Jump to content

Παραιτηση απο αγονο αγροτικο λογω εφημεριων χωρις παρουσια ειδικευμενου ιατρου


marla_

Recommended Posts

Χαιρετε! λυπαμαι που ειχες αυτη την εμπειρια! Εχω τρελαθει να παιρνω τηλεφωνα αγροτικους και να ψαχω προκειμενου να αποφυγω ακριβως μια τετοια εμπειρια! Μπορεις να μας πεις απο ποιο μερος παραιτηθηκες? Ή να το ποσταρεισ στο thread που λεει για μαυρες λιστες αγροτικων? Η δικια σου κακοτυχια τουλαχιστον ασ βγει σε καλο! Ευχαριστουμε:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βεβαίως και θα σας ενημερώσω ακριβώς για την θέση και θα σας πω με λεπτομέρειες προσεχώς. Θα κινήσω πρώτα την διαδικασία και μετά θα πω αναλυτικά περί ποιου αγροτικού πρόκειται και τι ακριβώς αντιμετώπισα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Τελικά παραιτήθηκες; Μπορείς να ξεκινήσεις ειδικότητα; Κάνω και γω αγροτικό (από τον Μάιο ξεκίνησα-προκύρηξη Φεβρουαρίου) και στις 21/2/2016 δεν είχα ξεκινήσει αγροτικό ωστόσο είχα κάνει αίτηση λίγες μέρες πριν. Μπορω να παραιτηθω για να ξεκινήσω ειδικότητα ή επειδή είχα κάνει απλώς αίτηση για αγροτικό στις 21/2 και τελικά πήρα κάποια θέση τον Μάιο δεν γινεται και είμαι υποχρεωμένος να το ολοκληρώσω πριν την ειδικότητα; Η εγκύκλιος δεν είναι και πολύ σαφής, λέει πως οποιος στις 21/2 είχε τοποθετηθεί για αγροτικό είναι υποχρεωμεωμενος να το ολοκληρωσει και πως οποιος στις 21/2 δεν είχε κάνει αίτηση ή έκανε και δεν πέρασε κάπου, δεν είναι υποχρεωμένος. Τι γίνεται όμως με αυτούς που στις 21/2 δεν είχαν περάσει κάπου αλλά είχαν κάνει απλά αίτηση; 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ ακόμα δεν το έκανα. .δηλαδή να παραιτηθω γιατί μου είπαν ότι πέρα από μηδενισμό  δεν έχω δικαίωμα ούτε να ξεκινήσω ειδικοτητα.τώρα αυτό που λες καλό θα ήταν να το ρωτησεισ αν και έχω την αίσθηση ότι εφόσον δεν έκανες κάτι τότε δηλαδή να ανακαλεσεισ  την αίτηση σου και τελικά  διοριστηκες  μάλλον ανήκεις σε αυτούς που υποχρεωτικά πρέπει να κάνουν πριν την ειδικότητα. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.