Jump to content

Παγκόσμια ημέρα κατά της Δίαιτας


Recommended Posts

Εκτός από μέρα της 2ης φορουμοσυνάντησης (η αντάρτικη του Roadrunner δεν μετράει) σήμερα είναι η παγκόσμια ημέρα κατά της δίαιτας!!! emgoal

Επιτέλους κάποιος σκέφτηκε όλους εμάς που έχουμε υποστεί βαριά πλήγματα αυτοπεποίθησης από ξερακιανά και ανορεξικά μοντέλα που μου κυκλοφορούν σαν τα παιδιά από την Μπιάφρα με μια ξινισμένη μούρη μέχρι το πάτωμα του κάτω ορόφου και περνιούνται για όμορφες.

Πείτε μας λοιπόν τί δίαιτες έχετε κάνει κατά καιρούς, τί σκεφτόσασταν στη διάρκεια, :wacko: πόσα κιλά/πόντους χάσατε :) , και πόσους πήρατε όταν σταματήσατε τη δίαιτα :angry: και ότι άλλο θέλετε να βγάλετε από μέσα σας. Ο καναπές σας περιμένει, θα ακούσουμε.

Δεκτοί και όσοι βρίσκονται αυτή τη στιγμή σε δίαιτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάποια εποχή είχα χάσει 17 κιλά...

μετά από 3 χρόνια πήρα πίσω γύρω στα 15...

Άντε και χρόνια μας πολλά, εγώ λέω να το γιορτάσω με παϊδάκια. :Pemrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω δλδ σ'αυτο το θεμα δε μπορω να γραψω.........ΕΥΤΥΧΩΣ!

Καλο κουραγιο σε οσους κανουν διαιτα!Να θυμαστε οτι οταν εσεις νιωθετε ομορφα με το εαυτο σας οι γυρω σας δε "βλεπουν" τα περιττα κιλα σας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, ναι, κι εγώ δε μπορώ να γράψω σε αυτό το θέμα, έτσι θεά που είμαι :P:P

Κάνω δίαιτες απο τη Β γυμνασίου, με παταγώδη αποτυχία, αφού παραπάνω απο 2 κιλά δε μπόρεσα ποτέ να χάσω.

Τώρα, στην τρυφερή ηλικία των 19 ετών (δεν πιστεύω να έχω πει άλλη ηλικία σε άλλο τόπικ, εσείς θα πιστεύετε το πιο πρόσφατο ή την πιο μικρή ηλικία που έχω πει :P ), συνεχίζω λοιπόν, στη τρυφερή ηλικία των 19 ετών και 5 καλοκαιριών (μου ακούγεται πιο ωραίο έτσι) έχω εγκαταλείψει τις δίαιτες, απλώς δεν τρώω βράδυ και κάνω γυμναστική. Όχι ότι έχουμε τίποτα θεαματικά αποτελέσματα, αλλά τουλάχιστον διατηρούμαι στους τόνους μου! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια κακά τα ψέματα.... ο γρηγορότερος τρόπος να χάσεις βάρος είναι μια ωραία περιποιημένη εγχειρησούλα! Σας μιλώ εκ πείρας γιατι έκανα 3 τα τελευταία 2 χρόνια!

Φυσικά εξαρτάται απο τη φύση της εγχείρησης, υπάρχουν και εγχειρήσεις που they backfire και σου γυρίζει σαν boomerang και τελικά βάζεις βάρος! Εγω στην πρώτη έχασα 10 κιλά στις 12 μέρες που έμεινα στην κλινική!!! (καλα οκ, ήταν ειδική περίπτωσή, τα 5 κιλά ήταν η κύστη που μου βγαλαν! :blink::o:huh::wacko: και τα υπόλοιπα 5 ηταν αποτέλεσμα των 4 ημερών που έμεινα νηστική, πεινασμένη, στο έλεος των γιατρών :angry::( ). Στη δεύτερη ούτε έχασα βάρος αλλα ούτε έβαλα, εξάλλου ήταν μικρή επέμβαση, και στην τελευταία και πιο πρόσφατη έβαλά 4-5 κιλάκια emblush εχεμ.... επειδή ηταν εγχείρηση στο τέλος της σπονδυλικής στήλης και δέν μπορόυσα να κάνω γυμναστική και να κινούμαι γενικώς και ήμουν τους πρώτους μήνες στο κρεβάτι... Οπότε καιρός για διάιτα τώρα που έφυγαν και οι γιορτές του Πάσχα και φάγαμε τα πλευρά μας και τ'αντερα μας που λέμε εδώ στην Κύπρο...

Ο καλύτερος τρόπος να ξεφουσκώσεις λίγο είναι νομίζω να κόψεις το φαγητό τη νύχτα... εγώ είμαι ευχαριστημένη και με ένα μπωλάκι Kelloggs Special K το βραδάκι. ;)

Καλή δύναμη! emkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Πρίν από ένα χρόνο ήμουν στο νοσοκομείο με κολικό νεφρού :wacko: και δεν έφαγα, ούτε ήπια τίποτα για 3 μέρες. Ήταν τόσος ο πόνος μου και η μαστούρα από την πεδιθίνη που έβλεπα ροζ ελέφαντες και τους είχα όλους γραμμένους.

Αν εξαιρέσεις τον ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ πόνο, α και να μην ξεχάσω, το ότι ζαλιζόμουνα και ξέρναγα κάθε φορά που γύριζα πλευρό, έχασα 4,5 κιλά. Τώρα βέβαια 1 χρόνο μετά τα έχω ξαναβρεί, αλλά δεν θα ξεχάσω ποτέ τη χαρά της ζυγαριάς την μέρα που βγήκα από το νοσοκομείο!!! B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι θα'θελα να χάσω κανα 3κιλο, αλλά τα δισεκατομμύρια άντρες μου ισχυρίζονται ότι από κάπου πρέπει να κρατιούνται όταν κάνουν σεξ emcensoredemoops οπότε κάθε προσπάθεια πάει χαμένη. Αλλά και τι να κοψω? Αφού δεν τρώω και τπτ, όλο κάτι μαρούλια...σε λίγο θα αρχίσω να βελάζω.... μπεεεεεεε :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eγώ πάλι θέλω να πάρω κανένα κιλό...οπότε σε όποιον περισσεύει παρακαλώ να μου στείλει πμ για να κανονίσουμε τα της ανταλλαγής.... :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupβολέυεσαι με 5 κιλάκια; θα εκτιμούσα αν θα μπορούσες να τα παραλάβεις εντός 5 ημερών... 1 την ημέρα :rolleyes:

ευχαριστώ emstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι θα'θελα να χάσω κανα 3κιλο, αλλά τα δισεκατομμύρια άντρες μου ισχυρίζονται ότι από κάπου πρέπει να κρατιούνται όταν κάνουν σεξ emcensoredemoops

Επ επ επ! Τα χερούλια είναι must! emgoal

αλλιώς κρατιέσαι από τα μαλλιά και σε λένε σάτυρο... :D:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup  Πρίν από ένα χρόνο ήμουν στο νοσοκομείο με κολικό νεφρού  :wacko: και δεν έφαγα, ούτε ήπια τίποτα για 3 μέρες.  Ήταν τόσος ο πόνος μου και η μαστούρα από την πεδιθίνη που έβλεπα ροζ ελέφαντες και τους είχα όλους γραμμένους. 

Παντως οντως τα ναρκωτικα ειναι ενας τροπος για να χασεις κιλα.

Εχετε δινει κανα χοντρο πρεζονι? :)

(να προσθεσω οτι ευχομαι σε οσους εχουν ακολουθησει την Διαιτα "νοσηλεια σε νοσοκομειο", να ειναι παντα καλα στην υγεια τους ,κι ας εχουν μερικα κιλα παραπανω)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάνω δίαιτες απο τη Β γυμνασίου, με παταγώδη αποτυχία, αφού παραπάνω απο 2 κιλά δε μπόρεσα ποτέ να χάσω.

Πας καλά ωρέ? :blink: Από πού να τα χάσεις ΕΣΥ τα κιλά?????? :blink::blink::blink::blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Τώρα εγώ θα σου θυμώσω, γιατί για να μην είδες περιττά κιλά, πάει να πει πως δε με πρόσεξες αρκετά! :P:P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ναι το ομολογώ, άλλωστε το'γραψα και ως σχόλιο στο οικείο τοπικ, αλλά ίιιισως τώρα που το σκέφτομαι να χρειάζεσαι να χάσεις από τα αυτιά :P :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό που πρέπει να χάσω απο τα αυτιά, είναι η ακοή μου, γιατί πολλές μ@λ@κίες έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό (Juliette μου, δεν αναφέρομαι σε εσένα!) και δε φταίει πάντα το ότι ξυπνάω στραβά!

Άντε, τα έχω πάρει πάλι σήμερα. Θα παραιτηθώ. Τέλος. :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ λέω να χαλλλλλλλαρώσουμε όλοι γιατί τελικά για ποιο λόγο να χαλιόμαστε? Δεν κάνει καλό και στο στομάχι. Οπότε my dear karpa όποιος στη σπάει απλά αγνόησέ τον (τους τρελαίνει αυτό, άκου με έχω μεγάλη πείρα σε μαλάκες, τα τελευταία χρόνια τους τραβάω σαν μαγνήτης)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Βρε εγώ τους αγνοώ, αλλά φοβάμαι μήπως αγνοήσουν κι αυτοί το μισθό μου στις 15 του μήνα... Αλλά είμαστε δημόσιο μωρέ, δε ξεχνάνε... :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κιλά 71, σήμερα αρχίζω δίαιτα. Κόβω τις κόκες κόλες, το άσπρο ψωμί, τη ζάχαρη, και γενικά τα άσπρα φαγιά. Εξαιρείται το γάλα. Και το τυρί.

Πάω να πιώ μια σόδα, με μία φετούλα λεμόνι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Καλή επιτυχία Nantia! Κουράγιο! Σου συμπαραστεκόμαστε στο δύσκολο αγώνα κατά των κιλών! Κράτα γερά!!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupμιας και είσαι στα κιλά που θέλω να φτάσω... μηπως θες να αλλάξουμε και να έχεις 3-4 παραπάνω... αφου θα κάνεις που θα κάνεις τον κόπο... B)

Aμα θες να χάσεις πάντως.... είναι απλό! Κόψε γλυκα και το βραδυνό... αλλά μην στερήσεις ΤΙΠΟΤΑ απο τον εαυτό σου.. αν θελήσεις πολύ μια σοκολάτα πρέπει να την φας... και επίσης να πίνεις ΠΟΛΥΥΥ νερό... (όχι όμως να θες 2 παγώτα την ημέρα... :D )

Τώρα καλοκαίρι είναι εύκολο να αδυνατίσεις... τρως φρούτα φρούτα και φρούτα.. κάνουν καλό στην επιδερμίδα και είναι και πεντανόστιμα!!!!

επίσης καλό πρωινό και κομμένα να ενδιάμεσα γεύματα.. μην σε παρασύρουν αυτά τα άτιμα Χόμπιτ :P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το βραδυνό το έχω ήδη κόψει. Και μάλιστα είναι καλό μετά τις 8 το βράδυ να μην μπαίνει τίποτα στο στομάχι. Τα φρούτα είναι καλύτερα να καταναλώνονται το πρωί, όταν το έντερο είναι στεγνό και ελαστικό. Έχεις απόλυτο δίκαιο για τα τσιμπολογήματα, είναι μεγάλη μάστιγα. Τά έχω κόψει και αυτά. Πάντως όταν περνάει από δίπλα μου ο άντρας μου, δεν αντέχω και του ρίχνω μία τσιμπιά :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γκουχ! Η πρώτη φορά που ξεκίνησα δίαιτα ήταν πριν από κάτι χρονάκια (5 τον αριθμό αν θυμάμαι καλά... :rolleyes: ) όπου η κατάστασή μου είχε φτάσει στο απροχώρητο. Δεν χωρούσα στα ρούχα μου, δεν είχα λεφτάκια να αγοράσω και άλλα, έβγαινα και από Πανελλήνιες, οπότε αποφάσισα να ράψω το στόμα μου! ;) Ήταν ό,τι πιο οικονομικό μπορούσα να σκεφτώ.

Κι επειδή αν δεν φρόντιζα για οργανωμένο έγκλημα (για διαιτούλα κοινώς) δεν θα έχανα γραμμάριο.. Οπότε βρήκα ένα προγραμματάκι αξιοπρεπούς διατροφής και έκοψα μαχαίρι όλα τα λίπη, το ψωμί και τα γλυκά... Η ταλαιπωρία μου κράτησε 2 ολόκληρους μήνες. Με τον χαζομεταβολισμό που έχω, το πρώτο μήνα κατάφερα με απροσδόκητη επιτυχία να βάλω 3 ολόκληρα κιλά!!!! Με το ζόρι με κρατούσαν για να μην πέσω από το μπαλκόνι!!!! ( ήμουν και βαριά- βάλτε με το νου σας... :P ):wacko: Όμως... μόλις μπήκε ο δεύτερος μήνας άρχισα να βλέπω φως- έχασα πανυγηρικά 15 ολόκληρα κιλά!!!!!!! Κι έγινε Ανάσταση. Ο χαζομεταβολισμός έστρωσε σε τέτοιο βαθμό που ακόμα και 3 χρόνια μετά δεν έβαλα γραμμάριο παρά το γεγονός ότι άρχισα να τρώω κανονικά-με διαλείμματα σαβουρώματος ενδιάμεσα :P:splaaaats:

Τώρα εδώ και 2 βδομαδούλες άρχισα πάλι αυτή τη μαγική διαιτούλα με άγριους σκοπούς και διαθέσεις. Η σκέψη μου είναι να κρατήσω αυτή τη διατροφή επ' άπειρον και να γίνω μοντελάκι αξιοζήλευτο! Μια πλαστική στην μούρη θέλω μετά και ποιος με πιάνει :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.