Jump to content

Ορμονική η δυσκολία των γυναικών στο παρκάρισμα


and1dr

Recommended Posts

Ρε Χάρη, νόμιζα ότι είχες λίγο χιούμορ…

ΧΑΛΛΛΑΑΑΑΑΡΑΑΑΑ :P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Έχω και μπόλικο μάλιστα... αλλά επειδη πολύ αέρα έχετε πάρει σιγά που θα σας την χαρίσω... :P:P:P

Επίσης.. προειδοποίησα.. έχω εξεταστική και είμαι στην πριζα... αυτα

emiloveyou as always :lol:

ΥΓ. σου έχω πει τι αυτοκίνητο έχω; emdevil:bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Να μας πεις τι αυτοκίνητο έχεις, να σε δούμε με άλλο μάτι... ;)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Έχει ένα αγροτικό κόκκινο 3θέσιο,με μπόλικο χώρο΄πίσω στην καρότσα... emcolgate:lol::lol::lol::lol:

χαχαχα!

Συγχώρα με Χαρούλη!!! :P

Πλάκα κάνω!

Το δεύτερο αμάξι του είναι σούπερ!Αλλα δεν το λέω για να το πει ο ίδιος! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλ., σύμφωνα με την παραπάνω έρευνα, η ικανότητα για παρκάρισμα είναι ένα χάρισμα που έχουν όλοι όσοι έχουν υψηλά επίπεδα τεστοστερόνης και παράμεσο μεγαλύτερο από τον δείκτη???? emeleos

[9 στα 10 άτομα που διάβασαν αυτό το άρθρο, μέτρησαν τον παράμεσο και τον δείκτη τους... στάααανταρ :P ]

Σιγά καλέ... με λίγη εξάσκηση μπορεί ο καθένας να γίνει ένας καλός παρκαδόρος!

[Τον πρώτο καιρό, τότε που έκανα τα πρώτα, δειλά βήματα στο χώρο της οδήγησης (δε θέλω γέλια), οι φίλοι μου με πειράζανε («Πού έχεις παρκάρει το ...φονικό όπλο???» emeksipnades) και ήμουν πολύ ψαρωμένη... φοβόμουνα να παρκάρω σε μικρές θέσεις, νομίζοντας ότι θα προκαλέσω κυκλοφοριακό χάος μέχρι να ολοκληρώσω την διαδικασία...! Ε, μια- δυo- τρεις... μετά έμαθα! (λέτε να φταίει που ο παράμεσος του δεξιού χεριού είναι κατά 0.00134 mm μεγαλύτερος από τον δείκτη? embaaa)]

Νταξ, ρε παιδιά. Ας μην είμαστε αφοριστικοί. Δεν είναι όλοι οι άντρες δεινοί οδηγοί και δεν είναι όλες οι γυναίκες άσχετες. Δεν υπάρχει κανόνας. Άλλωστε λίγοι είναι εκείνοι (άντρες - γυναίκες) που μπορούν να κερδίσουν επάξια τον τίτλο του Καλού Οδηγού... emexcl

[Ο καλός οδηγός:

- προσέχει πώς οδηγεί

- δεν οδηγεί επιθετικά (μερικές ασκήσεις χαλάρωσης-γιόγκα προτού να μπει στο αυτοκίνητο είναι απαραίτητες)

- φοράει ζώνη ασφαλείας (χωρίς να φοβάται μήπως τσαλακωθούν τα ρούχα του em_ti_allo_tha_akousoume?)

- ακολουθεί τους κανόνες του κ.ο.κ. και δεν κάνει τον έξυπνο (δεν πάμε στην αριστερή λωρίδα, που είναι μόνο για όσους στρίβουν αριστερά, για να γλυτώσουμε την κίνηση και μετά στρίβουμε απότομα το τιμόνι δεξιά και θέλουμε να μπούμε σαν σφήνα, ok???? emprojection)

- δεν διπλοπαρκάρει, αδιαφορώντας για τον συνάνθρωπό του (emdonkey)

- παρατηρεί τους γύρω του, προβλέποντας –όσο αυτό είναι δυνατόν- τις κινήσεις τους (π.χ. βλέπει ότι ο μπροστινός του μπροστινού -τον μπροστινό, ω μπροστινέ- σταματάει γιατί υπάρχει κάποιο εμπόδιο ή ότι ο πλαϊνός θέλει να αλλάξει λωρίδα και θα του μπει χωρίς να βγάλει φλας) κι αντιδρά ανάλογα.

- γνωρίζει την ανατομία ενός αυτοκινήτου (νταξ, τουλάχιστον τα βασικά...κάτι περισσότερο απ’ το ότι ο κινητήρας βρίσκεται στο μπροστινό μέρος) και τον τρόπο λειτουργίας του

- ξέρει πώς ν’ αντιδράσει σε στιγμές έκτακτης ανάγκης- κινδύνου (π.χ. φρένο πανικού)

- κινείται σύμφωνα με τις δυνατότητες του αυτοκινήτου που οδηγεί (όταν δεν έχουμε το σούπερ turbo με τα πολλά άλογα, ΑBS, ESP, BAS και όλα τα σχετικά, καλό είναι να μην τρέχουμε με 200 χλμ/ώρα)

- κ.α...]

Πάω τώρα να κάνω εξάσκηση στο παρκάρισμα.. :splats:

Υ.Γ. Κάποιος να βγάλει τον RR από την πρίζα! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Έχει ένα αγροτικό κόκκινο 3θέσιο,με μπόλικο χώρο΄πίσω στην καρότσα... emcolgate  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

χαχαχα!

Συγχώρα με Χαρούλη!!! :P

Ρε μ@λ@κ@ δε λες τα καλύτερα :( ξέχασες να πεις για τις πατάτες και τα καρπούζια... φίλος είσαι εσύ ρε;;; :unsure::wacko::rolleyes::huh:-_-

:splaaaats::withstupid:

:antegeia:emgoal

emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ξερεις ομως ΤΙ χωρο εχουν τα αγροτικα;ξερεις ποσο ωραια φαινονται τα αστερια ξαπλα με ενα υπνοσακο.....χλιδη ρε!

αααα ξεχασα να πω οτι εκτος απο τα 2CV εχω και μια αδυναμια στα SEAT 127.....αααααχχχχχ :wub::wub::wub::wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ξέρω ξέρω.... και τα 4x4 ακόμα καλύτερα.. πάνε παντού!!!!

με το 2CV έχω κάνει τις καλύτερες βόλτες μου... ξέγνοιστα χρόνια... cabrio... καλοκαιράκι... χειμώνα ειδικές στο χιονισμένο δρόμο για Καλάβρυτα... αχ τι μου θύμισες.... καλή φάση... βολικό αυτοκίνητο :wub:

B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.