Jump to content

Greekmeds - Η αναβάθμιση: ψηφίστε την επιλογή σας


bromptonista

Δημοψήφισμα για το νέο Greekmeds  

29 members have voted

  1. 1. Ονόματα: όνομα μέλους και εμφανιζόμενο όνομα [User / Display Names] Τα ονόματα αυτά στο IPS4 γίνονται ένα: το εμφανιζόμενο όνομα γίνεται όνομα μέλους. Ποιο όνομα θέλετε να κρατήσουμε;

    • Όνομα μέλους
      6
    • Εμφανιζόμενο όνομα
      23
  2. 2. Φίλοι και ακόλουθοι [Friends / Followers]. Προφανώς επηρεασμένοι από τους κοινωνικούς μετασχηματισμούς, την αποξένωση του ανθρώπου από τον άνθρωπο, τα εκατομμύρια πρόσφυγες από τη Συρία που βρίσκουν απρόθυμη στέγη στις ευρωπαϊκές χώρες κλπ κλπ κλπ, οι πρ

    • Να γίνει μετατροπή
      16
    • Να μη γίνει μετατροπή
      13


Recommended Posts

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΡΑΠΕΔΕΣ?!?!?! Έχασε κάθε αξία για μένα το φόρουμ...emkafes

 

Ο ΑΓΩΝΑΣ ΜΑΣ ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΕ! ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΕΠΑΝΗΛΘΕ! ΒΓΕΙΤΕ ΣΤΙΣ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ ΝΑ ΤΟ ΓΙΟΡΤΑΣΟΥΜΕ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΕΣ! :P

Greekmeds_CRV.nobg.434x200.gif.05925f266

χαχαχαχα γελαω με το μεγεθος του λογοτυπου :lol: αυτα ειναι

με γεια η νεα πλατφορμα, τα σπαει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιλάμε για μεγάλη επιστήμη. Τώρα θέλει μετάφραση και άπειρες ρυθμίσεις βέβαια... @KonstantinosMD πιάσε δουλειά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα θέλει μετάφραση και άπειρες ρυθμίσεις βέβαια...

Δεν ξέρω τι χρειάζεται να μεταφράσετε αλλά στα ελληνικά μην αλλάξετε το "Δικτυακός τόπος διαβασμένος" emevlogies

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλορίζικο! :) 

Να πω κι εγώ το δικό μου πρόβλημα. Εκείνο το βελάκι κάτω κάτω, που το πατάς και σε πάει στην αρχή της σελίδας, πού είναιιιιιιι;;; 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

 η επιλογη "υπογραφης" κατω απο τα post μας καταργηθηκε?

Δεν έχει καταργηθεί σαν χαρακτηριστικό οπότε λογικά ο Λύκος πρέπει να πατήσει μερικά κουμπάκια για να ξαναεμφανιστούν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα. Έχω την εντύπωση πως μετά την αναβάθμιση δε μπορούμε να γράψουμε σε μερικά τόπικς. Βασικά στα θέματα εξετάσεων. Δεν ξέρω μήπως μου διαφεύγει κάτι.

Εγώ σε ένα που δοκίμασα μπορούσα (σε υπο-φόρουμ που δεν έχω δικαιώματα moderator). Σε ποιο θέμα δεν μπόρεσες αν είναι να το δοκιμάσω και αυτό

Δε μπορώ σε όλη την κατηγορία με τα θέματα. Για παράδειγμα Καρδιολογία ή στην ιατρική εργασίας που ποσταρες πριν λίγο. Δε μου εμφανίζει επιλογή για reply. Το περίεργο είναι πως το κάνει μόνο σε αυτή την κατηγορία. Στα υπόλοιπα όπως εδώ (προφανώς!) μπορώ κανονικά. Περίεργο τουλάχιστον... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα. Έχω την εντύπωση πως μετά την αναβάθμιση δε μπορούμε να γράψουμε σε μερικά τόπικς. Βασικά στα θέματα εξετάσεων. Δεν ξέρω μήπως μου διαφεύγει κάτι.

Εγώ σε ένα που δοκίμασα μπορούσα (σε υπο-φόρουμ που δεν έχω δικαιώματα moderator). Σε ποιο θέμα δεν μπόρεσες αν είναι να το δοκιμάσω και αυτό

Δε μπορώ σε όλη την κατηγορία με τα θέματα. Για παράδειγμα Καρδιολογία ή στην ιατρική εργασίας που ποσταρες πριν λίγο. Δε μου εμφανίζει επιλογή για reply. Το περίεργο είναι πως το κάνει μόνο σε αυτή την κατηγορία. Στα υπόλοιπα όπως εδώ (προφανώς!) μπορώ κανονικά. Περίεργο τουλάχιστον... :P

Μπήκα με ένα άλλο λογαριασμό που είχα φτιάξει για να τσεκάρω κάποια χαρακτηριστικά του φόρουμ και είδα οτι είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με αυτό το λογαριασμό, περίεργο...  :/

edit: τώρα που το ξανασκέφτομαι ίσως να πειράχτηκαν για κάποιο λόγο τα permissions και να αφήνει να γράψουν μόνο mods/admins. Υπάρχει κάποιο μέλος που να μπορεί να ποστάρει εκει; Έχετε εντοπίσει το πρόβλημα αυτό σε άλλα υπο-φόρουμ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλορίζικο! :)

Αρχίζω τη μουρμούρα : :P

α) Δε μου αρέσουν τα στρογγυλά avatars...

β) Δε μου αρέσει το total white background...σε στραβώνει!

γ) Που πήγαν οι υπογραφές;

δ) Κάθε λίγο μου πετάει το μήνυμα  "Please wait 13 seconds before attempting another search  Error code: 1C205/3"...emconfused

ε) Το "New Content" δε φαίνεται όταν είσαι sign out, αλλά και όταν είσαι sign in δε λειτουργεί...

στ) Θα επανέλθω !

 

ΥΓ) Κάτι να γίνει με το μέγεθος των κλιπς από το youtube, είναι τεράστια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επάνω δεξιά πατας στο new content και σου βγαζει ότι νέο υπάρχει είτε από την τελευταια σου επίσκεψη είτε από πιο παλιά.

Εννοούσα αυτό που γράφει ο @mad cow πιο κάτω:

Νομίζω πως η sunny εννοεί στο κάθε θέμα ξεχωριστά. Πάντως sunny έχω την εντύπωση -χωρίς να είμαι και σίγουρος- πως έτσι κι αλλιώς αν πατήσεις στο new content και μετά πατήσεις στο θέμα  που θες σε πάει στην πρώτη ανάρτηση του θέματος που δεν έχεις διαβάσει και όχι στην τελευταία ανάρτηση του θέματος.

Θα δοκιμάσω αυτό που λες.

(Edit: δε γίνεται.)

2) τα announcements δεν είναι απαραίτητα σε κάθε σελίδα. Αρκεί να φαίνονται στο homepage

[...]

4) Υπάρχεια μια δυσκολία στα quotes. Πώς κάνουμε multiquote;

Συμφωνώ με την @alfa-xi για το (2).

Για miltiquote απλά πατάς το "+" αριστερά από το "Παράθεση".

 

+ Μία απορία: Πώς γίνονται clickable τα mention;

+ 2η απορία: Θέλω να αφαιρέσω αριθμό τηλεφώνου από το "Αγγελίες εργασίας" και δεν μπορώ. Ούτε να μετακινήσω τόπικς. Μπορείτε οι admins να το κοιτάξετε; Thank you :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@Sunny για clickable mentions: γράφοντας @ και ξεκινώντας το nickname περιμένοντας 2-3" σου βγάζει μια λίστα χρηστών με αυτό το όνομα το πατάς και γίνεται "mentioned"

Όσο για τις νέες αναρτήσεις δεν σε πηγαίνει όντως στην τελευταία που είχες διαβάσει (μαλλον θα μπερδεύτηκα με άλλο φόρουμ :huh: ). Από ότι είδα όμως πλέον όταν πηγαίνεις σε κάποιο θέμα που είχες ξανανοίξει έχει μια λεπτη διαχωριστική μπλε γραμμή ανάμεσα στο τελευταίο διαβασμένο και πρώτο αδιάβαστο πόστ οπότε υποθέτω είναι και αυτό μια λύση...

 

    α) Δε μου αρέσουν τα στρογγυλά avatars...

β) Δε μου αρέσει το total white background...σε στραβώνει!

γ) Που πήγαν οι υπογραφές;

δ) Κάθε λίγο μου πετάει το μήνυμα  "Please wait 13 seconds before attempting another search  Error code: 1C205/3"...emconfused

ε) Το "New Content" δε φαίνεται όταν είσαι sign out, αλλά και όταν είσαι sign in δε λειτουργεί...

στ) Θα επανέλθω !

 

ΥΓ) Κάτι να γίνει με το μέγεθος των κλιπς από το youtube, είναι τεράστια!

α) Όυτε σε εμένα άρεσαν και ειδικά με το προηγούμενο εικονίδιο με παχαίνε πολύ αλλά ντάξει του ρίξα μια φωτοσοπιά και φαίνομαι κούκλος πάλι

γ) By default είναι απενεργοποιημένες λογικά θα ξαναενεργοποιηθούν σε λίγο καίρο όπως θα στρώνει το φόρουμ

δ) Αυτό γίνεται σχεδόν παντού όταν κάνεις αναζήτησεις για να προφυλάσσεται το site από υπερφόρτωση. Πιθανότητα χρειάζεται να μειωθεί ο χρόνος από 30" (?) αλλά δεν ξέρω αν αυτό ειναι παραμετροποιήσιμο

ε) για να δεις νέα ποστ ως επισκέπτης πάτα "περισσότερα" (δίπλα από το  "view new content" που βλέπεις ως χρήστης) και μετά "activity stream"

στ) ωχ! :P

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα. Έχω την εντύπωση πως μετά την αναβάθμιση δε μπορούμε να γράψουμε σε μερικά τόπικς. Βασικά στα θέματα εξετάσεων. Δεν ξέρω μήπως μου διαφεύγει κάτι.

 

Καλησπέρα. Έχω την εντύπωση πως μετά την αναβάθμιση δε μπορούμε να γράψουμε σε μερικά τόπικς. Βασικά στα θέματα εξετάσεων. Δεν ξέρω μήπως μου διαφεύγει κάτι.

Κι άλλα παιδιά αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα σε κάποια σημεία του forum. Δεν τους εμφανίζεται η επιλογή reply, ενώ κάνουν κανονικά log in. Παράδειγμα το topic με τα θέματα φυσιολογίας χειμερινού (περασα εγώ τα θέματα). Απλά το αναφέρων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

^Πρέπει να το έχει διορθωσει ο Lord Admin αυτό σήμερα. Ας το επιβεβαιώσει κάποιο μέλος (οχι mod) αν γινεται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

^Πρέπει να το έχει διορθωσει ο Lord Admin αυτό σήμερα. Ας το επιβεβαιώσει κάποιο μέλος (οχι mod) αν γινεται.

Μπόρεσα να γράψω στην καρδιολογία, οπότε νμζ πως το πρόβλημα λύθηκε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραία :) Αν βρείτε πάντως και καμιά άλλη ενότητα που υπάρχει αυτό το πρόβλημα γραψτε το εδώ για να το φτιάξουν οι admin.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επισης δεν υπαρχει πια η αριθμηση των ποστ (νομιζω ηταν πανω δεξια σε καθε ποστ).

βοηθουσε καποιες φορες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@Sunny για clickable mentions: γράφοντας @ και ξεκινώντας το nickname περιμένοντας 2-3" σου βγάζει μια λίστα χρηστών με αυτό το όνομα το πατάς και γίνεται "mentioned"

Όσο για τις νέες αναρτήσεις δεν σε πηγαίνει όντως στην τελευταία που είχες διαβάσει (μαλλον θα μπερδεύτηκα με άλλο φόρουμ :huh: ). Από ότι είδα όμως πλέον όταν πηγαίνεις σε κάποιο θέμα που είχες ξανανοίξει έχει μια λεπτη διαχωριστική μπλε γραμμή ανάμεσα στο τελευταίο διαβασμένο και πρώτο αδιάβαστο πόστ οπότε υποθέτω είναι και αυτό μια λύση...

@mad cow: δε μου εμφανίζει τη λίστα. Πιστεύω να διορθωθεί τις επόμενες μέρες.

Ναι, δεν έκανα τη σύνδεση emthanx

+ 2η απορία: Θέλω να αφαιρέσω αριθμό τηλεφώνου από το "Αγγελίες εργασίας" και δεν μπορώ. Ούτε να μετακινήσω τόπικς. Μπορείτε οι admins να το κοιτάξετε; Thank you :)

Επίσης, παρ' όλο που είμαι super moderator, δεν μπορώ να βλέπω τα ρεπόρτ, να διαγράφω ποστ/τόπικς ή να συγχωνεύω τόπικς. :/

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για κάποιο λόγο τα group permissions δεν πήγαιναν στα μέλη της ομάδας.

Τρέχα γύρευε... Το φτιάχνω σιγά σιγά (όποιος δεν μπορεί να κάνει κάτι μου λέει).

Θα γελάσετε... Ούτε εγώ δεν είχα permissions!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι να τα κάνω τα περμίσιον

οταν δεν έχω πια φραπε στο βίζιον

 

(Ξανα) φέρτε πίσω τους φραπέδες! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Kαλημέρα.

Παρέθεσα σε προηγούμενο ποστ τις δικές μου παρατηρήσεις.Θα τις επαναλάβω και θα προσθέσω μερικές ακόμη.

1) Στους ιδιωτικούς χώρους συνομιλίας,υπήρχε η δυνατότητα να μεταφέρει κανείς ολόκληρη τη συνομιλία που είχε με κάποιο άλλο μέλος αυτόματα στο προσωπικό του mail (στο mail δλδ που έχει δώσει στο φόρουμ για ν'ανοίξει το λογαριασμό του) ώστε να την αποθηκεύσει εκτός φόρουμ.

Αυτό,στη σημερινή μορφή που έχει το φόρουμ δεν υπάρχει μέχρι στιγμής!Ηταν  πρακτικό κι απόλυτα λειτουργικό  γιατί απέφευγε κανείς να κάνει επικολλήσεις για να κρατήσει κάποια πμ δικά του και του συνομιλητή του.

2) Στην παλιά μορφή,υπήρχε ένα κόκκινο κουμπάκι στο κάτω μέρος κάθε σελίδας με το οποίο "ανέβαινες" μονομιάς στην κορυφή της χωρίς να χρειαζόταν  να ρολάρεις από τα δεξιά.Στη σημερινή μορφή,αυτό δεν υπάρχει και πρέπει να μετακινηθούμε εστιάζοντας στο  σωστό σημείο στα δεξιά κάθε σελίδας καθυστερώντας κατά κάποιο τρόπο.

3) Δεν υπάρχει ένδειξη για τους followers σε κάθε σελίδα ή τόπικ οπότε αδυνατούμε να γνωρίζουμε  την "κίνηση" και το ενδιαφέρον που υπάρχει κάθε τόσο στο κάθε θέμα που μπαίνουμε να διαβάσουμε. Αυτό μας έδινε μία αίσθηση επικοινωνίας η οποία τώρα λείπει καθώς δεν γνωρίζουμε αν συμμετέχουν κι άλλοι στη συζήτηση και πόσοι κάθε στιγμή και σε κάθε θέμα.

Στον πίνακα των on line members,δεν είναι δυνατό να ξέρεις κανείς ποιοί και πόσοι συμμετέχουν επιμεριστικά στα θέματα.

4) Οι ανακοινώσεις σε κάθε σελίδα κουράζουν! Δεν μπορεί να βρεθεί ένας τρόπος να γίνει σμίκρυνση ή  να τοποθετηθούν στη βάση της κάθε σελίδας και να υπάρχει επιλογή για να τις ανοίξει κανείς να τις διαβάσει?

5) Υπάρχουν κι από άλλους παράπονα για το άσπρο φόντο που επίσης κουράζει.Δε θα μπορούσε να χρωματιστεί κάπως το περιβάλλον με μία απαλή απόχρωση σε beige ή  bleu pâle (σιέλ)  ή rose  pâle ή ο,τιδήποτε άλλο διακριτό μεν αλλά όχι τόσο  κουραστικό στο  μάτι όσο το λευκό?

6) Παρατηρούμε επίσης  πως όσο είμαστε log in,βλέπουμε πόσοι αλλά όχι ποιοί έχουν δώσει like στα διάφορα ποστ.Μόλις κάνουμε log out,μπορούμε ως guests, να δούμε ονομαστικά  ποιά μέλη  έχουν κάνει ή όχι like στα διάφορα ποστ.

7) Συμφωνώ πως λείπει το επιβλητικότατο σήμα κατατεθέν με τους φραπέδες! Ζητάμε σοβαρά και όχι αστεία,να επανέλθει!    Ακόμη κι αν δεχτούμε πως κάποιοι προτιμάτε τον ελληνο-τούρκικο καφέ ή το γαλλικό ή τον espresso,τόσον καιρό "πίνουμε" φραπέ με το που ανοίγουμε το φόρουμ και τέλος πάντων,είχαμε συνηθίσει να μας υποδέχονται οι "φραπέδες" με την είσοδο μας στο φόρουμ....emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

 

4) Οι ανακοινώσεις σε κάθε σελίδα κουράζουν! Δεν μπορεί να βρεθεί ένας τρόπος να γίνει σμίκρυνση ή  να τοποθετηθούν στη βάση της κάθε σελίδας και να υπάρχει επιλογή για να τις ανοίξει κανείς να τις διαβάσει?

Από χτες έχουν αφαιρεθεί τις βλέπεις ακόμα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

 

4) Οι ανακοινώσεις σε κάθε σελίδα κουράζουν! Δεν μπορεί να βρεθεί ένας τρόπος να γίνει σμίκρυνση ή  να τοποθετηθούν στη βάση της κάθε σελίδας και να υπάρχει επιλογή για να τις ανοίξει κανείς να τις διαβάσει?

Από χτες έχουν αφαιρεθεί τις βλέπεις ακόμα;

 

Οχι,αλλά το ανέφερα μέσα στα υπόλοιπα μη γνωρίζοντας αν θα είναι μόνιμο. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.