Jump to content

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 1908


trivialx

Recommended Posts

Ρε παιδια ελεος!!!!!!!

Αμαν αυτη η ιστορια με τον ΟΦΗ,επιτελους να πανε Β εθνικη να μην μας ζαλιζετε αλλο,φτανει πια.Πριν απο περιπου 2 μηνες ειχαν βγει κατι περιεργοι "αντικειμενικοι" εισαγγελεις οι οποιοι θα προσπαθουσαν να ξελασπωσουν το καθεστως της συνιδιοκτησιας.Που στο καλο ειναι αυτο το πορισμα???Αν υπαρχει αποδειξτε το,αλλιως συνεχιστε να πιπιλατε την ιδια καραμελα.

"Που ήσασταν ρε μάγκες, ρε μεγάλοι προφήτες εσείς όταν ο ΟΦΗ μας έπαιρνε δυο πρωταθλήματα και όταν μας πέταγε έξω από το ΟΥΕΦΑ; Τότε γιατί το είχατε βουλωμένο όλοι; Πάλι το ίδιο παραμυθάκι; Αλλά δεν φταίτε μόνο εσείς, φταίνε και τα ζώα (οι γαύροι) που μια ζωή ζώα θα είναι και ποτέ δε θα ξυπνήσουν."

Μαλιστα οταν μας πεταγαν εξω απο το ΟΥΕΦΑ το 1997,στο ΟΑΚΑ με το 1-1,ημουν μεσα και πανυγηριζαν οι παιχτες του ΟΦΗ σαν να ειχαν παρει πρωταθλημα.

Που είναι οι κύριοι της τσουκαλάς α.ε να μας πουν για το χθεσινό παιχνίδι της τούμπας?

Ή μήπως το ότι ο πρωταθλητής έγγραψε καθαρά ότι ο μπαοκ...έσωσε την ιστορία του (!) ήταν κάτι σαν...ευχαριστώ..... ή ένα ...συγχωροχάρτι .....

Τώρα που ΔΕΝ κέρδισε ο Παναθηνϊκός στην Τούμπα, το πρωτάθλημα καθάρισε; Όλοι εσείς παλιο λαμόγια που πέρυσι όταν κάρφωσε ο Ολισαντέμπε το παστέλι, φωνάζατε για δωσμένα ματς και πρωτάθλημα του (Βο)κώλου, τι έχετε να πείτε τώρα; Όλα βαίνουν καλώς Κε Νικολακόπουλε (περαστικά σου btw); Που πέρυσι οριόσουνα και μίλαγες για μεθοδεύσεις και σκοτεινές δυνάμεις... Τα μπαόκια τι έχουν να πούνε; Αν το σουτ του Γκούμα έμπαινε θα τα κάνανε πουτάνα ή όχι; Θα ανακάλυπταν πάλι φαντάσματα ή θα χειροκρόταγαν το κατακάθι αυτό.... Ή μήπως αύριο το πρωί η Θύρα 4 θα έχρiζε τον Μπριάκο ώς άλλο διαιτητή Λίτσα που τους αδίκησε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 733
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Μαλιστα οταν μας πεταγαν εξω απο το ΟΥΕΦΑ το 1997,στο ΟΑΚΑ με το 1-1,ημουν μεσα και πανυγηριζαν οι παιχτες του ΟΦΗ σαν να ειχαν παρει πρωταθλημα.

Εγω ειμαι απο Βορεια Ελλαδα, δεν υποστηριζω ουτε Ολυμπιακο, ουτε Παναθηναικο. Ανηκω στις λοιπες δημοκρατικες δυναμεις! :D

Σαν μεγαλυτερος ισως ,θυμαμαι αρκετα καλα εκεινο το παιχνιδι.

Ο Παναθηναικος εκεινη τη χρονια ηταν ο χειροτερος Παναθηναικος των τελευταιων 20 χρονων.

Ο ΟΦΗ επαιζε σαν να ειχε διχαστει στα 2.Υπηρχαν οι πιτσιρικαδες, που επαιζαν σαν τα σκυλια, για να βαλουν γκολ, και υπηρχαν οι λεγεωναριοι, οι οποιοι στην κυριολεξια σερνονταν.

Οταν μπηκε το γκολ, το πανηγυρισαν μονο 5-6 παιχτες, ενω καποιος απο τους μεγαλους σε ηλικια που επαζαν στον ΟΦΗ, αν θυμαμαι καλα ηταν ο Νιοπλιας, εσκυψε το κεφαλι λες και ειχε φαει η δικια του ομαδα το γκολ.

Στα τελευταια 10 λεπτα το παιχνιδι ειχε εξελιχθει σε παρωδια.Ο Παναθηναικος δεν μπορουσε να παρει τα ποδια του, και τουλαχιστον 2 φορες, ο παικτης που λεω παραπανω, γυρισε 2 φορες "λανθασμενα" τη μπαλα προς την εστια του, βγαζοντας παιχτες του ΠΑΟ τετ-α-τετ με τον τερματοφυλακα του ΟΦΗ, τα οποια και προφανως δεν μπορεσαν να αξιοποιησουν.

Μετα την ληξη του παιχνιδιου, οι 5-6 πιτσιρικαδες πανηγυριζαν σαν τρελοι, ενω ο Προεδρος του ΟΦΗ ηταν εξαλλος με τους παιχτες του!

Ολα αυτα δεν τα λεω για να πικαρω τους Παναθηναικους ή να χαρουν οι Ολυμπιακοι!Απλα ολες οι "μεγαλες" ομαδες της Ελλαδος, εχουν "μαυρες" σελιδες στην ιστορια τους.

Το να μαλωνεται ποιος εχει δικαιο ή αδικο, το βρισκω εντελως ματαιο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα που ΔΕΝ κέρδισε ο Παναθηνϊκός στην Τούμπα, το πρωτάθλημα καθάρισε; Όλοι εσείς παλιο λαμόγια που πέρυσι όταν κάρφωσε ο Ολισαντέμπε το παστέλι, φωνάζατε για δωσμένα ματς και πρωτάθλημα του (Βο)κώλου, τι έχετε να πείτε τώρα;

Εχουμε να πουμε οτι παλι κατσανε και σας δωσανε βαθμο οι "γυφτοι" (δεν τους λεω εγω ετσι, αλλα τα "σκουληκια").

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχουμε να πουμε οτι παλι κατσανε και σας δωσανε βαθμο οι "γυφτοι" (δεν τους λεω εγω ετσι, αλλα τα "σκουληκια").

Κι εσάς σας χάρισαν βαθμούς οι πουλημένοι Κερκυραίοι που με εμάς έπαιζαν σκυλιασμένα...Μήπως ξεχνάμε Alex?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Dr.Ped εγω το 97 ημουν 14,αλλα θυμαμαι καποια πραγματα.Κατ'αρχας συμφωνω οτι μιλαμε για τον χειροτερο παναθηναικο που εχω δει εγω,με Ζαετς στον παγκο,με μια διαλυμενη ομαδα μετα την μεγαλη πορεια του 96-97,και με τον βαρδινογιαννη να εχει παρει τα λεφτα απο τις πωλησεις των παιχτων και να τα εχει βαλει εκει που ξερει.Ο οφη διεκδικουσε και εκεινος εξοδο στο ΟΥΕΦΑ και τελικα τερματισε τριτος ενω εμεις στην 5η θεση.Αν τους κερδιζαμε βγαιναμε εμεις τριτοι και εμενε εκτος ΟΥΕΦΑ ο οφη.Το ματς εγινε προτελευταια αγωνιστικη

και η βαθμολογια ηταν:

3. ΟΦΗ 66

4. ΠΑΟΚ 66

5. Παναθηναϊκός 64

Επομενως, οι παικτες του ΟΦΗ το ηθελαν το ματς και το παλεψαν. Αυτα που γραφεις οτι αλλοι παικτες του ΟΦΗ ηθελαν να μας κερδισουν και αλλοι οχι καθως και οτι καποιοι εκαναν επιτηδες λαθος πασες κλπ,εγω δεν θυμαμαι κατι τετοιο αλλα και δεν τα πιστευω. Αλλωστε το γκολ της ισοφαρισης του ΟΦΗ μπηκε γυρω στο 70΄αν θυμαμαι καλα και αν οι μισοι παικτες του ΟΦΗ δεν ηθελαν να παιξουν, καποιος τροπος θα βρισκοταν για να βαλουμε ένα δευτερο γκολ.Εγω πιστευω οτι απλα το ματς παιχτηκε στα ισια και επειδη ειχαμε τα αγωνιστικα χαλια μας δεν το κερδισαμε, χωρις να γινει κατι αλλο...

Αλλωστε και το ματς του πρωτου γυρου στην Κρητη ειχε ερθει 0-0.

Και αν οπως λες μεχρι και ο προεδρος του οφη ηθελε να χαθει αυτο το ματς τοτε πιστεψε με,απο τα αποδυτηρια θα ηταν 3-0 το σκορ και ας επαιζε οχι ΠΑΟ-οφη αλλα

ΑΟ Περδικουλας-οφη.Με αυτα που εχουμε δει τελευταια καταλαβαινουμε ολοι οτι δεν ειναι και τοσο δυσκολο να στηθει ενα ματς,και ειδικα αν παιζεις με το "παραρτημα" σου οπως λενε καποια φερεφωνα.

Επισης μην ξεχνας οτι ο οφη με αυτο το αποτελεσμα εκτος του οτι εγραψε μια μαυρη σελιδα στην ιστορια του ΠΑΟ,προκαλεσε και μια μικρη οικονομικη καταστροφη στους αλητες της ΠΑΕ,αφου ο ΠΑΟ εχασε καποια λεφτα λογω αποκλεισμου απο την Ευρωπη,και ας ηταν και το ΟΥΕΦΑ.Πραγμα οχι συνηθισμενο για ενα "καταστημα"....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Κοιτα ,στο μυαλο των παιχτων δεν μπηκα, να σου πω ακριβως τι σκεφτοταν εκεινη την ωρα.

Αλλα για το οτι οι 5-6 πιτσιρικαδες του ΟΦΗ πανηγυρισαν σαν τρελοι το γκολ, και οτι η υπολοιποι, οι οποιοι ηταν μεγαλυτεροι σε ηλικια και ειχαν περασει σαν παικτες απο τον Παναθηναικο, ειχανε κηδεια, το θυμαμαι σαν χθες!

Να ξερεις οτι οταν εισαι οπαδος μιας ομαδας,μπορει να μην βλεπεις πραματα που βλεπει καποιος που ειναι αντικειμενικος!

Αυτο που ειδα εγω τοτε ,ηταν οτι οι πιτσιρικαδες, που ηταν ολοι απο την Κρητη (Σταυρακακης και σια), εκαναν μια μικρη "ανταρσια".

Τωρα, αποψη μου, ο Παναθηναικος ακολουθησε την μεθοδο των "υποκαταστηματων", για να "βοηθιεται" να παιρνει τα πρωταθληματα.Επαιρνε παιχτες μετριας αξιας με υπερογκα ποσα απο επαρχιακες ομαδες (Καβαλα-Νατσιοπουλος, Πιερικος-Γιωτσας κοκ), και μετα περνουσε ανετα.

Ο Ολυμπιακος ειχε τη παραγκα, και η ΑΕΚ επαιρνε τα πρωταθληματα σε πιο αγνες εποχες.Δεν χρειαζοταν να αγορασει διαιτητες, απλα εμπαινε ο Μελισανιδης στο καμαρακι των διατητων, και εσπαγε τραπεζια!

Εδω η Λαρισα, η μοναδικη επαρχιακη ομαδα που πηρε πρωταθλημα, και χρειαστηκε να παρεμβει ο Πρωθυπουργος τοτε, για να της επιστραφουν βαθμοι, οταν βρεθηκε ντοπαρισμενος παιχτης της!

Τι να λεμε τωρα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και αν οπως λες μεχρι και ο προεδρος του οφη ηθελε να χαθει αυτο το ματς τοτε πιστεψε με,απο τα αποδυτηρια θα ηταν 3-0 το σκορ και ας επαιζε οχι ΠΑΟ-οφη αλλα

ΑΟ Περδικουλας-οφη.Με αυτα που εχουμε δει τελευταια καταλαβαινουμε ολοι οτι δεν ειναι και τοσο δυσκολο να στηθει ενα ματς,και ειδικα αν παιζεις με το "παραρτημα" σου οπως λενε καποια φερεφωνα.

Επισης μην ξεχνας οτι ο οφη με αυτο το αποτελεσμα εκτος του οτι εγραψε μια μαυρη σελιδα στην ιστορια του ΠΑΟ,προκαλεσε και μια μικρη οικονομικη καταστροφη στους αλητες της ΠΑΕ,αφου ο ΠΑΟ εχασε καποια λεφτα λογω αποκλεισμου απο την Ευρωπη,και ας ηταν και το ΟΥΕΦΑ.Πραγμα οχι συνηθισμενο για ενα "καταστημα"....

Το παιχνιδι πηγαινε οπως επρεπε να πηγαινει.Ηταν 1-0 υπερ του ΠΑΟ, και παιζοταν ενα αθλιο παιχνιδι κεντρου, οσο το δυνατον πιο ακινδυνο.

Εγινε ο τζερτζελες ,φαγατε το γκολ, και μετα σας κοπηκαν τα ποδια!

Και προφανως ,σε μεγαλες κατηγοριες δεν μπαινει ο Προεδρος να πει : Παιδια, πρεπει να το χασουμε το παιχνιδι!Απλα, οι παιχτες (ειδικα οι παλιοι), ξερουν απο πριν τι πρεπει να κανουν!

Η αποψη μου για εκεινο το παιχνιδι ειναι ,και επιμενω, οτι οι κρητικοι παιχτες του ΟΦΗ, ηθελαν να αποδειξουν οτι ο ΟΦΗ δεν ειναι παραρτημα του Παναθηναικου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλό και το χηνάκι! (αρκεί να κερδίσουμε τον Ηρακλή βέβαια...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην τα πληγώνετε τα παιδιά ρε σεις!

Είχαν ονειρα για φέτος...Κύπελλο,Πρωτάθλημα και Ευρωπαϊκό...

Ελα Αλέκο???

χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γία κοίτα ρε κάτι συμπτώσεις. Ο Βασσάρας κάνει ΜΟΝΙΜΩΣ λάθη (ανθρώπινα) υπέρ του βάζελου.

Γι'αυτό και θεωρείται ο κορυφαίος διαιτητής;

ΠΟΤΕ δεν έχει δώσει ούτε πλάγιο ανάποδα στο βάζελο..

ΤΥΧΑΙΟ είναι, μην τον κατηγορείται άδικα. Και ο πατερούλης του που έσφαζε τους αντιπάλους του βάζελου, πάλι ΤΥΧΑΙΟ είναι.

Μην ακούω κακοήθειες..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΣΣΑΡΑ ΘΑ ΜΑΘΕΤΕ ΝΑ ΓΛΕΙΦΕΤΕ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ ΤΗΝ ΠΑΠΑΡΑ

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΤΕ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ..ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΑΙΞΕΙ ΟΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΕΣΑΣ Ο ΟΦΗ, Η ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ, Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙ Η ΚΑΛΛΙΘΕΑ

ΞΕΥΤΙΛΕΣ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΤΑΜΠΛ ΤΟΥ ΓΑΥΡΟΥ...ΕΙΣΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΧΡΗΣΤΟΙ...ΚΑΙ ΜΕ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΜΕ 7 ΑΓΩΝΕΣ ΚΕΚΛΕΙΣΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ (ΕΝΩ ΕΣΕΙΣ 3 ΚΑΙ ΟΙ 2 ΜΕ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ)ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΔΟΥΡΟΣ ΞΕΥΤΙΛΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γαυροι μπορει κατα ποσο φαινεται να σας το δωσαμε το πρωταθλημα μετα την αθλια εμφανιση της κυριακης,(απλα ας περιμενουμε μεχρι την τεταρτη) αλλα βγαινετε τωρα και λεει ο καθενας το κοντο του και το μακρυ του,ή για να ειμαι και πιο σωστος ακουτε ολους αυτους τους καραγκιοζηδες που βγαινουν στα διαφορα καναλια και σας το παιζουν εξυπνοι.

Για το θεμα Δουρου,ενιωθε τυψεις λεει ο ανθρωπος,Τι λετε ρε???Μας δουλευετε κιολας???Η μπαλα στο πρωτο γκολ ποτε περασε την γραμμη???? ΕΕΕΕΕΕΕΕ????

ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ???? Δεν μας αδικησε που οι γαυροι βαραγαν εν ψυχρω (γεωργατος,καστιγιο,ανατολακης) και παιζαν 11 τοση ωρα???Βεβαια απο τοτε που βρηκε την χειρομβοβιδα κατω απο το αμαξι του περσι το καλοκαιρι και ειχε γινει ο μεγαλος σαλος στα ΜΜΕ,ολο αυτο λεει οτι αδικηθηκε ο gay.Και για θυμηστε μου ρε γνωστες γαυροι μετα απο ποιο ματς εγινε διεθνης ο κυριος "βαζελος" Δουρος.

1999-2000,φαση των 16 στο κυπελλο παιζαμε νοκ αουτ με τα σκουληκια στη Θεσ/νικη(εκεινη τη χρονια ειχαμε νοκ αουτ μεχρι τα προημιτελικα).Ο ανερχομενος τοτε δουρος απεβαλλε τον Φυσσα στο πρωτο ημιχρονο,τον Λυμπεροπουλο στο 65,παρολα αυτα η ομαδαρα του Κυραστα προηγηθηκε στο σκορ με 9 παιχτες,ισοφαριστηκαμε με γκολ που προηλθε απο ανυπαρκτο κορνερ(ο εποπτης εδειξε αουτ,ο δουρος πηρε τη φαση πανω του).Στην παραταση αλλη μια κοκκινη(στον Κολα)γιατι τολμησαμε να εχουμε δοκαρι.Τελικα αποκλειστηκαμε 4-3 στα πεναλτι αφου Καραγκουνης-Ολιβαρες βρηκαν δοκαρι(ειχαμε το δουρο,μας εφτυσε και η μπαλα).Μετα απο αυτο το ματς η αδεσμευτη επο προτεινε το δουρο για διεθνη

Αυτα για τον Βασσαρα ασχολιαστα,ακομα μιλατε για το 3-2 στην λεωφορο,που αληθεια τι ειχε κανει τοτε??Θα πρεπει δηλαδη και εγω απο τωρα σε καθε topic να γραφω για παπουτσελη,τεβεκελη,μπριακο,ευθυμιαδη,καζναφερη,παπαδακο κατι δημητρακοπουλοι που εφευγαν με μερσεντες εκτος ελλαδας και αλλα πολλα τετοια.Ξεκκολατε νουμερα!!!!

Αυτα περι παραρτηματων χαλκηδονα και κατι τετοια που γραφετε να τα στελνετε με SMS στον τσουκαλα α.ε. μπας και σας πιστεψει κανενα απο αυτα τα ζωα.

Και για να τελειωσουμε με το θεμα ηρακλη.Φυσικα και θελουμε το πρωταθλημα.

Φυσικα και θα το πανηγυρισουμε αν ερθει με το καλο.

Δεν μας ενδιαφερει ομως το τι θα κανει η καθε ομαδα και αν θα παιξει ή οχι για την «ιστορια» της.

Εμας το μονο που μας νοιαζει είναι να κερδιζει ο Παναθηναϊκος και μονο.

ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΗΡΑΚΛΕΙΔΕΙΣ.

Δεν εχετε ιστορια για να παιξετε γιαυτην.

Δεν εχετε κοσμο να παιξετε γιαυτον.

Ειστε οι 3οι στην 2η πολη της Ελλαδος.

Σας εχουν ολοι για τον π. αντε μην πω.

Ζειτε ακομη με τις αναμνησεις απο τον Χατζηπαναγη.

Εμεις οι Παναθηναϊκοι σας γραφουμε στα α@@ μας και πολυ λιγο μας νοιαζει τι θα κανετε με το σωματειο της Τρουμπας.

Αυτα ειναι δικες σας δουλειες γαυροι οταν ολα τα ΜΜΕ 2 βδομαδες πριν μας ειχαν πρηξει με την ιστορια του ΜΠΑΟΚ,και εφτασε ο γαυραθλητης την επομενη του αγωνα να εχει στο πρωτοσελιδο:Ολη η Αθηνα πρεπει να ζητησει συγνωμη απο παοκ!!!!Αν ειναι δυνατον καραγκιοζηδες και τσιρακια που θελετε να αποκαλειστε και δημοσιογραφοι.

Τωρα ολοι τουμπεκι για το ματς του θρηνου στο καυτατζογλειο ετσι νουμερα???Κατα τα αλλα ο Βαρδινογιαννης ελεγχει ολα τα ΜΜΕ......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarupemarup Πρέπει να έτσουξε πολύ,δεν εξηγείται αλλιώς η λογοδιάρροια ενός φίλου κονίκλου,με αναμνήσεις από περιστατικό προ 6ετίας(τόσο...φρέσκο!),σε συνδυασμό με την εκκωφαντική σιωπή των υπολοίπων συμπαθέστατων κατοικίδιων-φιλάθλων.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΙΞΕΙ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΟΠΩΣ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΕΣΑΣ Ο ΟΦΗ ΠΡΑΣΙΝΕ ΛΑΓΕ,ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΧΤΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ ΙΣΟΥΣ ΟΡΟΥΣ...ΑΛΛΑ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΘΑ ΤΣΟΥΞΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΦΤΑ ΜΑΖΙ,ΕΧΟΝΤΑΣ ΠΑΙΞΕΙ 7 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΚΥΠΕΛΛΟ (ΑΠΟ ΤΑ 20 ΣΥΝΟΛΙΚΑ)ΚΕΚΛΕΙΣΜΕΝΩΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΧΑΣΕΙ ΚΑΘΑΡΑ ΒΑΘΜΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΤΗΣΙΑ:ΜΕ ΞΑΝΘΗ ,ΜΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ,ΜΕ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΜΕ ΟΦΗ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΠΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΙΑΤΥΜΠΑΝΙΖΑΤΕ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΑΣΟΚ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ...

ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΕΤΑΡΤΗ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το περιστατικο προ 6ετιας που αναφερω συμπαθεστατο κοτοπουλο(για να αρχισω και εγω τα κοσμιτικα απο το ζωικο βασιλειο αφου βλεπω οτι σας αρεσουν και τα γουσταρετε)το ανεφερα μονο και μονο για να μαθενετε εσεις οι γαυροι 5 πραγματα παραπανω και να μην μας πρηζετε με οτι μ@λ@κιες σας λενε τα ΜΜΕ σας,και γενικα με το θεμα του δουρου.Ηταν τοσο δυσκολο να το καταλαβεις λοιπον.....

Εννοειται πως θελω και τα 2 ματς να παιχτουν στο ισα,και θα γουσταρα ακομα περισσοτερο ο οφη να κινδυνευε με υποβιβασμο,να τον κερδιζαμε και να τον ριχναμε κατηγορια για να μην μας πρηζετε αλλο.Αλλο απο εκει και περα κοφτε το παραμυθι ρε γαυροι για ΝΔ,παραρτηματα,τιμωριες και τετοια,δεν περναν αυτα παρα μονο στις ηλιθιες εκπομπες σας τα,μην επαναλαμβανεστε συνεχεια.Και εγω μπορω να αρχισω να σας λεω οτι και ο φετινος ΠΑΟ με τα τοσα προβληματα,αλλαγες προπονητων,τα αγωνιστικα προβληματα που ειχε και που κορυφωθηκαν με προσληψη σκαζνι(και εγιναν αγωνιστικα χαλια και φτασαμε σε σημειο να τρωμε 3 γκολ απο την αεκ του μπουρμπου και του μαλμπασα) ειναι θαυμα που διεκδικει ακομα τα πρωταθληματα.Ξεκκολατε λοιπον.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλλο απο εκει και περα κοφτε το παραμυθι ρε γαυροι για ΝΔ,παραρτηματα,τιμωριες και τετοια,δεν περναν αυτα παρα μονο στις ηλιθιες εκπομπες σας τα,μην επαναλαμβανεστε συνεχεια.

Μη με βρίσετε που παρεμβαίνω, οι γνώσεις μου είναι λιγοστές, αλλά μη ξεχνάτε ότι είναι Παρασκευή και διανύουμε τις τελευταίες εργάσιμες ώρες (ενόψει Σ/Κ), πρέπει κάπως να περάσω κι εγώ την ώρα μου!! :P

Για τις ηλίθιες εκπομπές θα συμφωνήσω.

Δεν είναι αλήθεια ότι φάγαμε πολλές τιμωρίες φέτος? (και την πληρώσανε οι κάτοχοι των διαρκείας? :P:P ) Ή ότι δεν έγιναν πολλά "διαιτητικά λάθη"?

Ή μήπως είναι ψέμματα ότι τόσα χρόνια που είναι το ΠΑΣΟΚ στην εξουσία, έχετε καραμελίτσα τα στημένα πρωταθλήματα?

Κι έλεος δηλαδή! Με τον ΟΦΗ παίζετε!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ποσο γελοιοι ειστε απατ-αιωνιοι?

μιλατε μετα για μας...??ολο για διαιτητες λετε ρε!!!! emeleos

δεν καταλαβα βαζελε?? εχασες απο τον μπουμπο? (εγω μονο το πεναλτυ θυμαμε που δεν εδωσε )

ξερεις πιοα ομαδα κερδισαμε?? την ομαδα του σκατσελ του χαραλαμπιδη και του κωτσιου...

και μαλιστα 2 φορες...αντε γιατι πολλα μας τα κανατε με τον μπουρμπο και τον μαλμπασα...βλακες ! γιατι ομως ποτε δεν αναφερεστε σε σοαρες, λυμπε , κατσουρανη ,ivic κτλ? γιατι απλα ειστε νουμερα !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Η ΑΕΚ ΠΗΓΕ ΦΕΤΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΝΑ ΑΤΥΧΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ ΤΗ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΤΗ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ ΟΠΩΣ ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ.ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΜΩΣ ΦΙΛΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΡΘΡΟ 44 ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΗΓΕ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ..."ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ" ,ΕΙΠΕ Ο ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΥΠΟΥΡΓΟΣ,"ΝΑ ΑΝΑΙΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΙΣΟΤΙΜΟΥ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ"!!!,ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗ Δ' ΕΘΝΙΚΗ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΕΓΩ...
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τίμια η αγωνιστική προσπάθεια της άεκ και αρκετά αποτελεσματική από 'τι φάνηκε.

Όμως:

Δεν μπορώ να φανταστώ μία εταιρεία που χρωστάει στο δημόσιο 160 δις δρχ. και της χαρίζουν τα 156.5.

Το άρθρο 44 έχει να κάνει με εταιρείες εθνικού συμφέροντος.

Δεν χαρίζεται το 99.5% των οφειλών σε κανέναν εκτός αν είσαι Δ.Ε.Κ.Ο ..και όχι όλες.. οι σημαντικές μόνο.

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πιο είναι το εθνικό συμφέρον για να παίζει η άεκ πρώτη εθνική???

Αυτά τα λεφτά 156.5 δις (όπως και όλα τα άλλα) διαιρούνται στον πληθυσμό της ελλάδας και αντιστοιχεί ένα κομμάτι στον καθένα μας για να παίζει η άεκ στην πρώτη εθνική.

156. 5 δις σε 10.7 εκ πληθυσμού είναι κάπου 14χιλ και 700 δρχ.

Έλα όμως που οι φορολογούμενοι είναι κάπου 6.200.000

Οπότε είναι: 25241 δρχ. κατα κεφαλή.

Με λίγα λόγια ο κάθε έλληνας φορολογούμενος πληρώνει (ανάλογα) 75 ευρώ για να παίζει η άεκ πρώτη εθνική.

Αυτά τα λεφτά προσωπικά δεν θέλω να τα δώσω ούτε βέβαια με ρώτησε κανείς για αυτό.

Θεωρώ ότι είναι ένα από τα μεγαλύτερα σκάνδαλα που έχει γίνει ποτέ στην Ελλάδα και απέχει διαστημικά όσον αφορά την ουσία και την σοβαρότητα από το να λέμε για "πέτσινα πέναλντι" , "διαιτησίες" κ.λ.π.

Γενικά μπάλα βλέπω, γουστάρω, είμαι βάζελος κ.λ.π ..αλλά δεν γουστάρω να πληρώνω για να παίζει η άεκ. (όπως και καμία ομάδα , ακόμα και ο Παναθηναϊκός).

Για να κλείσω το θέμα με την άεκ θα ήθελα να παρακαλέσω τους φίλους της πριν κάνουν σχόλια περί βλάκες-μαλάκες κ.λ.π να βάλουν το παντελόνι και να πουν κανένα ευχαριστώ που ο κάθε φουκαριάρης ανέχεται να δίνει τα λεφτά του για να βλέπουν αυτοί την ομάδα τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όπως έχω ξαναγράψει το θέμα εδώ είναι για Παναθηναϊκό.

Αρουραίοι και λοιποί καβάντζες κάντε μας την χάρη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.