Jump to content

Πόσα κουνούπια σκοτώνετε κάθε βράδυ?


πόσα καταφέρνετε κάθε βράδυ??  

18 members have voted

  1. 1. πόσα καταφέρνετε κάθε βράδυ??

    • 1-5
      15
    • 6-10
      1
    • >10
      2


Recommended Posts

Εμείς στην Κύψέλη δεν έχουμε ούτε ένα τόσο δά κουνουπάκι και πολύ το χαίρομαι. (Νά και ένα καλό του να μήν υπάρχει ούτε ένα δεντράκι στο δρόμο μας)

Αλλά .....

Μπορώ να θυμηθώ μία φρικτή εμπειρία που είχα με τα κουνούπια στην Καλογριά πρίν από μερικά χρόνια.

Είχαμε πάει για προπόνηση απογευματάκι, και όταν έπεσε λίγο ο ήλιος βγήκανε από τις καλαμιές μιλιούνια! Μου τσιμπήσανε τα ποδαράκια μου (και ας φόραγα παντελόνι), τις πατουσίτσες μου (στη φτέρνα και ανάμεσα στα δάχτυλα τρώει πολλλλλλλύυυυυυυ), τα χέρια μου, τα αυτιά μου...

εεεε και όταν πήγαμε με 2 φίλες emblush να κάνουμε πιπί πίσω από τις καλαμιές .... έγινε ο νικολάκης μου σωρωτήρι. Πότε προλάβανε; Εμείς πάνω από μισό λεπτό δεν κάναμε!

Και μετά όταν μπήκαμε να αλάξουμε στο λεωφορείο, μπήκανε και τα άτιμα τα κουνούπια μέσα και μέχρι την Αθήνα μας ταράξανε κ' άλλο.

Η προπόνηση πάντος ήταν πολύ καλή, κάναμε και πτώσεις στην άμμο, τέλεια! :D

Έφτασα σπίτι βράδυ και έπεσα κατευθείαν για ύπνο, αλλά είχα τόση άμμο πάνω μου, που όταν ξύπνησα το πρωί το κρεβάτι μου είχε γίνει Μαϊάμι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χτες έλιωσα ένα κουνούπι στο σακάκι του κλαρινετίστα που καθόταν μπροστά μου, γιατί είχα ατελείωτα μέτρα παύσης και έπρεπε να απασχολώ τα χέρια μου emarright εξαιρετικά αφιερωμένο στη Χρύσα... ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΙΧΤΗ emypoklinomai

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα δε με πλησιάζουν καν τα κουνούπια, έτσι δεν έχω να επιδείξω κανένα ρεκόρ, αλλά τώρα μόλις με ενημερώνει φίλος μου, live απο το msn, ότι η έχει ανοίξει πόλεμο με την κουνουποκρατορία και τα πολεμάει με κάθε μέσο, σπιράλ, ταμπλέτες και αουτάν. Οι μάχες είναι ακόμα σώμα με σώμα και πολλές φορές ο μικροσκοπικός αλλά αδίστακτος εχθρός, αφήνει την τελευταία πνοή στο ταβάνι του δωματίου :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στο ταβάνι τα σκοτώνω κ εγώ με το μαξιλάρη. πάντως ο πόλεμος καλά κρατεί και φοβάμαι πώς χάνουμε για την ώρα. δέχομαι άπειρες επιθέσεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η μεγάλη φρίκη είναι όταν τα ακούς να ζουζουνίζουν μέσα στα σκοτάδια και ξέρεις ότι θα σε τσιμπήσουν :angry: , αλλά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, και όταν ανοίγεις το φως δεν τα βλέπεις πουθένά! Τα άτιμα! Αυτό το παθαίνω στο σπίτι των γονιών μου, αλλά τώρα πια βάζω ταμπλέτα μισή ώρα πριν μπω στο δωμάτιο και έτσι δεν έχει μείνει κανένα κουνουπάκι όταν πάω για ύπνο! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στο ταβάνι τα σκοτώνω κ εγώ με το μαξιλάρη. πάντως ο πόλεμος καλά κρατεί και φοβάμαι πώς χάνουμε για την ώρα. δέχομαι άπειρες επιθέσεις

Ποιός είναι ο κ. Μαξιλάρης; Κουνοποεξολοθρευτής; :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα δε με πλησιάζουν καν τα κουνούπια, έτσι δεν έχω να επιδείξω κανένα ρεκόρ, αλλά τώρα μόλις με ενημερώνει φίλος μου, live απο το msn, ότι η έχει ανοίξει πόλεμο με την κουνουποκρατορία και τα πολεμάει με κάθε μέσο, σπιράλ, ταμπλέτες και αουτάν. Οι μάχες είναι ακόμα σώμα με σώμα και πολλές φορές ο μικροσκοπικός αλλά αδίστακτος εχθρός, αφήνει την τελευταία πνοή στο ταβάνι του δωματίου  :blink:

Ξέρουμε με ποιόν φίλο σου μίλαγες, ποιός άλλος σκότώνει μύγες εεεεεεεε κουνο΄πια ήθελα να πω :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

η περίοδος κυνηγιού ξεκίνησε για όσους δεν το γνωρίζουν. Ας μοιραστούμε τις εμπειρίες κ τεχνικές γύρω από το άθλημα αυτό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μόλις τώρα είχα μια επιτυχία εναντίον κινούμενου στόχου. Ήταν δύσκολα, αλλά ευστόχησα με τη μία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sorry αλλά εγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι φιδάκια κλπ είναι εντομοαπωθητικά και όχι εντομοκτόνα;;; :blink:

Πέρα απ' αυτά εδώ που μένω έχει αρκετά έντομα και η πολυετής μου προϋπηρεσία σε μύγες και πάσης φύσεως μικροσκοπικό φτερωτό ενοχλητικό έντομο κάνει τα κουνούπια να φαίνονται παιχνιδάκι. Τελευταία μάλιστα τα σκοτώνω και στον ύπνο μου, αντανακλαστικά! emwin

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sorry αλλά εγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι φιδάκια κλπ είναι εντομοαπωθητικά και όχι εντομοκτόνα;;; :blink:

μια φορά είναι όπλα μαζικής καταστροφης :P:P:P:P

κι εγω χθες το παλευα μες τον υπνο μου....αλλα δε τα καταφερα να το σκοτωσω γμτ emfurious

γιατί βρε. Σε πιάσαν στον ύπνο τα κουνούπια χαχαχχαχαχα. Ο σωστός κυνηγός πριν πέσει τα καθαρίζει. Μη κοιτάς τον mixmavro. Αυτό είναι εκπαιδευμένος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και μετά σου λένε πως σε λίγα χρόνια δε θα υπάρχουν εφημερίδες και βιβλία, αλλά θα αντικατασταθούν πλήρως από τον υπολογιστή...

Μπορείς να σκοτώσεις κουνούπι με το λάπτοπ; Δε μπορείς... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χαχαχα! σωστόοοοοοοοοοος. Οι εφημερίδες δεν υποκαθίστανται γιατί χρειάζονται σε κουνούπια και τουαλέτα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:anavwfwties: AGOMAHODAS :anavwfwties:

xθες, εφημερία μετά απο ταξίδι σ/κ/δ...

έπεσα για ύπνο 2.30 τη νύχτα και ήταν 2 μαλ....

και προσπαθούσα να τα λιώσω τ'άτιμα αλλά...

είδα κι αποείδα και τ'άφησα να με τσιμπήσουν

και ησύχασα... (μετά από μια ώρα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

<_< Τι τόπικ είναι αυτό το σωτήριο; Επιτέλους να πω τον καημό μου!

ένα κουνούπι να χει όλη η Αττική, ρε παιδιά, εμένα θα ρθει να τσιμπήσει!!! :blink: Απίστευτο! Αναγκάζομαι και βάζω αυτές τις αηδιαστικές ταμπλέτες στην πρίζα. Γλυτώνω μεν απ τα κουνούπια, αλλά βουλώνει η μύτη μου! Τι μαρτύριο είναι αυτό κάθε βράδυ...Δεν ξεκουράζομαι ...emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup πρέπει να τους έχεις κάνει μεγάλο κακό κ σε εκδικούνται!

εγώ χορταίνω ύπνο στο ξενοδοχείο της Τήνου. Εκεί ρε παιδιά δεν υπάρχει κουνούπι για δείγμα!!! Πολύ πλάκα. Με τέντα τα παράθυρα, δεν ακουγεται κιχ!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:anavwfwties: AGOMAHODAS :anavwfwties:

...είναι μόνο ένα....

είπα άστο να φάει να ησυχάσει....

μου βγήκε αγλέωρας.... emgademis

emalien θα το :splaaaats::bloodomen:embondemcensoredemdanielsonemdevilemdonatelloemexetaseis ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το χειρότερο απο όλα είναι να τα σκοτώνεις το πρωί και να βλέπεις το αίμα σου σπλατς στον τοίχο :splats:

αυτό λες!!!...

ένας μια φορά στη σχολή μας ήρθε μ'ένα λιωμένο στο κούτελο emboxed

:anavwfwties: AGOMAHODAS :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.