Jump to content

We 've got a problem...


Recommended Posts

Εδώ κι αρκετό καιρό έχω το εξής πρόβλημα με τον Η/Υ στο σπίτι μου. Δε μου γράφει ελληνικά στο ίντερνετ. Γράφει στο word, γράφει στο msn, αλλά με τίποτα δε γράφει στο ίντερνετ. Ούτε ποστ στο ΓΜ, ούτε mail, τίποτις απολύτως! Μη μου πείτε για κωδικοποίηση γιατί έχω δοκιμάσει τα πάντα. (εκτός απο ultrex φυσικά).

Οποιαδήποτε βοήθεια, είναι ευπρόσδεκτη. emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

copy/paste από το word πχ έχεις δοκιμάσει εάν το δέχεται!?Με ποιο πρόγραμμα γράφεις email?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόνο με copy/paste απο το word μπορώ να γράψω στο ιντερνετ.

Τον explorer έχω, που χάρη στο Χάρη, έκανα update.

Αλλά και πάλι δε γράφει ελληνικά.

(με σαμποτάρουν μέχρι και τα μηχανήματα...)

Edit: Sorry, με ποιό πρόγραμμα γράφω email? Μη με μπερδεύεται ρε παιδιά, ένα yahoo κι ένα mycosmos χρησιμοποιώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δοκίμασε με άλλο πρόγραμμα, πχ firefox ή Opera να δεις τι γίνεται.Ακόμα υπάρχει τρόπος να κάνεις επανεγκατάσταση τον ΙΕ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είχα κατεβάσει το firefox και τα ίδια έκανε πάλι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ενώ λες στο word γράφεις μια χαρά......

Περίεργο, πολύ περίεργο.Τώρα έχω κολλήσει.Θα το σκεφτώ και θα σου πω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το μόνο που θα καταφέρει είναι να μας ζουρλάνει αυτή η γυναίκα... κάτι έχει κάνει και μας λέει τα μισά δεδομένα... και μετά πρέπει να βρούμε εμείς τι έκανε ο άλλος...

K emharp αν σκεφτείς κάποια αλλαγή στο pc σου ενημέρωσε μας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εφόσον όπως λες χρησιμοποιείς webmail και έχεις πρόβλημα με τον ΙΕ και το firefox, όλα είναι θέμα κωδικοποίησης.Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση τον ΙΕ και να τον ξαναεγκαταστήσεις.

  Επιδιόρθωση του Internet Explorer και του Outlook Express

Αν συναντήσατε προβλήματα με τον Internet Explorer με μοναδική πιθανή λύση την επανεγκατάσταση του, υπάρχει η δυνατότητα Repair. Πηγαίνετε στο Έναρξη (Start)>Eκτέλεση (Run) και γράψτε την εντολή rundll32.exe setupapiInstallHinfSection Defaultlnstall 132 %windir%\lnf\ie.inf. To μόνο που χρειάζεστε εφεξής είναι το CD των Windows XP. Επίσης, η ίδια διαδικασία μπορεί να γίνει και μέσω της Registry. Πηγαίνετε στο Start>Run και γράψτε την εντολή Regedit. Εντοπίστε το κλειδί HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components\{89820200-ECBD-11cf-8B85-00AA005B4383}. Στη συνέχεια επιλέξτε την καταχώρηση Islnstalled και από το μενού επιλέξτε Αλλαγή (Modify). Αλλάξτε την τιμή του πεδίου από 1 σε 0 και κάντε επανεκκίνηση στο σύστημα σας. Επίσης, η ίδια διαδικασία ισχύει και για το Outlook Express, αλλάζοντας το 1 σε 0 στο κλειδί Islnstalled που βρίσκεται κάτω από το HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components\{44BBA840-CC51-11CF-AAFA-00AA00B6015C}.

πηγή Maddoctor's Lair

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

είχε πρόβλημα με τον explorer... δεν άνοιγε πολλά σιτε... ή έκανε ότι ήθελε... της έιπα και το έβαλε το καινούριο... ΙΕ6 με SP1.. το έκανε απο νετ και συνήλθε... λογικό.. ουσιαστικά έκανε αυτό που λες...

αν ήταν θέμα encoding δεν θα μπορούσε ούτε να διαβάσει ελληνικούς χαρακτήρες... μπορεί όμως μια χαρά.. το πρόβλημα είναι ότι δεν δέχεται να γραψει ελληνικά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νόμιζα ότι είχε ήδη το τελευταίο.Αλλά και πάλι δεν εξηγεί γιατί είχε πρόβλημα με το forefox!?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έλα μου ντε.. της είπα να το βάλει και το είχε δοκιμάσει ... και έιχε προβληματα... για μένα κάτι έχει γ@μηθεί ως συνήθως με τα windows... και αν δεν το δω απο κοντά I can't say any more...

ϊσως με ένα repair να στρώσει... repair windows εννοώ...θέλει και ένα καλό scan για viruses...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έκανα πρόσφατα scan, μου είπε να διαγράψώ κάτι βλακειούλες που ήθελε, τι να έκανα κι εγώ? Οι επιθυμίες του διαταγές μου. Τα έσβησα.

Τελικά, να το πάω να το δει κανένας τεχνικός ή να πάω να μου το διαβάσει κανένας παπάς μπας και δω καλό? emevlogies

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Kαλύτερα να στο δει κάποιος γνωστός σου που έχει καλές γνώσεις από Η/Υ.Κάνε και ένα backup καλού κακού, μην χρειαστεί κανένα format για να στανιάρει....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο μοναδικός γνωστός μου που ξέρει δε νομίζω ότι μπορεί να το δει αυτή τη στιγμή :P

Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο διαχειριστής εδώ που σε βοήθησε!?Φαίνεται να ξέρει, οπότε σίγουρα θα μπορούσε να σε βοηθήσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα δεν είδες τι είπε? "Αμα δε δω, δε μπορώ να πω". Ψάχνει ευκαιρία να έρθει σπίτι μου, είναι ολοφάνερο! :P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε κάνε και εσύ μία καλή πράξη.Καλό παιδί φαίνεται...... ;-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοίτα, αγαθοεργίες και ψυχικά δεν κάνουμε!! :P:P

(no offenece Χάρη, μην το πάρεις προσωπικά!!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε Άγγελε δεν έχεις μάθει ακόμα ότι δεν πρέπει να δίνεις πολύ σημασία στις γυναίκες :P:P:P

Γωγούσκαγια κάποια στιγμή να κάνεις ένα repair Windows... αλλα χρειάζεσαι τον cd των XP και λίγη προσοχή στο τι θα κάνεις... όταν βρεις ενα διωράκι.. μας ενημερώνεις...

Καλημέρα σας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δύο ώρες?

Εγώ δύο ώρες μπροστά στον Η/Υ δε χαλαλίζω (όπως μερικοί - μερικοί emdevil )

Θα φωνάξω τεχνικό.

Με απογοητεύεσατε! emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, αλλά και ο Η/Υ είναι μία επιστήμη.Εδώ εάν φωνάξεις τεχνικό σπίτι σου να σου το φτιάξει, υπολόγισε κανά 30-40 ευρώ την ώρα.Κάνε μία βόλτα στο site του Πλαισίου.Νομίζω ότι γράφει τιμές για τέτοιες περιπτώσεις.Όπως και σε άλλα μαγαζιά (θυμάμαι το είχα κοιτάξει παλιότερα).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup 40 έουρος για ενα computer? Per hour? hahahahahahaha! ας γελάσω εγγλέζικα!

Ρε Άγγελε δεν έχεις μάθει ακόμα ότι δεν πρέπει να δίνεις πολύ σημασία στις γυναίκες  :P  :P  :P

Χαρούλη, ούτε καν σε εμένα???

:splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γράψε λάθος...50 ευρώ είναι

http://www.grammi.gr/texnik.htm

(από άλλο μαγαζί που είναι απέναντι από το πλαίσιο, γιατί δεν είχε online τιμες)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.