Jump to content

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 1908


trivialx

Recommended Posts

Πάντως αρειανέ, επειδή άκουσα τη μέγιστη πλειοψηφία των βάζελων σε ραδιοφωνικές εκπομπές, να καταδικάζουν τα απαράδεκτα επεισόδια, νομίζω ότι πρέπει να το κάνεις και συ και να αφήσεις αυτά με τη γριά με το πράσινο μαντήλι. Τέτοιες αδερφίστικες συμπεριφορές, οι 20 με 1, σας ξεφτιλίζουν.

Αν μετά από 5-10 μέρες, κάνουν κάτι ανάλογο και οι γαύροι, πως θα σου φανεί να πω "το κάνανε και οι βάζελοι";

Οι 20 που βαράγανε το παιδί με κλωτσιές και ρόπαλα, δεν ήταν χούλιγκαν, ούτε καν οπαδοί. Εγκληματίες είναι και ανήκουν στη φυλακή και τα ψυχιατρεία και όχι στα γήπεδα, όποια ομάδα και να υποστηρίζουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 733
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

emarup Γιατι ειπα γω οτι τα επιδοκιμαζω αυτα τα πραγματα?Η αλητεια δεν εχει χρωμα και ειναι ο λογος που δεν εχω παει γηπεδο για παααααρα πολλα χρονια...προτιμω τα ευρωπαικα παιχνιδια και ειδικοτερα του μπασκετ,οπου εχω παει αρκετες φορες σε παιχνιδια του ΠΑΟ με φιλους μου βαζελους,μια και δεν ειμαι Θεσσαλονικη να δω τον Αρη...Αλλα τον ειδαμε και στο μπασκετ τον ΠΑΟ...που ριχνανε κερματα χθες στους παικτες του Αρη,ενω οι Αρειανοι στο Αλεξανδρειο χειροκροτησαν τον ΠΑΟ που μας κερδισε και στον πρωτο γυρο...

Τι να καταδικασει κανεις?Τα αυτονοητα?Οποιος πλακωνεται για την μπαλα ειναι μαλακας!Την ομαδα σου αδικουν(αν την αδικουν) οχι την οικογενεια σου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε αρειανέ, δε είπα ότι υιοθετείς αυτά τα επεισόδια, αλλά δε μου άρεσε η απαντησή σου, ότι τα ίδια κάνουν και οι γαύροι.

Είναι συγκεκριμένο περιστατικό και το σχολίασα. Κάθε μέρα γίνονται φόνοι. Είσαι της λογικής ότι αν γίνει ακόμα ένας δεν πρέπει να τον καταδικάσουμε, επειδή είναι σύνηθες φαινόμενο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Kαι που θες να ξερω?Σαμπως ειδα το παιχνιδι?Ουτε τα γκολ δεν εχω δει στην "Αθλητικη Κυριακη"!!

Εγω οσα υποστηριζω δεν τα βγαζω απο την κουτρα μου...κανω κοπυ-παστ απο σαιτ που τα λενε!!

Αν βρεις εσυ καποιο που να λεει αυτα που υποστηριζεις,καντο και εσυ κοπυ-παστ και ελα να τα πουμε!

Ούτε που θα ψάξω online. Δηλαδή πρέπει να το υποστηρίξω παρατίθοντας links που το επιβεβαιώνουν; Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να δει τις φάσεις του αγώνα... Δες τη φάση και πες μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι την ειδα.Φυσικα και δεν ηταν οφ σαιντ.2 μετρα πισω απο δυο αμυντικους μας ηταν.Και το γκολ μας που ακυρωθηκε καλως ακυρωθηκε.

Και δηλαδη τι θες να πεις?Με μια φαση πας να κανεις συμψηφισμο για ολα τα σφυριγματα που εχει παρει ο Θρηνος?Εγω στο παιχνιδι με τον ΠΑΟΚ ανεφερα 3 τετοια οφ σαιντ που σφυριξανε στον ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΕΝΑΛΤΙ που δεν το εδωσε.Οπως καταλαβαινεις υπαρχει μεγαλη διαφορα μεταξυ ενος σφυριγματος κατα τη διαρκεια ενος αγωνα και μιας συστηματικης προσπαθειας να μην αφηνουν ΚΑΘΕ Κυριακη οι εποπτες τις ομαδες να πλησιαζουν την περιοχη του Θρηνου.Αν δεν το χεις καταλαβει,αυτος ειναι και ο λογος που δεχεται τοσα πολλα γκολ στην Ευρωπη ο γαβρος...Γιατι οταν εχουν συνηθισει να παιζουν με (αποτυχημενο) τεχνικο οφ σαιντ στο πρωταθλημα,λογικο ειναι να μενουν με κατεβασμενα τα βρακια οι χελωνες σας στην αμυνα,σηκωνοντας τα χερια στους εποπτες και μαζευοντας για εβδομη φορα την μπαλα απο τα δικτυα...Και βεβαια αυτο ειναι και αποτυχια της ζωνης,την οποια ουτε ο ΠΑΟ εφαρμοζει σωστα,γι'αυτο και τα γκολ στο πρωτο λεπτο του αγωνα στην Ευρωπη φετος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αφού την είδες θέλω να μου αποδόσεις την αιτία που σφυρίχτηκε το οφσάιντ... Όχι απλώς να το παραδεχτείς. Δεν χρειαζεται παραδοχή αυτό το λάθος, βγάζει μάτι. Το θέμα είναι, οφείλεται σε ασχετοσύνη ή δόλο; Αν οφείλεται σε ασχετοσύνη, προφανώς οι διαιτητές και οι επόπτες δεν γίνονται καλύτεροι λόγω επιφοίτησης στα παιχνίδια του Ολυμπιακού και είναι λογικό και αναμενόμενο να σφυρίζουν λάθος και εκεί. Αν, πάλι, είναι δόλος, τότε δεν χρειάζεται να λες για τον Ολυμπιακό...

Επίσης, άσε την καταμέτρηση των διαιτητικών λαθών σε άλλους, πιο αντικειμενικούς. Έχουν γινει πάμπολλα υπέρ του ΠΑΟ. Ένα που μου έρχεται στο μυαλό, χτυπητό, ήταν στο κύπελλο, όταν σας απέκλεισε ο Εργοτέλης, λίγο πριν το τέλος έφυγε ο Ογκουνσότο (;) τελείως μόνος του σε αιφνιδιασμό, έτοιμος για δευτερο γκολάκι και ξεφτύλισμα του ΠΑΟ και τον κόψαν με οφσάιντ 2 μέτρα πριν τη σέντρα. Και, μάλιστα, αν θυμάμαι καλά, για ίδιο λάθος (οφσαϊντ πριν τη σέντρα) κατηγορούσατε τον Ολυμπιακό ότι στήνει παιχνίδια...

Και μόνο το γεγονός ότι δεν μπορείς να παραδεχτείς ότι είμαστε καλύτερη ομάδα δείχνει κόμπλεξ... Αν έβλεπες και τα 2 παιχνίδια την κυριακή, ηταν Η ΝΥΧΤΑ με τη ΜΕΡΑ. Α, και επειδή σου αρέσουν τα quotes:

Καλιτζάκης: "Τρεις κλάσεις ανώτερος ο Ολυμπιακός"

Δημοσίευση: 06 Μαρτίου 2006 14:53

Καυστικός και ενοχλημένος από τη νοοτροπία που επικρατεί στον Παναθηναϊκό εμφανίστηκε ο Γιάννης Καλιτζάκης σε δηλώσεις του σε ραδιοφωνικό σταθμό.

Ο πρώην κεντρικός αμυντικός των πρασίνων δεν έμεινε ευχαριστημένος από την απόδοση της ομάδας του στο ντέρμπι με την ΑΕΚ, ενώ θεωρεί και λάθος τη λογική να πανηγυρίζει μία τέτοια νίκη που δίνει τη δεύτερη θέση και μόνο.

O Kαλιτζάκης χαρακτήρισε γενικότερα κακό το παιχνίδι ενώ τόνισε στην ΕΡΑ πως από το τριφύλλι λείπουν ποιοτικοί παίκτες: "Κουραστικά να βλέπω το ντέρμπι. Βαρέθηκα, να παρακολουθώ, αυτό το παιχνίδι. Αν θεωρούν, ότι ο Παναθηναϊκός, έπαιξε καλά, δεν ξέρω τι να πω. Είμαι Παναθηναϊκός και δεν είμαι ευχαριστημένος, με αυτά που βλέπω.

Ο Παναθηναϊκός, δεν δημιουργεί πολλές φάσεις, δεν μου δίνει την αίσθηση της ομάδας. Μπορεί να λέω κακίες, αλλά έτσι τα βλέπω. Στεναχωριέμαι που τα λέω, αλλά έτσι τα βλέπω. Νομίζω ότι λείπουν οι ποιοτικοί παίκτες, οι παίκτες με προσωπικότητα, από τον Παναθηναϊκό. Ο Παναθηναϊκός μπορεί να έχει συνεχόμενα καλά αποτελέσματα, αλλά πρέπει να δούμε και με τι ομάδες έπαιξε".

Στην συνέχεια αναφέρθηκε στην διαφορά που έχει ο Ολυμπιακός από Παναθηναϊκό και ΑΕΚ και έκανε μία μίνι κριτική στην τελευταία: "Η ΑΕΚ στηρίζεται περισσότερο, στο σύνολο. Διαθέτει ένα σύνολο και πέντε καλούς παίκτες. Κουράστηκαν, αυτοί οι παίκτες και φαίνεται στο γήπεδο. Ο Ολυμπιακός, είναι δύο μην πω και τρεις κλάσεις καλύτερος, από τις υπόλοιπες ομάδες.

Από την αρχή του πρωταθλήματος, φαινόταν ότι ήταν καλύτερος, από Παναθηναϊκό και ΑΕΚ. Ήδη οργανώνεται για του χρόνου. Στον Παναθηναϊκό, χαίρονται, για την νίκη, επί της ΑΕΚ. Έχει αλλάξει η νοοτροπία, του Παναθηναϊκού. Δεν μπορούν να πανηγυρίζουν για μια νίκη επί της ΑΕΚ. Αν στον Παναθηναϊκό, είναι ευχαριστημένοι, με την δεύτερη θέση τι να πω.

Θα πρέπει να σκεφτούν, αν αυτός ο Παναθηναϊκός, παίξει στον προκριματικό γύρο, θα μπορέσει να προκριθεί στους ομίλους. Με στεναχωρεί αυτή η εικόνα του Παναθηναϊκού. Πρέπει να προβληματιστούν στον Παναθηναϊκό".

http://www.sport24.gr/html/ent/335/ent.107335.asp

Τροποποιήθηκε από gor
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδη τι θες να πεις ρε Gor?Οτι η διαιτησια στην Ελλαδα ειναι αντικειμενικη και το προβλημα της ειναι οι ασχετοι διαιτητες?Μπορεις να μου εξηγησεις γιατι εχει να σφυριξει ο Βασαρας απο το 2005 και το 2006 σφυρα συνεχως στην Ευρωπη?Μπορεις να εξηγησεις πως αλλοι διεθνεις σφυρανε μια χαρα στην Ευρωπη και εδω τα κανουνε μανταρα?Μπορεις να μου πεις ποσοι πηγανε φυλακη με την "παραγκα"?'Η μηπως διαβαζες και συ το 2001 οπως ο Χριστοδουλος στη Χουντα και δεν ακουσες τιποτα στον Τριανταφυλλοπουλο?Πιστευεις οτι ο Γκαγκατσης δεν εχει καμια σχεση με τον Κοκκαλη?Οτι ο Γερμανακος δεν παρακολουθει τα παιχνιδια παρεα με τον Κοκκαλη στο Καραισκακη?Που καθε λιγο και λιγακι βγαινει οτι ο ταδε διαιτητης ειναι υπαλληλος της Ιντρακομ?Δεν εχεις ακουσει ποτε τι πεναλτι εδινε ο Παπουτσελης?Νομιζεις οτι τιμωρηθηκε ποτε του?Αν ηταν στημενος ο διαιτητης απο τον ΠΑΟ δε θα μετραγε το γκολ του Γκεκα?Και μου βαζεις αποψεις πρωην παικτων του ΠΑΟ,που ελαχιστοι εχουν χωρισει καλα με τον ΠΑΟ(με υπαιτιοτητα των Βαρδινογιαννηδων) και τον βριζουν ολοι?Να παραδεχτω οτι εχετε καλυτερη ομαδα?Ο ΠΑΟ δεν εχει ομαδα αυτη τη στιγμη,μονο παικτες!!Εσεις δεν εχετε ουτε ομαδα ουτε παικτες!!Για αυτο και το καλοκαιρι θα αλλαξετε τουλαχιστον τους μισους!!Και φυσικα εχω εμπαθεια με τον Θρηνο,αλλα οχι κομπλεξ!Να εχω κομπλεξ με την πιο μαμοθρεφτη ομαδα της Ευρωπης?Βαζελος ειμαι...τι ηθελες να αγαπαω τους κοκκινομουρηδες?Παντα θα υπαρχει κατι για να τους βριζω και δε σκοπευω να σταματησω ΠΟΤΕ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ, επειδή είμαι αντικειμενικός, όπως έχω ξαναπεί, και οι 3 ομάδες του κέντρου έχουν τη διαιτησία με το μέρος τους εις βάρος της επαρχίας. Δεν νοείται Ολυμπιακός, Βάζελος ή ΑΕΚτζής να παραπονιέται για διαιτησία. Όποιος έχει μεγάλη ομάδα, έχει και βρωμικό παρελθόν. Όπως και εσύ έχεις τα λουλούδια με τα χιλιάρικα και εγώ έχω τη παράγκα. Με τη λογική του όσο μεγαλύτερη η ομάδα τόσο μεγαλύτερα τα μέσα επιρροής αποφάσεων, εγώ δέχομαι ότι ο Ολυμπιακός κυριαρχεί σε αυτές τις μεθόδους τα τελευταία χρόνια. Όχι, όμως, γιατί είμαστε πιο ανηθικοι και αλήτες, αλλά γιατί τώρα εμείς μπορούμε. Όποιος έχει το μαχαίρι τρώει και πεπόνι. Αν μπορούσατε και εσείς, θα κάνατε τα ίδια, όπως τα έχετε ξανακάνει. Αν μεθαύριο ο Κάδμος γίνει η πρώτη ομάδα στην Ελλάδα, θα ευνοείται αυτός.

Δυστυχώς, έχετε πρόεδρο άσχετο από μπάλα, που τον πιάνουν και κορόιδο στους παίχτες και που το έχει κάνει μαγαζάκι και προσπαθεί με το που πάρει καλό παίχτη να τον πουλήσει. Που ήταν "σοφέρ" και τρακάρει με την όπισθεν σε κολώνα της ΔΕΗ (μετά το ματς με τον ΟΦΗ). Γιαυτό δεν έχετε ομάδα, ούτε παίκτες, μη μας τρελάνεις κιόλας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όποιος έχει μεγάλη ομάδα, έχει και βρωμικό παρελθόν. Όπως και εσύ έχεις τα λουλούδια με τα χιλιάρικα και εγώ έχω τη παράγκα. Με τη λογική του όσο μεγαλύτερη η ομάδα τόσο μεγαλύτερα τα μέσα επιρροής αποφάσεων, εγώ δέχομαι ότι ο Ολυμπιακός κυριαρχεί σε αυτές τις μεθόδους τα τελευταία χρόνια. Όχι, όμως, γιατί είμαστε πιο ανηθικοι και αλήτες, αλλά γιατί τώρα εμείς μπορούμε. Όποιος έχει το μαχαίρι τρώει και πεπόνι. Αν μπορούσατε και εσείς, θα κάνατε τα ίδια, όπως τα έχετε ξανακάνει. Αν μεθαύριο ο Κάδμος γίνει η πρώτη ομάδα στην Ελλάδα, θα ευνοείται αυτός.

Συμφωνω.Αυτα τα δεχομαι.Αλλα δυστυχως στην παρουσα φαση αδικειται η ομαδα μου και ευνοειται η δικη σου,συνεπως νομιμοποιουμαι να γκρινιαζω.Οταν αντιστραφουν εκ νεου τα πραγματα,να γκρινιαζεις εσυ.

Δυστυχώς, έχετε πρόεδρο άσχετο από μπάλα, που τον πιάνουν και κορόιδο στους παίχτες και που το έχει κάνει μαγαζάκι και προσπαθεί με το που πάρει καλό παίχτη να τον πουλήσει. Που ήταν "σοφέρ" και τρακάρει με την όπισθεν σε κολώνα της ΔΕΗ (μετά το ματς με τον ΟΦΗ). Γιαυτό δεν έχετε ομάδα, ούτε παίκτες, μη μας τρελάνεις κιόλας...

Εχεις δικιο για τον προεδρο του ΠΑΟ σε ολα οσα λες.Για τους παικτες εχεις αδικο γιατι

α) Ολους τους Ελληνες μας τους καλει ο Ρεχαγκελ,ο οποιος ειπε "πως ο ΠΑΟ εχει Ελληνες σε θεσεις κλειδια και ο ΟΣΦΠ ξενους"

β)Βγαζουμε συνεχεια παικτες απο την ακαδημια και εχουμε Σειταριδη,Μπασινα,Καραγκουνη,Φυσσα,Κυργιακο στο εξωτερικο

γ) Ολους τους ανωτερω(εκτος Φυσσα) τους θελει ο Κοκκαλης,οπως και ολους τους παικτες του ΠΑΟ αλλωστε

Οσο για τον Κοκκαλη ειναι ακομη πιο μαλακας απο τον σοφερ στο χειρισμο παικτων,οπως φανηκε με Καστιγιο και Τουρε,ο οποιος ειναι απο τους λιγους παικτες που εβγαλε ο Θρηνος και φυσικα και αυτος θα πουληθει...Για αυτο λοιπον δεν εχετε και σεις ομαδα,αφου μαρκαρει μονο ο Στολτιδης,που τρεχει σαν το Βεγγο...εναν παικτη της προκοπης δεν εχετε προσφερει στην Εθνικη...Για πες μου τον τελευταιο νεαρο Ελληνα που προωθησατε στην ομαδα...Για να δεις ποσο ανοργανωτοι ειστε,που τις ακαδημιες τις εχετε στο κλασιμο...γιατι να βγαλετε παικτες?Αφου δε χρειαζονται για να παρετε το πρωταθλημα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή έχεις ασθενή μνήνμη αρειανέ, θα σου υπενθυμίσω τα όσα έχουν γίνει τις τελευταίες 8 αγωνιστικές, από την αρχή του 2006. Παραγράφω τις 14 πρώτες.

Με τον Ηρακλή, κέρδισε΄ή όχι πένελτυ ο Παπαδόπουλος,κλωτσώντας ο ίδιος το δεξί του πόδι στο αριστερό;

Με τον Ολυμπιακό, κέρδισε πέναλτυ ο Παπαδόπουλος, πατώντας τον Νικοπολίδη;

Με τον Ιωνικό κόντεψε να βγάλει ο Γκούμας τη φανέλλα του Περόνε και ο διαιτητής δεν το είδε;

Με το Λεβαδειακό, δώθηκε φάουλ εκτός περιοχής, μαρκάρισμα που έγινε ένα μέτρο μέσα;

Με τον Πανιώνιο, γύρισε την μπάλα ο Γκέκας με μανσέτα;

Με την αεκ, κόπηκαν δύο τετατετ σαν οφσάιτ και γιατί δεν είδε ο διαιτητής το γκρέμισμα του Λύμπε, ενώ είδε του Γκούμα, δύο πανομοιότυπες φάσεις;

6 στα 8 τελευταία παιχνίδια.

Για το ουέφα θα παλεύατε. Χωρίς να υπολογίσουμε το σπρώξιμο του πρώτου γύρου.

Λες από τη μια ότι δεν προσφέρουμε παίχτες στην εθνική και από την άλλη εκθειάζεις το Στολτίδη, μακράν το κορυφαίο αμυντικό χαφ στην Ελλάδα, αλλά κάποιος δεν τον καλεί. Να πάει μόνος του;

Ο Γιαννακόπουλος προφανώς δε σου αρέσει και έχει μικρότερη προσφορά στην εθνική από τον Βύντρα.

Το ότι ο Ολυμπιακός στις θέσεις κλειδιά έχει ξένους παίχτες. Ο Παναθηναϊκός δίνει 3 επιθετικούς. Εμείς έχουμε 2 Κύπριους και ένα Ισπανό σε αυτή τη θέση. Γίνεται να παίξουν στην εθνική;

Μα είναι δυνατόν να κρίνεται η καλύτερη ομάδα, από το ποιούς καλεί ο Ρεχάγκελ ή ο κάθε ομοσπονδιακός; Σκέψου ότι ο Στολτίδης τρώει πόρτα. Τι άλλο να σου πω;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν τον εκθειαζω το Στολτιδη.Ειπα οτι ειναι ο μονος που μου μαρκαρει στο κεντρο του Θρηνου.Προφανως αυτος που δεν τον καλει στην Εθνικη εχει τους λογους του.

Ο Γιαννακοπουλος ειναι ενας και οι του ΠΑΟ...ΜΕΤΡΑ ΤΟΥΣ!!!

Το οτι στη εθνικη καλει ολους τους παικτες του ΠΑΟ,ακομη και αυτους που δεν παιζουν σου λεει κατι?

Και οσο για τις αδικιες της διαιτησιας,δες το DVD.Kαι πιες ο,τι κρασι γουσταρεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το οτι στη εθνικη καλει ολους τους παικτες του ΠΑΟ,ακομη και αυτους που δεν παιζουν σου λεει κατι?

Έλα ντε.

Πάρα πολύ καλή ερώτηση.

Μόνο που καλεί κυρίως τους ΤΕΩΣ παίχτες σας, τους losers όπως υποστήριζε ο σωφέρ.

Αυτό σου λέει κάτι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πέστο μας και αυτό!

Ο βάζελος αδικείται!

χαχαχα!

ε ρε τι κάνουν 12 βαθμοί πίσω!

ορίστεεεεεεεεεεεεε

Καλιτζάκης: "Τρεις κλάσεις ανώτερος ο Ολυμπιακός"

Καυστικός και ενοχλημένος από τη νοοτροπία που επικρατεί στον Παναθηναϊκό εμφανίστηκε ο Γιάννης Καλιτζάκης σε δηλώσεις του σε ραδιοφωνικό σταθμό.

Ο πρώην κεντρικός αμυντικός των πρασίνων δεν έμεινε ευχαριστημένος από την απόδοση της ομάδας του στο ντέρμπι με την ΑΕΚ, ενώ θεωρεί και λάθος τη λογική να πανηγυρίζει μία τέτοια νίκη που δίνει τη δεύτερη θέση και μόνο.

O Kαλιτζάκης χαρακτήρισε γενικότερα κακό το παιχνίδι ενώ τόνισε στην ΕΡΑ πως από το τριφύλλι λείπουν ποιοτικοί παίκτες: "Κουραστικά να βλέπω το ντέρμπι. Βαρέθηκα, να παρακολουθώ, αυτό το παιχνίδι. Αν θεωρούν, ότι ο Παναθηναϊκός, έπαιξε καλά, δεν ξέρω τι να πω. Είμαι Παναθηναϊκός και δεν είμαι ευχαριστημένος, με αυτά που βλέπω.

Ο Παναθηναϊκός, δεν δημιουργεί πολλές φάσεις, δεν μου δίνει την αίσθηση της ομάδας. Μπορεί να λέω κακίες, αλλά έτσι τα βλέπω. Στεναχωριέμαι που τα λέω, αλλά έτσι τα βλέπω. Νομίζω ότι λείπουν οι ποιοτικοί παίκτες, οι παίκτες με προσωπικότητα, από τον Παναθηναϊκό. Ο Παναθηναϊκός μπορεί να έχει συνεχόμενα καλά αποτελέσματα, αλλά πρέπει να δούμε και με τι ομάδες έπαιξε".

Στην συνέχεια αναφέρθηκε στην διαφορά που έχει ο Ολυμπιακός από Παναθηναϊκό και ΑΕΚ και έκανε μία μίνι κριτική στην τελευταία: "Η ΑΕΚ στηρίζεται περισσότερο, στο σύνολο. Διαθέτει ένα σύνολο και πέντε καλούς παίκτες. Κουράστηκαν, αυτοί οι παίκτες και φαίνεται στο γήπεδο. Ο Ολυμπιακός, είναι δύο μην πω και τρεις κλάσεις καλύτερος, από τις υπόλοιπες ομάδες.

Από την αρχή του πρωταθλήματος, φαινόταν ότι ήταν καλύτερος, από Παναθηναϊκό και ΑΕΚ. Ήδη οργανώνεται για του χρόνου. Στον Παναθηναϊκό, χαίρονται, για την νίκη, επί της ΑΕΚ. Έχει αλλάξει η νοοτροπία, του Παναθηναϊκού. Δεν μπορούν να πανηγυρίζουν για μια νίκη επί της ΑΕΚ. Αν στον Παναθηναϊκό, είναι ευχαριστημένοι, με την δεύτερη θέση τι να πω.

Θα πρέπει να σκεφτούν, αν αυτός ο Παναθηναϊκός, παίξει στον προκριματικό γύρο, θα μπορέσει να προκριθεί στους ομίλους. Με στεναχωρεί αυτή η εικόνα του Παναθηναϊκού. Πρέπει να προβληματιστούν στον Παναθηναϊκό".

www.sport24.gr

ΤΑ ΛΕΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΤΩΡΑ!

Τροποποιήθηκε από Spider
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έλα ντε.

Πάρα πολύ καλή ερώτηση.

Μόνο που καλεί κυρίως τους ΤΕΩΣ παίχτες σας, τους losers όπως υποστήριζε ο σωφέρ.

Αυτό σου λέει κάτι;

Λαθος.

Βυντρα,Γκουμας,Δαρλας,Τζιολης,Γκεκας,Παπ,Μαντζιος. 7 ειναι αυτοι.

Αλλο επιχειρημα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλή φάση.

Μα μαζευτούν όλοι μαζί το καλοκαίρι, να παραγγείλουν πίτσες και να απολαύσουν από τον καναπέ τους Τζόλε, Μάριτς, Τουρέ και πιθανόν Ριβάλντο να παίζουν στο μουντιάλ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οντως.Ισως το κερδισουν κιολας,οπως κερδισε το Ευρωπαικο η Ελλαδα.Ποιος λες να το παρει?Σερβια ή Ακτη Ελεφαντοστου?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Βραζιλία του Ριβάλντο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας κανει ονειρα για την Εθνικη πες του

Αν τον δω θα του το πω.

Αυτός τουλάχιστον έχει πάρει το πρωτάθλημα και σκέφτεται αν θα τον καλέσουν να παίξει στο μουντιάλ.

Κάποιοι άλλοι παλεύουν για τη 2η θέση και ψάχνουν για εισιτήρια, να δουν το μουντιάλ από τις εξέδρες.

Αν βάζεις στον ίδιο κουβά τον παγκόσμιο πρωταθλητή, κάτοχο χρυσής μπάλας, κάτοχο τσου λου και υποψήφιο να παίξει στην εθνική Βραζιλίας, με τον Βύντρα, είσαι τουλάχιστον αξιολύπητος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΤΖΙΓΓΕΡ ΘΕΕ, ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΚΑΕ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η παγκόσμια καταξίωση του Ριβάλντο στο ποδοσφαιρικό στερέωμα έγινε πριν αρκετά χρόνια. Με τη φανέλα της Μπαρτσελόνα, όταν ο Βραζιλιάνος άσος οδηγούσε τους Καταλανούς σε ένδοξες στιγμές, κατακτώντας το πρωτάθλημα του 1998 και του 1999 στην Primera Division. Μάλιστα, την τελευταία χρονιά ανακηρύχθηκε κορυφαίος ποδοσφαιριστής του κόσμου.

Η επιστροφή του στο "Καμπ Νόου", μετά από σχεδόν τέσσερα χρόνια, δεν θα μπορούσε παρά να "ξυπνήσει" στους φίλους των "μπλαουγκράνα" αυτές τις αναμνήσεις. Ο άκρως συναισθηματικός λαός της Μπαρτσελόνα, αναγνωρίζοντας την φιγούρα ενός εκ των κορυφαίων ποδοσφαιριστών που έχουν φορέσει τη φανέλα της ομάδας του, ξέσπασε σε επευφημίες στο ημίχρονο του αγώνα της Μπαρτσελόνα με την Τσέλσι.

Το "Ριβάλντο-Ριβάλντο" δονούσε το ιστορικό γήπεδο της Βαρκελώνης, με τους περίπου 100.000 φίλους των Καταλανών που βρέθηκαν στις εξέδρες του να αφήνουν κατά μέρους τον νέο "μάγο" του ποδοσφαίρου, τον Ροναλντίνιο, για να τιμήσουν το παλαιό τους ίνδαλμα.

Ο Ριβάλντο ανταπέδωσε αμέσως με έναν χαιρετισμό, όντας σαφώς ικανοποιημένος που η προσφορά του στον σύλλογο δεν λησμονήθηκε. Δίπλα του, ο Σβεν Γκόραν Ερικσον, ο Χρίστο Στόιτσκοφ και ο Γιόχαν Κρόιφ απολάμβαναν την όμορφη εικόνα του ποδοσφαίρου σε εξωαγωνιστικό επίπεδο.

Ρωτώ:

Ποιος παίχτης του Παναθηναικού θα μπορούσε να βρίσκεται σε ανάλογη θέση;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η παγκόσμια καταξίωση του Ριβάλντο στο ποδοσφαιρικό στερέωμα έγινε πριν αρκετά χρόνια. Με τη φανέλα της Μπαρτσελόνα, όταν ο Βραζιλιάνος άσος οδηγούσε τους Καταλανούς σε ένδοξες στιγμές, κατακτώντας το πρωτάθλημα του 1998 και του 1999 στην Primera Division. Μάλιστα, την τελευταία χρονιά ανακηρύχθηκε κορυφαίος ποδοσφαιριστής του κόσμου.

Η επιστροφή του στο "Καμπ Νόου", μετά από σχεδόν τέσσερα χρόνια, δεν θα μπορούσε παρά να "ξυπνήσει" στους φίλους των "μπλαουγκράνα" αυτές τις αναμνήσεις. Ο άκρως συναισθηματικός λαός της Μπαρτσελόνα, αναγνωρίζοντας την φιγούρα ενός εκ των κορυφαίων ποδοσφαιριστών που έχουν φορέσει τη φανέλα της ομάδας του, ξέσπασε σε επευφημίες στο ημίχρονο του αγώνα της Μπαρτσελόνα με την Τσέλσι.

Το "Ριβάλντο-Ριβάλντο" δονούσε το ιστορικό γήπεδο της Βαρκελώνης, με τους περίπου 100.000 φίλους των Καταλανών που βρέθηκαν στις εξέδρες του να αφήνουν κατά μέρους τον νέο "μάγο" του ποδοσφαίρου, τον Ροναλντίνιο, για να τιμήσουν το παλαιό τους ίνδαλμα.

Ο Ριβάλντο ανταπέδωσε αμέσως με έναν χαιρετισμό, όντας σαφώς ικανοποιημένος που η προσφορά του στον σύλλογο δεν λησμονήθηκε. Δίπλα του, ο Σβεν Γκόραν Ερικσον, ο Χρίστο Στόιτσκοφ και ο Γιόχαν Κρόιφ απολάμβαναν την όμορφη εικόνα του ποδοσφαίρου σε εξωαγωνιστικό επίπεδο.

Ρωτώ:

Ποιος παίχτης του Παναθηναικού θα μπορούσε να βρίσκεται σε ανάλογη θέση;

Ο ΚΩΤΣΙΟΣ :splats::splats::splats::splats:

Ντουγρού για τον Λυκαβηττό

8/3/2006 22:46

Ο Παύλος Γιαννακόπουλος είχε απειλήσει ότι "αν δεν πάμε στην Πράγα θα πρέπει να πάρουμε φόρα και να πέσουμε από εκεί πάνω", δείχνοντας τον Λυκαβηττό. :P Ο δρόμος για την κορυφή του λόφου είναι ανοιχτός πλέον μετά την ήττα-σοκ που γνώρισε ο Παναθηναϊκός στο ΟΑΚΑ με 73-76 από την Εφές Πίλσεν. Οι πράσινοι ελπίζουν σε θαύμα - τουτέστιν τρεις νίκες στα ισάριθμα ματς και συνδυασμό αποτελεσμάτων - καθώς η Τσιμπόνα κράτησε ανοικτό το ενδεχόμενο πρόκρισης. Προκλητική η διαιτησία στο τελευταίο τρίλεπτο, καθόρισε το αποτέλεσμα. Ο Παναθηναϊκός προδόθηκε από την αστοχία των περιφερειακών του, αφού Λάκοβιτς και Σπανούλης είχαν 1/12 τρίποντα. Μόνοι τους "έπαιζαν" την Εφές 10.000 κόσμος.

Good night and good luck

Ο Παναθηναϊκός πήγαινε για το... Όσκαρ, αλλά ο Αντόνιο Γκρέιντζερ του απένειμε το χρυσό βατόμουρο. Οι πρωταθλητές Ελλάδος έχασαν μέσα στο ΟΑΚΑ από την Εφές Πίλσεν με 73-76 και πλέον ο Λυκαβηττός είναι πιο κοντά από ποτέ!

Highlights: Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς ξάφνιασε τους πάντες με την απόφασή του να αφήσει εκτός 12άδας τον Δημήτρη Παπανικολάου. Παράλληλα, προσπάθησε να ξαφνιάσει και τον Τούρκο συνάδελφό του, Οκτάι Μαχμουτί, ρίχνοντας ταυτόχρονα στο παρκέ τους... δίδυμους πύργους, Ντέγιαν Τομάσεβιτς και Μάικ Μπατίστ. Το κόλπο, όμως, δεν έπιασε. Οι «πράσινοι» αν και έπαιξαν εξαιρετική άμυνα, στην επίθεση-για μία ακόμη φορά-χώλαιναν (14-13, στο 10ο λεπτό).

Η κατάσταση, πάντως, άρχισε να γίνεται πραγματικά επικίνδυνη στην 2η περίοδο, όταν οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλευόμενοι την περιφερειακή τους ευστοχία (και κυρίως αυτή του Γκρέιντζερ), κατάφεραν με ένα επί μέρους σκορ 12-4 να χτίσουν μια διαφορά 7π. (18-25 στο 14ο λεπτό). Ωστόσο, ο Ζοτς βρήκε το αντίδοτο... Με τους δύο κοντούς στο παρκέ, Λάκοβιτς και Σπανούλη, πλαισιωμένους από τους Σκεπάνοβιτς, Αλβέρτη και Τομάσεβιτς, ο Παναθηναϊκός λειτούργησε καλύτερα στην επίθεση και με ένα σερί 9-0 προσπέρασε με 29-27.

Η ζώνη των Τούρκων συνέχισε να προβληματίζει την ελληνική ομάδα, καθώς τα ελεύθερα περιφερειακά σουτ δεν έβρισκαν στόχο (είχε 2/11 στο α μέρος). Αντίθετα, η Εφές Πίλσεν συνέχισε να βρίσκει λύσεις δια χειρός Γκρέιντζερ, ο οποίος σε... συνεργασία με τον Πρκάτσιν την επανέφεραν σε θέση... οδηγού (32-35), με την ολοκλήρωση του πρώτου εικοσαλέπτου.

Το σκηνικό δεν άλλαξε ιδιαίτερα στην επανάληψη... Οι Τούρκοι διατήρησαν με νύχια και με δόντια την πρωτοπορία ως το 27ο λεπτό (46-47), οπότε και φόρτωσε με 4 φάουλ τον θετικό Βλάντο Σκεπάνοβιτς, αναγκάζοντάς τον να κάτσει πρόωρα στον πάγκο. Με τρίποντο του Φραγκίσκου Αλβέρτη ο Παναθηναϊκός προσπέρασε με 51-49, για να ακολουθήσει το εκπληκτικό επιθετικό κρεσέντο του Αντόνιο Γκρέιντζερ. Με δύο σερί τρίποντα ο Αμερικανός βοήθησε την Εφές να κλείσει την 3η περίοδο προηγούμενη με 51-56, όμως, το... σόου του μόλις είχε αρχίσει

Ο Γκρέιντζερ συνέχισε να εκτελεί από τα 6.25μ. τους «πράσινους» χτίζοντας μια διαφορά 10π. (56-66 στο 35ο λεπτό). Παρόλα αυτά ο Παναθηναϊκός βρήκε την δύναμη να αντιδράσει. Ο Βασίλης Σπανούλης με τις γνωστές πλέον «μπούκες» μείωσε στους 5π. (64-69, στο 27ο λεπτό). Με ένα απίστευτο τρίποντο του Αλβέρτη, ένα δίποντο του Σπανούλη και ένα τρίποντο του Λάκοβιτς, οι πρωταθλητές Ελλάδος ισοφάρισαν σε 71-71 (στο 39ο λεπτό) και έδειξαν ικανοί να γυρίσουν το παιχνίδι.

Κάτι, όμως, τα φαλτσοσφυρίγματα των διαιτητών, κάτι η περιφερειακή τους αστοχία και κάτι η... ξαφνική ευστοχία των Τούρκων από την γραμμή των βολών (από όπου τα έσπαγαν στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, συνολικά είχαν 24/35), είχαν ως αποτέλεσμα να φύγει η Εφές νικήτρια από το ΟΑΚΑ. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Παναθηναϊκός είχε και πάλι την ευκαιρία του (τουλάχιστον να στείλει το ματς στην παράταση), όμως, για μία ακόμη φορά η τελευταία επιλογή δεν ήταν η καλύτερη. Υπό κάκιστες προϋποθέσεις, ο Διαμαντίδης επιχείρησε σουτ 3π., το οποίο, όμως, βρήκε... δοκάρι.

Εσύ σούπερ σταρ: Αντόνιο Γκρέιντζερ! Μπορεί στο τελευταίο πεντάλεπτο να μην έκανε κάτι το φοβερό, ωστόσο, όσα έκανε πριν από αυτό, ήταν τα θεμέλια για τη μεγάλη νίκη της Εφές. Συγκεκριμένα, σε 40 λεπτά συμμετοχής πέτυχε 27 πόντους με 2/2 βολές, 2/4 δίποντα και 7/8 τρίποντα!!! Επίσης, μάζεψε 4 ριμπάουντ και έκανε 2 κλεψίματα.

Έτσι το είδαμε: Ο Παναθηναϊκός αδικήθηκε από την διαιτησία. Το μεγαλύτερο σφάλμα του είναι, όμως, ότι επιμένει να αδικεί τον εαυτό του. Οι παίκτες του Ζέλικο Ομπράντοβιτς, δεν είναι απλώς ντεφορμέ. Η εικόνα που παρουσιάζουν στην επίθεση, μοιάζει με τον πύργο της Βαβέλ. Ασυνεννοησία, κακές επιθετικές επιλογές και βεβιασμένες προσπάθειες, είναι τα χαρακτηριστικά του παιχνιδιού τους. Όσον αφορά τα χαμένα ελεύθερα σουτ, που κάποτε έμοιαζαν για εκείνους με... πέναλτι, δεν μπορούν να χρεωθούν στον παράγοντα ατυχία, πολύ απλά γιατί ο κανόνας λέει πως σύμπτωση επαναλαμβανόμενη, παύει να είναι σύμπτωση...

Τα δεκάλεπτα: 14-13, 32-35, 51-56, 73-76.

Παναθηναϊκός (18/21 βολές, 17/33 δίποντα, 7/26 τρίποντα, 29 ριμπάουντ, 7 κλεψίματα, 9 λάθη, 10 ασίστ, 2 κοψίματα): Αλβέρτης 13(3), Λάκοβιτς 6(1), Μπατίστ 14, Χατζηβρέττας 2, Σπανούλης 13, Τσαρτσαρής 5(1), Διαμαντίδης 6, Σκεπάνοβιτς 8(2), Τομάσεβιτς 7, Σάκοτα.

Εφές Π. (24/35 βολές, 11/29 δίποντα, 10/17 τρίποντα, 29 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 13 λάθη, 9 ασίστ, 3 κοψίματα): Αρσλάν 7(1), Ερμίς, Πρκάτσιν 16, Γκόνλουμ 2, Πεκερ 15, Γκρέιντζερ 27(7), Ακιόλ 5(1), Ντόμερκαντ 4(1).

*** Ο Πάτρικ Φέμερλινγκ δεν έπαιξε δευτερόλεπτο.

ΑΠΟ WWW.SPORTIME.GR

ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΙ ΑΛΛΟ ΔΗΛΩΣΕ Ο ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΣ ΚΟΝΤΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΩΝΕ ΣΤΟΝ ΚΟΥΚΕΛΙΔΗ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΧΟΝΤΑΣ ΕΙΣΒΑΛΛΕΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ:

Γιαννακόπουλος: Είδαν όλοι τι έγινε paularas.jpg9/3/2006 11:59

Πικραμένος και ταυτόχρονα οργισμένος εμφανίστηκε ο Πάυλος Γιαννακόπουλος με δηλώσεις του στο Sportime 89,2 για την διαιτησία στο ματς με την Εφές Πίλσεν. "Δεν μπορούν να μας αντιμετωπίζουν έτσι". Ο ιδιοκτήτης της ΚΑΕ Παναθηναϊκός τόνισε ότι υπάρχουν ακόμα ελπίδες πρόκρισης παρά την τρίτη σερί ήττα της ομάδας του στην Ευρωλίγκα, ενώ στάθηκε ιδιαίτερα στην παρουσία των φίλων του «τριφυλλιού» κατά την διάρκεια της χθεσινής αναμέτρησης.

ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΣΤΑΣΗ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: «Δεν νομίζω ότι μπορείς να πετύχεις κάτι. Όλος ο ελληνικός λαός είδε τι έγινε. Είχαμε μια σφαγιαστική διαιτησία στα τελευταία λεπτά με αποτέλεσμα να κλέψουν τη νίκη του Παναθηναϊκού. Μας προβληματίζει σοβαρότατα αυτό που έγινε. Δεν είναι δυνατόν στο γήπεδο του Παναθηναϊκού να αντιμετωπίζουμε μια τέτοια σφαγιαστική διαιτησία. Από ‘κει και πέρα, θα μελετήσουμε όλες τις ενέργειες που μπορούν να γίνουν και θα δούμε τι θα κάνουμε. Αισθάνομαι μεγάλη πίκρα, για τον τρόπο που μεταχειρίστηκαν αυτοί οι άνθρωποι τον Παναθηναϊκό στα τελευταία λεπτά και ιδιαίτερα όταν το αποτέλεσμα ήταν ισόπαλο».

ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΚΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΣΕΡΙ ΗΤΤΕΣ: «Όλες οι ομάδες κάνουν μια κοιλιά και ίσως να οφείλεται σε αυτό το πράγμα. Όμως χθες, άνετα μπορούσαμε να πάρουμε τη νίκη, στα τελευταία λεπτά, από τη στιγμή που ισορροπήσαμε το παιχνίδι. Επαναλαμβάνω ότι η διαιτησία ήταν σφαγιαστική και λυπάμαι πολύ γι’ αυτούς τους ανθρώπους».

ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ ΠΟΥ ΔΙΑΤΗΡΕΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: «Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία. Εγώ έχω να πω ότι με συγκίνησε η παρουσία των φιλάθλων του Παναθηναϊκού στο γήπεδο. Όταν χάνεις με τέτοιο τρόπο και σηκώνονται 10.000 φίλαθλοι να χειροκροτήσουν την ομάδα, αυτό τα λέει όλα. Μέσα στη ζωή είναι και οι χαρές και οι λύπες, ελπίζω αυτή να είναι η τελευταία και να ξεχαστεί γρήγορα από τους ανθρώπους του Παναθηναϊκού και τους φιλάθλους. Θα πρέπει όλοι μας να σταθούμε κοντά σε αυτή την ομάδα, μήπως μπορέσουμε και ξεπεράσουμε αυτή τη μεγάλη αδικία. Και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο που μας στάθηκε και μας χειροκρότησε αναγνωρίζοντας το μέγεθος της αδικίας».

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΡΕ ΚΟΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕΣ ΜΕΣΑ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΕΙΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΣΩΘΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι έγινε ρε παιδιά στο μπασκετάκι?

Πέστουν ένα ένα τα φρούρια σας και τώρα θα πιάσετε το βόλλευ?

emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως στενοχωρέθηκα που έχασε ο ΠΑΟ.... :splats:

Ειδικά που έχασε με αυτό τον τρόπο (αν και ούτε καλό μπάσκετ έπαιξε)...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.