Jump to content

Εκλογές και διορισμός


cavo_paradiso

Recommended Posts

Ειμαι υπό διορισμό από τέλη Οκτωβρίου σε νοσοκομείο στην Αθήνα και ακόμα δεν έχει έρθει ο διορισμός. Υπάρχει περίπτωση να καθυστερησει ο διορισμός εξαιτίας των εκλογών?

Σε ποιο τηλ μπορώ να απευθυνθώ για μα μάθω άμα έχει βγει ήδη?

Ευχατιστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

http://www.iskoz.gr/index.php/ ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika -seis/iatrika-nea/3173-2013-04-03-11-52-40

Εδώ υπάρχουν τα τηλέφωνα στα οποία μπορείς να ρωτήσεις αν έχει υπογραφεί ο διορισμός σου.

Αν έχει ήδη υπογραφεί, τότε δε θα υπάρχει καθυστέρηση λόγω εκλογών. Αλλιώς ίσως αργήσει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Κι όμως η κατάσταση είναι χειρότερη! Εμένα έχει υπογραφεί ο διορισμός μου (ξέρω τον αριθμό πρωτοκόλλου κι έχει εμφανιστεί στο edms) αλλά η διαδικασία έχει κολλήσει στην υπηρεσία δημοσιονομικού ελέγχου (όπως υποθέτω και άλλων συναδέλφων). Σήμερα πήγα στο υπουργείο και μου είπαν πως έχουν ζητήσει να υπάρξει εξαίρεση για τους ειδικευόμενους ώστε να αποσταλούν οι διορισμοί αλλά το βλέπω αρκετά χλωμό. Φοβάμαι ότι σε περίπτωση δεύτερου γύρου εκλογών η καθυστέρηση θα είναι ακόμη μεγαλύτερη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλημέρα συνάδελφοι,

περιμένω το διορισμό μου σε περιφερειακό νοσοκομείο. Στο υγειονομικό μου είπαν ότι τα χαρτιά εστάλησαν 12 Ιανουαρίου. Πότε περιμένω περίπου να μου έρθει ο διορισμός; Παίρνω στα τηλέφωνα που έχουν παρατεθεί στο γραφείο για ειδικευόμενους περιφερειακών νοσοκομείων, αλλά κανένα δεν απαντάει, μάλλον κανένα από όλα αυτά δεν απαντάει...μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του για το χρονικό διάστημα που θα χρειαστεί να περιμένω;

ευχαριστώ εκ των προτέρων...:-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα συναδελφε και καλη αρχη!

Την προηγουμενη εβδομαδα καταφερα να επικοινωνησω με το υπουργειο και μου ειπαν οτι λογω εκλογων παγωνουν ολες οι διαδικασιες διορισμου!Ειμαι κι εγω στην ιδια ακριβως κατασταση με σενα, οποτε αν οι διαδικασιες ξεκινησουν αμεσως μετα τις εκλογες, υπολογισε 30-40 μερες μετα να σου ερθει ο διορισμος! Αυτα μου ειπαν απο το γραφειο για ειδικευομενους περιφερειακων νοσοκομειων! Ελπιζω να βοηθησα! emrespect

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντησή σου...διάβασα κάπου ότι θα παγώσουν οι διορισμοί και σε κάποιο άλλο post εδώ πέρα ότι θα γίνει εξαίρεση για τους ειδικευόμενους...εφόσον επικοινώνησες πιο πρόσφατα με το Υπουργείο, μάλλον έτσι είναι...άλλαξε και η menstrual απόφαση emrastaemshy ...ωραία λοιπόν, ο προγραμματισμός που θα κάνω εξαρτάται από το αν θα έχει αυτοδυναμία το πρώτο κόμμα την Κυριακή, αν θα πάμε σε επαναληπτικές, μήπως πρέπει να περιμένουμε να ορκιστεί η νέα κυβέρνηση;...

ευχαριστώ πολύ και πάλι και καλή αρχή/συνέχεια και σε εσένα emzorro

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όλοι οι διορισμοί πλέον θα επανεξετάζονται από Κομματικές Επιτροπές του ΣΥΡΙΖΑ, αφού τους θεωρούν αναξιοκρατικούς.

Δήλωσαν ευθέως πως θα καταργήσουν τον ΑΣΕΠ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τώρα οκ μεταξύ σοβαρού κι αστείου...δηλαδή θα πρέπει να σχηματιστούν και οι κομματικές επιτροπές;...άντε το να μπει καινούριος υπουργός το καταλαβαίνω....πλέον δεν μπορώ να διαχωρίσω το σοβαρό με το αστείο στις αποφάσεις που αφορούν γενικά την Ελλάδα, πολύ πιο ειδικά τους ειδικευόμενους...ο Θεός βοηθός λοιπόν...είτε είναι του Παππα είτε του παπά, ευτυχώς τους επισκεφτήκαμε όλους...οπότε από κάποιον θα πιάσει το παρακάλεμα (ζητώ ταπεινά συγνώμη από τους θρησκόληπτους...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βοηθεια μας,indeed! Παντως,οταν τηλεφωνησα εγω,η τυπισα χασμουριοταν (ηταν και ακαταλληλη η ωρα ),αλλα ηταν καθετη:''εχουμε εντολη,παγωνουν ολες οι διαδικασιες,εκτος αν μας ερθει κατι που να εξαιρει τους ειδικευομενους,αλλα δν νομιζω''..Αν παρεις μεταξυ 14.00 και 15.00 θα σου απαντησουν,αλλα θα ειναι στη χωνεψη...!Αν εχεις κατι νεωτερο,φωτισε κ εμας!:-) Ευχαριστω πολυ κ εγω,αρχη ειναι κ για μενα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

είχα κρατήσει ένα 5χίλιαρο από τον κουμπαρά για ενθύμιο...θα μπορέσω να πάρω μια φέτα ψωμί τουλάχιστον ή παντεσπάνι...ανάλογα το τι μοιράζουν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βγηκε σημερα μια ρυθμιση απο το ΣτΕ που εξαιρουσε καποιες κατηγοριες και εγιναν μερικες προσληψεις (αναπληρωτες καθηγητες κυριως), δεν αφορουσε τους ειδικευομενους παντως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τώρα οκ μεταξύ σοβαρού κι αστείου...δηλαδή θα πρέπει να σχηματιστούν και οι κομματικές επιτροπές;...άντε το να μπει καινούριος υπουργός το καταλαβαίνω....πλέον δεν μπορώ να διαχωρίσω το σοβαρό με το αστείο στις αποφάσεις που αφορούν γενικά την Ελλάδα, πολύ πιο ειδικά τους ειδικευόμενους...ο Θεός βοηθός λοιπόν...είτε είναι του Παππα είτε του παπά, ευτυχώς τους επισκεφτήκαμε όλους...οπότε από κάποιον θα πιάσει το παρακάλεμα (ζητώ ταπεινά συγνώμη από τους θρησκόληπτους...)

Don't feed the troll απο πανω σου.

Σε ποια νομοθεσια εχεις δει εσυ να εμπλεκονται κομματικες επιτροπες σε οτιδηποτε στη λειτουργια του κρατους, σιγα μη βαλει και τα ξαδερφια του να μαζευονται στο σπιτι Παρασκευες βραδια και να κανονιζουν τις εφημεριες μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

H δικιά μου τοποθέτηση έχει υπογραφεί στις 31/12/2014, και όπως ανέφερε και άλλος συνάδελφος έχει κολλήσει στο γραφείο ελέγχου προϋπολογισμού. Τηλεφωνώ στο υπουργείο κάθε βδομάδα, τελευταία φορά που επικοινώνησα, ήταν την προηγούμενη Παρασκευή και μου είπαν ότι υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να γίνει εξαίρεση, προκειμένου να προχωρίσουν οι διορισμοί. Χθες όλη μέρα δεν απαντούσαν τα τηλέφωνα που αφορούν τα νοσοκομεία της περιφέρειας τουλάχιστον. Τώρα για τους ανησυχούντες η κατάσταση αυτή, οφείλεται στην απόλυτη εξάρτηση της λειτουργίας του κράτους από το κυβερνών κόμμα, μια σχέση που τη δημιουργησαν τα καθεστωτικά κόμματα που κυβέρνησαν τη χώρα όλα αυτά τα χρόνια, προκειμένου να μπορούν να δημιουργούν τις πελατειακές σχέσεις με τους πολίτες. Αυτά είναι που οδήγησαν τη χώρα και τη δημόσια υγεία στα χάλια που είναι σήμερα και την Karanti- Maria στην ψύχωση! Ελπίζω από Δευτέρα να βελτιωθούν σιγά σιγά τα πράγματα και να βρεί και αυτή η ψυχή τις δομές που θα τη βοήθησουν στο πρόβλημά της, γιατί οι Σαμαρο- Βενιζέλοι μόνο να τις κλείνουν ήξεραν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επειδή με τα πειράγματα ξεχάσαμε το σκοπό του ποστ, ούτε χθες απαντούσαν στο υπουργείο, οπότε όπως ανέφερε και ο άλλος συνάδελφος πιο πάνω μετά τις εκλογές οι διαδικασίες...τα υπόλοιπα είναι να χλευάζουμε την κατάσταση...για γέλια και για κλάματα κοινώς...καλά πίστεψέ με δε θα με πειράξουν οι κομματικές επιτροπές, εδώ είχαμε κάτι καθαρίστριες-διοικητικές στο ΚΥ από το ''βαθύ ΠΑΣΟΚ'' ανάλογο του βαθύ λαρύγγι μάλλον που καθόριζαν τις άδειες μας, τα ρεπό μας και ποιος θα έχει προτεραιότητα στην συνταγογραφηση και την εξέταση...όσο και να ακούγεται εύκολο να αντιδράσεις, δε φαντάζεσαι τι επιρροή είχαν στο διευθυντή και τι ζωή κόλαση μας έκαναν στο αγροτικό...

πίστεψέ με τα περιμένω όλα πλέον εδώ στην Ελλάδα, τίποτα δε μου φαίνεται παράξενο...

αχ, είπα κι εγώ τον πόνο μου....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι παιρνετε τηλεφωνα και το ψαχνετε ακομα. Στην απειροελαχιστη πιθανοτητα που καποιος θα σηκωσει το τηλεφωνο η απαντηση θα ειναι δεν ξερω η καμια παπαρια τυπου "προσπαθουμε, μπορει να γινει εξαιρεση". Τι εξαιρεση να γινει 2 μερες πριν τις εκλογες, και σε δευτερες να παμε τη φαγουρα μας ειχαν στο υπουργειο, απλα θα ζοριστουν οι ηδη διορισμενοι ειδικευομενοι ενα μηνα ακομα με παραπανω εφημεριες. Οτι χρονοδιαγραμμα εχετε προσθεστε αλλο τοσο, χαλαρωστε και αναμενετε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Seekerus έχεις δίκιο, πριν από λίγο μου είπαν ότι δεν πήραμε την εξαίρεση, ότι είναι να γίνει θα γίνει μετά τις εκλογές, με λίγα λόγια καλώς εχόντων των πραγμάτων από το Μάρτιο θα ξεμπλοκάρει το σύστημα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

H δικιά μου τοποθέτηση έχει υπογραφεί στις 31/12/2014, και όπως ανέφερε και άλλος συνάδελφος έχει κολλήσει στο γραφείο ελέγχου προϋπολογισμού. Τηλεφωνώ στο υπουργείο κάθε βδομάδα, τελευταία φορά που επικοινώνησα, ήταν την προηγούμενη Παρασκευή και μου είπαν ότι υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να γίνει εξαίρεση, προκειμένου να προχωρίσουν οι διορισμοί. Χθες όλη μέρα δεν απαντούσαν τα τηλέφωνα που αφορούν τα νοσοκομεία της περιφέρειας τουλάχιστον. Τώρα για τους ανησυχούντες η κατάσταση αυτή, οφείλεται στην απόλυτη εξάρτηση της λειτουργίας του κράτους από το κυβερνών κόμμα, μια σχέση που τη δημιουργησαν τα καθεστωτικά κόμματα που κυβέρνησαν τη χώρα όλα αυτά τα χρόνια, προκειμένου να μπορούν να δημιουργούν τις πελατειακές σχέσεις με τους πολίτες. Αυτά είναι που οδήγησαν τη χώρα και τη δημόσια υγεία στα χάλια που είναι σήμερα και την Karanti- Maria στην ψύχωση! Ελπίζω από Δευτέρα να βελτιωθούν σιγά σιγά τα πράγματα και να βρεί και αυτή η ψυχή τις δομές που θα τη βοήθησουν στο πρόβλημά της, γιατί οι Σαμαρο- Βενιζέλοι μόνο να τις κλείνουν ήξεραν!

.

Μήπως ξέρεις ποτέ σταλθηκαν τα χαρτια σου υπουργείο και πρόλαβαν να υπογραφουν 31/12?σε ρωτάω για να δω αν έχω πάρει υπογραφή γιατί δεν μπορώ να τις πετύχω αυτές!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι 24/11/2014_,πριν από λίγο επικοινωνησα,τα χαρτιά επιστράφηκαν ανυπόγραφα , περιμένουν οδηγίες αν θα ξανασταλούν με άλλο διαβιβαστικό η αν θα γίνει η διαδικασία από την αρχή .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε νεα επικοινωνια με το γραφειο Ειδικοτητων με ενημερωσαν οτι θα πρεπει ολοι να περιμενουμε να υπογραφουν εκ νεου ολες οι προσληψεις απο τον καινουριο υπουργο και υστερα να ξανα αποσταλουν στην ΥΔΕ να επιστρεψουν πισω για να αποσταλουν σε μας

Καλο πασχα αγαπητοι συναδελφοι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.