Jump to content

Ειδικευόμενοι ούτε ένα κουτί πλέον?


schumifer

Recommended Posts

Αισχος...Μα να μη μπορουμε να λειτουργησουμε πελατειακα στο νοσοκομειο πλεον???

Ή άσχετος ή αδιάφορος.

Ξέρω αρκετούς τέτοιους.

Όταν όμως μπορείς να εξυπηρετήσεις τον ταλαίπωρο που δεν έχει να πληρώσει τις δύο ακτινογραφίες που του έδωσες και κάνει τη μία, και σου ζητάει μετά ένα παυσίπονο να του γράψεις, έχεις τις εξής δύο επιλογές

Είτε του λες να περιμένει να ηρεμήσεις από το λαό και να του κάνεις ηλεκτρονική για ένα κουτί, είτε του δίνεις απλό χαρτί να πάει να τα αγοράσει.

Και δε θα τα αγοράσει γιατί δεν έχει λεφτά! (εδώ δεν είχε τα 5 ευρώ της ακτινογραφίας!).

Ξέρω τι θα επέλεγες...

Ψιτ,στρουμφακι,εγω να δεις ποσους σαν τα μουτρα σου εχω συναντησει που προσπαθουν να κανουν τους καλους υπερσυνταγογραφοντας,χθεσινε...

'hell_graiko' μην είσαι τόσο κακεντρεχής και επιθετικός με άτομα που δε γνωρίζεις. Το 'schumifer' τον ξέρω χρόνια, είναι καρδιακός φίλος και θα έδινε και τη μπουκιά του στο συνάνθρωπο που ταλαιπωρείται. Είναι σπάνιο παιδί και εξαιρετικός γιατρός και είναι κρίμα να τον κατηγορείς, για κάτι που και ο ίδιος σιχαίνεται. Καλό είναι να είμαστε λίγο πιο μετριοπαθείς εδώ μέσα. Δε νομίζω ότι υπάρχει άλλο ελληνικό φόρουμ, οποιασδήποτε μορφής, που να γίνονται ανεκτές τέτοιες επιθέσεις. Ας κρατάμε τουλάχιστον μια επιφύλαξη για το ποιόν του συνομιλητή μας, όχι να τον θεωρούμε a priori Βελζεβούλ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Το "schumifer" είναι από το Schumi (Schumacher) και Ferrari;

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

(βέβαια τώρα που ο μάστορας είναι με Mercedes αλλάζει λίγο η κατάσταση!!!

Καλά τα πάει όμως για παππούς)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Drama drama drama. Ρε θα σοβαρευτείτε γιατροί άνθρωποι, παρα-μορφωμένοι υποτίθεται; Ο ένας λέει για τα γενόσημα που θα "σκοτώσουν τον κοσμάκη", ο άλλος κατηγορεί κάποιον που δεν ξέρει ότι τα "μαζεύει" επειδή γράφει ένα κουτί ασπιρίνες, και ο τρίτος λέει για την θεια του που ξέρει κάποιον που ήταν στο Πακιστάν και πέθανε ΠΡΟΦΑΝΩΣ από πακιστανικά φάρμακα. του-δε-χελ. Τί λαός...αν δεν κάνουμε την μαλακία ολόκληρη ιστορία με αίμα, δάκρυα κι ιδρώτα, δεν μπορούμε. Το θέμα είναι ότι οι ειδικευόμενοι γιατροί έχουν άδεια άσκησης επαγγέλματος και πρέπει να μπορούν να αναλαμβάνουν την ευθύνη να συνταγογραφούν αμοξυκιλλίνη δις ημερησίως (χωρίς δόση, όπως έκανε μια αγροτική σε ένα χωριό που είδα μια συνταγή). Αν όμως το υπουργείο είπε και ο ΕΟΠΥΥ είπε να μην το κάνουν, ακολουθούμε τους νόμους. Όταν καταλάβουν το χάος, ΘΑ το φτιάξουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.