Jump to content

Οι νομικοί του φορουμ


Juliette

Recommended Posts

Όσο για τις Νομικές Συμβουλές νομίζω ότι είναι απαραίτητες...

το σκεφτόμαστε !!!!! emcolgate emcolgate

όσο για το !emcolgate το έχω βάλει και αυτό a^2 ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Last Reply

Γεια σας !!! Γνωστο προμινεντ εκ Νομικης εθεαθη να χαζευει σε φορουμ γιατρων και επεσε πανω σε αλλα γνωστα συμφουρουμακια- βρε Τασο με μπερδεψες !!!

emoops:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαχα πουλάκια μου...διακρίνω μια ψιλοαντιγραφούλα από το greeklaws μας..???

Θα μπορούσα να λείπω εγώ? Ως νομικάρια με brother γιατρό????

Εδώ atsss εκεί Anny...

Μάκιαααααα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ψψψψψψψψτ να σας πω.... λέτε να τους το πάρουμε τελείως??? :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ψιτ γιατρέ...αυτό το κάτι άλλο θα το κρίνω εγώ με το έτερον ήμισυ μεταξύ μας. Δε θα έλεγα ότι πέφτει λόγος σε κανέναν άλλο. <_<

ΥΓ: Υπάρχουν και όρια έτσι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μάλλον θα πάρετε κάτι άλλο.....

emarleft:splaaaats:

Εγώ θα έλεγα να τον πάρεις εσύ πρώτα...μπας και ηρεμήσουμε λιγάκι.

Και πες μας μετά αν σου άρεσε...για να αποφασίσουμε τι θα κάνουμε απο κει και πέρα και μεις.

Αυτό που δεν μου αρέσει είναι οι υποδείξεις...

Να σαι καλά!

emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμμμμμμμμ κριση ταυτοτητας αποκλειεται να παθω, απλα παρατηρω το φαινομενο! Κι εκει που νομιζω οτι μονο οι γιατροι ειναι μπαχαλευτες... χεχε!

Hello γκρικλοσιτες! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρώτον από τις παρατηρήσεις προς τον doctor-x να επισημάνω μια βασική διαφορά ημών των ιατρών...το μπαχαλεύουμε μέχρι τελικής πτώσης, χωρίς όρια! Παρατηρήσεις στο δικό σας τσαρδάκι!!! :bloodomen:

Δεύτερον καλως ορίσατε (γιατί έγινα λίγο σκύλα πριν ;) )

Τρίτον νομική απορία :

Γνωστή φίλου θα πάει δικαστικά κάποιο θέμα με νοσοκομείο, που την υπέβαλε σε ακτινοβολία ( δεν ξέρω για ποιο λόγο), με δυσάρεστες συνέπειες στην αναπαραγωγική της ικανότητα. Λεπτομέρειες δεν ξέρω, αλλά το παιδί με ρώτησε αν υπάρχουν πρωτόκολλα ακτινοβόλησης στα νοσοκομεία και πού μπορούμε να τα βρούμε. Η απορία πάει και προς συναδέλφους φυσικά. Περιμένω με αγωνία την ανταπόκριση υμών των νομικών και καλώς να βριζόμαστε εδώ μέσα! :wub::bloodomen:emdevil:wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ήρθαν τα άγρια,να διώξουν...τα πιο άγρια me thinks!Όποιος δεν αντέχει έστω και τραβηγμένο "χιούμορ" στο καλό και με την νίκη,νταξ? :antegeia::splaaaats:emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μάλλον θα πάρετε κάτι άλλο.....

emarleft:splaaaats:

Εγώ θα έλεγα να τον πάρεις εσύ πρώτα...μπας και ηρεμήσουμε λιγάκι.

Και πες μας μετά αν σου άρεσε...για να αποφασίσουμε τι θα κάνουμε απο κει και πέρα και μεις.

Αυτό που δεν μου αρέσει είναι οι υποδείξεις...

Να σαι καλά!

emthanx

Αυτά να τα πεις εκεί που σε παίρνει,οκ τομάρι? :antegeia:

Υ.Γ. Μόλις έκανες αυτό που δεν σου άρεσε ;):splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διακρινω μια αμυντικη και αρκετες φορες αντεπιθετικη ιατρικη σταση κι αναρωτιεμαι γιατι... Ηρεμια παιδες, στο τσατ ειμαστε, δεν κανουμε debate! emcolgate;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διακρινω μια αμυντικη και αρκετες φορες αντεπιθετικη ιατρικη σταση...

Ορθώς ομιλείς, αν και καθήμενη (δε φαντάζομαι να γράφει κανείς όρθιος, παρεκτός κι αν έχει λόγους πχ τον ακάθιστο...).

Σε εμάς που πήγαμε δεύτερη δέσμη και δεν τα έχουμε καλά με τα Ελληνικά, μας μάθανε οι έρμοι οι καθηγητές πως η δράση φέρνει αντίδραση, κι ως εδώ καλά. Απο εκεί και πέρα όμως, εδώ και 2 βδομάδες γίναμε πολλοί (καλέ πού'ν'τοι;) με αποτέλεσμα να χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί το μπούσουλα (εγώ σας το είπα να οργανωθούμε, γιατί είχα ήδη φάει τρεις, αλλά δεν με εισακούσατε).

Ομολογώ ότι κάθε αρχή και δύσκολη, όμως κάθε εμπόδιο για καλό. Επίσης, μη βροντοχτυπάς τις χάντρες, η δουλειά κάνει τους άνδρες. Νομίζω ότι πολλοί από τους γράφοντες το έχουν δίπορτο (εμού εξαιρουμένου) και καλά κάνουν διότι είμαι υπέρ των interracial, αλλά από την άλλη, όσες φορές έτυχε και βρήκα συνάδελφο σε παρέα, οι υπόλοιποι μας μίσησαν (ή απλώς δε μας χώνεψαν) διότι θέλει μια κάποια λεπτότις ίνα διεισδύσεις στην ευαίσθητη ψυχή του σύγχρονου ιατρού.

Το θέμα είναι ότι η θερμότης θα επέλθει δια της τριβής (ας είναι καλά οι άνθρωποι που βγάλανε τα λαρύγγια τους να που τα κάνουν κλύσμα), όπως και δια της τριβής θα συγγαώμεν. Αλλά για αυτό υπάρχουν και τα παράγωγα του μαύρου χρυσού. Προτείνω δε να καπνίσουμε αμφότεροι την πίπα της ειρήνης (Ποιά είναι αυτή η Ειρήνη καλε;) και να emcensored το μάστορα (όποιον μας κάτσει), γιατί πάντα κάποιος πρέπει να emcensored στο τέλος.

Και στην παρούσα φάση θα συμφωνήσω με μια προλαλήσασα "ΠΠΠΠΠΠνεύμα και ηθική"

emthanx , emiloveyou , emkafes , και :antegeia::antegeia::antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ψιτ γιατρέ...αυτό το κάτι άλλο θα το κρίνω εγώ με το έτερον ήμισυ μεταξύ μας. Δε θα έλεγα ότι πέφτει λόγος σε κανέναν άλλο. <_<

ΥΓ: Υπάρχουν και όρια έτσι?

Μη με κάνετε ρε παιδάκια να ξαναφωνάζω το φίλο μου τον Kofi...Αμαρτία δλδ...Ο νοών νοείτω... ;) <...ελπίζω και εύχομαι να το έγραψα σωστά, γιατί με τόσους νομικάριους μπορεί να δεχτώ και αγωγή...> :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΡΕ παιδιά.....

Μήπως να χαλαρώναμε λίγο όλοι? Στην τελική, όταν κάποιος έχει κάτι να πει, είτε το πει στο γμ είτε το πει στο γλ, παντού τόπο θα πιάσει...

Ναι, είμαστε κατα κάποιο τρόπο "φιλοξενούμενοι" εδώ....Αλλά... δεν είναι όμορφο πραγμα να υπάρχει κόσμος που να έχει κάτι να μας πει? Στα θέματα της ιατρικής δεν πρόκειται -ελπίζω! :huh: - να αναμειχθεί κανείς μας...

Όμως φαντάζομαι ότι στην κουβέντα υπάρχει χώρος για όλους....

Δεκτόν ότι η "απόβαση" των τελευταίων ημερών μπορεί να ήταν λίγο υπερβολική... Αλλά πιστεύω ότι οφείλεται σε δύο καθόλου μεμπτά γεγονότα: 1ον) ότι οι εδώ "οικοδεσπότες" -επιτρέψτε μου την έκφραση- είναι γνωστά και πολύ αγαπητά πρόσωπα στην κοινότητα του γλ και 2ο και κυριότερο) ότι αυτό εδώ το φόρουμ ως θεματικά (και εμφανισιακά ακόμη) συγγενές με το γλ είναι για εμάς κάτι πολύ οικείο!!! Γι' αυτό και πιστεύω ότι ξαφνικά εμφανίστηκαν τόσα παιδιά από το γλ εδώ μεσα (κι επειδή μπορώ να μιλήσω μόνο για τον εαυτό μου, εγώ τουλάχιστον γι' αυτό το έκανα!).

Συμπέρασμα? κάθε σελίδα στο νετ έχει κάποιο σκοπό. Ο κοινός σκοπός των δύο σελίδων -εκτός από την πληροφόρηση σχετικά με τη σχολή- είναι η αναπτυξη της επικοινωνίας και της αλληλεγγύης μεταξύ των φοιτητών... Δεν είναι αυτό ό,τι πιο όμορφο? :) Ας προσπαθήσουμε να το κάνουμε πραγματικότητα! (οκ σαν προεκλογική δήλωση ακούστηκε αυτό... emstupid και να φανταστεί κανείς ότι σιχαίνομαι οτιδήποτε κλισε!!! :wacko: )

emthanxemrockonemstar

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην τελική, όταν κάποιος έχει κάτι να πει, είτε το πει στο γμ είτε το πει στο γμ, παντού τόπο θα πιάσει...

Καλέ το ίδιο είναι το gm με το gm :P:P:P

Οk μπερδεύτηκες... :rolleyes:

Κατά τ'άλλα συμφωνώ μαζί σου... B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν έστω και μία στιγμη νόμιζα οτι βρισκόμουν σε τσαρδί ιδιοκτησίας κάποιων άλλων

που ούτε καν τους ξέρω να στε σίγουροι οτι δεν θα έμπαινα καν.Το τσαρδί αυτό ανήκει μόνο στον δημιουργό του και μόνο σε αυτόν, τον οποίο τυχαίνει να ξέρω(και αυτός είναι και ο λόγος που μπήκα).Όλοι οι άλλοι μαζί με μένα είμαστε επισκέπτες.

Άρα δεν θα μου υποδείξει κανείς αν μου αρέσει ο τρόπος με τον οποίο αναφέρονται οι άλλοι στο πρόσωπο μου.

Αν το μπαχάλεμα είναι γενικότητες ή βρισιές μεταξύ σας καρφί δεν μου καίγεται ...

Αν το μπαχάλεμα με αυτόν τον τρόπο απευθυνεται σε μένα και στα οικεία μου πρόσωπα θα κοπεί είτε το θέλετε είτε όχι.

Δεν ξέρω εσείς αν γουστάρετε να βρίζεστε ή ότι άλλο θέλετε , με νοιάζει να μην ασχολείστε μαζί μου και με την κοπέλα μου.

Αν εσύ μεγάλε γουστάρεις το “τραβηγμένο χιούμορ” όπως λες να το κάνεις στους φίλους σου και στους κολλητούς σου.Δεν μας ξέρεις και απο χθες για να μιλάς έτσι.

Το χιούμορ μεγάλε θέλει δύο και αν ο ένας δεν συμμετέχει καλό είναι να μην το κάνεις.Αν βέβαια αυτό είναι χιούμορ.Άντε γιατί έχετε μπερδέψει την βούρτσα ...με το χιούμορ.

Όσο για το αν με παίρνει ή όχι άσε να το κρίνω εγώ αυτό.

Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει ....

Πιστεύω να έγινα κατανοητός...

Παρόλα αυτά

Να σαι καλά

emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρώτα απ'όλα δεν αναφέρθηκα ονομαστικά σε κανέναν τομάρι.....αν εσύ μεταφράζεις εμπειρία το χτικιό σου δεν ευθύνομαι....anyway,για ό,τι άλλο θέλεις υπάρχει και το π.μ.,για μένα έληξε ακόμη κι αν δεν με βρίσκω λάθος.....καθώς σέβομαι τους υπόλοιπους... :antegeia:

και όπως λες κι εσύ.....

emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά, έχετε την εντύπωση ότι νοιάζουν κανέναν τα γκομενικά σας;

Δηλαδή έλεος. Αν θιγόμαστε έτσι για μερικές ατάκες σε ένα forum, από ανθρώπους που δεν έχουμε δει ποτέ, και μιλάμε επί προσωπικού αναφέροντας και προσωπικά στοιχεία... τότε πού πάμε;;; Σε λίγο θα βγείτε από την οθόνη και θα αρχίσετε να πλακώνεστε. Εγώ για μια στιγμή νόμιζα ότι άκουγα μπουνίδι από τα ηχεία του υπολογιστή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν... για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα, γιατί είπαμε να είμαστε όσο γίνεται πιο χαλαροί, αλλά χάσαμε πάλι κάπου τη μπάλα!!!

Όλοι είναι πέρα από ευπρόσδεκτοι εδώ μέσα από τη στιγμή που μπορούν να κινηθούν κάτω απο μερικούς στοιχειώδεις κανόνες.

Gilraen, δε χρειάζεται να δικαιολογηθείς για τίποτα.

Και καμία σχέση με το ΓΛ να μην είχαμε, πάλι 1000 φορές θα είσασταν ευπρόσδεκτοι εδώ, πόσο μάλλον από τη στιγμή, που όλο και κάποιες σχέσεις έχουμε!

Ποτέ αυτό εδώ το φόρουμ δεν έκλεισε τη πόρτα σε κάποιον, από τη στιγμή που υπακούει σε κάποιους όπως έχουμε πει στοιχειώδεις κανόνες!

Αυτό έλειπε τώρα να μετατρέψουμε και την "κόντρα" γιατρών-νομικάριων από χιουμοριστικό παιχνίδι σε πραγματική έχθρα!!!!

Στο προκείμενο θέμα τώρα,...

Λέξεις κλειδιά: γιατρός, νομικάριος, ΓΛ, ΓΜ, κατάληψη, πάρε μου να κόψω το τσιγάρο, ζευγάρι, επιπεδο, τσαρδί

Προσωπική μου εντύπωση διαβάζοντας τα παραπάνω, που συγχωρείστε με αλλά λόγω φορτωμένου προγράμματος δε μπορώ πλέον να διαβάζω τα πάντα,

είναι ότι ο doc-x έκανε ένα ένα χιουμοριστικό "σεξουαλικου" τύπου σχόλιο ΩΣ ΓΙΑΤΡΟΣ στην juliette, ΩΣ ΝΟΜΙΚΑΡΙΑ και δε μου έδωσε σε καμία περίπτωση την εντύπωση του "προσωπικού".

Ίσως βέβαια επειδή παρακολουθώ αυτό το φόρουμ πολύ καιρό και ξέρω το ύφος των περισσότερων εδώ μέσα, αλλά και πάλι, όσο και να το διαβάζω αυτό εξακολουθώ να καταλαβαίνω.

Στη συνέχεια λοιπόν, η Juliette αρπάχτηκε παίρνοντας προσωπικά το θέμα και ειχαμε την ανταλλαγή ποστ που χάλασαν την εικόνα νομίζω του φόρουμ έστω και για λίγο (και αυτός είναι ο μόνος λόγος που επεμβαίνω).

Φίλε Τομάρι, εδώ μέσα δε μας αρέσει να βριζόμαστε ούτε να προσβάλλουμε ό ένας τον άλλον. Στα "σεξουαλικού" τύπου σχόλια ή έστω "γηπεδικού" είμαστα ανέκαθεν αρκετά πιο χαλαροί, επιτρέποντας την ανταλλαγή ποστ που άνετα θα ακόυγοταν σε έναν καφέ σε μια παρέα.

Το πρόβλημα είναι όμως και πρέπει να το συνειδητοποιήσουν όλοι, ότι εδώ

1.δε γνωριζόμαστε όλοι

2.στον γραπτό λόγο δεν αποτυπώνεται με την ίδια ευκολία το ύφος, που έχουμε στον προφορικό...

Οπότε, ένα σχόλιο που προφορικά θα οδηγούσε σε γέλια, το ίδιο σχόλιο γραπτά μπορεί να οδηγήσει σε τσακωμούς και αντιπάθειες!

Για αυτό παρακαλώ όλους πάρα πολύ να είστε πολύ προσεχτικοί σε αυτά που γράφετε, όταν υπάρχει ο κίνδυνος παρεξηγήσεων.

Επίσης, εάν κάποιος θεωρεί ένα ποστ ή σχόλιο προσβλητικό, δεν έχει παρά να επικοινωνήσει με κάποιον αντμιν ή μοντ του φόρουμ ή να πατήσει εκείνο το ωραίο κουμπακι στο post επάνω που λέει ριπόρτ.

Με το να κάνει κάτι τέτοιο απλά δείχνει πως σέβεται το χώρο και επιθυμεί την διατήρηση μιας ηρεμίας.

Στην περίπτωση αυτή λοιπόν, δε θα πάρω τη θέση κανενός. Θεωρώ ειλικρινά πως πρόκειται περί παρεξήγησης και επιθυμώ το θέμα να σταματήσει εδώ!

Οποιοσδήποτε έχει αντίθετη άποψη τον παρακαλώ να έρθει σε άμεση επικοινωνία μαζί μου!

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ!

emthanxemstupidemthanxemthanx

ΥΓ. Τα παρόν ποστ γράφτηκε χωρίς να έχω δει τα δύο προηγούμενα ποστ ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το forum ανηκει σε αυτους που γραφουν και το στηριζουν και οχι στο δημιουργο του...αμαν καναμε να το κανουμε ανεξαρτητο.

Και τσαμπουκαδες εδω μεσα κανω μονο εγω!!!! emranting:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.