Jump to content

Εφιάλτες


Juliette

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Last Reply

Βρε λες...?

Α, θα αρχίσω να κοιμάμαι φορώντας τα γυαλάκια μου μαλλον!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι...να βάλω και ReNu να μου φύγει μόνιμα η θαμπάδα (...μαζί με όλα τα άλλα!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είδα στον ύπνο μου ότι το παιδάκι τελικά ζούσε και ήταν με την μαμά του καλά..και ότι όλα τελικά ήταν ψέματα...

Νταξ μπορεί να είμαι τηλεορασόπληκτη , αλλά πραγματικά έχω πάθει μεγάλο θέμα με αυτή την ιστορία...λυπάμαι για το παιδί και τη μάνα και θέλω να δώσω βρωμόξυλο στα κωλόπαιδα, τους γονείς τους και αυτόν τον απαράδεκτο τον διευθυντή! ! ! emcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια που το Σοφάκι έκανε αναφορά στο θέμα.. Παρόλο που θα μπαχαλέψω λιγάκι τους εφιάλτες (αν και για εφιάλτη πρόκειται...ζωντανό εφιάλτη... emconfused ). Μην πάμε μακριά... Θυμάμαι όταν ο αδερφός μου πήγαινε γυμνάσιο, πριν 5 χρόνια περίπου, αυτά τα φαινόμενα ήταν συνηθισμένα (εννοώ βεβαίως τις παιδικές "συμμορίες", με τις χοντρές αλυσίδες και τις σιδερογροθιές...). Φυσικά αυτά τα παιδάκια που έκαναν αυτού του είδους τις αγορές δεν είχαν σκοπό να σκοτώσουν κανέναν, και ήθελαν απλά να μιμηθούν τον Ζαν-Κλωντ Βαν Νταμ που έβλεπαν στις ταινίες, αλλά οι άχρηστοι οι γονείς που τα έβλεπαν και επέτρεπαν να φέρνουν τέτοια πράγματα στο σπίτι, δεν είχαν το μυαλό να σκεφτούν πως ίσως, λέω ίσως, το πιτσιρίκι τους, μέσα στα νεύρα του, θα άνοιγε το κεφάλι κάποιου συμμαθητή του (βλέπε τον αδερφό μου, που τον τρέχαμε αιμόφυρτο στο ΚΑΤ, επειδή δεν έδωσε σε κάποιον πασατέμπο, ενώ το απαιτούσε ώρα πολλή... <_< ); Και όταν ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων έκανε παράπονα στον διευθυντή του σχολείου τον ανίκανο, εκείνος κάλυπτε τέτοιες καταστάσεις για προσωπικά συμφέροντα...

Η μαγκιά των παιδιών για εντυπωσιασμό είναι σύνηθες φαινόμενο και συμβαίνει παντού και πάντα.. Το θέμα είναι τι υπάρχει από πίσω, τι κριτική ικανότητα έχουν οι γονείς και αν και πώς βεβαίως, βάζουν χαλινάρια...

Όσον αφορά τους εφιάλτες τώρα... Ενώ δεν μπορώ να θυμηθώ κάποιο συγκεκριμένο όνειρο σήμερα.. Ξύπνησα σχεδόν κουρασμένη, σαν να μην κοιμήθηκα καθόλου, και με μια διάθεση.... :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι...να βάλω και ReNu να μου φύγει μόνιμα η θαμπάδα (...μαζί με όλα τα άλλα!)

όοοοοχι RENU!!!

OPTI-FREE.... :P

(Tα άλλα ποιά είναι? <_< )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.