Jump to content

Ποιος κλάδος έχει τα αγενέστερα μέλη;


Smoky

Ποιοι ξυπνάνε πιο στραβά κάθε μέρα;  

39 members have voted

  1. 1. Ποιοι ξυπνάνε πιο στραβά κάθε μέρα;

    • Αεροσυνοδοί
      4
    • Πωλήτριες
      2
    • Ταξιτζήδες
      11
    • Δημόσιοι υπάλληλοι
      7
    • Προϊστάμενοι παντός κλάδου (όποιον έχεις στο κεφάλι σου)
      2
    • Σερβιτόροι/μπάρμαν/γορίλες
      1
    • Οι καθηγητές όταν βάζουν τα θέματα και ολοχρονίς στις ώρες ακρόασης
      2
    • Η σπιτονοικοκυρά μου, έχω να πληρώσω 3 μήνες
      0
    • Ο πατέρας μου, είμαι αιώνιος φοιτητής
      2
    • Κανείς, μ' αγαπάνε όλοι
      1
    • Όλοι, δεν μ' αγαπάει κανείς
      4


Recommended Posts

Συγνώμη αλλά έπρεπε να βάλετε και επιλογή ιατροί. Γενικά μιλάω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλα,για τους πορτες δε το συζητω,που νομιζουν οτι κατι ειναι.Επειδη δεν εισαι 1.75+ και δεν εισαι ντυμενη τουλαχιστον σα τη Μενεγακη και βαμμενη Τουλαχιστον σα την Τατιανα και να εχεις και το γαμημενο σνομπαρικο φερσιμο δεν σ'αφηνουν να μπεις μεσα!!!Γι'αυτο και εγω ποτε δεν παω ετσι σε κατι τετοια(βλεπε island και bo),παραμονο βρισκω φιλους/παρεα που εχει καποιος μερσεντες η κανενα τσεροκε και πηγαινουμε μπροστα στη μουρη και κατεβαινουμε και αυτοι σκαλωνουν,μπλοκαρουν και σε αφηνουν!!! :lol:

Κι εσύ δεν καταλαβαίνω γιατί επιμένεις να πηγαίνεις.... σιγά μην τους αφήσω τα ωραία μου λεφτουδάκια (όταν έχω).... εκεί ρε στην πίεση! :splaaaats::bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupΑλήθεια τώρα αυτό με το Μπόντυ Τώκ;

body talk --> κατάστημα... αλυσίδα με ρούχα γυμναστικής... έχει κάτι γαμάτες εφαρμοστές χαμηλοκάβαλες φόρμες :D:D:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι το ξέρω...είναι στην Ερμού πολύ χαμηλά, right?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

body talk --> κατάστημα... αλυσίδα με ρούχα γυμναστικής...  έχει κάτι γαμάτες εφαρμοστές χαμηλοκάβαλες φόρμες  :D  :D  :D  :D

:o ΚΟΥΑΓ θα το κάνουμεεεεε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλα,μην φανταστεις οτι πηγαινω κι ολας πολλες φορες,αλλα οταν ΣΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΟΥΝ ολοι οι υπολοιποι...

Ναι,αληθεια ειναι!!!Και καλα οτι ειμαι χοντρη και ετσι(ειμαι αλλα οχι και τοφαλος πια :angry: !!!)!!!Αλυσιδα ειναι,οχι μαγαζι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι χειρότεροι είναι ταξιτζήδες, μακράν όμως. Σε πάνε από όπου θέλουνε κι άμα τολμήσεις να μιλήσεις μπορεί να φας και ξύλο. Υπάρχουν και οι εξαιρέσεις πάντα…

Για τις αεροσυνοδούς πάντως, επειδή αναφερθήκατε εκτενώς, δεν έχω αντιμετωπίσει ιδιαίτερη αγένεια, απλά ίσως να είναι λίγο ψυχρές. Η Ολυμπιακή θεωρώ ότι είναι η καλύτερη πάντως, και χειρότερη British (αίσχος) και Alitalia, αν και έχω καιρό να ταξιδέψω με Alitalia.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Τελευταία φορά που ταξίδεψα, 4 χρόνια πριν, ήταν πολύ ευγενικές, κάνανε ό,τι τους λέγαμε, όχι επειδή κρατούσαμε πιστόλι. Κι όχι μόνο οι αεροσυνοδοί αλλά και οι πιλότοι, που όταν τους ζητήσαμε μια μικρή παρεκκλισούλα απο την πορεία, αμέσως δέχτηκαν. Αλλά δεν είδαν μπροστά τους δύο ουρανοξύστες, κι ορίστε τώρα τα αποτελέσματα... :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ιστορία με "πόρτα":

Φοιτητές 1ο έτος, ψαρούκλες τελείως, με την φυσική μακαριότητα που μας προσέδιδε η ασχετοσύνη μας, σιγά μην ξέραμε εμείς ότι στην πόρτα θέλουν να σε κομπλάρουν.

Πάμε να μπούμε στο La Playa, μιλάω για πολύ ΤΟΤΕ, και μου λέει η πόρτα: "σε λίγο". Πάμε λίγο πιό πίσω και μετά από πέντε λεπτά πάω και ρωτάω: "Εντάξει τώρα; Να μπούμε;" Μπήκαμε και οι 6 χάρη σε μένα!

Ηθικόν δίδαγμα: Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι.

2ο Ηθικόν δίδαγμα: Don't κολώνουμε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Καλόόό!

Όσο για τα ηθικά σου διδάγματα, πάντα συμφωνούσα! Όσο περισσότερο μπαίνεις στο παιχνίδι κάποιου (γενικά), επειδή και καλά γνωρίζεις την κατάσταση και είσαι "ψαγμένος", τόσο του δίνεις έδαφος να κάνει τα δικά του! emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως οι πιο αγενέστατοι που έχω ως τώρα δει-και sorry για το ξενέρωμα- ήταν οι υπάλληλοι στην κεντρική Νομαρχία Αθηνω΄ν. και για να είμαι πιο ακριβείς, όχι όλοι οι υπάλληλοι που κόπηκαν για να εξυπηρετήσουν 70 άτομα , αλλά η προϊσταμένη του ορόφου που έιχε το θράσος -'ημασταν από τις 2 το ξημέρωμα στη νομαρχία- να πει

"Μόνο τους 30 πρώτους θα εξυπηρετήσουμε. Οι υπόλοιποι αύριο.Και αφήστε με τώρα γιατί θέλω να πιω καφέ!!!!!!!" emjumponemfuriousemcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εκεί δεν λές τίποτα, και ξαφνικά κάνεις ένα ντού και της κάνεις την καφετιέρα κολάρο και το γραφείο καλοκαιρινό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emeleosemplease

Ναι, και τό'χα απορία. Τόσος κόσμος απλά έφυγε αδιαμαρτύρητα; Ενώ δεν είχε καν το τακτ να επικαλεστεί φόρτο εργασίας, αλλά ... καφέ;;;;

:antegeia::splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ σήμερα πήγα να παραδώσω μία επιστολή στο γραφείο του Διοικητή του Νοσοκομείου Σωτηρία και βρίσκω 2 κοπέλες στα γραφεία τους να μιλάνε στο τηλέφωνο. Καμία δεν μου δίνει σημασία.

Περιμένω χαμογελαστή στον διάδρομο (Μόνη μου είμαι, δεν περιμένω και σε καμία τεράααααστια ουρά, κάποια στιγμή θα τελιώσουν και θα τους μιλήσω- μπορεί να μιλάνε και με τον υπουργό βρε αδερφέ)

Ακούω τη μία να λέει: "να της πεις να τα τρίψει καλά και με σαπουνάδα και να τα ξεβγάλει μετά". Η άλλη τέλειωσε γρηγορότερα και σηκώθηκε (!) και ήρθε και με εξυπηρέτησε. Βρισκόμαστε σε μεταβατική περίοδο και τα σπίτια τρώνε γενικές, μην ξεχνάμε και τα δικά μας, αλλά μου έκανε μεγάλη εντύπωση που ο υπουργός αποδείχτηκε καθαρίστρια :o

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά, Singularity, περιγράφεις την ιστορία της ζωής μου σε γραμματείες δικαστηρίων κλπ Να μιλάει η άλλη χωρίς ενδοιασμό στο τηλέφωνο για τα παιδιά, τον άντρα, τη μάνα της, τι φοριέται την άνοιξη και ό,τι άλλο μπορείς να φανταστείς και να μην σε κοιτάει που περιμένεις ακριβώς μπροστά της στο γκισέ, αλλά ούτε και να χαμηλώνει τη φωνή γιατί δε γουστάρει να ακούς αυτά που λέει. Δηλαδή, ακριβώς σαν να μην υπάρχεις!!!! Περίμενα κι εγώ, βέβαια, ώστε "να γίνει η δουλειά μου", αλλά όταν πνιγόμουν άρχιζα τα μεγαλόφωνα "συγγνώμη!" με αγριεμένο βλέμα και, πίστεψέ με, ψάρωναν. Απλά βρίσκουν και κάνουν!

:angry:

Αλληλεγγύη στους ταλαιπωρημένους γραφειοκρατούμενους!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πρώην 131, εννοείς; Είχα δουλέψει εκεί όταν ήμουν φοιτήτρια και είχα ακούσει πραγματικά ΤΑ ΠΑΝΤΑ, από σεξοπορνοδιαστροφικά μέχρι ατάκες ανάλογες αυτών που βγαίνουν κατά καιρούς σε ανέκδοτα. Αλλά, ναι, μερικοί ήταν πολύ-πολύ αγενείς!

:splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι πελάτες του 11888... ανεξαρτήτως επαγγέλματος.

emranting

Εεεεεεεεεεεεεεεεεπ!!!!!!!!!!!! Πού χάθηκες εσύ?

emarright Αγενέστατοι επίσης είναι και οι μεγαλο-καθηγηταράδες της σχολής μας (νομική), κι ακόμα χειρότεροι οι λέκτορες και οι επιστημονικοί συνεργάτες όταν πας να ζητήσεις εξηγήσεις για βαθμό. Όσο χαμηλότερα είναι στην ιεραρχία, τόσο πιο αγενείς είναι, και σε αντιμετωπίζουν με μια υφάρα λες και είναι οι θεοί :antegeia: (πού να φανταστώ ότι 1 χρόνο μετά την αποφοίτησή μου θα ξαναμιλούσα γι'αυτά....) :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αααααααχ τί μου θυμίσατε!!! Ο ΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΣ ΚΛΑΔΟΣ ΕΙΝΑΙ....ΟΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΕΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΩΝ!.-

Κι εγώ και πολλοί άλλοι έχουν να πουν ιστορίες τρόμου...

Γραμματέας στην σχολή μου παίζει πασιέντζα στον υπολογιστή (φαίνεται δηλαδή δεν το μάντεψα)...

-μπορώ να δηλώσω επιλογής; (πρώτη φορά)

- μπορώ να δηλώσω επιλογής (δεύτερη φορά)

- ομοίως (τρίτη φορά)

-Δεν βλέπεις ότι έχω δουλειά;;;;;; :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!Πραγματικα νομιζουν οτι ειναι οι ιδιες η επιστημη,ο πρυτανης και ολοι οι καθηγητες μαζι....Τωρα,το πως γινεται αυτο ειλικρινα δεν εχω καταλαβει!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρεμπιπτόντως, ο Θύμιος Βούλγαρης γράφει στο σημερινό ΒΗΜΑgazino ότι "δεν του αρέσει ... η απαράδεκτη συμπεριφορά και παροχή υπηρεσιών του ιπτάμενου προσωπικού της Ολυμπιακής στην πτήση Βρυξέλλες-Αθήνα", δίνοντας και τα στοιχεία της πτήσης.

:( Κρίμα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο ΕΦΗΜΕΡΕΥΩΝ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ,ΟΡΜΩΜΕΝΟΣ ΕΚ ΡΟΥΜΑΝΙΑΣ,

Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΠΡΟΣΕΒΑΛΛΕ ΔΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΣΠΑΣΩ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΕΤΑ ΚΟΠΩΝ ΚΑΙ ΒΑΣΑΝΩΝ. :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink: ΜΙΛΑΜΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ :huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.