Jump to content

Κενές και κενούμενες θέσεις κέντρων υγείας - περιφερειακών ιατρείων και πλοίων 18-5-2012


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

Κενές και κενούμενες θέσεις κέντρων υγείας - περιφερειακών ιατρείων και πλοίων 18-5-2012

Προσοχή στην καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων.

Πέμπτη 24/5/2012, μόλις 4 ημέρες εργάσιμες.

Μετά από 26 μήνες επιτέλους διορθώθηκαν τα ορθογραφικά λάθη.

Σε κάθε σελίδα η λέξη προκήρυξη γράφεται ορθά (παλαιά γραφόταν ως "ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ") και διορθώθηκε και το "προσωποπαγείς θέσεις" ενώ τόσους μήνες ήταν "προσωποπαγής λέξεις".

ΕΥΓΕ!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Last Reply

οποιος/α συναδελφος ενδιαφερεται για Κ.Υ.Ανδρου,Γ.Ν.Συρου η Π.Ι που υπαγονται στο Κ.Υ Δημητσανας,μπορει να στειλει μηνυμα για περισσοτερες πληροφοριες αν θελει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσον αφορά τα αγροτικά επί θητεία, το χαρτί που υποδηλώνει ότι η αναμονή μας είναι μεγαλύτερη του έτους,το ζητάμε από το νοσοκομείο που εκκρεμεί η έναρξη του ειδικού μέρους?Αν ναι μια που δεν μένω Αθήνα(σ.σ. το 2ο μέρος το δήλωσα στο Αγλαϊα Κυριακού) θα πρέπει να τους τηλ. Δευτέρα π.χ. να μου το στείλουν συστημένο μια που οι αιτήσεις ολοκληρώνονται την Πέμπτη?Κοινώς προλαβαίνω???Κλαψ.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από τη Δ/νση Υγείας Αττικής (2106984317, 12:00-14:00) θα το ζητήσεις. Ζήτα να σου το στείλουν Δευτέρα με courier (εννοείται με δικά σου έξοδα), για να το πάρεις Τρίτη και να καταθέσεις την αίτηση μέχρι την Πέμπτη. Αν σου πουν δε γίνεται Δευτέρα κλπ. κλπ. εξήγησε τους το λόγο, νομίζω δε θα έχεις πρόβλημα. Αν το ζητήσεις συστημένο δεν πρόκειται να σου έρθει ούτε σε μια βδομάδα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...η Π.Ι που υπαγονται στο Κ.Υ Δημητσανας,

Είναι ακόμα διευθυντής στο ΚΥ Δημητσάνας ο Σερβές;Αυτός που κάνει εφημερίες στο ΕΚΑΒ στη Σπάρτη και πατάει στο ΚΥ μια Πέμπτη την εβδομάδα κι έχει μια παρασκευάστρια για μια βιοχημική δύο φορές την εβδομάδα;Που αφήνει το ΚΥ στους αγροτικούς με ένα ΗΚΓ στην καλύτερη;Δλδ μιλάμε για το ΙΕΚ τροχονόμων / ΚΥ Δημητσάνας και τον ανεκδιήγητο Γενικό γιατρό που τσεπώνει το μισθό στο σπίτι και το παίζει μάχιμος επιστήμονας (LMAO) ;;;;;;;

Να πάτε παιδιά μου,να πάτε. Τρέχοντας.....

ΥΓ 1: Δε λέω,χλιδή το ΠΙ Δάρα,άλλα άμα πρέπει να τον φας στα μούτρα,δε λέει.

ΥΓ 2: Αν βέβαια του έβαλαν χέρι ή του έδωσαν πόδι (ως οφείλουν),τότε αλλάζει το πράμα.Είναι και ωραία τα μέρη εκεί πάνω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από τη Δ/νση Υγείας Αττικής (2106984317, 12:00-14:00) θα το ζητήσεις. Ζήτα να σου το στείλουν Δευτέρα με courier (εννοείται με δικά σου έξοδα), για να το πάρεις Τρίτη και να καταθέσεις την αίτηση μέχρι την Πέμπτη. Αν σου πουν δε γίνεται Δευτέρα κλπ. κλπ. εξήγησε τους το λόγο, νομίζω δε θα έχεις πρόβλημα. Αν το ζητήσεις συστημένο δεν πρόκειται να σου έρθει ούτε σε μια βδομάδα.

SOS...τηλεφώνησα σήμερα στη διεύθυνση Υγείας Αττικής όπου και μου απάντησε ένας ευγενέστατος(ειλικρινά το λέω) κύριος ο οποίος μου ανέφερε ότι δεν μπορούν να μου στείλουν το εν λόγω χαρτί με courier πλην όμως μόνο με fax όπερ και εγένετο.Μου ανέφερε ότι και με το fax δεν θα υπάρξει πρόβλημα(αλήθεια πόσο ισχύει αυτό????) ενώ συμπληρωματικά μου ανέφερε ότι εκτός από το εν λόγω χαρτί θα πρέπει να ζητήσω ανάλογο χαρτί και από το νοσοκομείο που εκκρεμεί το 2ο κομμάτι της ειδικότητας μου στην Αθήνα και πιθανολογώντας μου ανέφερε ότι και από εκεί με ανάλογη διαδικασία θα το λάβω.Μου ανέφερε ότι στην αίτηση πρέπει να βάλω και τα 2 χαρτιά.Τηλεφωνώντας λοιπόν στο γραφείο προσωπικού του νοσοκομείου άρχισαν και οι εκπλήξεις....αρχικά να αναφέρω ότι η αρμόδια υπάλληλος του γραφείου έλλειπε με άδεια(επιστρέφει αύριο από ότι μου είπαν).Η υπάλληλος λοιπόν που θεωρητικά την αντικαθιστούσε άρχισε να μου αναφέρει κάτι κουλά ότι για να πάρω το χαρτί θα πρέπει να προσέλθω ο ίδιος και να καταθέσω μια αίτηση για να πάρω το χαρτί.Όταν λοιπόν της εξήγησα το παρανοϊκό του ιδεασμού της μια και ζω και εργάζομαι σε καθημερινή βάση στην επαρχία(περί τα 500χλμ μακριά),μου ανέφερε ότι θα μπορούσα να κάνω μια αυτοσχέδια αίτηση και να την αποστείλω ξανά με fax,όπερ και εγένετο...Όταν λοιπόν είδε και αποείδε μαζί μου(με τις ερωτήσεις που τις έθετα) μου μετέφερε πως καλό θα ήταν να επικοινωνήσω με την αρμόδια που επιστρέφει αύριο.Εξηγώντας της την βιασύνη και το άγχος μου,μια και η προκήρυξη λήγει την Πέμπτη,απλά μου είπε να μην ανησυχώ(για γέλια και για κλάματα δλδ).Σε κάθε περίπτωση θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά βγάλω άκρη αύριο και μου στείλουν και το 2ο fax όλα οκ???Κοινώς ισχύουν τα fax ή θα με ακυρώσουν???Συνάδελφοι όσοι είστε στην ίδια διαδικασία παρακαλώ τη βοήθεια σας...........Ααα Τάσο επίσης τα φώτα σου....όχι τπτ άλλο αλλά εάν είναι να δημιουργηθεί πρόβλημα να πληρώσω courier να πάει να το πάρει και να μου το φέρει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάνεις αίτηση (fax) στη διεύθυνση υγείας της περιφερειακής ενότητας. Στην απάντηση θα πρέπει να σου αναφέρουν σε ποια θέση βρίσκεσαι στη λίστα αναμονής.

Αυτή τη βεβαίωση που θα σου στείλουν με fax από τη διεύθυνση υγείας τη στέλνεις με fax και μαζί την αίτηση στο γραφείο προσωπικού του νοσοκομείου στο οποίο θα κάνεις το δεύτερο μέρος.

Το γραφείο προσωπικού θα αναφέρει στην απάντησή του πότε ανοίγει η θέση που θα τοποθετηθείς εσύ. Θα στείλεις courrier για να τη λάβει και να σου τη στείλει την επομένη.

Τη βεβαίωση αυτή την καταθέτεις μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά στο υπουργείο.

ΒΕΒΑΙΩΣΗ/ΣΕΙΣ ΣΕΙΡΑΣ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ (από το νοσοκομείο) με πιθανή ημερομηνία τοποθέτησης για ειδίκευση ή τίτλο ιατρικής ειδικότητας (ο χρόνος αναμονής θα πρέπει να είναι διάρκειας πλέον των δώδεκα μηνών από την ημερομηνία λήξης της ανακοίνωσης των θέσεων).

Στα δικαιολογητικά δεν αναφέρει "απλό φωτοαντίγραφο" οπότε δε γνωρίζω αν δέχεται τη φωτοτυπία. Οι μόνοι που μπορούν να σου απαντήσουν με βεβαιότητα είναι οι αρμόδιοι υπάλληλοι.

Σολδάτος .

Κουρτέση Ι.

Κωτσάκη Μ.

ημητράκου Γ.

Τηλέφωνο : 2105232952

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην αίτηση για τα επί θητεία στο τμήμα:

ΗΜ/ΝΙΑ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗΣ ή ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓ. ΘΕΣΗ: __________________________

(Επισυνάπτεται σχετική βεβαίωση, διαφορετικά δε λαμβάνεται υπόψη η αίτηση στην επιλογή)

συμπληρώνουμε την ημερομηνία παραίτησης από το 1ο αγροτικό(που σε εμένα προηγήθηκε της ειδικότητας) ή την ημερομηνία παραίτησης από τα 2 έτη Παθολογίας που ακολούθησαν?

Sorry αν επαναλαμβάνω ερωτήσεις συνάδελφοι...ευελπιστω σε άμεση απάντηση.Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο ΠΙ ΚΑΡΥΩΝ (ΛΑΚΩΝΙΑ) παρέχεται και σπιτάκι για τον αγροτικό γιατρό,το χωριό είναι πανέμορφο και οι άνθρωποι οι περισσότεροι πολύ καλοί.Οποιος θέλει πληροφορίες μπορεί να μου στείλει πμ.

Α και μακριά από το ΓΝ Σπάρτης!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Από τη Δ/νση Υγείας Αττικής (2106984317, 12:00-14:00) θα το ζητήσεις. Ζήτα να σου το στείλουν Δευτέρα με courier (εννοείται με δικά σου έξοδα), για να το πάρεις Τρίτη και να καταθέσεις την αίτηση μέχρι την Πέμπτη. Αν σου πουν δε γίνεται Δευτέρα κλπ. κλπ. εξήγησε τους το λόγο, νομίζω δε θα έχεις πρόβλημα. Αν το ζητήσεις συστημένο δεν πρόκειται να σου έρθει ούτε σε μια βδομάδα.

SOS...τηλεφώνησα σήμερα στη διεύθυνση Υγείας Αττικής όπου και μου απάντησε ένας ευγενέστατος(ειλικρινά το λέω) κύριος ο οποίος μου ανέφερε ότι δεν μπορούν να μου στείλουν το εν λόγω χαρτί με courier πλην όμως μόνο με fax όπερ και εγένετο.Μου ανέφερε ότι και με το fax δεν θα υπάρξει πρόβλημα(αλήθεια πόσο ισχύει αυτό????) ενώ συμπληρωματικά μου ανέφερε ότι εκτός από το εν λόγω χαρτί θα πρέπει να ζητήσω ανάλογο χαρτί και από το νοσοκομείο που εκκρεμεί το 2ο κομμάτι της ειδικότητας μου στην Αθήνα και πιθανολογώντας μου ανέφερε ότι και από εκεί με ανάλογη διαδικασία θα το λάβω.Μου ανέφερε ότι στην αίτηση πρέπει να βάλω και τα 2 χαρτιά.Τηλεφωνώντας λοιπόν στο γραφείο προσωπικού του νοσοκομείου άρχισαν και οι εκπλήξεις....αρχικά να αναφέρω ότι η αρμόδια υπάλληλος του γραφείου έλλειπε με άδεια(επιστρέφει αύριο από ότι μου είπαν).Η υπάλληλος λοιπόν που θεωρητικά την αντικαθιστούσε άρχισε να μου αναφέρει κάτι κουλά ότι για να πάρω το χαρτί θα πρέπει να προσέλθω ο ίδιος και να καταθέσω μια αίτηση για να πάρω το χαρτί.Όταν λοιπόν της εξήγησα το παρανοϊκό του ιδεασμού της μια και ζω και εργάζομαι σε καθημερινή βάση στην επαρχία(περί τα 500χλμ μακριά),μου ανέφερε ότι θα μπορούσα να κάνω μια αυτοσχέδια αίτηση και να την αποστείλω ξανά με fax,όπερ και εγένετο...Όταν λοιπόν είδε και αποείδε μαζί μου(με τις ερωτήσεις που τις έθετα) μου μετέφερε πως καλό θα ήταν να επικοινωνήσω με την αρμόδια που επιστρέφει αύριο.Εξηγώντας της την βιασύνη και το άγχος μου,μια και η προκήρυξη λήγει την Πέμπτη,απλά μου είπε να μην ανησυχώ(για γέλια και για κλάματα δλδ).Σε κάθε περίπτωση θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά βγάλω άκρη αύριο και μου στείλουν και το 2ο fax όλα οκ???Κοινώς ισχύουν τα fax ή θα με ακυρώσουν???Συνάδελφοι όσοι είστε στην ίδια διαδικασία παρακαλώ τη βοήθεια σας...........Ααα Τάσο επίσης τα φώτα σου....όχι τπτ άλλο αλλά εάν είναι να δημιουργηθεί πρόβλημα να πληρώσω courier να πάει να το πάρει και να μου το φέρει...

Προσωπικα ειχα στειλει το φαξ και μου το δεχτηκαν κανονικοτατα και επιασα και αγροτικο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τρομερή ταχύτητα στην απάντηση συνάδελφε...πάντως όπως και να έχει έτσι ακριβώς είναι δεν υπάρχει θέμα με τα fax....aaa και εγώ το πήρα το αγροτικό,καλή αρχή σε όσους πήραν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οριστικά Αποτελέσματα Προκήρυξης Μαΐου

2012

http://www.yyka.gov.gr/articles/newspaper/proslhpseis-diorismoi/c118-agrotikoi-iatroi/1296-oristika-apotelesmata-prokhrykshs-maioy-2012

οι διορισμοι ερχονται ταυτοχρονα για ολους ανεξαρτητα απο την ημερομηνια κενωσης του αγροτικου; κ αν ναι,αν αυτη ειναι σεπτεμβρη, μετα τον 1 μηνα εκπαιδευσης εως τοτε τι γινεται; κ ο 1 χρονος μετρα απο τον διορισμο; (ρωταω για την περιπτωση που εχεις ενα μηνα "κενο'' απο την εκπαιδευση εως την αναληψη της θεσης στο αγροτικο ιατρειο με την προυποθεση να ισχυουν τα παραπανω)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κ ο 1 χρονος μετρα απο τον διορισμο; (ρωταω για την περιπτωση που εχεις ενα μηνα "κενο'' απο την εκπαιδευση εως την αναληψη της θεσης στο αγροτικο ιατρειο με την προυποθεση να ισχυουν τα παραπανω)

αν κανεις ειδικοτητα παθολογιας σε 2 νοσοκομεια μετραει και το τυχον κενο διαστημα μεταξυ τους?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οριστικά Αποτελέσματα Προκήρυξης Μαΐου

2012

http://www.yyka.gov....kshs-maioy-2012

οι διορισμοι ερχονται ταυτοχρονα για ολους ανεξαρτητα απο την ημερομηνια κενωσης του αγροτικου; κ αν ναι,αν αυτη ειναι σεπτεμβρη, μετα τον 1 μηνα εκπαιδευσης εως τοτε τι γινεται; κ ο 1 χρονος μετρα απο τον διορισμο; (ρωταω για την περιπτωση που εχεις ενα μηνα "κενο'' απο την εκπαιδευση εως την αναληψη της θεσης στο αγροτικο ιατρειο με την προυποθεση να ισχυουν τα παραπανω)

Αναλαμβάνεις ένα μήνα πριν την ημ/νια κένωσης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να διορθώσω ένα λάθος του υπουργείου, "που προέκυψαν από την Προκήρυξη Μαΐου".

Το λάθος θα διορθωθεί από το αρμόδιο γραφείο "αγροτικών".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αγροτικα επι θητεια... για 696.08 ευρω το μηνα, με ενα σωρο κενα ιατρεια (σημαινει ετοιμασου να λιωσεις το αμαξι σου σε ολα τα διπλανα χωρια...) στου διαουλου την μανα μην το πω αλλιως και να σου πουλανε και τσαμπουκα διυθυνταδες και οργισμενος λαος???? πανε οι παλιες καλες εποχες των αγροτικων....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρει κανείς να μας πει γιατί δε βγήκαν στην προκήρυξη όλες οι θέσεις της προκήρυξης του

Μαΐου που δεν τις είχαν πάρει γενικοί γιατροί ή αγροτικοι;;

Στα Ιωάννινα είναι 3 θέσεις σε ΚΥ το οποίο είναι άγονο καθώς και ένα ΠΙ που επίσης είναι άγονο.

Μια κυρία στο υπουργείο λέει πως ανήκουν στην Α ζώνη και δεν είναι άγονα ενώ κάτι τέτοιο δεν ισχύει!

Ξέρει κανείς τι παίζεται;Μήπως βγάζουν μόνοι όποια θέλουν;

Ξέρω 4 άτομα που θέλουν να δηλώσουν τα συγκεκριμένα και δε μπορούν επειδή δεν τα έβγαλαν στην προκήρυξη.

Τί μπορεί να γίνει για αυτό;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ. Άρα απ' ότι βλέπω ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ!

Οι παρατασιακοί ειδικευόμενοι έχουν δικαίωμα συμμετοχής; Σε άλλες προκήρυξεις το έγραφε. Τώρα όμως δεν βλέπω να το γράφει στα σχόλια της προκήρυξης. Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορούν; Τι καταλαβαίνετε μάγκες;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρόσκληση ενδιαφέροντος για κάλυψη κενών

θέσεων σε άγονες &νησιώτικες περιοχές που

προέκυψαν από την Προκήρυξη Ιουνίου

(27-6-2012)

http://www.yyka.gov....s-18-maioy-2012

Άρα απ' ότι βλέπω ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ!

Αν πρόσεχες μερικά post παραπάνω θα έβλεπες ότι έχει δημοσιευτεί την ημέρα που αναρτήθηκε στο site του Υπουργείου Υγείας.

Αν διαβάσεις τις προηγούμενες (παρόμοιες) προκηρύξεις είμαι βέβαιος ότι θα πάρεις απάντηση στο ερώτημά σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.