Jump to content

Κοπέλες της Ιατρικής: Όμορφες ή Άσχημες?


Profiterol

Recommended Posts

Ερώτηση προς παππού: όλα αυτά τα αξιώματα είναι διασταυρωμένα εκ........προσωπικής (πολύ προσωπικής δηλαδή!!!) :wub:;) επαφής?!?!?!?!?!? :P

μαφιοζα...θα έλεγα ποτε κάτι χωρίς να το έχω διασταυρώσει...???? Ε...???? Θα έλεγα????? < τραβηγμα του αυτιού με παράλληλη παλίνδρομη κίνηση στον προσθιοπίσθιο άξονα στο σημείο αυτο> :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 249
  • Created
  • Last Reply

καλησπέρα παιδιά!

πιστεύω πως δεν εξαρτάται από εμας αν θα γεννηθούμε όμορφοι ή άσχημοι, αλλά είναι στο χέρι μας να επιλέξουμε τι θέλουμε να φαινόμαστε. Εξάλλου δεν υπάρχει ομορφότερος τύπος ή συμπεριφορά από αυτόν του ανθρώπου που σκορπάει τη χαρά κι όχι τον πόνο γύρω του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χμ...ενδιαφερον τοπικ. Πάμε λοιπόν:

Αξίωμα 1: η φυσική ομορφιά μαλλον κατανέμεται κανονικά

Αξίωμα 2: η φυσική ομορφιά είναι περισσότερο υποκειμενική εκτίμηση παρά αντικειμενική (πχ εγω βρίσκω μια γυναίκα με ουλή- κατα προτίμηση απο αιχμηρο αντικείμενο- στο μαγουλο πολύ σεξυ. Αλλα μπορεί να είμαι και ψυχοπαθής)

Αξίωμα 3: όλοι -μα όλοι - θεωρούν ότι στις σχολές τους οι γυναίκες ή οι αντρες είναι χάλια ενώ οι γκομενες/οι στη διπλανή σχολή είναι θεες/οι.

Αξίωμα 4: οι γιατρίνες λόγω πίεσης, διαβάσματος κλπ κλπ τείνουν να μη προσέχουν πολύ τον εαυτό τους και τείνουν να καταπιέζουν τη σεξουαλικότητα τους (το δευτερο είναι το σημαντικότερο)

Αξιωμα 5: Οι έξυπνοι άνθρωποι έχουν έντονη σεξουαλικότητα. Οι γιατρίνες είναι έξυπνες. Συνήθως ανήκουν στο 2% του πληθυσμού.

Αξίωμα 6: οταν συνειδητοποιήσουν (με τρόμο) οτι κανουν μαλακία που καταπιέζονται (και περνάνε τα χρόνια και τα νιατα και μπλα μπλα μπλα.) υφίστανται μια διεργασία Υπεραναπλήρωσης (με την ψυχαναλυτική εννοια) και πάνε στο άλλο ακρο. Ψυχη τε και σώματι γίνονται τίγρεις! Αυτό μπορεί να συμβεί εν τω μεσω της νυκτός! Προσοχή λοιπόν! You ve been warned!

Για τους παραπάνω λόγους ψηφίζω γιατρίνες. Με τον κατάλληλο αντρα (αυτό έχει πολύ σημασία), απελευθερώνονται σε τετοιο βαθμό που μετα δε μπορείς να τις συγκρατήσεις, σε βάζουν κάτω σου πετάνε τα μάτια έξω και αμα δουν ότι αρχίζεις και τα παίζεις σου βάζουν και καναν ορό άμα λάχει για να μη κλατάρεις τελείως.

giatrines rule! :cool11:

Women make the best psychoanalysts until they fall in love. After that they make the best patients.

Εξαιρετικά αφιερωμένο στον παππού!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Women make the best psychoanalysts until they fall in love. After that they make the best patients.

Εξαιρετικά αφιερωμένο στον παππού!

I ll remember this Clemence...I ll remember this...hehehehe... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σκηνικο απο ταινια του Γουντυ Αλλεν (νομιζω απο το Διαλυοντας το Χαρυ) που μια απο τις γυναικες του ειναι ψυχιατρος. Την ωρα που ειναι να ερθει το ραντεβου της για ψυχαναλυση ανακαλυπτει πως ο Γουντυ την απατησε με μια ασθενη της.....Οποτε βαζει τις φωνες...Τα σπαει....Ερχεται το ραντεβου της κ με ηρεμη φωνη του λεει να κατσει...μετα κατεβαζει κατι ηρεμιστικα οσο ο ασθενης λεει τα δικα του...μετα ζηταει συγγνωμη κ παει κ τα σπαει μεσα με τον Γουντυ....κορυφαιο σκηνικο :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΧΑ ΧΑ !

Ρητορικό το ερώτημα έτσι ?

Αν δεν είχαμε και τις εξ Εξωτερικού απόφοιτους (έχω δεί αρκετά καλές από Ιταλία-Ρουμανία) να διόρθωναν κάπως την κατάσταση και θα λέγαμε ελαφρά τη καρδία ΜΕΓΑΛΑ ΜΠΑΖΑ !

Μακριά από μπάζα και καβαλημένες παιδιά ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χμμμ,

αν μία κοπέλα είναι όμορφη, το ότι είναι και γιατρός την ομορφαίνει περισσότερο!!!

αν μία γυναίκα είναι emcensored:antegeia: , και είναι και γιατρός, το βάζουμε σα δικαιολογία

(ε, μωρέ, τι να κάνει η δόλια, διάβαζε...)

κάτι αντίστοιχο μου θυμίζει η κλάσικαλ ατάκα :-τι λέει ο τάδε? ... -α, καλό παιδί μωρέ!!!

στη σχολή είχαμε και άσχημες και όμορφες, αλλά καθώς τις γνωρίζεις

άρχισαν να αποκαλύπτονται "κύκνοι" και "πανούκλες"...

...το χειρότερο βέβαια είναι να είσαι μπουρούχα, σκατόψυχη και γιατρός... :antegeia::anavwfwties:

Δεν έχετε δει τι μπάζο κυκλοφορεί στα ΤΕΙ μου φαίνεται... Και συν τις άλλοις είναι και βλήματα...

Θυμάμαι μια φορά μίλαγα με μια ΤΕΙτζού και σε μια φάση της λέω: "Μην εθελοτυφλείς"

Και μου λέει: "Μη μου τα λες επιστημονικά εμένα..." :)

100 φορές καλύτερα στην Ιατρική και κακάσχημη

emsos:lol: :lol: :lol:emgoal emgoal emgoal

...εσύ τώρα γιατί ακριβώς πανηγυρίζεις...???

..άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χμμμ,

αν μία κοπέλα είναι όμορφη, το ότι είναι και γιατρός την ομορφαίνει περισσότερο!!!

αν μία γυναίκα είναι emcensored:antegeia: , και είναι και γιατρός, το βάζουμε σα δικαιολογία

(ε, μωρέ, τι να κάνει η δόλια, διάβαζε...)

κάτι αντίστοιχο μου θυμίζει η κλάσικαλ ατάκα :-τι λέει ο τάδε? ... -α, καλό παιδί μωρέ!!!

στη σχολή είχαμε και άσχημες και όμορφες, αλλά καθώς τις γνωρίζεις

άρχισαν να αποκαλύπτονται "κύκνοι" και "πανούκλες"...

...το χειρότερο βέβαια είναι να είσαι μπουρούχα, σκατόψυχη και γιατρός... :antegeia::anavwfwties:

Δεν έχετε δει τι μπάζο κυκλοφορεί στα ΤΕΙ μου φαίνεται... Και συν τις άλλοις είναι και βλήματα...

Θυμάμαι μια φορά μίλαγα με μια ΤΕΙτζού και σε μια φάση της λέω: "Μην εθελοτυφλείς"

Και μου λέει: "Μη μου τα λες επιστημονικά εμένα..." :)

100 φορές καλύτερα στην Ιατρική και κακάσχημη

emsos:lol: :lol: :lol:emgoal emgoal emgoal

...εσύ τώρα γιατί ακριβώς πανηγυρίζεις...???

..άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου...

Μα για τις ΤΕΙτζούδες βεβαίως βεβαίως... διότι εάν δεν έχω εγώ άποψη ποιος θα έχει??? Εσύ??? που η μόνη βαθμίδα εκπαίδευσης από την οποία πέρασες είναι η ιατρική Πάτρας? :antegeia:emstupidemcolgate

Πειράζει που προτιμώ την εξυπνάδα από την ομορφιά??? Η ασχήμια φτιάχνετε ...lifting για την βλακεία δεν υπάρχει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα για τις ΤΕΙτζούδες βεβαίως βεβαίως... διότι εάν δεν έχω εγώ άποψη ποιος θα έχει??? Εσύ??? που η μόνη βαθμίδα εκπαίδευσης από την οποία πέρασες είναι η ιατρική Πάτρας? :antegeia:emstupidemcolgate

Πειράζει που προτιμώ την εξυπνάδα από την ομορφιά??? Η ασχήμια φτιάχνετε ...lifting για την βλακεία δεν υπάρχει.

ωραία φώτο by the way...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απ' ό,τι βλέπω..είστε αρκετοί της άποψης "η ασχήμια συνηθίζεται, η βλακεία ποτέ"! Ε, λοιπόν..I've got news for you: υπάρχει και χειρότερος συνδυασμός: και άσχημη, και ηλίθια!

Παππούούούούού....μ'αρέσει να μου τραβάνε το αυτάκιιιιιιι!!!!! eminloveeminloveeminlove

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υπαρχει βεβαια και το ομορφη και εξυπνη (αν και η πραγματικα εξυπνη γυναικα πρπει να το παιζει κ λιγακι χαζουλα... )

κι εγω επιμενω οτι στη σχολη μας εχει πολλες τετοιες.εξαλλου η καλλιεργεια ομορφαινει τον ανθρωπο...οπως και η μελαγχολια καποιες φορες(αρκει να μην παραγινεται) και η μελαγχολια ειναι πιστευω αρρηκατ δεμενη με τη σχολη μας (και με τις σχολες μας γενικοτερα!)

εγω παντως στελνω τα φιλια μου σε ολες τις γυναικες της σχολης αποφοιτες και μη,που θυμουνται οτι ειναι γυναικες ασχτως εμφανισεως...εξαλλου καθε ανθρωπος διεπεται απο μια μοναδικοτητα που τον καθιστα και μοναδικα ΟΜΟΡΦΟ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω παντως εχω να πω οτι οι κοπελες της Ιατρικης Αθηνων ειναι κουκλαρες!!!!!!!! :wub:

Καμια σχεση με τα μπαζα που εχουμε εδω στην Αγγλια! Στην Αγγλια οι κουκλαρες συνηθως σπουδαζουν Ιστορια της Τεχνης, fashion design κτλ.

Μερικες γιατρινες της Σχολης μου (Λονδινο) ηταν τοσο ασχημες που πιστευα οτι αμα τις εβλεπε καποιος ασθενης ξαφνικα μεσα στην νυχτα και ειχε και αδυναμη καρδια δε θα αντεχε... :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(αν και η πραγματικα εξυπνη γυναικα πρπει να το παιζει κ λιγακι χαζουλα... )

περιέργως αλλά έχω αρχίσει και το πιστεύω και εγώ... που βασιζόμουν εν μέρει σε αυτό... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω παντως εχω να πω οτι οι κοπελες της Ιατρικης Αθηνων ειναι κουκλαρες!!!!!!!! :wub:

Καμια σχεση με τα μπαζα που εχουμε εδω στην Αγγλια! Στην Αγγλια οι κουκλαρες συνηθως σπουδαζουν Ιστορια της Τεχνης, fashion design κτλ.

Μερικες γιατρινες της Σχολης μου (Λονδινο) ηταν τοσο ασχημες που πιστευα οτι αμα τις εβλεπε καποιος ασθενης ξαφνικα μεσα στην νυχτα και ειχε και αδυναμη καρδια δε θα αντεχε... :bloodomen:

έλα ρε idler είσαι πολύ αυστηρός! Ξαναδες το Αξίωμα 3. Θα το συζητήσουμε από κοντά.

Παππούούούούού....μ'αρέσει να μου τραβάνε το αυτάκιιιιιιι!!!!! eminloveeminloveeminlove

Να τα! Να τα! Τι σας έλεγα???? Έτσι ξεκινάνε...λίγο τράβηγμα αυτιού απο δω, λίγο απο εκεί και μετα, δίχως να το πάρεις πρέφα, έχουν ξεφύγει τελειως και δε μπορείς να τις συμμαζέψεις...

Μαφιοζα....για σύνελθε παιδί μου <τράβηγμα του άλλου αυτιού> :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν ξερω για εσας...αλλα σοβαρα τωρα στο ΑΠΘ τουλαχιστον εχει παρα πολλες ωραιες στην Ιατρικη...αλλα για πολυ ωραιες μιλαμε...απο αντρες παλι...αστα βραστα!!! :anavwfwties: (κ επισης εχουμε κ κατι απιστευτα εγκεφαλικα-βλητα που απορω πως περασαν...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Women make the best psychoanalysts until they fall in love. After that they make the best patients.

emclap emclap

Απ' ό,τι βλέπω..είστε αρκετοί της άποψης "η ασχήμια συνηθίζεται, η βλακεία ποτέ"! Ε, λοιπόν..I've got news for you: υπάρχει και χειρότερος συνδυασμός: και άσχημη, και ηλίθια!

Θεά!!! emypoklinomai emypoklinomai

(κ επισης εχουμε κ κατι απιστευτα εγκεφαλικα-βλητα που απορω πως περασαν...)

Αυτή την απορία την έχω κι εγώ! Το μόνο συμπέρασμα στο οποίο έχω καταλήξει είναι ότι το κακό συνέβη μετά! :antegeia::lol::lol:

Όσον αφορά το κατά πόσο όμορφες είναι οι γιατρίνες, θα συμφωνήσω απλά με το πρώτο αξίωμα του παππού. Η ομορφιά κατανέμεται κανονικά. Οι κοπέλες της Ιατρικής έχουν πάψει προ πολλού να είναι τα κλασικά nerds που ακούνε μάσκαρα και αναρωτιούνται αν είναι παράγωγο της χρωστικής lugol! :D Όσες δε φροντίζουν τον εαυτό τους, το κάνουν λόγω νοοτροπίας και όχι λόγω Ιατρικής!

Επίσης είναι κλασικό το φαινόμενο να λέμε ότι τα άτομα της σχολής μας δε βλέπονται εμφανισιακά. Έχω αρκετές φίλες που λένε ότι οι γιατροί είναι κακάσχημοι και γι'αυτό ψάχνουν σχέση στη Νομική ή το Πολυτεχνείο. Αντίστοιχα ξέρω πολλές κοπέλες από Νομική που θεωρούν τους νομικάριους την προσωποποίηση της ασχήμιας! Χαζομάρες! Παντού υπάρχουν όμορφοι και όμορφες! Στο δικό μου έτος τουλάχιστον έχουμε πολύ καλά κομμάτια και από τα δύο φύλα! emoops Γι'αυτό μην παραπονιέστε βρεεεε! Απλά ανοίξτε τα μάτια σας και το μυαλό σας! ;):P

Τέλος, να πω ότι η ομορφιά, εκτός απο υποκειμενική, είναι και λίγο "βίτσιο"! Μπορεί εγώ να θεωρώ πολύ όμορφο το χαμόγελο κάποιου και να τον δω και να το πάθω το "δόξα πατρί". Άλλος μπορεί να κοιτάει το μπούστο, άλλος τα πόδια, άλλος το πακέτο, άλλος τη φωνή, άλλος το χιούμορ, άλλος την τσέπη (ναι, ναι, ξέρετε πόσοι με γεμάτη τσέπη θεωρούνται όμορφοι ενώ στην πραγματικότητα δεεεεν...) , άλλος το βλέμμα, άλλος τα χείλη και δε συμμαζεύεται... Μη μου πείτε ότι δεν έχει τύχει να είστε με φίλους /φίλες, να περάσει κάποιο άτομο και οι γνώμες περί εμφάνισης του να δυίστανται πλήρως;;;; Ε, από κει και πέρα τι να λέμε;;; Ο καθένας αποφασίζει για την πάρτη του και ακολουθεί την πορεία του.... ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup συμφωνω μαζι σου απολυτα ιριδα, ειδικα σ'οτι αφορα το τελευταιο σου σχολιο. Η ομορφια οπως και η ασχήμια ειναι καθαρα υποκειμενικα!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άμα χρειαστεί δηλαδή, να ανέβουμε AΠΘ... Μη μας τα γυρίσεις μετά! :P

εμ να ανεβεις...κι αν λεω ψεμματα κοψε με φετες να με ταισεις στα ψαρια του Θερμαικου! :D

(τα οποια με τοσα τοξικα αποβλητα απο ευγενη ψαρακια εχουν μεταμορφωθει σε "πιρανχανοειδη"....ή κατι τετοιο emnuke )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καμιά φορά σκέφτομαι πως η ομορφιά ανοίγει πολλές πόρτες, αλλά ρε παιδιά θα γέρασουμε αργά ή γρήγορα(αν τα καταφέρουμε) και τότε όλοι άσχημοι θα ΄μαστε...

καμιά φορά σκέφτομαι πως η ομορφιά ανοίγει πολλές πόρτες, αλλά ρε παιδιά θα γέρασουμε αργά ή γρήγορα(αν τα καταφέρουμε) και τότε όλοι άσχημοι θα ΄μαστε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα γέρασουμε αργά ή γρήγορα(αν τα καταφέρουμε) και τότε όλοι άσχημοι θα ΄μαστε...

ε όχι κι όλοι...

δεν είδες τον Κούρκουλο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.