Jump to content

Κοριτσάκι.....


Juliette

Recommended Posts

Μιά και η Karpa με κάρφωσε πως είμαι παντρεμένος, θα σας πω πώς έκανα το τρομερό αυτό λάθος!!!

Είμαστε μιά αρκετά μεγάλη παρέα βράδυ δεκαπενταύγουστου στα μέσα της δεκαετίας του '90, σ'ένα καλοκαιρινό μπαρ...

Έχω πιεί τα ουισκάκια μου -εν τω μεταξύ, κάτι παίζει στην ατμόσφαιρα μεταξύ εμού και της νυν συζύγου μου, κάμποσες μέρες- και σκύβω κάποια στιγμή στο αυτί της:

''Θέλω να κάνουμε πολλά πράγματα οι δυό μας!''

Εκείνη γυρίζει με κοιτάζει σοβαρά και σκύβει με τη σειρά της στ'αυτί μου...

''Να κάνουμε πολλά παιδιά είπες?'' :wacko:

(μεταξύ μας δεν εννοούσα ακριβώς αυτό, αλλά ακόμα πληρώνω αυτή τη παρεξήγηση...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το τσικουλάτα είναι ρόφημα σοκολάτας?

α,πως φαινεται οτι δε συχναζεις στο μεγαρο! :P

η "τσικουλατα" ειναι το νεο παρακμιακο grand σουξε! το λεει ενας "συναδελφος" emstar του βολανη/παϊτερη (εξ'ου και το emnative ) :P

ρεφραιν: "τσικουλατα τσικι τσικι τσικι τα τσικι τσικι τσικι τα,αϊντι μαααλε!" :lol:

με το απαραιτητο "αξαν" φυσικα! emheheemstar

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιά και η Karpa με κάρφωσε πως είμαι παντρεμένος, θα σας πω πώς έκανα το τρομερό αυτό λάθος!!! 

Είμαστε μιά αρκετά μεγάλη παρέα βράδυ δεκαπενταύγουστου  στα μέσα της δεκαετίας του '90, σ'ένα καλοκαιρινό μπαρ...

Έχω πιεί τα ουισκάκια μου -εν τω μεταξύ, κάτι παίζει στην ατμόσφαιρα μεταξύ εμού και της νυν συζύγου μου, κάμποσες μέρες- και σκύβω κάποια στιγμή στο αυτί της:

''Θέλω να κάνουμε πολλά πράγματα οι δυό μας!''

Εκείνη γυρίζει με κοιτάζει σοβαρά και σκύβει με τη σειρά της στ'αυτί μου...

''Να κάνουμε πολλά παιδιά είπες?''  :wacko:

(μεταξύ μας δεν εννοούσα ακριβώς αυτό, αλλά ακόμα πληρώνω αυτή τη παρεξήγηση...)

Κι ούτε καν πολλά παιδιά δεν έκανες!!!

Αλλά έχεις ακόμα καιρό, έτσι?? ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα πρώτα όμορφα λογάκια που άκουσα ήταν στο νηπιαγωγείο και τα γνωρίζω από αφηγήσεις άλλων. Ένα παιδάκι με ρώτησε αν η μαμά μου με αφήνει να έχω γατάκι και σε συνεννόηση με τη μαμά μου και τη μαμά του, τελικά απέκτησα με πολλά δάκρυα και αγωνία το γατάκι που ήθελε να μου προσφέρει ο φίλος μου. Μου το έφερε σπίτι σε ένα καλαθάκι που έχω ακόμα στο πατρικό μου σπίτι. Δεν έχω εκτιμήσει δώρο περισσότερο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόνο δύο Karpa...

(όταν οι γυναίκες ακούνε ο,τι θέλουνε, αυτά παθαίνεις...)

Αλλά παρηγοριέμαι γιατί είμαι σε ηλικία...

διαζυγίου!!!!!!!!!!!!!!! emgoal:D:cool10:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην ανησυχείς Τζούλυ, όλα οκ! :)

(δε μπορούμε ούτε πλάκα να κάνουμε πια εδώ μέσα γμτ!)

Τζούλυ δικηγόρος δεν είσαι? για να σου πω κάτι που θέλω prv...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ποιος, εγώ? Δικηγόρος ΕΓΩ?????? Μη με προσβάλεις...εγώ δε σε έβρισα :P Εγώ κύριε είμαι μια καλλιτέχνης. Δικηγόρος...? Eewwwwwwwwwwww emnuke
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γκουχ! (ψιλοντροπαλό βηχαλάκι, διότι ετοιμάζομαι να γράψω κάτι όχι ιδιαίτερα σοβαρό-στερούμαι άλλωστε και φοβερών εμπειριών μια που δεν περνιέμαι και για θηλυκό με "Θ" κεφαλαίο/λετσάκι είμαι ;) - και ίσως να ξεφύγω και λιγάκι από το θέμα για να ελαφρύνω κάπως την ατμόσφαιρα..). Θα αναφέρω λοιπόν αρχικά λογάκια απίστευτα κοινότυπα μονόπλευρου φλερτ, και από τυπάκια που έχουν τον τίτλο του πεφτουλατζή (σκέτο).

* Τα μάτια σου..... Πολύ εκφραστικά μάτια.... Αποτυπώνουν τον ψυχικό σου κόσμο... (τα νεύρα μου τα δείχνουν; emcensored Όχι..Πού την είδες λοιπόν την εκφραστικότητα; Και μπορείς σε παρακαλώ να αφήσεις το χέρι μου;;;) Φαίνεσαι έντιμος άνθρωπος (είμαι που να με πάρει, είμαι, και ειλικρινής είμαι και αν συνεχίσεις να μου χαιδεύεις το χέρι θα σου την πω στα ίσα και δεν θα τα σκέφτομαι μόνο!) και καλό παιδί (- όχι γυναίκα..)... Θα ήθελα πολύ να μην χαθούμε. Και μια που τα λέμε, με τον τάδε είσαστε μόνο φίλοι, ε; Τι είσαστε; Ζευγάρι;;; :splaaaats: Εεεε...ναι...

* Έχεις κάτι το εξωτικό. Τα μάτια σου...(-κι εδώ ακριβώς ο τύπος κολλάει και χάνει την συνέχεια-τι καημός πια κι αυτός με τα μάτια...)Τώρα γιατί τα γούρλωσες; :blink:

* Έχεις αισθησιακή φωνή. Θα μπορούσαν να σε εκμεταλευτούν στα 090.. Δεν το είπα για κακό. Γιατί το είπα; Ήθελα απλά να σου τονίσω πόσο αισθησιακή ακούγεται η φωνή σου.. :huh:

* (Σε μπαρ) Εδώ μέσα κυκλοφορούν διάφοροι τύποι-αρκετοί από αυτούς είναι γκέυ και τώρα που με κοιτάζουν ξερογλείφονται. :mellow: Αν κάποιος από αυτούς με πλησιάσει και μου την πέσει, θα με φιλήσεις στο στόμα για να λυθεί και η όποια παρεξήγηση;;;;;; :blink: (τι λε ρε μπάρμπα....)

Ωστόσο υπήρξαν και κανα-δυο περιστατικούλια που τα θυμάμαι χαμογελώντας..... emblush

* Καλοκαίρι και περπατούσα φουριόζα γιατί πήγαινα στη δουλειά. Φορούσα τζινάκι και τιραντέ μπλουζάκι. Ανέβαινα την Κηφισίας και αντίστοιχα ένας κύριος 30 φεύγα κατέβαινε τον ίδιο δρόμο κουστουμαρισμένος, προφανώς για τη δουλειά του κι αυτός, και μάλιστα εξίσου φουριόζος. Περνώντας από δίπλα μου σχεδόν ξυστά, έσκυψε βιαστικά και φίλησε τον ώμο μου! :blink:emoops Χωρίς να πει τίποτα, ούτε μια κουβέντα, συνέχισε τον δρόμο του, αφήνοντας εμένα πίσω του απορημένη. Μετά ξέσπασα σε γέλια...

*Και ένα τελευταίο.. Ήμουν στη συμπρωτεύουσα και περίμενα για taxi. Βλέποντας λοιπόν κάποιο να έρχεται από μακριά τέντωσα το χέρι μου για να σταματήσει, αλλά κείνη τη στιγμή, στριμώχτηκε ενδοιάμεσα ένα άλλο τουτού με ένα τσούρμο παλικάρια και ένας από αυτούς είχε την τρελή ιδέα να κατεβάσει το παράθυρό του, να βγάλει το χεράκι του και να πιάσει το δικό μου διότι-όπως μου φώναξε- στόλιζα το φανάρι emblush (το οποίο παρεπιπτόντως ήταν και αρκετά παρακάτω....)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup:lol:emypoklinomai

Για πήγαινε και σε κάποιο τοπικ κάπου στη 2η ή 3η σελ των "Υδάτων" λέγεται "H εξαφανισθείσα στο σύμπαν ηλιθιότητα" να δεις καταστάσεις :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χτες τραγούδησα μια συγχρονίλα στον Παρνασσό. Μεταξύ μας ήταν μια καρακοτσάνα του κερατά, απ'αυτές που τις ακούς μόνο μια φορά με ακριβώς αυτή την έκφραση emeek:blink: και χειροκροτάς αναγκαστικά γιατί αν δε χειροκροτήσεις θα σε πούνε οι άσχετοι ότι δεν κατάλαβες το βαθιά κρυμμένο νόημα και συνεπώς είσαι πιο άσχετος απ'αυτούς, αλλά που αν τους ρωτήσεις ποιο ήταν τελικά το νόημα θα γουρλώσουν το μάτι και θα κουνήσουν το κεφάλι συγκαταβατικά που σε αφήσανε οι γονείς σου να ζήσεις και δεν σε πετάξαν στον Καιάδα ως εξαιρετικά βλαμμένο που δεν καταλαβαίνεις τα βαθιά νοήματα, τα προορισμένα για ανώτερους ανθρώπους και όχι για βόϊδια όπως εσύ. Αλλα το νόημα δε στο λένε γιατί δεν υπάρχει νόημα.

Μετά τα απαραίτητα "Συλλαλητήρια ήσουν και ο κρότος" κλπ... (ήμουν πράγματι ο "κρότος" :lol: ) έρχεται ο συνθέτης που με συνόδευσε και στο πιάνο...με αγκαλιάζει απ'τη μέση...και μου πετάει την απίθανα πρωτότυπη ατάκα "Συγχαρητήρια ήσουν υπέροχη. Να κεράσω ποτάκι?" :lol: (ρε ποιον κοροϊδεύεις ρεεεεεεεεεεε)

(όχι ρε γμτ δεν περίμενα να το ακούσω ποτέ αυτό το πράγμα!! σοβαρά? ε όχι!!! μπουχαχαχαχαχαχαχα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Λοιπόν θα πω μια φάση μ'έναν οικογενειακό φίλο που ερχόταν πολλές φορές σπίτι.Με τον τρόπο του μου κολλούσε διαρκώς,οπότε μια ακόμη φορά που μας επισκέφτηκε,αφού του κάναμε το τραπέζι,καθήσαμε στο σαλόνι.....Απ'την ώρα που καθήσαμε δεν σταματούσε να κοιτάζει τα πόδια μου.Σε κάποια στιγμή,το πρόσεξε αυτό η μητέρα μου και του λέει:Βρε Χ τι παρατηρείς εκεί τόση ώρα;Οπότε γυρίζει και κοιτάζοντας με λέει το αχτύπητο:''Μ'αρέσουν πολύ οι γόβες σου''... :lol::P

Υ.Γ Φίλε,έχε χάρη που ήταν μπροστά ο πατέρας μου κι η μητέρα μου αλλιώς θα σου λεγα ''2 φωνήεντα'' ..... B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

''Μ'αρέσουν πολύ οι γόβες σου''... :lol:  :P

Μπορεί να θέλει να τις φορέσει... Έπρεπε να του πεις μαγαζί γιανα ψωνίσει σωστά ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.