Jump to content

Ποιά είναι η αγαπημένη σας εποχή;


  

25 members have voted

  1. 1. Ποιά είναι η αγαπημένη σας εποχή;

    • Το Φθινόπωρο;
      4
    • Ο Χειμώνας;
      3
    • Η 'Ανοιξη;
      5
    • Το Καλοκαίρι;
      12


Recommended Posts

Τεν-Τεν emiloveyou απιστευτο ποστ...και θα σφωνήσω....το καλοκαίρι!!! και για μερικούς λόγους ακόμα....

emarright Δεν έχει υγρασία και η φωνή μου πάντα είναι στα χάι της B)

emarright Ήλιος!!!! που ενεργοποιεί τις αισθήσεις και τη σεροτονίνη.. :rolleyes: Και φως... πολύ φως!!! :)

emarright Πάντα νιώθεις πιο ζεστός άνθρωπος τα καλοκαιρια (όχι όμως λόγω της θερμοκρασίας εεε? emdevil )

emarright Διακοπές-ύπνος-ηρεμία (για τους φυσιολογικούς ανθρώπους....για μένα πήξιμο τρελό, αλλά προτιμώ να πήζω και να ζεσταίνομαι, παρά να πεθάνω από κρύο και υγρασία....)

emstar

ΥΓ: Και οι πιο τρελές σουρεαλιστικές ιστορίες συμβαίνουν το καλοκαίρι που είσαι χαλαρός..και σου'ρχονται όλα από κει που δεν τα περιμένεις....

Μπορεί να σε κάνουν κομμάτια αυτές οι σουρεάλες, αλλά είναι όμορφο να ζεις τελικά :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω για το ποια εποχή είναι καλύτερη αλλά σίγουρα ξέρω ποια εποχή μας αλλάζει...ο Σαράντος ρομαντικός ο Ten-Ten συγγραφέας...άνοιξη παιδιά μου...:D

Αλλά εμένα το καλοκαίρι μου έχει λείψει...τόσα χρόνια στα Γιάννενα...καλά χρυσά τα γιαννενάκια αλλά τόση βροχή...μουλιάσαμε...Το υποσχέθηκα στον ευατό μου: φέτος από 15 Μαίου ξεκινάω μπάνια (ή τουλάχιστον ηλιοθεραπεία :D)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά εσύ μικρούλα που είσαι κι από το νησί που 10 μήνες έχει καλοκαίρι...πίκρα...

Αισθάνομαι ότι θα λιάζομαι και θα βγαίνουν από τις αρθρώσεις ατμοί...τόση υγρασία...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε Μaρίζα βρε Μαρίζα! Η σκηνή από το κολύμπι στο PraxHe2 διαδραματίζεται δεν πήρες πρέφα;Εκεί που πίνουμε καφέ και κάνουμε βουτιές.....Και το beach Bar είναι το Remezzo ή... το Nautica:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από μικρό παιδί ,όταν η δασκάλα μας έβαζε να γράψουμε για την αγαπημένη μας εποχή,εγώ και κανά 2 άλλα παιδιά από όλη την τάξη γράφαμε για το ΧΕΙΜΩΝΑ.

Για ποιο λόγο όμως:

1)Για το τζάκι στο χωριό

2)Για το σχολείο που τότε το συμπαθούσα καθώς στην Κυπαρισσία πέρασα τα καλύτερα παιδικά χρόνια

3)Για τα αθλητικά δρώμενα και κυρίως το ποδόσφαιρο που με κρατάγανε και κρατάνε την Κυριακή στο σπίτι(τα τελευταία χρόνια και την Τρίτη0Τετάρτη :P )

4)Για τη μυρωδιά της βροχής

5)Για τη ζεστή σοκολάτα που πίνω με την παρέα σε κάποια καφετέρια

6)Για το χιόνι,τα χιονοδρομικά και τα υπόλοιπα παράγωγα του χιονιού

7)Για τα Χριστούγεννα,την καλύτερη γιορτή και ευκαιρία για διακοπές

8)Για τις συγκεντρώσεις της οικογένειας κάθε Κυριακή γύρω από το τραπέζι(τα καλοκαίρια εμείς τρώμε διαφορετικές ώρες :P )

9)Για το χουχούλιασμα κάτω από το πάπλωμα

10)Γιατί ο χειμώνας πάντοτε ήταν και πάντοτε θα είναι η εποχή των αληθινών σχέσεων,δίοτι ο άνθρωπος έχει πραγματική ανάγκη για επικοινωνία και συναναστροφή,χωρίς να επιδιώκει το γρήγορο,ασυναίσθητο και χωρίς νόημα φλερτ.Ολα είναι πιο σοβαρά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Αγαπητέ μου, το φλερτ πάντα έχει νόημα αφ'εαυτού emnono Τστστστστσ... :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2)Για το σχολείο που τότε το συμπαθούσα καθώς στην Κυπαρισσία πέρασα τα καλύτερα παιδικά χρόνια

Από την Κυπαρισσία είσαι??Το χωριό μου είναι λίγο παραδίπλα... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητέ μου, το φλερτ πάντα έχει νόημα αφ'εαυτού  Τστστστστσ...

Ψιτ κοπελιά...μιλάω για τα ανόητα και χωρίς νόημα φλέρτ του καλοκαιριού. B)

Από την Κυπαρισσία είσαι??Το χωριό μου είναι λίγο παραδίπλα

οχι δεν είμαι αν και θα ήθελα :)

έμεινα 5 ολόκληρα χρόνια εκεί όμως.Εζησα καταπληκτικά παιδικά χρόνια!

από ποιο χωριό είσαι?

Κοπανάκι?Καλά νερά? (αυτά θυμάμαι προς το παρόν :P:splaaaats: )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Κι εγώ :PB) Το φλερτ είναι ανθρώπινη ανάγκη είτε έχει νόημα και προοπτικές είτε είναι απλά ένα παιχνίδι. Άσε που και το χειμώνα φλερταρουμε ανόητα και χωρίς νόημα ...
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το καλοκαιράκι, στην ακρογιαλιά....

εγώ πάντως αγαπάω όλες τις εποχές και όλες κα΄που με ακουμπάνε...

οι βροχές του φθινοπώρου, τα χιονισμένα βουνά του χειμώνα, οι πρώτες μυρωδιές της άνοιξης...

απλά η απύθμενη αγάπη μου για τη θάλασσα δίνει προβάδισμα στο καλοκαίρι... τότε μπορώ να την απολαύσω σε όλο της το μεγαλείο.... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

δε μπορώ όμως να παραβλεψω την άνοιξη... λόγω προσωπικών αναμνήσεων, κάθε, μα κάθε, χρόνο, με το που μπαίνει η άνοιξη, τις πρώτες φορές που το απόβραδο σου έρχονται αυτές οι χαρακτηριστικές μυρωδιές, η ψυχή μου γεμίζει με ένα πολύ περίεργο συναίσθημα...

είναι μια όμορφη μελαγχολία... χαρά και λύπη μαζί για όσες θύμησες περνάν από το μυαλό μου... χαρά γιατί υπήρξαν, γιατί με είχαν γεμίσει, λύπη γιατί θα ήθελα να ξανααισθανθώ το ίδιο... όχι στο ίδιο περιβάλλον, όχι με τον ίδιο άνθρωπο... αλλά το ίδιο δυνατά... είναι όμορφο να νιώθεις ότι μπορείς να δώσεις την ψυχή σου...

υγ: αν παραέγινα ρομαντικός, απαγορεύεται το δούλεμα emplease:lol::P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ αδυνατώ να επιλέξω... Σε όλες τις εποχές βρίσκω κάτι που να μου αρέσει εξίσου με τις υπόλοιπες. Στο φθινόπωρο λατρεύω το άρωμα του χώματος μετά την βροχή και το χρώμα των φύλλων. Τόσες πολλές αποχρώσεις του καφέ και γενικά χρώματα τόσο γήινα και τόσο ζεστά... Την άνοιξη πάλι, χρώματα, ήχοι και αρώματα βρίσκονται όλα σε μια έξαρση. Τον χειμώνα τρελαίνομαι για χιόνι, κρύο και χουχούλιασμα, ενώ το καλοκαίρι..ποιος μπορεί να πει όχι στις υπέροχες θαλασσίτσες μας, ποιος; Τι να ψηφίσω λοιπόν... Δεν υπάρχει κι ένα λευκό σαν επιλογή :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ψψψψψψτ παληκάρια... :P έχουμε τοπικ γι'αυτό.... "από πού είναι η καταγωγή σας" λέγεται... :splaaaats: (ποιος μιλάει αλλά είπα κι εγώ να πω κάτι :P )
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Μου αρέσει πάρα πολύ που αυτή τη στιγμή έχει πιάσει μια ψιλή βροχούλα στο νοσοκομείο και μυρίζουν τα πεύκα.

Κάτι τέτοιες στιγμές θα ήθελα να είμαι με τον καλό μου στο βουνό και να περπατάμε πάνω στα μούσκεμα χόρτα. Όταν πατάς πάνω σε μουσκεμένες πευκοβελόνες η μυρωδιά που αναδύεται είναι μαγευτική. Και μετά να πάμε για ζεστή σοκολάτα και αγκαλίτσες.

Αν δεν έχετε καταλάβει η αγαπημένη μου εποχή είναι η βροχή!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήνυμα από τη Juliette που δεν μπορεί να μπει... (τι γκρινιάρα γυναίκα, Θεέ μου... emdevil )-

Σιχαίνεται τη βρόχα, διότι χαλάει τα μαλλιά και δεν την αφήνει να πιάσει ούτε ένα φα στο πεντάγραμμο...

Γκρινιάρα γυναίκα...... :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup:P

Και σήμερα είδες? Χαρά Διός και όλοι είναι ευχαριστημένοι! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.