Jump to content

Κοπέλες της Ιατρικής: Όμορφες ή Άσχημες?


Profiterol

Recommended Posts

"Οι γυναίκες της ιατρικής είναι άσχημες"

Ποσες φορες το εχουμε ακουσει αυτο?

Μαλιστα κυριες κ κυριοι! Μεγαλωσαμε με αυτη την ιδεα! Το λενε ολοι!

Κ να η νομικη εχει κουκλαρες κ να τα ΤΕΙ κλπ κλπ

Το κακο ξεκιναει απο την μικρη μας κιολας ηλικια, που τυχαινει να συμπιπτει με την εισοδο μας στο Λυκειο

(οοοοχι δε θα παω πιο πισω, ηταν πιο χαλαρα τα πραγματα σε εμας τοτε, οχι οπως σημερα).

Διαβασμα, πολυ διαβασμα.. κ αλλο διαβασμα..

Κ σιγα μη βγω το ΣΚ αφου εχω φροντιστηριο το Σαββατο κ τεστ τη Δευτερα. Ευτυχως που πηγαινα σχολειο μακρια απο το σπιτι κ ηθελα μιση ωρα με το λεωφορειο διαδρομη να πας κ αλλη τοση επιστροφης. Επι τυχης ειχε κινηση ειδικα στην επιστροφη, αμαξι κ κακο! Χαιρομουν μεσα στην Αθηνα. Βεβαια αν ηταν για καμια βολτα βλαστημουσα ασταματητα, αλλα τωρα μιλαμε για την επιστροφη απο το σχολειο στο σπιτι, ναι τοοοοτε παλια. Ηταν σαν ταξιδι.. Κοσμος εμπαινε κοσμος εβγαινε..

Μια φορα γνωρισα κ μια κοπελα μαθητρια απο ενα πιο κατω σχολειο. Τη συναντουσα οποτε προλαβαιναμε η μια την αλλη στο σχολασμα. Ανταλλαξαμε κ εισητηρια για να θυμομαστε η μια την αλλη (στο σημερα σιγα μη το κανω, ισως ειναι λεσβια, οχι πως μου εχουν κανει κατι, αλλα μπε).

Οσο για τα καλοκαιρια... ειμαι χαρισματικος ανθρωπος, μπορουσα να διαβαζω στην παραλια, οποτε επαιρνα τα βιβλια εκει, δεν εχω παραπονο. Παμε παρακατω..

Που λετε λοιπον, η ζωη 3 χρονια κυλουσε ετσι. Ηρεμα δηλαδη: σχολειο, σπιτι, φροντιστηριο1, φροντιστηριο2 (ευτυχως δεν εκανα τοτε κ δευτερη ξενη γλωσα) κ παλι σπιτι. Ενδιαμεσα διαβαζα κ προλαβαινα κ να κοιμηθω! Ναι, ηταν φανταστικα!

Ευτυχως που ειχα κ ισορροπιμενη οικογενεια κ τρεφομουν με λιγη φυσιολογικη αγαπη κ χαλαρωνα.

Εξετασεις πανελληνιες την πρωτη φορα ηταν ολα απογοητευτικα--->Αλλα ειμουν τυχαιρη, δεν απεκτησα ακμη, οπως αλλες σημαθητριες μου με αιτια το αγχος, ναι, ουφ.. ευτυχως...

Τη δευτερη φορα ηταν πιο ωραια :) Περασα, τρελος ενθουσιασμος, ηταν αυτο που μου αρεσε, το ηθελα πολυ..

Ελληνικο πανεπιστημιο... μπουρ*(συγνωμη δεν κρατιομουν). Τρεξε για το ενα, τρεξε για το αλλο, και δεν εχουμε προγραμμα κ ποτε θα βγει κ πως θα βγει..

Μετα μαθαινα οτι στις μικροτερες περιοχες ειναι καλυτερα, οι φοιτητες ειχαν πιο καλες σχεσεις με τους καθηγητες. Αλλα εδω δεν πληρωνα σπιτι, εμενα με τουσ δικουσ μου.

Πορωση στα πρωτα ετη ηταν ηδονη!

Μετα εμαθα περισσοτερα για την αγορα εργασιας κ μιζεριασα για ενα ετος. Μετα ολα καλα, αποφασισα οτι το γουσταρω πολυ κ παραλληλα ανακαλυψα οτι εχω κ καλους φιλους.

Ιατρικη: 6χρονια----->τρελο διαβασμα +εφημεριες τρελες που δε με υποχρεωσε κανεις (εκτως υλης), ολλα οποιος περιμενει να μαθει να βαζει καθετηρα ή να παιρνει αερια αιματος ή να κανει φυσιοθεραπεια (τα βασικα) στον πνευμονα ή ραμματα ή ενεσεις κλπ κ οτι αλλο του αρεσει, μονο απο τις ωρες που μας/κ ετσι οπως μας προσφερονται, ε κανει μεγα λαθος!

Τεσπα διαβασμα κ διαβσμα κ τρελες ωρες. Κ το 2-4 το πρωι ναι ειναι οι ωρες που ο οργανισμος πρεπει να κοιμαται. Σιγα μην κοιμαμαι.. Ειδικα οταν δινω την επομενη, την υπερενταση μονο να βαλεις, δε σου λεω το διαβασμα..

Βεβαια κ το κλασικο:

-Ποτε δινουμε?

-Σε ενα μηνα.

-Προλαβαινω? Ποσες σελιδες ειναι (ναι γιατι 3εροθμε κ ποσες σελιδες βγαζοθμε τη μερα ε? δεν ξερουμε?)

[Αν το δεις αυτο σε αλλη σχολη οχι να μου το πεις]

Κ εδω που τα λεμε, εχουμε λειωσει στο διαβασμα ρε παιδια, πουθενα δεν ειναι ετσι.

Κ αγχος! Ω, ναι που το βαζεις αυτο.

Δε λεω μας αρεσει, οποτε κ ειμαστε ακομα εδω (ναι μεν αλλα)

--->Παντως σπιρακια δεν εβγαλα τελικα,τη γλυτωσα αλλα απο ασπρη τριχα παει συνεφο... Μπλιαχ!

Α, κ εχω κ εκεινους τους ατιμους μαυρους κυκλους. Αχχχχ....

Αλλα οκ αφου εχω ακομα καλη ενυδατωση στο σωμα μου, ναι στο σωμα μου γιατι απο προσωπο αρχιζουμε να το χανουμε λιγο...

Μηπως ξερει κανεις ενα καλο σπα??

Ασε που εχω γινει καλη χριστιανη με τη σχολη μας, ναιιιι πια ανεξιθρησκεια?

Αποχηηηηη ναιιιιι αποχηηηηηη απο το σεξ κ νηστεια, οτι προλαβαινεις τρως, σε καθε εξεταστικη περιοδο

Ναι ναι ετσι ειναι κυριες κ κυριοι. Παλι καλα που εχουμε κ καταληψη να δουμε κ εμεις κ μια ασπρη μερα.

Αυτα συναδελφοι..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 249
  • Created
  • Last Reply

E??????????? :wacko::blink::o

Ειχα καιρο να γελάσω τοοοοοοοοοοοοοοοσο πολυ!!! Να'σαι καλα! Και επιδι κατι μου λεει οτι θα το παρεις ως φηλοφρωνισυ, δε διαβεβαιω, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!!!! Keep posting!!!!

:withstupid::antegeia:

ΥΓ και μετα λενε για το δηθεν αξιοκρατικο συστημα των πανελληνιων, τους δικατσαδες και αλλες τετοιες μπουρδες... αν ειναι δυνατον!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά το ζήτημα είναι αν είναι όμορφες ή άσχημες, όμορφες και αγάμητες, άσχημες και αγάμητες ή απλώς αγάμητες; Πάντως αν τα λάβουμε σοβαρά υπόψη όλα αυτά, ένα συμπέρασμα βγαίνει: το διάβασμα ασχημαίνει! Γι' αυτό αφήστε κάτω τα βιβλία και πιάστε τα... κινητά για να κανονίσετε εξόδους. Μπήκε η άνοιξη!

Υ.Γ. Τι εννοείς "δε μου έχουν κάνει κάτι, αλλά μπε"; Τι σημαίνει "μπε"; Είναι όπως το "κρα" ή το "γουφ";

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητο Προφιτερολ επιβεβαιωνεις τα λεγομενα σου (κ αυτο που παντοτε πιστευα): το πολυ διαβασμα καιει τον εγκεφαλο :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

arrow%20up.gif

Ναι θα κάνατε καλή παρέα εσείς οι 2. :P

Εγώ απ' την άλλη για να στην μπω λίγο ακόμα φίλη προφιτερόλ, πιστεύω ότι υπάρχει η φυσική ομορφιά και η επιτηδευμένη, αλλά επειδή δεν έχω χρόνο θα το αναλύσω άλλη στιγμή. :P Νομίζω. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

arrow%20up.gif

Ναι θα κάνατε καλή παρέα εσείς οι 2. :P

Εγώ απ' την άλλη για να στην μπω λίγο ακόμα φίλη προφιτερόλ, πιστεύω ότι υπάρχει η φυσική ομορφιά και η επιτηδευμένη, αλλά επειδή δεν έχω χρόνο θα το αναλύσω άλλη στιγμή. :P Νομίζω. :P

Καλη φαση! :D

Δηλαδη εσυ θα πηγαινες με μορφωμενη κατσικουλα (ξερεις μουσια κ τετοια). Σαν τη Λετη την ασχημη ενα πραμα

(χωρισ παρεξηγηση ε?) emthumbsupemsexwars

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

arrow%20up.gif

Ναι θα κάνατε καλή παρέα εσείς οι 2. :P

Εγώ απ' την άλλη για να στην μπω λίγο ακόμα φίλη προφιτερόλ, πιστεύω ότι υπάρχει η φυσική ομορφιά και η επιτηδευμένη, αλλά επειδή δεν έχω χρόνο θα το αναλύσω άλλη στιγμή. :P Νομίζω. :P

Καλη φαση! :D

Δηλαδη εσυ θα πηγαινες με μορφωμενη κατσικουλα (ξερεις μουσια κ τετοια). Σαν τη Λετη την ασχημη ενα πραμα

(χωρισ παρεξηγηση ε?) emthumbsupemsexwars

η κατσικα με ηλεκτρολυση γινεται ανθρωπος...η βλακεια απο την αλλη ειναι ανιατη αρρωστια.... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να σου απαντήσω λίγο πιο σοβαρά αγαπητή Profiterol, το θέμα που άνοιξες είναι ανυπόστατο και άκυρο.

Αν μια γυναίκα ή ένας άντρας είναι όμορφοι, δεν θα αλλιωθούν τα χαρακτηριστικά τους λόγω επιλογής σχολής..

Όπως επίσης αν θέλουν να ασχοληθούν με τον εαυτό τους για να βελτιωθούν, θα το κάνουν. Είναι καθαρά θέμα επιλογών.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:antegeia: :antegeia: :antegeia:

ήμαρτον που έλεγε και ο όμορφος Γεωργίου...

δεν θέλω να το παίξω κοολ... αλλά το διάβασμα δεν σε άφηνε να φροντίσεις τον εαυτό σου...?

ε μην τρελαθούμε... εγώ έκανα 1002 πράγματα στην 3η λυκείου... :rolleyes:

επιπλέον αν και διάβαζες πολύ η ορθογραφία .... :rolleyes: το πολύ διάβασμα... φταιει ε?

πρέπει να το ψάξεις αλλού... φιλικά... :)

α.... και η ιατρική έχει γ@μώ τα παιδιά... μην ακούω κουλά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sapientia, εσυ πρεπει να εισαι ομορφη λοιπον

...

Αλλα πως θα κανεις πεταχτα οπισθια, για πχ, αν δεν προλαβαινεις να πας γυμναστηριο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sapientia, εσυ πρεπει να εισαι ομορφη λοιπον

...

Αλλα πως θα κανεις πεταχτα οπισθια, για πχ, αν δεν προλαβαινεις να πας γυμναστηριο?

Γιατί να πάει γυμναστήριο ...αν είναι όλη μέρα στο πόδι... ?

και σόρρυ αλλά ποιος δεν προλαβαίνει να έχει χρόνο...έστω και μια ωρίτσα αν το θέλει...?

εγώ δουλεύω κιόλας... και χρόνο έχω... emconfused

σε ποια σχολή είσαι γλυκειά μου?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, υπήρξαν διαφωτιστικές.

Συγνώμη αν ενόχλησα μερικούς. Μη βαράτε..

Το θρεντ αυτό το άνοιξα σε μια προσπάθεια να δώσω κ έναν άλλο τόνο στη σελίδα. Αλλά δεν πέτυχε, το χιούμορ μου πρέπει να είναι αρκετά μαύρο. Θα το περιορίσω.

Την επόμενη φορά που θα σκεφτώ να παραθέσω θέμα, θα το κάνω με μεγαλύτερη λεπτότητα.

Άντε κ καλή συνέχεια :D

Doom!

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

arrow%20up.gif

Ναι θα κάνατε καλή παρέα εσείς οι 2. :P

Εγώ απ' την άλλη για να στην μπω λίγο ακόμα φίλη προφιτερόλ, πιστεύω ότι υπάρχει η φυσική ομορφιά και η επιτηδευμένη, αλλά επειδή δεν έχω χρόνο θα το αναλύσω άλλη στιγμή. :P Νομίζω. :P

Καλη φαση! :D

Δηλαδη εσυ θα πηγαινες με μορφωμενη κατσικουλα (ξερεις μουσια κ τετοια). Σαν τη Λετη την ασχημη ενα πραμα

(χωρισ παρεξηγηση ε?) emthumbsupemsexwars

Όχι δε θα πήγαινα εγώ αλλά υπάρχουν και για τις κατσικούλες οι αντίστοιχοι τράγοι. emrose

Αλλά εγώ δε σου είπα αυτό, σου είπα ότι μια κοπέλα μπορεί να είναι φυσικά όμορφη, να είναι γλυκιά ρε παιδί μου. Τι σχέση έχει η ιατρική και το διάβασμα με αυτό;

Και το άλλο, εντάξει είναι γελοίο να λέει ότι δεν προλαβαίνει να κάνει ούτε μια αποτρίχωση ή κάτι άλλο λόγω διαβάσματος! Εδώ κοπέλες απ' τη σχολή μας δουλεύουν κιόλας και φροντίζουν τον εαυτό τους και είναι μια χαρά εξωτερικά...

Άρα δε φταίει το διάβασμα (δε φταίει άμεσα, αλλά μπορεί να φταίει έμμεσα, δλδ η κοπέλα να τα είδε όλα απ' το πολύ διάβασμα και να λάλησε :P ).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάποιος μου είπε κατι για ορθογραφία και του βγάζω το καπέλο.. :wub: Και σας ρωτάω σοβαρά γιατί αλλιώς θα σκάσω: ιατρική, με τέτοια ορθογραφικά,πως μπήκατε?? Βγάζουν μάτι πια! Και ορθώς είπε κάποιος πιο πάνω..πολύ διάβασμα αλλά..από μπαμπινιώτη μηδεν!! :P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ενταξει βρε παιδια!θιχτηκατε ολοι...μην την παιρνουμε απο τα μουτρα την κοπελα...εγω εχω ακουσει πολλους απτη σχολη μας κατα καιρους να παραπονιουνται οτι εχουν καταστραφει και εμφανισιακα κ ψυχολογικα(σε περιοδους εξεταστικης παντα οταν η διαθεση ειναι παντα αρνητικη....)

αποο εκει κ περα παντως και γω πιστευω οτι ειδικα απο ομορφες κοπελες δν πασχει η σχολη μας.και μαλιστα ειναι και απο τις πιο περιποιημενες και ενημερωμενες στυλιστικα.ισως εχουν αλλα προβληματα (νοοτροπιας σε ορισμενες περιπτωσεις)αλλα απο εμφανιση και στυλιστικες επιλογες,πιστευω δν πασχουμε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάποιος μου είπε κατι για ορθογραφία και του βγάζω το καπέλο.. :wub: Και σας ρωτάω σοβαρά γιατί αλλιώς θα σκάσω: ιατρική, με τέτοια ορθογραφικά,πως μπήκατε?? Βγάζουν μάτι πια! Και ορθώς είπε κάποιος πιο πάνω..πολύ διάβασμα αλλά..από μπαμπινιώτη μηδεν!! :P:P:P

ρώτησα σε ποια σχολή είναι... αλλά απάντηση δεν πήρα... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αααααα παιδιά τι μου λέτε

Ναι μα το θεό έχετε δίκιο! Κ εγώ τώρα τα είδα (τα ορθογραφικά)

Κ λέω μα τι λένε..

Συγνώμηηηηη

Αυτά είναι κατάλοιπα από γρήγορα γκρίκλις από άλλα φόρουμς

Δεν ελέγχω πριν ποστάρω..

Κ μόνο το ότι δεν κάνω πια το 8 για θ (για πχ) το βλέπω θετικό πάντως :P

υ.γ.1 οκ τραβούσα τα μαλλιά μου, χίλια συγνώμη

υ.γ.2 ιατρική είμαι, νόμιζα οτι το γράφω (πολλα νόμιζα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχετε δει τι μπάζο κυκλοφορεί στα ΤΕΙ μου φαίνεται... Και συν τις άλλοις είναι και βλήματα...

Θυμάμαι μια φορά μίλαγα με μια ΤΕΙτζού και σε μια φάση της λέω: "Μην εθελοτυφλείς"

Και μου λέει: "Μη μου τα λες επιστημονικά εμένα..." :)

100 φορές καλύτερα στην Ιατρική και κακάσχημη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eγώ θα σας πω για τις νομικάριες που είναι και άσχημες και ψωνάρες!! Υπάρχουν βέβαια και όμορφες, ένα 10%, το οποίο όμως είναι καβατζωμένο από πολύύύύ νωρίς!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χμ...ενδιαφερον τοπικ. Πάμε λοιπόν:

Αξίωμα 1: η φυσική ομορφιά μαλλον κατανέμεται κανονικά

Αξίωμα 2: η φυσική ομορφιά είναι περισσότερο υποκειμενική εκτίμηση παρά αντικειμενική (πχ εγω βρίσκω μια γυναίκα με ουλή- κατα προτίμηση απο αιχμηρο αντικείμενο- στο μαγουλο πολύ σεξυ. Αλλα μπορεί να είμαι και ψυχοπαθής)

Αξίωμα 3: όλοι -μα όλοι - θεωρούν ότι στις σχολές τους οι γυναίκες ή οι αντρες είναι χάλια ενώ οι γκομενες/οι στη διπλανή σχολή είναι θεες/οι.

Αξίωμα 4: οι γιατρίνες λόγω πίεσης, διαβάσματος κλπ κλπ τείνουν να μη προσέχουν πολύ τον εαυτό τους και τείνουν να καταπιέζουν τη σεξουαλικότητα τους (το δευτερο είναι το σημαντικότερο)

Αξιωμα 5: Οι έξυπνοι άνθρωποι έχουν έντονη σεξουαλικότητα. Οι γιατρίνες είναι έξυπνες. Συνήθως ανήκουν στο 2% του πληθυσμού.

Αξίωμα 6: οταν συνειδητοποιήσουν (με τρόμο) οτι κανουν μαλακία που καταπιέζονται (και περνάνε τα χρόνια και τα νιατα και μπλα μπλα μπλα.) υφίστανται μια διεργασία Υπεραναπλήρωσης (με την ψυχαναλυτική εννοια) και πάνε στο άλλο ακρο. Ψυχη τε και σώματι γίνονται τίγρεις! Αυτό μπορεί να συμβεί εν τω μεσω της νυκτός! Προσοχή λοιπόν! You ve been warned!

Για τους παραπάνω λόγους ψηφίζω γιατρίνες. Με τον κατάλληλο αντρα (αυτό έχει πολύ σημασία), απελευθερώνονται σε τετοιο βαθμό που μετα δε μπορείς να τις συγκρατήσεις, σε βάζουν κάτω σου πετάνε τα μάτια έξω και αμα δουν ότι αρχίζεις και τα παίζεις σου βάζουν και καναν ορό άμα λάχει για να μη κλατάρεις τελείως.

giatrines rule! :cool11:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αξίωμα 4: οι γιατρίνες λόγω πίεσης, διαβάσματος κλπ κλπ τείνουν να μη προσέχουν πολύ τον εαυτό τους και τείνουν να καταπιέζουν τη σεξουαλικότητα τους (το δευτερο είναι το σημαντικότερο)

Αξιωμα 5: Οι έξυπνοι άνθρωποι έχουν έντονη σεξουαλικότητα. Οι γιατρίνες είναι έξυπνες. Συνήθως ανήκουν στο 2% του πληθυσμού.

Αξιωμα απο ιταλια:η γιατρινες ομορφαινουν επικινδυνα μετα τη ληψη του πτυχιου..οταν επιτελους εχουν χρονο και χαλαρωνουν λιγακι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ερώτηση προς παππού: όλα αυτά τα αξιώματα είναι διασταυρωμένα εκ........προσωπικής (πολύ προσωπικής δηλαδή!!!) :wub:;) επαφής?!?!?!?!?!? :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχετε δει τι μπάζο κυκλοφορεί στα ΤΕΙ μου φαίνεται... Και συν τις άλλοις είναι και βλήματα...

Θυμάμαι μια φορά μίλαγα με μια ΤΕΙτζού και σε μια φάση της λέω: "Μην εθελοτυφλείς"

Και μου λέει: "Μη μου τα λες επιστημονικά εμένα..." :)

100 φορές καλύτερα στην Ιατρική και κακάσχημη

emsos:lol: :lol: :lol:emgoal emgoal emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.