Jump to content

Les Romans sont fous!!!


Recommended Posts

Μπορείτε όταν σας έχουν τελειώσει όλα τα ποτήρια και δεν έχετε χρόνο να πλύνετε, να πίνετε νερό με την κουτάλα!  :blink:

Έχω δεί τον αδερφό μου να το κάνει.

εμενα αν τελειωνουν τα ποτηρια βαζω το στομα κατω απο τη βρυση :lol::lol::lol: ή τις κουπες :D Πρεπει να εχω καμια 20αρια κουπες!

Χμμμμ παρακμη -_- Μετραει το οτι πολλες φορες το ψυγειο ειναι αδειο κ παω σε κανα φιλο να φαω;Βασικα τηλεφωνο.....τι εφτιαξες σημερα;α καλο ειναι απ'αυτο που εχω εγω :P

Ααααα παλια συμφοιτητης μου τηλεφωνει να μαθει γιατι κολησε το αυγο στο τηγανι.Τον ρωταω αν εβαλε λιγο λαδακι ή βουτυρακι....κατι βρε παιδι μου ......τσου βεβαια :lol::lol::lol::splaaaats:

προς το παρον αυτα θυμαμαι....εχω και νευρακια emcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Last Reply

emarright Νταξ τι να κάνω, δεν το'χα δει ποτέ γραμμένο....εγώ είμαι ακουστικός τύπος :splats:

emarright Win γιατί νευράκια παιδίμ?

emarright Νάντια, κι εγώ σε τόσες πορείες έχω πάει αλλά δεν τα ξέρω όλα... emblush Νταξ, η μετριοπάθεια είναι η αρετή των μεγάλων (ανθρώπων, οχι σε ηλικία :P ) Btw με έβαλε να του υποσχεθώ ότι δε θα μείνω Ελλάδα. Και μετά έφυγα γιατί ήταν κι ο Σάββας :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατι εχω υπομονη-υπομονη και εχω φορτωωωωωωσει!!!!!!!!!!!!!Θα τους παρει ολους ο διαολος καποια στιγμη.........εναν-εναν.Εχω ηδη ξεκινησει απο τον πρωτο!!!!!!Η Ετνα θα γινω!

Ααααα κ για να ειμαι ιντοπικ......ειναι ο θειος μου Γαλλια κ σπουδαζει .Εκει γνωριζει και κανει παρεα με 2 ελληνες που μετα εγιναν ΠΟΛΥ γνωστοι του ελληνικου εντεχνου τραγουδιου.Τι φαγανε μια φορα;Κονσερβα σκυλου.......... μπλιαααααααχ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Μετά από επισταμένη έρευνα και εξαντλητικά πειράματα, έχω την τιμή και τη χαρά να σας ανακοινώσω μια νέα ανακάλυψη:

Ελληνικός Καφές στο Φούρνο μικροκυμάτων

Υλικά:

2 παχχχιές κουταλιές καφέ

2 κοφτές κουταλιές ζάχαρη

μια κούπα ύδωρ

η ίδια η κούπα

ένα κουταλάκι

Βάζουμε τα υλικά στην κούπα (μαζί με το νερό), και βάζουμε την κούπα στο κεντρο του φούρνου μικροκυμάτων. Ρυθμίζουμε το φούρνο για 2 λεπτά. Στο τέλος του 1ου λεπτού, διακόπτουμε το πρόγραμμα για ανακάτεμα με το κουταλάκι. Στο τέλος των 2.5 λεπτών, έχουμε τον υπέροχο καφέ μας...

Εγγυημένο!

(Γουίνι emarright Αίτνα :P)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγγυημένος καρκινογόνος καφές made by Lefkander!!!!!!

Κάτι άσχετο: Τι εννοάμε :-) όταν λέμε κοφτές κουταλιές? Τις βάζεις κ σε πιάνει κόψιμο? Winmx απάντα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Xμμμμ! Μια εβδομαδα στο Coventry και προσπαθω και εγω να συνηθησω ζωη τυπου survivor. Μενω στην εστια του Νοσοκομειου και εχω κοινη κουζινα με ολους τους αλλους. Και ολοι οι αλλοι ειναι...ινδοι. Που σημαινει απιστευτη βρωμα!

Χθες προσπαθησα να φτιαξω σαλτσα στον φουρνο μικροκυμματων απο ενα ετοιμο παρασκευασμα σε σκονη που αγορασα.

Εκοψα τη σακουλα (με τα δοντια γιατι δεν εχω ψαλιδι) και εβαλα μεσα νερο με το ματι γιατι σιχαινομουνα να πιασω το οποιoδηποτε ποτηρι εκει μεσα! Το εβαλα μεσα στο φουρνο, πατησα τα 2 λεπτα και ετοιμο!!!!

Το παρασκευασμα δεν μπορεσα τελικα να το φαω αλλα μαλλον δεν εφταιγε ο τροπος παρασκευης του. :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν φεύγουν οι Ινδοί, η βρώμα τους μένει...

Δε φταίνε αυτοί βέβαια, αλλά όλα τα μπαχαρικά που βάζουν στο φαγητό τους, και ποτίζει κάθε σκεύος (ακόμη και τις ακτίνες του φούρνου μικροκυμάτων...)

Μόνη λύση: Να φάμε έξω ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - σήμερα :D:lol: Εξάλλου, να πως θα φύγουν τα περιττά κιλά που πήρες το Πάσχα :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ω Θεέ μου! Λουκρητία σε λυπήθηκε η ψυχή μου! Κράτα γερά, τι να πω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επανέρχομαι στον καφέ στο micro. (για όσους ενδιαφέρονται, οι υπόλοιποι απλά δεν είναι τόπικ αυτό για σας).

Μετά από meta ανάλυση των δεδομένων διαφόρων πειραματικών ερευνών από εργαστήριο σε όλη την υφήλιο, ασκήσεις ετοιμότητας το διάστημα, καθώς και μελέτες με την παραδοσιακή μεθοδο, βρέθηκε ο optimal τρόπος να κάνουμε καλό παραδοσιακό Ελληνικό καφέ, και, ω του θαύματος, τη συνταγή την τραγούδησαν τα Ημιζ, στο 2o LP τους...

Εγγυημένα πράματα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οχι μονο καφε αλλα και σουπες! Οπως τη σουπα απο...τραγο που καταλαθος αγορασα και τελικα εφαγα αφου δεν ειχα τι αλλο να φαω! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Xμμμμ! Μια εβδομαδα στο Coventry και προσπαθω και εγω να συνηθησω ζωη τυπου survivor. Μενω στην εστια του Νοσοκομειου και εχω κοινη κουζινα με ολους τους αλλους. Και ολοι οι αλλοι ειναι...ινδοι. Που σημαινει απιστευτη βρωμα!

Χθες προσπαθησα να φτιαξω σαλτσα στον φουρνο μικροκυμματων απο ενα ετοιμο παρασκευασμα σε σκονη που αγορασα.

Εκοψα τη σακουλα (με τα δοντια γιατι δεν εχω ψαλιδι) και εβαλα μεσα νερο με το ματι γιατι σιχαινομουνα να πιασω το οποιoδηποτε ποτηρι εκει μεσα! Το εβαλα μεσα στο φουρνο, πατησα τα 2 λεπτα και ετοιμο!!!!

Το παρασκευασμα δεν μπορεσα τελικα να το φαω αλλα μαλλον δεν εφταιγε ο τροπος παρασκευης του. :(

αυτο με τις εστιες ειναι ενα ΔΡΑΜΑ!!!ο αδερφος μου γυρισε 15 κιλα λιγοτερα :wacko: .....βεβαια εγινε ΣΤΥΛΑΚΙ!!!!Να στειλω κανεναν :lol::lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά να πάω και εγώ στο Coventry να γυρίσω 15 κιλά λιγότερο!!

Μικρή, μία φορά που είχα δεί μία διαφήμιση από ένα πράσινο σαμπουάν που λουζόταν μια ξανθιά μακρυμαλούσα σε ένα λιβάδι με μία ξύλινη καρδάρα, ήθελα και εγώ να λουστώ και έτσι πήρα το πράσινο υγρό για πιάτα και μία και δύο λούστηκα. Με βγάλανε από τον νεροχύτη να ουρλιάζω από τους πόνους και τα μάτια κατακόκκινα από το Palmolive.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θυμήθηκα και άλλο κατόρθωμά μου. Τα δικά σου Λεφκάδερε με τον ελληνικό στο φούρνο μικροκυμάτων είναι απλές οδοντόκρεμες.

Έχω τηγανίσει ζαμπονάκι στο μπρίκι στο γκαζάκι!

Μικρή λιχούδα, πήρα το ζαμπονάκι από την αποθήκη, το τηγάνισα κομματάκια, κομματάκια στο μπρίκι και το φάγαμε με τον αδερφό μου με ψωμί. Εννοείται ότι οι γονείς μας λείπανε. Πετάξαμε το κουτί, πλύναμε το μπρίκι και καθήσαμε να δούμε στρουμφάκια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χιχ δεν το είχα δει αυτό το τόπικ :D Λοιπόοοον κάνω τις εξής ταρζανιές...

1) Σάλτσα για μακαρόνια στο...μπρίκι (ατομική μερίδα)...λίγο τοματόζουμο, λίγο λάδι, αλάτι, λίγη ζάχαρη και το αφήνω εκεί για λίγο να δέσει να φουσκώσει...έτοιμο :P

2) Ζεσταίνω το γάλα στην καφετιέρα emblush Δηλαδή ξύπναγα τα παγωμένα πρωϊνά στα Γιάννενα, δεν έβαζα φυσικά φίλτρα και τέτοια, έριχνα μια κούπα γάλα εκεί που βάζουμε το νερό στην καφετιέρα και σε 10-15 λεπτά είχε έτοιμο, ζεστό γαλατάκι η μπέμπα :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ σήμερα προσπάθησα να ψήσω ένα τυροπιτάκι στο φούρνο μικροκυμάτων.

Αποτυχία!!!

Οχι βέβαια παταγώδης!Ψήθηκε κατά 70 %,αλλά κάποια στιγμή τα έφτυσε και έσκασε το μέσο που περιείχε το τυρί :P

Θα ξαναδοκιμάσω πάντως!

Ο επιμένων νικά ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2) Ζεσταίνω το γάλα στην καφετιέρα  emblush Δηλαδή ξύπναγα τα παγωμένα πρωϊνά στα Γιάννενα, δεν έβαζα φυσικά φίλτρα και τέτοια, έριχνα μια κούπα γάλα εκεί που βάζουμε το νερό στην καφετιέρα και σε 10-15 λεπτά είχε έτοιμο, ζεστό γαλατάκι η μπέμπα  :P

Το αυτόν με νερό, όταν είναι να φτιάξω απ'τους γνωστούς καφέδες σε συσκευασίες στιγμής (καπουτσίνο, cafe au chocolat κλπ) που θέλουν νερό όχι βρασμένο αλλά στους 70°, δηλ ακριβώς τη θερμοκρασία που κάνει η καφετιέρα :lol:

Επίσης χτες αποφάσισα να φτιάξω τονοσαλάτα με τα χεράκια μου...κυριολεκτικά!

1 τόνος κονσέρβα, λίγη μουστάρδα, λίγη μαγιονέζα, λίγο ξίδι, μερικά φύλλα μαρουλιού κομμένα με το χέρι μου :huh: μισό ψιλοκομμένο αγγούρι, και λίγες ελίτσες Μυτιλήνης..και όλα αυτά τα ανακάτεψα με τα χέρια...παιδιά δε φαντάζεστε, η καλύτερη τονοσαλάτα που έχω φτιάξει ποτέ! emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup ΨΙΤ!

Αυτό δεν είναι καμιά ανακάλυψη :D

Από τέτοια έχω 300!

Μιλάμε για πιο εξτραβαγκάντ περιστάσεις...άντε λέγε τώρα :ph34r::P:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Πιστεύω ότι επάξια μπορώ να πάρω δίπλωμα ευρεσιτεχνίας καθώς κατόρθωσα να κάνω.........γαλλικό στα μικροκύματα!!!!!! :D :D :D

Λοιπόν, αν είστε γκουρμέ τύποι μην διαβάσετε το παρακάτω θα σας χαλάσει οικτρά! Παίρνουμε καφέ γαλλικό (εγώ ζάχαρη δεν βάζω)...τον βάζουμε σε μια κούπα, βάζουμε νερό...τον ζεσταίνουμε. Αν έχουμε φίλτρα πιστεύω ότι είναι πιο εύκολο...αλλά εγώ δεν είχα ούτε φίλτρα! Πώς τον σουρώνουμε λοιπόν;;; Παίρνουμε μια δεύτερη κούπα και χύνουμε σιγά σιγά τον καφέ ώστε να μείνουν τα κατακάθια στον πάτο της πρώτης κούπας! Επαναλαμβάνουμε την διαδικασία με αργές και σταθερές κινήσεις γύρω στις 3 με 4 φορές, προσθέτουμε γαλατάκι όσοι είμεθα στην βρεφική ηλικία ακόμα, ξαναζεσταίνουμε το γαλατάκι με τον καφέ...έτοιμος!!! Ούτε καφετιέρα ούτε φίλτρα...πότε να περάσω να πάρω το όσκαρ μου; :P :P :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:blink::blink::blink::blink::blink:

εεεεεε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.