Jump to content

Σειρά λήψης ειδικότητας


Amka

Recommended Posts

Καλησπέρα στην κοινότητα! Συναδέλφικους χαιρετισμούς και ευχές για καλή χρονιά με υγεία και ηρεμες εφημερίες! Ερωτηση/ διευκρίνιση:

Κάποια στιγμή αντιλήφθηκα ότι υπήρχε κενη θέση ειδικότητας σε αλλο νοσοκομείο ( ήμουν μεταξά και άλλαξα τα χαρτιά για ευαγγελισμό για παθολογική ογκολογια) βέβαια πιο πριν απο μένα πρόλαβε και έπιασε τη θέση μια συμφοιτητρια μου  που όπως και εγώ το αντιλήφθηκε ξαφνικά.  Εκείνη ήταν θέση 4 και εγω θέση 5 και φαινόμαστε "ετοιμοι" έχοντας ολοκληρώσει και οι 2 την παθολογία ( με το προηγούμενο φεκ με τα 3 έτη υποχρεωτικής παθολογίας που έχουν γίνει πλέον 2) πάνω από έμας στη λίστα υπάρχουν ακόμα 3 άτομα σε αναμονή που δεν έχουν ακόμα ολοκληρώσει την παθολογία. Σε επικοινωνία με το γραφείο προσωπικού του νοσοκομείου ( ομολογουμένως δυσευρετο) μου παν πως η επόμενη θέση που θα ελευθερωθεί θα ναι δίκη μου η οποία αναμενόταν να ελευθερωθεί μέσα Νοέμβρη.  Ο συνάδελφος όμως νοσησε και η θητεία του παρατάθηκε κατά ένα μήνα λόγω αναρρωτικής. Βλέποντας τη λίστα είδα πως ένα από τα παιδιά που βρίσκεται πιο πάνω στην αναμονή (νο.2) ολοκληρώσε την παθολογία και παραδώσε το πιστοποιητικό ότι είναι έτοιμος. Το ερώτημα μου είναι όταν η θέση φανεί κενή ποιος θα προηγηθεί εκ των 2; εγω που είμαι μεν νούμερο 5αλλα φαίνομαι έτοιμος εδώ και καιρό η εκείνος που ναι νούμερο 2 και ολοκλήρωσε την παθολογία μόλις τωρα; ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ πολυ για την απαντηση. Να σημειώσω εδώ ότι η κένωση της θέσης στο site της περιφέρειας φαίνεται από 14/12/2021 παρόλο που στη λίστα του νοσοκομείου δε φαίνεται να έχει απελευθέρωθει ακόμα.  Ο συνάδελφος  κατέθεσε πιστοποιητικό παθολογίας 24/12/21 ενώ εγω απο το καλοκαίρι  . Με αυτή τη λογική εγω δεν ήμουν ο "ετοιμος" όταν κενωθηκε η θεση; 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

H λογική της λίστας δεν είναι ποιος είναι "έτοιμος" χρονολογικά... Η λογική της λίστας είναι ποιος "έτοιμος" προηγείται στη λίστα τη χρονική στιγμή κένωσης μιας θέσης. Θα προηγηθεί αυτός που δήλωσε στη λίστα νωρίτερα από εσένα τη στιγμή κένωσης μιας θέσης, ανεξαρτήτως το εάν φάνηκε "έτοιμος" αργότερα. Γι' αυτό άλλωστε και λέγεται λίστα "αναμονής" (αναμένεις τη σειρά σου μεταξύ "έτοιμων")...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.