Jump to content

Prof.Wizard-Χρόνια Πολλά!


dvrach

Recommended Posts

Χαχ, ε όχι δα κι έτσι! :)

Θυμάμαι την ατάκα που είπε ο Νίκολσον:

"There is explosive and implosive anger. Explosive anger is the guy in the supermarket yelling at the cashier for not taking his coupons. Implosive anger is the cashier meekly submitting to his abuse — until one day he calmly shoots everyone in the store."

Εγώ νομίζω πως είμαι Explosive. Ο Alfredo για παράδειγμα είναι Implosive. :P

BTW, ρε παιδιά είναι κακό να υπερασπίζομαι με πάθος τις θέσεις εφόσον έχω [ή τουλάχιστον πιστεύω] επιχειρήματα; Είναι κακό που δεν θέλω να μ'εξισώνουν με φυγόπονο ή άχρηστο ή τεμπέλη, να μηδενίζουν το πανεπιστήμιό μου και την προσπάθειά μου;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι κακό που δεν θέλω να μ'εξισώνουν με φυγόπονο ή άχρηστο ή τεμπέλη, να μηδενίζουν το πανεπιστήμιό μου και την προσπάθειά μου;

:lol::lol::lol:

εσυ τα εχεις πει αυτα για μας, ρε χαζοπροφεσορα :antegeia:emboredemeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαχ, ε όχι δα κι έτσι! :)

Θυμάμαι την ατάκα που είπε ο Νίκολσον:

"There is explosive and implosive anger. Explosive anger is the guy in the supermarket yelling at the cashier for not taking his coupons. Implosive anger is the cashier meekly submitting to his abuse — until one day he calmly shoots everyone in the store."

Εγώ νομίζω πως είμαι Explosive. Ο Alfredo για παράδειγμα είναι Implosive. :P

BTW, ρε παιδιά είναι κακό να υπερασπίζομαι με πάθος τις θέσεις εφόσον έχω [ή τουλάχιστον πιστεύω] επιχειρήματα; Είναι κακό που δεν θέλω να μ'εξισώνουν με φυγόπονο ή άχρηστο ή τεμπέλη, να μηδενίζουν το πανεπιστήμιό μου και την προσπάθειά μου;

Καλά τα είπες. Εσύ είσαι ο explosive. O τύπος που φωνάζει στον καθένα, για τα κουπόνια, για την θέση που θα του φάει, για τις σπουδές που θα κάνει, για το πόσο σπουδαίος είναι, για την σούπερ-usmle ερώτηση που έκανε και που στην πραγματικότητα ήταν στο booklet που δεν διάβασε. Ο Αλφόνσο είναι "until one day he calmly shoots the m@l@k@ in the store, because he can't take any more stupidity".

χρόνια πολλά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:lol:  :lol:  :lol:

εσυ τα εχεις πει αυτα για μας, ρε χαζοπροφεσορα

Καταρχάς δεν είπα τίποτα τέτοιο. Είπα απλά πως ανάμεσα στα δύο το δικό μου είναι καλύτερο. Και δεν το λέω εγώ, το λένε τα rankings. :)

Όπως το ΕΚΠΑ θα είναι καλύτερο απ'το πανεπιστήμιο της Σόφιας, έτσι ν'αναμένεις κάποιο άλλο "πιο δυτικό" να είναι καλύτερο απ'το δικό σου. Όταν τα λέτε για τους καημένους τους ΔΙΚΑΤΣΑδες και μιλάτε χωρίς στοιχεία επειδή κάποιοι νοματέοι κλέβουν (σε συμφωνία με τους καθηγητές σας που διενεργούσαν αυτές τις εξετάσεις) καλά δεν είναι;

χαζοτσιχλόφουσκα :P

Καλά τα είπες. Εσύ είσαι ο explosive. O τύπος που φωνάζει στον καθένα, για τα κουπόνια, για την θέση που θα του φάει, για τις σπουδές που θα κάνει, για το πόσο σπουδαίος είναι, για την σούπερ-usmle ερώτηση που έκανε και που στην πραγματικότητα ήταν στο booklet που δεν διάβασε. Ο Αλφόνσο είναι "until one day he calmly shoots the m@l@k@ in the store, because he can't take any more stupidity".

Αν είχες δει το έργο (και αν και μόνο αν το κατάλαβες) ο explosive χαρακτήρας είναι λιγότερο επικίνδυνος απ'τον implosive έστω κι ο πρώτος δημιουργεί φαινομενικά περισσότερο εκνευρισμό. :)

Οι σπουδές μου πανήβλακα ΗΔΗ είναι στην τελική τους φάση. Τις αποδείξεις τις έχω ΗΔΗ στα χέρια μου: καλούς βαθμούς, από καλό πανεπιστήμιο, και καθηγητή-επιβλέποντα της πτυχιακής μου με καλά κονέ και φήμη στον τομέα του, στην Ευρώπη. Το ότι θα επιδιώξω καλή θέση σε τουλάχιστον μέτρια-προς-καλή κλινική (κατά προτίμηση πανεπιστημιακή) στην Ευρώπη είναι δεδομένο. Από κει και πέρα, σύμφωνα με τους γνωστούς μου από δω που ξέρω να φύγαν και να είχαν εφάμιλλο curriculum με μένα δεν θα έχω κανένα πρόβλημα. Αυτό είναι που η καθυστερημένη ύπαρξή σου δεν καταλαβαίνει. Ότι έχω πιο πολλές πιθανότητες ΑΠΟ ΣΕΝΑ όχι ότι είμαι σπουδαίος και τρανός.

Αντίθετα εσύ, ο Alfredo, όπως απέδειξες θα ζεις στην αποτυχία και στην ανωνυμία μέχρι μια στιγμή που θα σκάσεις (μιας που θα μετράς μόνο τις πανελλήνιες ως επιτυχία σε λίγα χρόνια) και θα τα βάζεις με τους ασθενείς σου, τις νοσοκόμες, τους συναδέλφους σου, και στο τέλος μπορεί να τους καραμπινιάσεις και όλους αμά λάχει, πριν βάλεις την κάννη στο στόμα και δώσεις τέλος στη μίζερη ύπαρξή σου... :o

Βλάκες σαν κι εσένα έχω δει πολλούς. Είναι οι κλασικοί whiners που κλαίγονται για τα πάντα κι αναρωτιούνται γιατί ενώ ξεκινήσαν μαζί με τους άλλους οι άλλοι βρέθηκαν μετά πιο μπροστά.

btw, το ECFMG handbook το είχα διαβάσει, μου είχε ξεφύγει μόνο το τετραγωνάκι με την indefinite validity. Αλλά εσύ μη μιλάς γιατί η απάντησή σου (τα 7 χρόνια που ήξερα κι εγώ) ήταν παντελώς άσχετη... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καταρχάς δεν είπα τίποτα τέτοιο. Είπα απλά πως ανάμεσα στα δύο το δικό μου είναι καλύτερο. Και δεν το λέω εγώ, το λένε τα rankings. :)

Όπως το ΕΚΠΑ θα είναι καλύτερο απ'το πανεπιστήμιο της Σόφιας, έτσι ν'αναμένεις κάποιο άλλο "πιο δυτικό" να είναι καλύτερο απ'το δικό σου. Όταν τα λέτε για τους καημένους τους ΔΙΚΑΤΣΑδες και μιλάτε χωρίς στοιχεία επειδή κάποιοι νοματέοι κλέβουν (σε συμφωνία με τους καθηγητές σας που διενεργούσαν αυτές τις εξετάσεις) καλά δεν είναι;

χαζοτσιχλόφουσκα :P

Αν είχες δει το έργο (και αν και μόνο αν το κατάλαβες) ο explosive χαρακτήρας είναι λιγότερο επικίνδυνος απ'τον implosive έστω κι ο πρώτος δημιουργεί φαινομενικά περισσότερο εκνευρισμό. :)

Οι σπουδές μου πανήβλακα ΗΔΗ είναι στην τελική τους φάση. Τις αποδείξεις τις έχω ΗΔΗ στα χέρια μου: καλούς βαθμούς, από καλό πανεπιστήμιο, και καθηγητή-επιβλέποντα της πτυχιακής μου με καλά κονέ και φήμη στον τομέα του, στην Ευρώπη. Το ότι θα επιδιώξω καλή θέση σε τουλάχιστον μέτρια-προς-καλή κλινική (κατά προτίμηση πανεπιστημιακή) στην Ευρώπη είναι δεδομένο. Από κει και πέρα, σύμφωνα με τους γνωστούς μου από δω που ξέρω να φύγαν και να είχαν εφάμιλλο curriculum με μένα δεν θα έχω κανένα πρόβλημα. Αυτό είναι που η καθυστερημένη ύπαρξή σου δεν καταλαβαίνει. Ότι έχω πιο πολλές πιθανότητες ΑΠΟ ΣΕΝΑ όχι ότι είμαι σπουδαίος και τρανός.

Αντίθετα εσύ, ο Alfredo, όπως απέδειξες θα ζεις στην αποτυχία και στην ανωνυμία μέχρι μια στιγμή που θα σκάσεις (μιας που θα μετράς μόνο τις πανελλήνιες ως επιτυχία σε λίγα χρόνια) και θα τα βάζεις με τους ασθενείς σου, τις νοσοκόμες, τους συναδέλφους σου, και στο τέλος μπορεί να τους καραμπινιάσεις και όλους αμά λάχει, πριν βάλεις την κάννη στο στόμα και δώσεις τέλος στη μίζερη ύπαρξή σου... :o

Βλάκες σαν κι εσένα έχω δει πολλούς. Είναι οι κλασικοί whiners που κλαίγονται για τα πάντα κι αναρωτιούνται γιατί ενώ ξεκινήσαν μαζί με τους άλλους οι άλλοι βρέθηκαν μετά πιο μπροστά.

btw, το ECFMG handbook το είχα διαβάσει, μου είχε ξεφύγει μόνο το τετραγωνάκι με την indefinite validity. Αλλά εσύ μη μιλάς γιατί η απάντησή σου (τα 7 χρόνια που ήξερα κι εγώ) ήταν παντελώς άσχετη... :P

Για άλλη μια φορά αρχίζεις και παραθέτεις τις σπουδές σου, χωρίς να σου το ζητήσει κανένας (=και δεν ενδιαφέρει κανέναν. Στόκος θα ήσουν αν σπουδαζες στο ουζμπεκισταν, στόκος και στο χάρβαρντ). Θα...Θα...Θα....Θα.... Θα κάνω, Θα παω, Θα με πάρουν, οι άλλοι ΘΑ μείνουν απέξω. 10 γραμμές έγραψες, 500 "ΘΑ" καημένε. Το μόνο που δείχνεις είναι το κομπλεξικός είσαι.... Τόσο ναρκισσος που καυχιέσαι για πράγματα που ΘΑ κάνεις. Πρώτη φορά βλέπω άτομο να καυχιέται για τις πιθανότηετες που έχει να πετύχει....

Και τόσο ημιμαθής που είσαι, πολλά τετραγωνάκια θα σου ξεφύγουνε. Έλα, πάλι ρόμπα έγινες....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για άλλη μια φορά αρχίζεις και παραθέτεις τις σπουδές σου, χωρίς να σου το ζητήσει κανένας (=και δεν ενδιαφέρει κανέναν. Στόκος θα ήσουν αν σπουδαζες στο ουζμπεκισταν, στόκος και στο χάρβαρντ). Θα...Θα...Θα....Θα.... Θα κάνω, Θα παω, Θα με πάρουν, οι άλλοι ΘΑ μείνουν απέξω. 10 γραμμές έγραψες, 500 "ΘΑ" καημένε. Το μόνο που δείχνεις είναι το κομπλεξικός είσαι.... Τόσο ναρκισσος που καυχιέσαι για πράγματα που ΘΑ κάνεις. Πρώτη φορά βλέπω άτομο να καυχιέται για τις πιθανότηετες που έχει να πετύχει....

Τί θα ρε καραγκιόζη; :lol:

Αυτά που έγραψα παραπάνω τα έχω ήδη. Ο λόγος που παραθέτω τις σπουδές μου (κι ας μην ενδιαφέρουν) είναι γιατί κάποιοι σαν κι εσένα νομίζουν ότι πήγαμε στη Γκατζολία να σπουδάσουμε ή είμαστε κατά τεκμήριο άχρηστοι και φυγόπονοι εμείς του εξωτερικού, δίχως εξαιρέσεις. Και ούτε Ουζμπεκιστάν, ούτε Χάρβαρντ. Ευρώπη σ'ένα αξιοπρεπέστατο πανεπιστήμιο. :)

Το κόμπλεξ το έχεις εσύ που ψάχνεσαι απεγνωσμένα, κοιτώντας παλιά μου post, κρατώντας σημειώσεις (αλήθεια, πόσο χρόνο έχεις να σκορπάς για τελειόφοιτος; ) για το curriculum vitae et studiorum μου απ'το σχολείο μου μέχρι τώρα. Θα σου τη στείλω την καρτ-ποστάλ με το που αρχίσω ειδικότητα, μην ανησυχείς. :P

Και τόσο ημιμαθής που είσαι, πολλά τετραγωνάκια θα σου ξεφύγουνε. Έλα, πάλι ρόμπα έγινες....

To διάβασες το handbook; Ήταν μέσα σ'ένα επεξηγηματικό τετραγωνάκι σε δευτερεύουσα πρόταση. Τουλάχιστον εμένα θα μου ξεφεύγουνε τετραγωνάκια, εσένα θα σου ξεφύγει καμιά διάγνωση και θα σε τρέχουμε... -_-

φουκαρά

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ψιτ, ένα τοπικ γενεθλίων ανοίξαμε στον άνθρωπΑ και το βιολί βιολάκι.... emeleosembored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευτυχως που το τοπικ ειναι αφιερωμενο στον Προφ....τωρα αν θελετε να βγαζετε τα ματια σας ακομα κ σε ενα τοπικ με ευχες....τι να πω <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

QUOTE(Prof.Wizard @ Jul 17 2005, 00:59 )

Βορράς και ακτή που ζήτησες εσύ, είναι το Σηάτλ και η Βοστώνη.

Alfie,το Seattle και η Βοστόνη είναι παραθαλάσσια όπως μπορείς να δεις στις φωτο εδώ:

Seattle

800px-Wiki_seattle_alki_01.jpg

Boston

Boston_Landsat.jpg

emnuke Δεν είναι όμορφη συμπεριφορά γιατρών να βρίζονται τέτοιους χαρκτηρισμούς.Καλόν είναι κάπου εδώ να σταματήσετε και να τα βρείτε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Alfie,το Seattle και η Βοστόνη είναι παραθαλάσσια όπως μπορείς να δεις στις φωτο εδώ:

Seattle

800px-Wiki_seattle_alki_01.jpg

Boston

Boston_Landsat.jpg

emnuke Δεν είναι όμορφη συμπεριφορά γιατρών να βρίζονται τέτοιους χαρκτηρισμούς.Καλόν είναι κάπου εδώ να σταματήσετε και να τα βρείτε.

και όπως φαίνονται και εδώ

http://img349.imageshack.us/my.php?image=prof14ik.jpg

http://img349.imageshack.us/my.php?image=prof29jt.jpg

δεν έχεις παρακολουθήσει όλη την συζήτηση όμως....Κατα τον υπερμέγιστο προφέσορα (check το thread παιδικη χαρά του προφ), είναι οι μόνες βόρειες παραθαλάσσιες πόλεις, Seatlle και Boston. Δεν υπάρχει τίποτα άλλο γ'αυτόν στην βόρεια US. Και αν ακόμα υπήρχε δεν αξίζει να μένεις ούτε να κάνεις ειδικότητα εκεί (ξέρει και απο ειδικότητες). ΝΥ πχ δεν υπάρχει στο λεξιλόγιό του, η Alabama τον μάρανε....

Harvard του νανουρίσανε, Βοστώνη ονειρευεται o κακομοίρης.

Όταν θα μένει με το hard(vard) στο χέρι τότε θα βάλει (λίγο) μυαλό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

A ρε φουκαρά Alfonso, είσαι και βλάκας είσαι και τυφλός. Γιατί έγραψα μόνο για δύο πόλεις μπορείς να το βρεις στο "thread μας", δε νομίζω να έχει να κάνει με τα γενέθλιά μου πλέον. Ίσα ίσα, μάλλον με τα δικά σου* έχει να κάνει πλέον...

Σου παραθέτω για να τα εμπεδώσεις... :)

Έβαλα 2 ρε χοντρομαλάκα, χαρακτηριστικές και "βόρειες". (βάζω εισαγωγικά που σ'αρέσουν).

Τί ήθελες να βάλω όλο το χάρτη με τα μέρη που θα σ'απορρίψουν; :rolleyes:  :lol:

Γιατί δε δηλώνεις κατευθείαν στις τσουναμοπληγείσες περιοχές, εκεί ψάχνουν φθηνά εργατικά χέρια. :D

Όσο για το Hardvard, εσύ το έγραψες... μην το παρουσιάζεις για δικό μου τώρα. :P

Καλές ονειρώξεις και μην ξεχάσεις τα μπρατσάκια σου τουρίστα!

:antegeia:

*μέχρι πριν 3 μέρες η καρτέλα σου δεν είχε καμία πληροφορία, βιάστηκες να τη γεμίσεις μη τυχόν και σε ξεχάσει κανένας άχρηστε... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emnuke Δεν είναι όμορφη συμπεριφορά γιατρών να βρίζονται τέτοιους χαρκτηρισμούς.Καλόν είναι κάπου εδώ να σταματήσετε και να τα βρείτε.

Και να ξερες ποσες φορες τους το εχουμε πει Nievsky.......

Τι θα γινει ρε παιδες;Τα παντα εχουν ορια.....αν δε εχετε τιποτα καινουριο να μας πειτε και να μας γραψετε ....δε το σταματατε; :angry:

Γιατι δε τα λετε με πμ;Εκει μπορειτε να χρησιμοποιησετε οποιοδηποτε λεξιλογιο σας αντιπροσωπευει -_-

emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το αστείο είναι ότι είχε το θράσος να δοκιμάσει να μου τα χώσει στο thread των γενεθλίων μου.

Το αστείο είναι που εγράψες μια (ακόμα) χαζομάρα για μένα

Εγώ νομίζω πως είμαι Explosive. Ο Alfredo για παράδειγμα είναι Implosive. :P

και νόμισες οτι δεν θα σου την έλεγα. Αν κόψεις τις βλακείες του μυαλού σου θα πάψω να σου την λέω, άχρηστε. Δεν σου φτάνει η παιδική χαρά-thread που έχεις ανοίξει, θες να κάνεις όλο το φορουμ αχταρμα.... :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το αστείο είναι... τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια... όλο το φορουμ αχταρμα.... :antegeia:

Ρε μπουχέσα, πες και κάτι καινούργιο επιτέλους. :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατι δε τα λετε με πμ;Εκει μπορειτε να χρησιμοποιησετε οποιοδηποτε λεξιλογιο σας αντιπροσωπευει  -_- 

emeleos

Γιατί εκεί δεν έχουν κοινό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.