Jump to content

Πρόγραμμα Πτυχιακών Εξετάσεων Aπριλίου-Μαΐου 2021


serrena

Recommended Posts

Μη επικυρωμενο προγραμμα για την πτυχιακη εξεταστικη Μαρτιου-Απριλιου-Μαϊου με εναρξη 22/03 και ληξη 18/05. Εαν χρειαστει να γινουν αλλαγες απο τη Γραμματεια θα ενημερωσουμε. Το επικυρωμενο προγραμμα θα αναρτηθει απο την Κεντρικη Γραμματεια.

Συναδελφοι, σας ευχαριστω για τη μεγαλη συμμετοχη και τη συνεργασια. Καλα πτυχια!

Για οποιοδηποτε προβλημα, η Επιτροπη ειναι στη διαθεση σας.

Συμβουλη: Μην χασετε την ευκαιρια να δωσετε σε εξ αποστασεως διαδικτυακες εξετασεις. Μπορει να εκπλαγειτε απο τη μεγαλυτερη ευκολια σε σχεση με τις δια ζωσης.

IMG-e9ab2d51164dad8ea907ca07c9ce1259-V.thumb.jpg.ac4c9b59ba11f0a67f5f7acf999d3788.jpgIMG-4a59cdeb190b656c219aa99aeb1d0d5e-V.thumb.jpg.aa0656112a4add29d1ebae37a9087264.jpgIMG-bff7304e61162672a358f3a0681d44d2-V.thumb.jpg.bc6f78c6736700a2be80f3a9ae2fb05f.jpgIMG-e3df2d50b433d1c707d8b1cfd68d1ee1-V.thumb.jpg.a5bece191145edf04a2d2e42b5c4eaca.jpg

 

 

IMG-b12d669d66cce4552fc96bd705743247-V.jpg

IMG-d348db8c4a9f121cea051142b2d1d9ab-V.jpg

IMG-4a17ce237deb36242b0a79efb30ad2b5-V.jpg

IMG-a842944f43a99d21f98dfb6ea8f96e2d-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λυσεις βρισκονται για οσους θελουν να τις βρουν, να τις διεκδικησουν και να συνεργαστουν με λογικη, αλληλεγγυη και αξιοκρατια. Μην διστασετε να επικοινωνησετε αμεσα με την Επιτροπη των επι πτυχιω (stelladeli94@hotmail.com) για οποιοδηποτε προβλημα, χωρις καθυστερηση. Ειμαστε εδω για να βοηθησουμε ο ενας τον αλλο. Ενας δυνατος Συλλογος δημιουργειται μονο μεσα απο την προσπαθεια μας για συνεργασια και τη συνεχη μας παρουσια με καθε τροπο παρα τις αλλαγες των καιρων. Προσαρμοζομαστε, χωρις να μενουμε πισω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμείς,οι παλαιότεροι, βλέπουμε λύση μόνο μέσα από τη συμμετοχή μας σε συλλογικές διαδικασίες  προκειμένου ν'ανοίξει η σχολή και η κάθε σχολή. Η ενδυνάμωση του συλλόγου καθίσταται δυνατή μόνο μέσ'από τη φυσική παρουσία και την ψηφοφορία σε συνελεύσεις, κινητοποιήσεις, διαμαρτυρίες και κοινή δράση.

Κάποτε η επιτροπή των επι πτυχίω έστελνε διαμαρτυρίες και μέιλ σε υπουργείο και πρυτανεία ενόψει νέων νομοθετικών αλλαγών αλλά και κατόπιν αυτών προκειμένου ν'ανατρέψει αδικίες και την καταβαράθρωση των στοιχειωδών δικαιωμάτων μας όπως πχ.οι διαγραφές, η περιστολή εξεταστικών και της διάρκειας τους,οι συχνές αυθαίρετες συμπεριφορές. Αυτά στο παρελθόν, κοντινό και  μακρινό.

Η παρούσα επιτροπή ασκεί περισσότερο ένα διαδικαστικό και διεκπεραιωτικό ρόλο.

Οι 'ενστάσεις' δεν είναι προσωπικές...απλά, διαπιστωτικές μιας συνεχούς παθητικότητας κι ενός ωχαδερφισμού εκ μέρους των νεότερων συναδέλφων για το κοινό μέλλον και τη συλλογική συμμετοχή στο χώρο των τμημάτων.

Τα έχουμε συζητήσει και στο γκρούπ αυτά...κι έχουμε καταλήξει πως διαφωνούμε. 

Και ναι...περιμένουμε ν'ανοίξει η σχολή για να διεκδικήσουμε ξανά τα αυτονόητα μέσω Γ.Σ.ΣΦΙΑ και των παρατάξεων που τίθενται θετικά στα δικαιώματα μας και μας στηρίζουν ενάντια στις αυθαιρεσίες καθηγητικού κατεστημένου και των εκάστοτε κυβερνώντων.

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 ώρες πριν, serrena said:

 

Συμβουλη: Μην χασετε την ευκαιρια να δωσετε σε εξ αποστασεως διαδικτυακες εξετασεις. Μπορει να εκπλαγειτε απο τη μεγαλυτερη ευκολια σε σχεση με τις δια ζωσης.

 Παιδιά, να σας βοηθήσει θέλει η κοπέλα. Τί είναι αυτά που κάθεστε και λέτε; Και γω δεν είμαι κανα πρότυπο φοιτητή αλλά πρέπει να χτυπάμε αλύπητα τα μαθήματα όπως μπορούμε. Θα έλεγα να μην περιμένετε ν'ανοίξει η Σχολή κανονικά γιατί κανείς δεν ξέρει πώς θα εξελιχθεί η κατάσταση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Comfortably Numb changed the title to Πρόγραμμα Πτυχιακών Εξετάσεων Aπριλίου-Μαΐου 2021
  • Comfortably Numb pinned this topic
4 hours ago, tzortzis95 said:

 Παιδιά, να σας βοηθήσει θέλει η κοπέλα. Τί είναι αυτά που κάθεστε και λέτε; Και γω δεν είμαι κανα πρότυπο φοιτητή αλλά πρέπει να χτυπάμε αλύπητα τα μαθήματα όπως μπορούμε. Θα έλεγα να μην περιμένετε ν'ανοίξει η Σχολή κανονικά γιατί κανείς δεν ξέρει πώς θα εξελιχθεί η κατάσταση.

Αν  απαντάς έμμεσα στο δικό μου ποστ...προφανώς δεν πρόσεξες πως ανέφερα πως το θέμα δεν είναι προσωπικό.

Προφανώς ΔΕ γνωρίζεις ή αγνοείς πως υπάρχουν άτομα παντελώς αναλφάβητα διαδικτυακά ή πλήρως ανασφαλή με τον ψηφιακό κόσμο ή οικονομικά ασθενέστερα και πως όλα αυτά είχαν επισημανθεί όταν είχαμε απευθυνθεί 3-4 άτομα στη γραμματεία προέδρου μες στο Γενάρη κι ενημερώσαμε σχετικά και σε fb και στο greekmeds. ΕΔΩ- ΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2021

Ο καθένας το μακρύ και το κοντό του και οι θεωρίες...θεωρίες.

Συστάσεις μπορεί να κάνει ο καθένας αλλά στην πράξη, καθένας πορεύεται με τις δυνατότητες του, οικονομικές και πραγματικές.

ΥΓ: Σε προσωπικό επίπεδο, αγαπητέ @tzortzis95, θα  ήθελα να σε παρακαλέσω να  προσέχεις τι ποστάρεις σε σχέση με δικά μου ποστ και τις προθέσεις μου επί των θεμάτων της σχολής. Ακόμη θυμάμαι εκείνο το πρώτο ποστ που είχες κάνει (με αυτό το προφίλ) απαντώντας σε δικό μου ποστ, πρόπερσι, στο θέμα εγγραφών στο mystudies και στις τεχνικές δυσκολίες που αντιμετώπιζε τότε μεγάλος αριθμός φοιτητών. Εντελώς επιπόλαια και 'στοχοποιώντας' έμμεσα  τη δική μου περίπτωση μην έχοντας πλήρη εικόνα του τεχνικού προβλήματος που αφορούσε τον server της γραμματείας και την αναβάθμιση που ήδη είχε γίνει, έδωσες μια δική σου αυθαίρετη ερμηνεία για το συγκεκριμένο πρόβλημα που υπήρχε κι αφορούσε μεγάλο αριθμό φοιτητών ανεξάρτητα του αριθμού των μαθημάτων που δήλωναν. 

Θα σε παρακαλούσα, λοιπόν,να μην αμφισβητείς δικές μου προθέσεις κι εμπειρία ως μεγαλύτερη για θέματα που αφορούν τη σχολή και τη ρεαλιστική κατάσταση που έχουμε μπροστά μας. Οταν ποστάρω σε θέματα σχολής, όπως νωρίτερα παραπάνω, ΔΕΝ ομιλώ πάντα για τον εαυτό μου και το δικό μου σύμπαν.  Αυτή είναι η διαφορά νοοτροπίας.

Κάνε εσύ αυτά που μπορείς να κάνεις κι άσε εμάς με τα δικά μας 'δον κιχωτικά' δεδομένα και ζητούμενα στο δικό μας σύμπαν. :)

Τροποποιήθηκε από Myriam
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΜΗ ΕΠΙΚΥΡΩΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΣΤΙΣ 14/05!!!

 

IMG-2cca6eaf6cb94ff305fae2dd136c8889-V.jpg

IMG-18ca878fe518d6c5b7793845c43e687b-V.jpg

IMG-4f716460620e01af36e7dd32be95da04-V.jpg

IMG-02689d4638538d146a0ba4b11e036f27-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.