Jump to content

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ


usmeds

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 112
  • Created
  • Last Reply
Ωραια, απ΄ο, τι φαινεται ο βαμος τα τρωει! ;)

ειμαι παμφαγος

μην κοιτας που διατηρουμαι κομψος

παντως ισχυει το στοιχημα

και λουκουμια να φαω ,

και το λιλπαπακι θα κερδισω

χεχεχε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατι γλυκε μου , αν ειναι ετοιματζιδικα ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΦΑΣ?

ΥΓ: μην ανησυχεις ....καλα ειναι ....μια χαρα τρωγονται...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ειμαι Κωσταντινοπολιτισσα!

καταλαβα , ετοιματζιδικα...

δεν πειραζει , τουλαχιστον θα μου τα τραταρεις εσυ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καταλαβα , ετοιματζιδικα...

δεν πειραζει , τουλαχιστον θα μου τα τραταρεις εσυ

Να κρατησω ΑΥΤΑ που εχω????(Δεν πιστευω μετα απο 6-10 χρονια να θελεις αλλα!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χάος το τόπικ οπότε δεν γράφω τίποτα - μην με πάρουνε τα σκάγια !!

Απλώς κάνω quote το βιογραφικό από το primeminister.gr

She is a graduate of the Department of Kindergarden Education, Aristotle University of Thessaloniki.

She is a doctor, graduate of the Department of Medicine, School of Health Sciences, Aristotle University.

She holds a PhD Degree of the Department of Medicine, Aristotle University, where she completed her doctoral thesis entitled “Memory and Learning in Children with Perinatal Asphyxia”.

She specialized in the Conditions of Memory and Learning at Tufts University, U.S.A. and organized the Behaviour Research Center at the Laboratory of Physiology, Aristotle University.

She has published several papers in scientific journals and congresses minutes and made a large number of announcements in Greek and international medical congresses.

για να μην ξεχνιόμαστε, έτσι ;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να κρατησω ΑΥΤΑ που εχω????(Δεν πιστευω μετα απο 6-10 χρονια να θελεις αλλα!)

Λιλπαπακι αυτα θα πανε στον Βαμο -θα παρουμε εμεις αλλα!!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να κρατησω ΑΥΤΑ που εχω????(Δεν πιστευω μετα απο 6-10 χρονια να θελεις αλλα!)

χμμμ..

αντε κρατα τα

μου αρκει που θα ειναι η πρωτη φορα που θα χεις πεσει εξω σε τετοιο στοιχημα

εχετε μσν ?παμε εκει να γελασουμε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Spandou E, Papadopoulou Z, Soubasi V, Karkavelas G, Simeonidou C, Pazaiti A, Guiba-Tziampiri O.

Erythropoietin prevents long-term sensorimotor deficits and brain injury following neonatal hypoxia-ischemia in rats.

Brain Res. 2005 May 31;1045(1-2):22-30.

PMID: 15910759 [PubMed - indexed for MEDLINE]

2: Bramis J, Zacharatos P, Papaconstantinou I, Kotsinas A, Sigala F, Korkolis DP, Nikiteas N, Pazaiti A, Kittas C, Bastounis E, Gorgoulis VG.

E2F-1 transcription factor immunoexpression is inversely associated with tumor growth in colon adenocarcinomas.

Anticancer Res. 2004 Sep-Oct;24(5A):3041-7.

PMID: 15517914 [PubMed - indexed for MEDLINE]

Εγώ είμαι ελέφαντας. (αναφέρθηκε νωρίτερα στο τόπικ αλλά τώρα το διάβασα εγω)

Υ.Γ. Εγώ δεν κάνω αντιπολίτευση αλλά επειδή το είπε ο kokni που το γράφει κ το site το μεταφέρω.. B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οκ , μια ακομα γκομενα , "θυσιαστηκε" για την καριερα της.

δεν καταλαβαινω που ειναι το νεο. κι εγω σας λεω δεν εχει 2 , αλλα 102 δημοσιυσεις σε pubmed .ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΞΙΑ? ΕΧΕΙ??????????

ΥΓ : ειχε φτιαξει η διαθεση μου, μου ειχε πεσει η πιεση , τωρα θα μου την ξανανεβασετε παλι.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Spandou E, Papadopoulou Z, Soubasi V, Karkavelas G, Simeonidou C, Pazaiti A, Guiba-Tziampiri O.

Erythropoietin prevents long-term sensorimotor deficits and brain injury following neonatal hypoxia-ischemia in rats.

Brain Res. 2005 May 31;1045(1-2):22-30.

PMID: 15910759 [PubMed - indexed for MEDLINE]

2: Bramis J, Zacharatos P, Papaconstantinou I, Kotsinas A, Sigala F, Korkolis DP, Nikiteas N, Pazaiti A, Kittas C, Bastounis E, Gorgoulis VG.

E2F-1 transcription factor immunoexpression is inversely associated with tumor growth in colon adenocarcinomas.

Anticancer Res. 2004 Sep-Oct;24(5A):3041-7.

PMID: 15517914 [PubMed - indexed for MEDLINE]

Εγώ είμαι ελέφαντας. (αναφέρθηκε νωρίτερα στο τόπικ αλλά τώρα το διάβασα εγω)

Υ.Γ. Εγώ δεν κάνω αντιπολίτευση αλλά επειδή το είπε ο kokni που το γράφει κ το site το μεταφέρω.. B)

Φίλε μου αν νομίζεις ότι οι παραπάνω εργασίες αντιστοιχούν στο "published several papers in scientific journals" τότε κάποιοι εδώ μέσα είμαστε τουλάχιστον πρύτανεις απλά δεν μας το έχουν πει ακόμη.

Επίσης, σκέψου ότι η πρώτη εργασία είναι το αποτέλεσμα της διατριβής της: έκτο όνομα, έτσι ; Αλλά κατά τα άλλα "organized the Behaviour Research Center at the Laboratory of Physiology". PhD με ένα paper, έκτο όνομα, όλα καλά, ναι;;

τι να κάνουν τα παιδιά από τη φυσιολογία της σαλονίκης που δεν μπορούν να μιλήσουν, αλλιώς θα σου έλεγα εγώ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρω εγω πολύ καλά τι είναι το έκτο όνομα σε paper...

Ξέρω και τον εσωτερικό κανονισμό για την χορήγηση διατριβής (στο δικό μου πανεπιστήμιο)...

Ξέρω και το IF των περιοδικών...

Ξέρω τεσπα ότι αυτά είναι ενα ΤΙΠΟΤΑ , απλά τα μετέφερα για να ξέρουμε τι λέμε..

Έχω μια λίστα με λαμόγια έτοιμη που τα επιτεύγματά τους θα αναστάτωναν πολύ κόσμο στο φόρουμ..

Αλλά εμείς τα βάλαμε με τις λαμογιές της Νατάσσας..

Να μου πείς πριν μερικά χρόνια ασχοληθήκε το πανελλήνιο με τις φοτογραφίες της Μιμής.. Εκεί μας έχει βγάλει..

Υ.Γ. Εκτός αν ο κανονισμός του ΑΠΘ το δέχεται αυτό για χορήγηση διατριβής (περίεργο το βρίσκω) κάποιος θα είχε κινηθεί νομικά... Μην ξεχνάς ότι μπορεί να είναι απλά accepted κανένα με πρώτο όνομα, συνήθως αρκεί το letter of approval. (Κ εγώ κοσμήτορας είμαι :P)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρω εγω πολύ καλά τι είναι το έκτο όνομα σε paper...

Ξέρω και τον εσωτερικό κανονισμό για την χορήγηση διατριβής (στο δικό μου πανεπιστήμιο)...

Ξέρω και το IF των περιοδικών...

Ξέρω τεσπα ότι αυτά είναι ενα ΤΙΠΟΤΑ , απλά τα μετέφερα για να ξέρουμε τι λέμε..

Έχω μια λίστα με λαμόγια έτοιμη που τα επιτεύγματά τους θα αναστάτωναν πολύ κόσμο στο φόρουμ..

Αλλά εμείς τα βάλαμε με τις λαμογιές της Νατάσσας..

Να μου πείς πριν μερικά χρόνια ασχοληθήκε το πανελλήνιο με τις φοτογραφίες της Μιμής.. Εκεί μας έχει βγάλει..

Υ.Γ. Εκτός αν ο κανονισμός του ΑΠΘ το δέχεται αυτό για χορήγηση διατριβής (περίεργο το βρίσκω) κάποιος θα είχε κινηθεί νομικά... Μην ξεχνάς ότι μπορεί να είναι απλά accepted κανένα με πρώτο όνομα, συνήθως αρκεί το letter of approval. (Κ εγώ κοσμήτορας είμαι :P)

συνάδελφε κοσμήτορα ( :) ) το I.F. του BrainRes για το χώρο του (Neuroscience) δεν είναι καθόλου κακό και η δουλειά που δημοσιεύθηκε είναι πολύ καλή κατά τη γνώμη μου. Απλώς τα συγχαρητήρια πηγαίνουν εκεί που πρέπει να πάνε (αν πιάνεις τι εννοώ).

τώρα αν έχει accepted, ίσως, αλλά πιστεύεις ειλικρινά ότι δεν θα το είχαμε μάθει την επόμενη μέρα ;; εδώ τα χειρουργεία της σε λίγο θα βγαίνουν live διακαναλικά.

Στον γενικό κανόνα κάθε λαός έχει την κυβέρνηση που του αξίζει, έτσι και εμείς έχουμε τη γιατρό-πρύτανη που μας αξίζει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Στον γενικό κανόνα κάθε λαός έχει την κυβέρνηση που του αξίζει, έτσι και εμείς έχουμε τη γιατρό-πρύτανη που μας αξίζει."

Προσυπογράφω!

Υ.Γ. 1: Καθώς είναι τελείως εκτός αντικειμένου μου βαρέθηκα και το IF να δώ και το abstract να διαβάσω... έχουμε κ δουλειές :)

Υ.Γ. 2: Ρε γμτ και δεν το έβγαλε κανείς στα κανάλια? Μπορεί να υπάρχει το paper πιστεύω (δηλαδή κάποιος είναι 2 όνομα αντί 1.. πόσες κατάρες θα έχει ρίξει...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρω εγω πολύ καλά τι είναι το έκτο όνομα σε paper...

Ξέρω και τον εσωτερικό κανονισμό για την χορήγηση διατριβής (στο δικό μου πανεπιστήμιο)...

Ξέρω και το IF των περιοδικών...

Ξέρω τεσπα ότι αυτά είναι ενα ΤΙΠΟΤΑ , απλά τα μετέφερα για να ξέρουμε τι λέμε..

Επειδή εγώ δεν σε καταλαβαίνω.

Εσύ πόσες δημοσιεύσεις έχεις στο nature και σου είναι τίποτα τα παραπάνω;

Y.Γ. 23:53 - Ξέρω και το IF των περιοδικών

Υ.Γ.2. 00:17 - Καθώς είναι τελείως εκτός αντικειμένου μου βαρέθηκα και το IF να δώ και το abstract να διαβάσω... έχουμε κ δουλειές

Που σας βρήκαμε εσάς;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ στο Nature έχω ενα καλό editorial τον άλλο μήνα...

Όγδοο όνομα σε μία εργασία ογκολογίας και έκτο όνομα σε μια εργασία νευροεπιστημών (που δικαιολόγησε το διδακτορικό?????) δεν αντιπροσωπεύουν το " published several papers in scientific journals" όπως είπε κ ο kokni

Απο 'κεί και πέρα......

Απο το ολότενα.... καλή κ η παναγιώτενα που λέει κ ο λαός...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά, οι δημοσιεύσεις αυτές είναι Τ-Ο-Υ Κ-Ω-Λ-Ο-Υ.

Είναι για τρελό κράξιμο η κοπέλα. Σε λιγο θα μου τη βγάλετε και επιστήμονα.

ΕΛΕΟΣ

edit: παρεμπιπτόντως τα περιοδικά έχουν if 2.29 και 1.6.

Συγχαρητήρια σε όποιον θεωρεί καταξίωση τη δημοσίευση εκεί

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μεχρι να τελειωσει ειδικοτητα η κοπελα θα εχει βγει κυβερνηση το πασοκ και θα βαλει τα πραματα στην θεση που τους αρμοζει! μπορειτε να χαρισετε απο τωρα τα λουκουμια στον γιωργακη να τον γλυκανετε

(καθηγητρια πανεπιστημιου ειναι και η Παναγιωταρεα, μην ξεχνιομαστε! :lol: )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μαλλον θα ηταν υποτιμητικο για εναν υποψηφιο αρχηγο κρατους να ειναι η συζυγος του απλως μια νηπιαγωγος...Αυτο ηταν το ολο consept,αλλα εγιναν υπερβολες του μεγεθους της εποχης της Φρειδερικης.

Κατα την παρακολουθηση δε των κλινικων εγιναν συνδιασμοι που μεχρι τοτε δεν υπηρχαν'Καπρινης ψυχιατρικη ΑΧΕΠΑ,Μπαλογιαννης νευρολογια ΑΧΕΠΑ...

Και ομως ειναι σαν επαγγελμα σημαντικο για την ελληνικη κοινωνια-η απαρχη του εκπαιδευτικου μας συστηματος συν του οτι ειναι και δημοσιοι υπαλληλοι- the greek dream...

Αρα,γιατι αυτη η πρεμουρα να επαναλαβει κατι αντιστοιχο με την συζυγο του Λαλιωτη?Τελικα ολες οι συζυγοι των πολιτικων μας πρεπει να ειναι καθηγητριες Ιατρικης?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά, οι δημοσιεύσεις αυτές είναι Τ-Ο-Υ Κ-Ω-Λ-Ο-Υ.

edit: παρεμπιπτόντως τα περιοδικά έχουν if 2.29 και 1.6.

Συγχαρητήρια σε όποιον θεωρεί καταξίωση τη δημοσίευση εκεί

Παιχταρά μου και συ..

Πίσω από μια οθόνη τον στρίβουμε τον λεβιέ καλά..

Μπροστά ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.