Jump to content

Greekmeds - Η αναβάθμιση: ψηφίστε την επιλογή σας


bromptonista

Δημοψήφισμα για το νέο Greekmeds  

29 members have voted

  1. 1. Ονόματα: όνομα μέλους και εμφανιζόμενο όνομα [User / Display Names] Τα ονόματα αυτά στο IPS4 γίνονται ένα: το εμφανιζόμενο όνομα γίνεται όνομα μέλους. Ποιο όνομα θέλετε να κρατήσουμε;

    • Όνομα μέλους
      6
    • Εμφανιζόμενο όνομα
      23
  2. 2. Φίλοι και ακόλουθοι [Friends / Followers]. Προφανώς επηρεασμένοι από τους κοινωνικούς μετασχηματισμούς, την αποξένωση του ανθρώπου από τον άνθρωπο, τα εκατομμύρια πρόσφυγες από τη Συρία που βρίσκουν απρόθυμη στέγη στις ευρωπαϊκές χώρες κλπ κλπ κλπ, οι πρ

    • Να γίνει μετατροπή
      16
    • Να μη γίνει μετατροπή
      13


Recommended Posts

Η κοινότητά μας θα αναβαθμιστεί σύντομα στη νέα έκδοση, το IPS4. Για την αναβάθμιση πρέπει να γίνουν ορισμένες επιλογές που θα επηρεάσουν την εμπειρία πλοήγησης στο Greekmeds. Ευκαιρία για δημοψήφισμα! Οι επιλογές κλείνουν την επόμενη Κυριακή, τα αποτελέσματα (και το επόμενο μνημόν… εεεε Φόρουμ) θα τα δείτε έως και 10 μέρες μετά.



This post has been promoted to an article
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τί λε ρε παιδί μου ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι δηλάδη τώρα εγώ θα αποκτήσω followers; Ο-ΜΙ-ΤΖΙ! Μαμαααααά φέρε την κάμερα!!!!

Ανυπομονώ. Θα είμαι η πρώτη μαντκαουίτσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα αλλάξουμε και skinάκι ;

Ναι θα κάνουμε default αυτο:

yvettesbridalformal-com.jpg

(Θα αλλάξει λίγο αλλά δεν νομίζω πως έχει και τρομερές διαφορές το ΙPS4 από την προηγούμενη έκδοση. Ίσως να έχει περισσότερες αλλαγές στην mobile έκδοση)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα αλλάξουμε και skinάκι ;

Ναι θα κάνουμε default αυτο:

yvettesbridalformal-com.jpg

(Θα αλλάξει λίγο αλλά δεν νομίζω πως έχει και τρομερές διαφορές το ΙPS4 από την προηγούμενη έκδοση. Ίσως να έχει περισσότερες αλλαγές στην mobile έκδοση)

Μ' αρέσει, αλλά να μπει και μια διαφήμιση για φάρμακο για τον ίλιγγο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Καλορίζικο ! 

Μερικά προβληματάκια ύστερα από μια πρόχειρη περιήγηση.

Έχουν χαθεί τα ειδικά χαρακτηριστικά παλιότερων post, ή πιο σωστά εγώ δεν μπορώ να τα δω (μπήκα μέσω pc κινητού και tablet) Τι εννοώ ;

Δεν εμφανίζονται  τα emoticοns, (εμφανίζεται απλά το κείμενο που αντιστοιχεί), τα quotes (εμφανίζονται σαν κείμενο χωρίς να φαίνεται ότι προερχεται από post άλλου μέλους) και οι υπερσύνδεσμοι (π.χ. αντί του υπερσύνδεσμου εμφανίζεται απλά το κείμενο της διεύθυνσης πλεον).

Είναι θέμα γενικών ρυθμίσεων του forum, είμαι απλά πολύ ανυπόμονος και θα διορθωθεί, ή μπορεί ο κάθε χρήστης που αντιμετωπίζει αντίστοιχο πρόβλημα να τα επαναφέρει χειροκίνητα ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΡΑΠΕΔΕΣ?!?!?! Έχασε κάθε αξία για μένα το φόρουμ...emkafes

Πέρα από την πλάκα καλορίζικο το νέο  φόρουμ!

 

Αν και θα μου πάρει λίγο να το συνηθίσω φαίνεται πιο ωραίο.

 

  1.  Όσο για τα  notifications μάλλον έχουν γίνει reset για όλους ή έχουν αλλάξει κάποιες κατηγορίες σε σχέση με την παλιά έκδοση. Κλικ στο όνομα σας στην κορυφή του φόρουμ->notifications settings
  2. Προφανώς κάποια "Announcements" πρέπει  να γίνουν "Stickies"
  3.  Emoticons:  Όταν κλικάρεις κάποιο για να μπει στην απάντηση εμφανίζεται δυο φορές(μάλλον δικό μου λάθος και οχι γενικο)

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχουν χαθεί τα ειδικά χαρακτηριστικά παλιότερων post, ή πιο σωστά εγώ δεν μπορώ να τα δω (μπήκα μέσω pc κινητού και tablet) Τι εννοώ ;

Δεν εμφανίζονται  τα emoticοns, (εμφανίζεται απλά το κείμενο που αντιστοιχεί), τα quotes (εμφανίζονται σαν κείμενο χωρίς να φαίνεται ότι προερχεται από post άλλου μέλους) και οι υπερσύνδεσμοι (π.χ. αντί του υπερσύνδεσμου εμφανίζεται απλά το κείμενο της διεύθυνσης πλεον).

Είναι θέμα γενικών ρυθμίσεων του forum, είμαι απλά πολύ ανυπόμονος και θα διορθωθεί, ή μπορεί ο κάθε χρήστης που αντιμετωπίζει αντίστοιχο πρόβλημα να τα επαναφέρει χειροκίνητα ?

Αυτό συμβαίνει μετά από αναβαθμίσεις στις παλιές αναρτήσεις, λογικά σε λίγο καιρό (ώρες;) θα διορθωθεί  εκτός αν έχει γίνει κάποια πολύ μεγάλη αλλαγή στον τρόπο που  διαχειρίζεται τις αναρτήσεις η πλατφόρμα (λίγο απίθανο). Χειροκίνητα από τον κάθε χρήστη νομίζω πως δεν επαναφέρεται οπότε υπομονή... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΡΑΠΕΔΕΣ?!?!?! Έχασε κάθε αξία για μένα το φόρουμ...emkafes

Πέρα από την πλάκα καλορίζικο το νέο  φόρουμ!

 

Αν και θα μου πάρει λίγο να το συνηθίσω φαίνεται πιο ωραίο.

 

  1.  Όσο για τα  notifications μάλλον έχουν γίνει reset για όλους ή έχουν αλλάξει κάποιες κατηγορίες σε σχέση με την παλιά έκδοση. Κλικ στο όνομα σας στην κορυφή του φόρουμ->notifications settings
  2. Προφανώς κάποια "Announcements" πρέπει  να γίνουν "Stickies"
  3.  Emoticons:  Όταν κλικάρεις κάποιο για να μπει στην απάντηση εμφανίζεται δυο φορές

 

Στα notifications settings η επιλογή Someone comments on something I follow είναι disabled από τον administrator. Όπως και η επιλογή I receive a message.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στα notifications settings η επιλογή Someone comments on something I follow είναι disabled από τον administrator. Όπως και η επιλογή I receive a message.

@Elpi Ναι τώρα το είδα και εγώ αυτό, αναμένουμε τον αδμιν- ολοκλήρωση της αναβάθμισης

 

ps: Προστέθηκε και η επιλογή @"όνομα χρήστη" :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το greekmeds.gr οδηγεί σε error page δεδομένου ότι το παλιό portal δεν υπάρχει πια μάλλον πρέπει να γίνει redirect στο φόρουμ μέχρι να αποκατασταθεί το portal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρατήρησα επίσης πως δεν μπορούμε να μεταφέρουμε συνομιλία με κάποιο μέλος στο προσωπικό μας inbox! Ή μήπως δε βρίσκω από που πρέπει να γίνει αυτό?

Με απασχολεί αυτό γιατί θα ήθελα ν'αποθηκεύσω κάποιες συνομιλίες μου στο δικό μου μέιλ σε φακέλους από τη δυνατότητα που είχα πριν πάρα πολύ εύκολα,άμεσα στους χώρους συνομιλίας του φόρουμ αλλά τώρα,μάλλον πρέπει ν'αρχίσω να κάνω επικολλήσεις!

Αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει....

Οι επισημάνσεις  του Numb  προβλημάτισαν κι εμένα όταν άρχισα να ψάχνω τις αλλαγές....Θέμα χρόνου ν'αποκατασταθούν οι διάφοροι σύνδεσμοι σε παλιά ποστ και τα quote να παρουσιάζονται  καλά σχεδιασμένα και διακριτά κι όχι ως ένα... απλό κείμενο που μας  μπερδεύει στην ανάγνωση?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με γεια (μας) η νέα εμφάνιση!! 

Στην προηγούμενη έκδοση, υπήρχε το βελάκι (σε κάθε τόπικ, στο "get new content") που μπορούσες να πατήσεις και σε πήγαινε στο πρώτο νέο ποστ από την προηγούμενη επίσκεψη. Έχει αντικατασταθεί από κάτι άλλο; Θα επανέλθει;

 

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΡΑΠΕΔΕΣ?!?!?! Έχασε κάθε αξία για μένα το φόρουμ...emkafes

Οι φραπέδες φαίνονται πλέον στο favicon emkafes

 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με γεια (μας) η νέα εμφάνιση!! 

Στην προηγούμενη έκδοση, υπήρχε το βελάκι (σε κάθε τόπικ, στο "get new content") που μπορούσες να πατήσεις και σε πήγαινε στο πρώτο νέο ποστ από την προηγούμενη επίσκεψη. Έχει αντικατασταθεί από κάτι άλλο; Θα επανέλθει;

 

 

 

Επάνω δεξιά πατας στο new content και σου βγαζει ότι νέο υπάρχει είτε από την τελευταια σου επίσκεψη είτε από πιο παλιά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω πως η sunny εννοεί στο κάθε θέμα ξεχωριστά. Πάντως sunny έχω την εντύπωση -χωρίς να είμαι και σίγουρος- πως έτσι κι αλλιώς αν πατήσεις στο new content και μετά πατήσεις στο θέμα  που θες σε πάει στην πρώτη ανάρτηση του θέματος που δεν έχεις διαβάσει και όχι στην τελευταία ανάρτηση του θέματος.

 

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΡΑΠΕΔΕΣ?!?!?! Έχασε κάθε αξία για μένα το φόρουμ...emkafes

Οι φραπέδες φαίνονται πλέον στο favicon emkafes

Υπήρχαν και πριν εκεί, το θέμα ειναι να είναι πρώτη μούρη με το που μπαίνεις στο φόρουμ :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης αν έχετε κάνει "follow" σε κάποια θέματα για να μην γεμίσει το email inbox σας με mail που να λέει "το Α μέλος πόσταρε στο θέμα Χ που παρακολουθείτε, "το Β μέλος πόσταρε στο θέμα Χ που παρακολουθείτε" κοκ ελέγξε τα notifications settings σας γιατί νομίζω πως το default είναι να στέλνει 1mail-notification/απάντηση οπότε σε περίπτωση που δεν θέλετε κάτι τέτοιο επιλέξτε 1/day ή 1/week

  • Method to use for content I follow automatically
    • A notification when new content is posted
    • One email per day with all new content from that day
    • One email per week with all new content from that week
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα. Έχω την εντύπωση πως μετά την αναβάθμιση δε μπορούμε να γράψουμε σε μερικά τόπικς. Βασικά στα θέματα εξετάσεων. Δεν ξέρω μήπως μου διαφεύγει κάτι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα. Έχω την εντύπωση πως μετά την αναβάθμιση δε μπορούμε να γράψουμε σε μερικά τόπικς. Βασικά στα θέματα εξετάσεων. Δεν ξέρω μήπως μου διαφεύγει κάτι.

Εγώ σε ένα που δοκίμασα μπορούσα (σε υπο-φόρουμ που δεν έχω δικαιώματα moderator). Σε ποιο θέμα δεν μπόρεσες αν είναι να το δοκιμάσω και αυτό

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλορίζικο emrose

Εκ πρώτης όψεως μου αρέσει :) 

Λιτό και κλασσικό!

Αυτά που δεν μου αρέσουν είναι τα εξής:

1) γιατί έφυγαν οι φραπέδες;

2) τα announcements δεν είναι απαραίτητα σε κάθε σελίδα. Αρκεί να φαίνονται στο homepage

3) όταν ψάχνουμε τα παλιά μας posts από το προφίλ μας ως guests δεν τα βλέπουμε. Στη θέση τους βλέπουμε τα likes που κάναμε στις αναρτήσεις άλλων. Τις δικές μας αναρτήσεις τις βλέπουμε μόνο μετά από σύνδεση.

4) Υπάρχεια μια δυσκολία στα quotes. Πώς κάνουμε multiquote;

Επίσης, εάν ξεκινήσουμε να γράφουμε ένα post, δεν υπάρχει επιλογή για ακύρωση. Ακυρώνεται μόνο μετά από log out :(

Υ.Γ. Μου αρέσει πάαααααρα πολύ το νέο χαρακτηριστικό: Reason for edit!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΡΑΠΕΔΕΣ?!?!?! Έχασε κάθε αξία για μένα το φόρουμ...emkafes

 

Ο ΑΓΩΝΑΣ ΜΑΣ ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΕ! ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΕΠΑΝΗΛΘΕ! ΒΓΕΙΤΕ ΣΤΙΣ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ ΝΑ ΤΟ ΓΙΟΡΤΑΣΟΥΜΕ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΕΣ! :P

Greekmeds_CRV.nobg.434x200.gif.05925f266

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.