Jump to content

αίθουσα πολυμέσων+dc++


Recommended Posts

πολύ πίσω έχουμε μείνει στο θέμα ιντερνετ. Τουλάχιστον υπάρχει η αίθουσα πολυμέσων και κάπως διορθώνεται η κατάσταση. Έτσι Κωνσταντίνε??????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το να προσπεράσετε τα firewalls ή το να ανοίξετε κλειδωμένες Ports είναι σχεδόν αδύνατο (εκτός κι αν έχετε γνωστό). Φυσικά πάντα μπορείτε να ψάξετε για κανένα peer2peer το οποίο να κατεβάζει από την Port 80 (η οποία είναι παντα ανοιχτή αφού είναι η POrt για το net).

πάντως απο την 80 μόνο Mp3s μπορείς να κατεβάζεις (με υπομονή) αφού για ταινίες θα πρέπει να περιμένεις αρκετές 10αδες ώρες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το να προσπεράσετε τα firewalls ή το να ανοίξετε κλειδωμένες Ports είναι σχεδόν αδύνατο (εκτός κι αν έχετε γνωστό).

σχεδόν.... ;)B):P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτο το σχεδον αφηνει υπονοουμενα και υποσχεσεις...

όχι ακριβώς... εγώ απλά λέω ότι ίσως δεν είναι εντελώς αδύνατο... ψάξτε το...

αν κοιτάξεις προηγούμενα ποστ μου σε αυτό το τόπικ θα καταλάβεις πως πρέπει να ενεργήσεις... το αν μπορείς είναι άλλη υπόθεση...

είναι λίγο δύσκολο από εδώ που είμαι να σας βοηθήσω...

ούτε "οδηγίες" μπορώ να σας δώσω μέσα από νετ...

sorry....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς Λεφκάντερο:

Αν δεν έχεις τα mp3s σου στη δουλειά,νοίκιασε καμιά δεκαριά ταινίες από το video club της γειτονιάς σου,ρίπαρέ τες στο σκληρό σου (π.χ. με AutoGK) ως .avi μεγέθους 800-900 MB έκαστη και ...... δες το φως το αληθινό ! ;)

(προσοχή,όχι να ριπάρεις ένα dvd ως dvd,δλδ *.VOB αρχεία,το bot θα σε ψάξει και ......le poul από το hub)

Λίγα είναι τα hubs με minimum sharing 50 GBs.....με 5-10 GBs μπαίνεις σε πολλά,με αρκετό υλικό.......καλό βόλι mon enfant! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υπάρχει κ άλλος τρόπος. Κάνε image μερικά μεγάλα partition που έχεις και με τά βάλε τη σαβούρα στο hub. Εγώ έτσι κάνω! Λοοολ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

καλησπερα σε ολους

α. οσοι επιθυμούν να γίνουν active αλλά συναντούν δυσκολίες στο να ρυθμίσουν το router τους μπορούν να συμβουλευτούν αυτή τη σελίδα

β. η βασική πόρτα που χρησιμοποιούν τα Hub είναι η 411. Αυτήν τουλάχιστον υποστηρίζουν τα δύο βασικά προγράμματα, το Ynhub και το Ptokax.Από κει και πέρα καθε Hub μπορεί να βάλει όποια πόρτα θέλει, όπως μπορεί να επιλέξει να χρησιμοποιεί 2 ή και 3 πόρτες ταυτόχρονα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για οποιαδήποτε επιπλέον βοήθεια, πληροφορία κτλ μπορείτε να με βρείτε στο OYZERI-GREEK ( [Master]Kristian™ ). :D . Θα ήθελα να τονίσω επιπλέον ότι για όποιον ενδιαφέρεται να κατεβάσει ιατρικό υλικό μπορεί να έρθει να μας επισκεφτεί ανεπιφύλακτα γιατί έχουμε αρκετό !! ( σχεδόν όλοι οι operators ειναι ή απόφοιτοι ή φοιτητές ιατρικής ) :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τις έχω δοκιμάσει αυτές τις σελίδες αλλα δεν γίνεται τίποτα ρε γμτ. Δεν ξέρω αλλά άς τσεκάρει κάποιος άλλος μπάς και γίνει τίποτα. Τέσπα υπάρχουν κ άλλα προγράμματα εκτός από το dc++. Εντωμεταξύ έχει αρχίσει να βαλτώνει το εν λόγω πρόγραμμα. Ότι κατέβασα κατέβασα από εκέι. Πάμε για άλλα τώρα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για οποιαδήποτε επιπλέον βοήθεια, πληροφορία κτλ μπορείτε να με βρείτε στο OYZERI-GREEK ( [Master]Kristian™ ). :D . Θα ήθελα να τονίσω επιπλέον ότι για όποιον ενδιαφέρεται να κατεβάσει ιατρικό υλικό μπορεί να έρθει να μας επισκεφτεί ανεπιφύλακτα γιατί έχουμε αρκετό !! ( σχεδόν όλοι οι operators ειναι ή απόφοιτοι ή φοιτητές ιατρικής ) :P

Τι είναι το OYZERI-GREEK? Hub, ιστοσελίδα, ftp, μεζεδοπωλείο στην Πλάκα....???

Για διευκρίνισέ το αν μπορείς.

Thanx!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι είναι το OYZERI-GREEK? Hub, ιστοσελίδα, ftp, μεζεδοπωλείο στην Πλάκα....???

Για διευκρίνισέ το αν μπορείς.

Thanx!

ειναι hub φιλε DK. Εχει πολλα πραγματα μεσα και πολυ ενδιαφεροντα. Αξιζει τον κοπο. Και ο made in Italy εχει πολλες γνωσεις και μπορει να σας βοηθησει σε ο,τι προβλημα αντιμετωπιζετε με το dc

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.