας.Στους συναδέλφους επικρατεί μούδιασμα και σε μερικές περιπτώσεις πανικός. Εναπόκειται στα συνδικαλιστικά όργανα να ενημερώσουν, να κινητοποιήσουν, να εμφυσήσουν πνεύμα αγωνιστικότητας ώστε να διεκδικήσουμε τα αυτονόητα: αξιοπρεπείς αμοιβές και αξιοπρεπείς συνθήκες εργασίας και εφημέρευσης.

Συναδελφικά

Βαρνάβας Δημήτρης, οφθαλμίατρος

μέλος στη Γραμματεία της Ομοσπονδίας Νοσοκομειακών Γιατρών

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγνώμη παιδιά αλλά εγώ αυτή τη λύση τη μέχρι ένα σημείο τη βλέπω σωστή.

Αν το δει κάποιος σε συνδυασμό με το ότι από 1-1-2007 οι ειδικευόμενοι αν δεν κάνω λάθος θα πληρώνονται μόνο τις 4 εφημερίες και τις άλλες ενώ θα αναγκάζονται να τις κάνουν θα τις κάνουν χωρίς να πληρώνονται είναι μια καλή λύση.

Θα κάνουμε κανονικά τις 4 για τις οποίες θα πληρωνόμαστε και τις υπόλοιπες θα τις καλύπτει το νοσοκομείο με τους υπόλοιπους που απλά θα κάνουνε εφημερίες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα είναι δυνατόν, χωρίς να μειωθούνε οι αποδοχές των ειδικεύόμενων, να εφημερεύουν λιγότερο και να αμοίβονται το ίδιο (ή να έχουν και ικανοποιητικές αμοιβές όπως γράφει στο δελτίο τύπου)!?Δεν νομίζω ότι θα γίνει.Τώρα όσο αφορά για τους άμισθους ειδικεύομενους, σίγουρα θα υπάρξουν άτομα που θα θέλουν να το κάνουν, όταν μάλιστα ο νόμος αφήνει και τώρα να μπαίνουν, ως ένα βαθμό, άμισθοι υπεράριθμοι, χωρίς να κάνουν εφημερίες.ΘΑ είναι ουσιαστικά μία επέκταση του ήδη υπάρχον νόμου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα κάνουμε κανονικά τις 4 για τις οποίες θα πληρωνόμαστε και τις υπόλοιπες θα τις καλύπτει το νοσοκομείο με τους υπόλοιπους που απλά θα κάνουνε εφημερίες

βεβαια εσυ θα παιρνεις και μισθο ενω οι αλλοι θα παιρνουν τα π@π@ρι@ τους

ειναι ωραια ιδεα συμφωνω

εγω προτεινω να δουλευουν οι αλλοι αμισθι

και συ να πληρωνεσαι ξαπλαριστι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Για συνέλθετε λιγο σας παρακαλώ. Τέτοιες θεωρήσεις είναι αφάνταστα επιπόλαιες. Σε καμιά τον περιπτώσεων

δεν πρεπει να εφαρμοστεί κάτι τέτοιο. Δεν χρειάζεται μα αναπτύξω καμιά επιχειρηματολογία για να γίνει κάτι

τέτοιο κατανοητό. Εδώ πάνε να κερδοσκοπήσουν/καιροσκοπήσουν στην καμπούρα μας. Μπα προμελετημένο μου φαίνεται. Πιθανόν υπολογίζουν η αναδιάρθρωση της υγείας-ΕΣΥ να βασιστεί στην εθελοντική εργασία! emcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα είναι δυνατόν, χωρίς να μειωθούνε οι αποδοχές των ειδικεύόμενων, να εφημερεύουν λιγότερο και να αμοίβονται το ίδιο (ή να έχουν και ικανοποιητικές αμοιβές όπως γράφει στο δελτίο τύπου)!?Δεν νομίζω ότι θα γίνει.Τώρα όσο αφορά για τους άμισθους ειδικεύομενους, σίγουρα θα υπάρξουν άτομα που θα θέλουν να το κάνουν, όταν μάλιστα ο νόμος αφήνει και τώρα να μπαίνουν, ως ένα βαθμό, άμισθοι υπεράριθμοι, χωρίς να κάνουν εφημερίες.ΘΑ είναι ουσιαστικά μία επέκταση του ήδη υπάρχον νόμου.

ο νομος πολλα επιτρεπει

οχι κατ' αναγκην σωστα και δικαια

οπως πχ να γινεσαι "Ιατρος" με δικατσικη προσφυγη στο ΣτΕ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βεβαια εσυ θα παιρνεις και μισθο ενω οι αλλοι θα παιρνουν τα π@π@ρι@ τους

ειναι ωραια ιδεα συμφωνω

εγω προτεινω να δουλευουν οι αλλοι αμισθι

και συ να πληρωνεσαι ξαπλαριστι

Δεν τους πιέζει κανένας να πάνε να κάνουν εφημερίες.

Αν δεν κάνω λάθος πολλοί απο εμάς κατά τη διάρκεια της αναμονής πηγαίνουμε σε νοσοκομεία και κάνουμε εφημερίες.

Αφού λοιπόν τις κάνουμε που τις κάνουμε γιατί να μη μετράει αυτό σαν ειδικότητα.

Και εσύ και εγώ όταν αρχίσω ειδικότητα θα πληρώνεσαι κανονικά. Όπως και οι υπόλοιποι που θα "τσοντάρουν" στις εφημερίες θα πληρώνονται όταν ξεκινήσουν ειδικότητα.

Στο μεταξύ όμως για να μη περιμένουν χωρίς να κάνουν τίποτα προτείνεται αυτή η λύση

Δε σχολιάζω το ύφος σου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγνώμη παιδιά αλλά εγώ αυτή τη λύση τη μέχρι ένα σημείο τη βλέπω σωστή.

Αν το δει κάποιος σε συνδυασμό με το ότι από 1-1-2007 οι ειδικευόμενοι αν δεν κάνω λάθος θα πληρώνονται μόνο τις 4 εφημερίες και τις άλλες ενώ θα αναγκάζονται να τις κάνουν θα τις κάνουν χωρίς να πληρώνονται είναι μια καλή λύση.

Θα κάνουμε κανονικά τις 4 για τις οποίες θα πληρωνόμαστε και τις υπόλοιπες θα τις καλύπτει το νοσοκομείο με τους υπόλοιπους που απλά θα κάνουνε εφημερίες

Από 1η Ιανουαρίου θα κάνουν οι ειδικευόμενοι 4 εφημερίες και θα πληρώνονται γιαυτές τις τέσσερις. Δεν θα αναγκάζεται ΚΑΝΕΙΣ να κάνει περισσότερες που δεν θα τις πληρώνεται!! Τελεία και παύλα!

ΝΑ ΠΑΨΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΛΑΚΙΕΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ! αν κάποιος δεν γνωρίζει τη νομοθεσία ή πως αυτή εφαρμόζεται ας μην βγάζει από το μυαλό του υποθέσεις και σενάρια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οπως πχ να γινεσαι "Ιατρος" με δικατσικη προσφυγη στο ΣτΕ

Αμάν πια με αυτή την καραμέλα! emboredemeleos

Άσε που είσαι και ... emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από 1η Ιανουαρίου θα κάνουν οι ειδικευόμενοι 4 εφημερίες και θα πληρώνονται γιαυτές τις τέσσερις. Δεν θα αναγκάζεται ΚΑΝΕΙΣ να κάνει περισσότερες που δεν θα τις πληρώνεται!! Τελεία και παύλα!

ΝΑ ΠΑΨΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΛΑΚΙΕΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ! αν κάποιος δεν γνωρίζει τη νομοθεσία ή πως αυτή εφαρμόζεται ας μην βγάζει από το μυαλό του υποθέσεις και σενάρια.

Και δε μου λες veterinarian αν εσενα σε υποχρεώσουν να κάνεις περισσότερες εφημερίες γιατί υπάρχει πολλή δουλειά και δε βγαίνει αφού δεν υπάρχουν ειδικευόμενοι τι θα κάνεις; θα τους πεις όχι εγω έχω κάνει 4 για αυτό το μήνα και δεν κάνω άλλες και θα τους πας δικαστήριο;

Στο μεταξύ μέχρι να γίνει το δικαστήριο και να βγει η απόφαση εσύ θα έχεις φάει όλο το αγγούρι των εφημεριών χωρίς να τις πληρώνεσαι και και έχεις τελειώσει και την ειδικότητά σου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και δε μου λες veterinarian αν εσενα σε υποχρεώσουν να κάνεις περισσότερες εφημερίες γιατί υπάρχει πολλή δουλειά και δε βγαίνει αφού δεν υπάρχουν ειδικευόμενοι τι θα κάνεις; θα τους πεις όχι εγω έχω κάνει 4 για αυτό το μήνα και δεν κάνω άλλες και θα τους πας δικαστήριο;

Στο μεταξύ μέχρι να γίνει το δικαστήριο και να βγει η απόφαση εσύ θα έχεις φάει όλο το αγγούρι των εφημεριών χωρίς να τις πληρώνεσαι και και έχεις τελειώσει και την ειδικότητά σου

επαναλαμβάνω πως δεν μπορεί να σε υποχρεώσει κανένας να κάνεις παραπάνω εφημερίες και από πάνω να μην τις πληρώνεσαι. ο νόμος για τις 4 εφημερίες έγινε κυρίως για να προστατευθεί η ασφάλεια και η υγεία των ασθενών. είναι περιττό να αναφέρω πόσοι νόμοι του εργατικού δικαίου καταπατούνται αν επιβληθεί σε εργαζόμενο να εργάζεται χωρίς να πληρώνεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 'Ελεος!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια ειναι η λυση.Απεργιες σε συνδυασμο με κινητοποιησεις μαζικες και δυναμικες,οπως οι δασκαλοι.Αλλα τι να περιμενεις απο ενα ματσο φλωρους,παρα μονο στο τελος να εφημερευουν τζαμπα και να λενε κι ευχαριστω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί εγώ που έχω αναμονή άλλα 3 χρόνια να μη μπορώ να κάνω εφημερίες κατα τη διάρκεια της αναμονής ,να τις μετράω για ειδικότητα και όταν έρθει η σειρά μου και ξεκινήσω να κάνω τα υπόλοιπα χρόνια;

Γιατί να πηγαίνω σε ιδιωτικές κλινικές και να κάνω εφημερίες τη στιγμή που θα μπορούσα να τις κάνω σε πανεπιστημιακά νοσοκομεία, να έχω περισσότερα περιστατικά , να μη κουράζομαι τόσο πολύ- όσο όταν θα είμαι στην ειδικότητα -αφού θα κάνω εφημερίες μόνο και θα έχω και ένα άλφα εισόδημα;

ΟΚ δεν είναι η καλύτερη λύση και το καλύτερο απο όλα θα ήταν να ανοίξουν νέες θέσεις για ειδικότητα αλλά είναι και αυτή μια λύση. Και όταν είσαι σε ένα σκοτεινό τούνελ και βλέπεις μια ηλιαχτίδα φως καλό είναι να ψάξεις να δεις απο που έρχεται μήπως και βγεις έξω στο φως παρά να παραμείνεις στο σκοτάδι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά μαλώνετε για το ποιός θα κάνει τις εφημερίες ??? Πάτε καλά !!!

Έχει κάνει κανένας σας εφημερεία ?

Από όσα ξέρω από τον αδερφό μου που κάνει... καλύτερα να βρείς κανένα να τον πληρώνεις να στις κάνει.

Όταν ξεκινήσω ειδικότητα (λέμε τώρα) θα βρώ ένα σαν εσάς να του χαρίζω τα 60 ευρώ και τις εφημερίες μου.

Ενδιαφερεται κανείς ??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επαναλαμβάνω πως δεν μπορεί να σε υποχρεώσει κανένας να κάνεις παραπάνω εφημερίες και από πάνω να μην τις πληρώνεσαι. ο νόμος για τις 4 εφημερίες έγινε κυρίως για να προστατευθεί η ασφάλεια και η υγεία των ασθενών. είναι περιττό να αναφέρω πόσοι νόμοι του εργατικού δικαίου καταπατούνται αν επιβληθεί σε εργαζόμενο να εργάζεται χωρίς να πληρώνεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 'Ελεος!

Δε μπορεί να σε υποχρεώσει με το καλό αλλά όπως έχουν γράψει και άλλοι σε διάφορα θέματα μπορεί να σε υποχρεώσει με άλλο τρόπο και να μη μπορείς να κάνεις τίποτα. Για να παράδειγμα να σου κάνει το βίο αβίωτο

Όταν ξεκινήσω ειδικότητα (λέμε τώρα) θα βρώ ένα σαν εσάς να του χαρίζω τα 60 ευρώ και τις εφημερίες μου.

Ενδιαφερεται κανείς ??

Πολύ κουβαρντάς είσαι!

Αν χρεώνεται για ειδικότητα σε εμένα δέχομαι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

""Δε μπορεί να σε υποχρεώσει με το καλό αλλά όπως έχουν γράψει και άλλοι σε διάφορα θέματα μπορεί να σε υποχρεώσει με άλλο τρόπο και να μη μπορείς να κάνεις τίποτα. Για να παράδειγμα να σου κάνει το βίο αβίωτο""

ΑΥΤΟ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΙΣΧΥΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΘΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ Ή ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΦΘΑΡΣΩΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ, ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΕΤΣΙ ΣΤΟΧΟ ΣΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΗ Η ΣΤΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗΣ. ΑΠΟ 1η ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΠΙΑ.

ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ο νομος πολλα επιτρεπει

οχι κατ' αναγκην σωστα και δικαια

οπως πχ να γινεσαι "Ιατρος" με δικατσικη προσφυγη στο ΣτΕ

Είπα κι εγώ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά μαλώνετε για το ποιός θα κάνει τις εφημερίες ??? Πάτε καλά !!!

Έχει κάνει κανένας σας εφημερεία ?

Από όσα ξέρω από τον αδερφό μου που κάνει... καλύτερα να βρείς κανένα να τον πληρώνεις να στις κάνει.

Όταν ξεκινήσω ειδικότητα (λέμε τώρα) θα βρώ ένα σαν εσάς να του χαρίζω τα 60 ευρώ και τις εφημερίες μου.

Ενδιαφερεται κανείς ??

Μια και μιλάτε για αποδοχές εφημεριών, εγώ όταν ήμουνα στο Νοσοκομείο Σερρών και μαλώνανε ποιος θα κανει εφημερίες για να μαζεψουνε λεφτά, τους εδωσα ολες τις δικες μου και εβγαζα σε 4 ωρες τα λεφτα που βγαζανε αυτοι σε 24, με φροντιστηριακα μαθηματα ιατρικης σχολης. Ειναι λυπηρο το σεναριο των ειδικευομενων χωρις μισθο, το θεωρω απιθανο να συμβει, αλλα με την κατρακυλα που εχει παρει η ιατρικη τιποτα δεν ειναι πια απιθανο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά μαλώνετε για το ποιός θα κάνει τις εφημερίες ??? Πάτε καλά !!!

Έχει κάνει κανένας σας εφημερεία ?

Από όσα ξέρω από τον αδερφό μου που κάνει... καλύτερα να βρείς κανένα να τον πληρώνεις να στις κάνει.

Όταν ξεκινήσω ειδικότητα (λέμε τώρα) θα βρώ ένα σαν εσάς να του χαρίζω τα 60 ευρώ και τις εφημερίες μου.

Ενδιαφερεται κανείς ??

Ναι.Ο emrose ο emrose υτσος μου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.