Jump to content

ΤΕΡΜΑ ΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΙΕΣ


greekmedgirl

Recommended Posts

Αγαπητοί συνάδελφοι.

Επειδή κάποιοι μάλλον περνιέστε πιο έξυπνοι από τους υπόλοιπους ήθελα να σας προειδοποιήσω ότι από Δευτέρα θα πάρω τηλ στο υπουργείο και θα καρφώσω όσους είστε διπλοεγγεγραμμένοι σε λίστες αναμονής που δίνουν πλήρη ειδικότητα(ειδικό μέρος)Μάλιστα μερικοί είναι γραμμένοι σε διαφορετικές ειδικότητες ταυτόχρονα.Ξεγραφτείτε πρωί πρωί Δευτέρα πάρτε τηλ τους γνωστούς που δέχτηκαν αυτή την παρανομία διότι σκοπεύω να το τραβήξω μέχρι τέλους.(μηνύσεις κ ακόμη παραπέρα).Σε τέτοιες εποχές η κοροιδία είναι εξοργιστική.Καλό σαββατοκύριακο :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητοί συνάδελφοι.

Επειδή κάποιοι μάλλον περνιέστε πιο έξυπνοι από τους υπόλοιπους ήθελα να σας προειδοποιήσω ότι από Δευτέρα θα πάρω τηλ στο υπουργείο και θα καρφώσω όσους είστε διπλοεγγεγραμμένοι σε λίστες αναμονής που δίνουν πλήρη ειδικότητα(ειδικό μέρος)Μάλιστα μερικοί είναι γραμμένοι σε διαφορετικές ειδικότητες ταυτόχρονα.Ξεγραφτείτε πρωί πρωί Δευτέρα πάρτε τηλ τους γνωστούς που δέχτηκαν αυτή την παρανομία διότι σκοπεύω να το τραβήξω μέχρι τέλους.(μηνύσεις κ ακόμη παραπέρα).Σε τέτοιες εποχές η κοροιδία είναι εξοργιστική.Καλό σαββατοκύριακο :bloodomen:

Διευθύνσεις και ονόματα φίλε και όχι τζάμπα μαγκιές......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πω πω στραβωμένο το κορίτσι του greekmed......Πάντως από ότι ξέρω κάθε δεύτερη αίτηση σε θέση για πλήρη καταργεί κάθε προηγούμενη. Οπότε δεν βλέπω να ιδρώνει και πολύ το αυτί του απατεώνα! Δεν έχει σχέση που λέει το κολλητάρι μου.....μετράει η προσπάθεια!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όταν δηλώνεις ειδικότητα υπογράφεις κ μία υπεύθυνη δήλωση που λέει ότι δεν εκκρεμεί αίτησή μου σε άλλο νοσοκομείο (εκτός κ αν είναι για μερική η για κάποιες ενιαίες).Ξέρεις κανείς τις συνέπειες ψευδών στοιχείων σε υπεύθυνη δήλωση?(είναι κάτι μικρά γράμματα που ποτέ κανείς δεν διαβάζει).'Αντε καλά ξεμπερδέματα :rolleyes: Vrasida πες το φίλο σου αυτή τη φορά δεν θα βγει σωστος emstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πω πω στραβωμένο το κορίτσι του greekmed......Πάντως από ότι ξέρω κάθε δεύτερη αίτηση σε θέση για πλήρη καταργεί κάθε προηγούμενη. Οπότε δεν βλέπω να ιδρώνει και πολύ το αυτί του απατεώνα! Δεν έχει σχέση που λέει το κολλητάρι μου.....μετράει η προσπάθεια!!!!

Δυστυχως δεν ειναι παντα ετσι. Υπαρχουν αιτησεις οι οποιες αρχικα κατατεθηκαν εις διπλουν (νομιμως) για νοσοκομεια που εδιναν πληρη ειδικοτητα και μερος αυτης. Στην πορεια καποια νοσοκομεια που εδιναν μερικη, αναγνωριστηκαν να δινουν πληρη, ομως η νομοθεσια δεν επεβαλε την αποσυρση της μιας εκ των δυο αιτησεων, αλλα εδωσε το δικαιωμα να εκκρεμουν και οι δυο, με ισχυροτερη αυτη με το μεγαλυτερο χρονο αναμονης. Κατι που εδωσε το δικαιωμα σε πολλους να κρατουν δυο αιτησεις (ειμαι παθων απο αυτη την ιστορια).

Προχωρα κοπελα μου, εγω μπορει να εχω ξεμπερδεψει, αλλα δεν ξεχναω τι περασα και προσωπικα ειμαι μαζι σου. Αν ημουν Αθηναιος ωστε να εχω ευκολοτερη προσβαση στο Υπουργειο ισως κι εγω τοτε να εκανα το ιδιο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό που αντιλαμβάνομαι είναι πως ακόμα και στις περιπτώσεις που νομιμοποιούνται κάποιοι να έχουν 2 αιτήσεις σε εκκρεμότητα δημιουργούν πρόβλημα στους συναδέλφους που προσπαθούν να υπολογίσουν την αναμονή τους.

Ακόμη και αν δεν είναι παράνομο οφείλεις να το ψάξεις αφού σε επηρεάζει.

Πού ξέρεις μπορεί και να βγάλεις λαβράκι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητοί συνάδελφοι.

Επειδή κάποιοι μάλλον περνιέστε πιο έξυπνοι από τους υπόλοιπους ήθελα να σας προειδοποιήσω ότι από Δευτέρα θα πάρω τηλ στο υπουργείο και θα καρφώσω όσους είστε διπλοεγγεγραμμένοι σε λίστες αναμονής που δίνουν πλήρη ειδικότητα(ειδικό μέρος)Μάλιστα μερικοί είναι γραμμένοι σε διαφορετικές ειδικότητες ταυτόχρονα.Ξεγραφτείτε πρωί πρωί Δευτέρα πάρτε τηλ τους γνωστούς που δέχτηκαν αυτή την παρανομία διότι σκοπεύω να το τραβήξω μέχρι τέλους.(μηνύσεις κ ακόμη παραπέρα).Σε τέτοιες εποχές η κοροιδία είναι εξοργιστική.Καλό σαββατοκύριακο :bloodomen:

Διευθύνσεις και ονόματα φίλε και όχι τζάμπα μαγκιές......

Συμφωνώ - αοριστίες και απειλές στον αέρα. Μέχρι και ο Βενιζέλος μας έδωσε τα ονόματα των μεγαλοοφειλετων του δημοσιου - εσύ δεν μπορεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διευθύνσεις και ονόματα φίλε και όχι τζάμπα μαγκιές......

Συμφωνώ - αοριστίες και απειλές στον αέρα. Μέχρι και ο Βενιζέλος μας έδωσε τα ονόματα των μεγαλοοφειλετων του δημοσιου - εσύ δεν μπορεις?

Συγγνωμη, αλλα τι εννοειτε με το "τσαμπα μαγκιες" και "να τα δωσει στον αερα"; Εννοειτε εδω μεσα; Για ποιο λογο; Το φορουμ ειναι αναρμοδιο για επωνυμες καταγγελιες, ειδικα εσεις που απαιτειτε δημοσιοποιηση (=διαπομπευση), κρυβεστε (οπως κι εγω) πισω απο nicknames. Η κοπελα ειπε ξεκαθαρα οτι θα τα δωσει στις αρμοδιες υπηρεσιες, που ειναι το Υπουργειο και η Νομαρχια, οχι το φορουμ. Οποιος θελει ονοματα, ας μπει στο site της Νομαρχιας να κανει τον ελεγχο του, δεν ειναι δυσκολο (απλα ειναι χρονοβορο).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μη φοβάστε ξέρω τι πρέπει να κάνω κ τι όχι.Όσοι λένε για τζάμπα μάγκα ξεχνούν την ουσία του θέματος την διπλοεγγραφή.Υπ'αρχουν άτομα που είναι καρδιολογία κ νευρολογία γραμμένα emquestion

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μη φοβάστε ξέρω τι πρέπει να κάνω κ τι όχι.Όσοι λένε για τζάμπα μάγκα ξεχνούν την ουσία του θέματος την διπλοεγγραφή.Υπ'αρχουν άτομα που είναι καρδιολογία κ νευρολογία γραμμένα emquestion

Δεν εχεις καταλάβει ότι είμαστε μαζί σου? Μακάρι να βγάλεις άκρη με αυτή την ιστορία. Αλλα και ένα "δώσιμο" στον ιντερνετικό αέρα δεν θα ήταν κακή ιδέα. Να τους λούσει κρυος ιδρωτας από σημερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μη φοβάστε ξέρω τι πρέπει να κάνω κ τι όχι.Όσοι λένε για τζάμπα μάγκα ξεχνούν την ουσία του θέματος την διπλοεγγραφή.Υπ'αρχουν άτομα που είναι καρδιολογία κ νευρολογία γραμμένα emquestion

Δεν εχεις καταλάβει ότι είμαστε μαζί σου? Μακάρι να βγάλεις άκρη με αυτή την ιστορία. Αλλα και ένα "δώσιμο" στον ιντερνετικό αέρα δεν θα ήταν κακή ιδέα. Να τους λούσει κρυος ιδρωτας από σημερα.

Για "ξεκατινιασματα και στοχοποιησεις" παρακαλω περαστε από την ομωνυμη ενότητα του webwar4.org.Ανωνυμια εγγυημενη 100% (λέμε τωρα)Δεχομεθα και ποστ απο guests(επισκεπτες ανευ λογαριασμού)Το παρόν κοινοποιειται δια την δικη σας εγκυκλοπαιδικη ενημέρωσιν και ουδεμιαν ευθυνη φερομεν δια τα οσα προτιθεστε να πραξετε επί τουτου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διευθύνσεις και ονόματα φίλε και όχι τζάμπα μαγκιές......

Συμφωνώ - αοριστίες και απειλές στον αέρα. Μέχρι και ο Βενιζέλος μας έδωσε τα ονόματα των μεγαλοοφειλετων του δημοσιου - εσύ δεν μπορεις?

Συγγνωμη, αλλα τι εννοειτε με το "τσαμπα μαγκιες" και "να τα δωσει στον αερα"; Εννοειτε εδω μεσα; Για ποιο λογο; Το φορουμ ειναι αναρμοδιο για επωνυμες καταγγελιες, ειδικα εσεις που απαιτειτε δημοσιοποιηση (=διαπομπευση), κρυβεστε (οπως κι εγω) πισω απο nicknames. Η κοπελα ειπε ξεκαθαρα οτι θα τα δωσει στις αρμοδιες υπηρεσιες, που ειναι το Υπουργειο και η Νομαρχια, οχι το φορουμ. Οποιος θελει ονοματα, ας μπει στο site της Νομαρχιας να κανει τον ελεγχο του, δεν ειναι δυσκολο (απλα ειναι χρονοβορο).

Με το "τζάμπα μαγκιές" έκανα πλάκα. Δεν το εννοούσα. Πάντως δεν κατάλαβα γιατι η δημοσιοποίηση ονομάτων θα ήταν διαπόμπευση και ξεκατίνιασμα. Δεν πρέπει να ξέρουμε το λαμόγιο που είχε το θράσος να κάνει κάτι τέτοιο; Υποτίθεται οτι θα μπορούσε να κάνει εφημερία μαζί μας στο μέλλον....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με το "τζάμπα μαγκιές" έκανα πλάκα. Δεν το εννοούσα. Πάντως δεν κατάλαβα γιατι η δημοσιοποίηση ονομάτων θα ήταν διαπόμπευση και ξεκατίνιασμα. Δεν πρέπει να ξέρουμε το λαμόγιο που είχε το θράσος να κάνει κάτι τέτοιο; Υποτίθεται οτι θα μπορούσε να κάνει εφημερία μαζί μας στο μέλλον....

Γιατι παντα ισχυει το τεκμηριο της αθωοτητας, ή εν πασει περιπτωσει, πρεπει να αποδειχθει οτι κατι τετοιο εγινε με δολο, και οχι απο αγνοια ή απροσεξια. Αυτοι στο Υπουργειο ή στη Νομαρχια εχουν τη δυνατοτητα να το διασταυρωσουν και να το αποδειξουν, εμεις οχι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με το "τζάμπα μαγκιές" έκανα πλάκα. Δεν το εννοούσα. Πάντως δεν κατάλαβα γιατι η δημοσιοποίηση ονομάτων θα ήταν διαπόμπευση και ξεκατίνιασμα. Δεν πρέπει να ξέρουμε το λαμόγιο που είχε το θράσος να κάνει κάτι τέτοιο; Υποτίθεται οτι θα μπορούσε να κάνει εφημερία μαζί μας στο μέλλον....

Γιατι παντα ισχυει το τεκμηριο της αθωοτητας, ή εν πασει περιπτωσει, πρεπει να αποδειχθει οτι κατι τετοιο εγινε με δολο, και οχι απο αγνοια ή απροσεξια. Αυτοι στο Υπουργειο ή στη Νομαρχια εχουν τη δυνατοτητα να το διασταυρωσουν και να το αποδειξουν, εμεις οχι.

Μάλλον πίσω από το δακτυλό μας κρυβόμαστε.... α να μια νομαρχία! Δεν δηλώνω και εδώ για ειδικότητα; Α, να αλλη μία, ας πάω και εκεί.... δεν ξέρω, δεν έχω ιδέα, τί ωραία, τί καλά..... δηλαδή μιλάμε για παιδική αθωότητα....

Με το "τζάμπα μαγκιές" έκανα πλάκα. Δεν το εννοούσα. Πάντως δεν κατάλαβα γιατι η δημοσιοποίηση ονομάτων θα ήταν διαπόμπευση και ξεκατίνιασμα. Δεν πρέπει να ξέρουμε το λαμόγιο που είχε το θράσος να κάνει κάτι τέτοιο; Υποτίθεται οτι θα μπορούσε να κάνει εφημερία μαζί μας στο μέλλον....

Γιατι παντα ισχυει το τεκμηριο της αθωοτητας, ή εν πασει περιπτωσει, πρεπει να αποδειχθει οτι κατι τετοιο εγινε με δολο, και οχι απο αγνοια ή απροσεξια. Αυτοι στο Υπουργειο ή στη Νομαρχια εχουν τη δυνατοτητα να το διασταυρωσουν και να το αποδειξουν, εμεις οχι.

Μάλλον πίσω από το δακτυλό μας κρυβόμαστε.... α να μια νομαρχία! Δεν δηλώνω και εδώ για ειδικότητα; Α, να αλλη μία, ας πάω και εκεί.... δεν ξέρω, δεν έχω ιδέα, τί ωραία, τί καλά..... δηλαδή μιλάμε για παιδική αθωότητα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά τι κατάφερες? - δεν μας είπες.

Τελικά τι κατάφερες? - δεν μας είπες.

Τελικά τι κατάφερες? - δε μας είπες.

Δεν ξέρω αν η κοπελιά τα κατάφερε, το EDMS πάντως δεν είναι διαθέσιμο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυστυχως δεν ειναι παντα ετσι. Υπαρχουν αιτησεις οι οποιες αρχικα κατατεθηκαν εις διπλουν (νομιμως) για νοσοκομεια που εδιναν πληρη ειδικοτητα και μερος αυτης. Στην πορεια καποια νοσοκομεια που εδιναν μερικη, αναγνωριστηκαν να δινουν πληρη, ομως η νομοθεσια δεν επεβαλε την αποσυρση της μιας εκ των δυο αιτησεων, αλλα εδωσε το δικαιωμα να εκκρεμουν και οι δυο, με ισχυροτερη αυτη με το μεγαλυτερο χρονο αναμονης. Κατι που εδωσε το δικαιωμα σε πολλους να κρατουν δυο αιτησεις (ειμαι παθων απο αυτη την ιστορια).

Προχωρα κοπελα μου, εγω μπορει να εχω ξεμπερδεψει, αλλα δεν ξεχναω τι περασα και προσωπικα ειμαι μαζι σου. Αν ημουν Αθηναιος ωστε να εχω ευκολοτερη προσβαση στο Υπουργειο ισως κι εγω τοτε να εκανα το ιδιο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για "ξεκατινιασματα και στοχοποιησεις" παρακαλω περαστε από την ομωνυμη ενότητα του webwar4.org.Ανωνυμια εγγυημενη 100% (λέμε τωρα)Δεχομεθα και ποστ απο guests(επισκεπτες ανευ λογαριασμού)Το παρόν κοινοποιειται δια την δικη σας εγκυκλοπαιδικη ενημέρωσιν και ουδεμιαν ευθυνη φερομεν δια τα οσα προτιθεστε να πραξετε επί τουτου.

emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ήμουν δηλωμένη σε κάποιο νοσοκομείο για 2,5 χρόνια παιδιατρική κ όταν το νοσοκομείο έδωσε πλήρη ειδικότητα μου ήρθε ένα χαρτί από τη Νομαρχία που με ενημέρωνε και μου έλεγε ότι είμαι υποχρεωμένη να διαγραφώ από ένα από τα 2 νοσοκομεία(πράγμα το οποίο έκανα εγώ κ όσοι ήμασταν στη λίστα αναμονής).

Σου ελεγε οτι εισαι υποχρεωμενη, αλλα δε σου ελεγε τι θα συμβει σε περιπτωση που δεν το κανεις! Και εδω ειναι το γελοιον του πραγματος! Ο νομος δεν προβλεπει καμια ποινη για οποιον δεν κανει αυτο για το οποιο υποτιθεται οτι ειναι υποχρεωμενος, παρα μονο λεει οτι θα τρεχουν και οι δυο αιτησεις, με ισχυροτερα αυτη με το μεγαλυτερο χρονο αναμονης! Εσυ υπηρξες τυπικη και σωστη, καποιοι ομως κρυβονται πισω απο αυτην την ασαφεια του νομου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Συνάδελφοι επαναφέρω το θέμα γιατί σήμερα υπέπεσε στην αντίληψή μου το εξής περαστατικό που αφορά τη συνάδελφο ΠΟΛΛΑΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗ

5/7/10 η συνάδελφος δηλώνει 1 χρόνο παθολογίας στην Αγ.Ελένη

6/7/10 1 χρόνο παθολογίας στους Αγ Αναργύρους

22/11/10 πλήρη μικροβιολογία στο ΝΝΑ και 2 χρόνια στο Ανδ. Συγγρός

27/1/11 1 χρόνο χειρουργικής στο Αγ. Σοφία

3/2/11 1 χρόνο χειρουργικής στο Έλενα βενιζέλου

24/11/11 πλήρη ψυχιατρική στο Γ.Ν. Νίκαιας

με βάση το edms η συνάδελφος βρίσκεται υπό διορισμό στο Έλενα Βενιζέλου (το προτελευταίο νοσοκομείο που είχε δηλώσει) και έχει διαγραφεί από το Γ.Ν. Νίκαιας για ψυχιατρική. Το θέμα είναι ότι η τελευταία αίτηση ακυρώνει τις προηγούμενες οπότε δεν έπρεπε να βρίσκεται υπό διορισμό. Δύο συνάδελφοι έχουν δηλώσει χειρουργική στο Έλενα Βενιζέλου πριν η κυρία Πολλάτου δηλώσει ψυχιατρική στο Γ.Ν.Νίκαιας οπότε στην καλύτερη περίπτωση πρέπει να λάβουν εισήγηση για διορισμό οι δύο αυτοί συνάδελφοι (Καραχάλιος Χαράλαμπος και Κεστεκίδου Αλεξάνδρα-Αναστασία). Αν κάποιος γνωρίζει τους δύο αδικημένους συναδέλφους ας τους ενημερώσει. Αν κάποιος γνωρίζει την κυρία Πολλάτου ας της ζητήσει να βρει την καλοσύνη και να μας πει την εκδοχή της για το θέμα. Την Δευτέρα θα επικοινωνήσω με την νομαρχία Αθηνών για να αντιμετωπίσει η κυρία αυτή τις δέουσες κυρώσεις αν τα πράγματα είναι όπως φαίνονται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την Δευτέρα θα επικοινωνήσω με την νομαρχία Αθηνών για να αντιμετωπίσει η κυρία αυτή τις δέουσες κυρώσεις αν τα πράγματα είναι όπως φαίνονται.

Άσε την κοπέλα να κάνει τις ειδικότητες που θέλει, με τα νέα μέτρα λοβέρδου μόνη της θα παραιτηθεί από όλες...

Πέρα από την πλάκα, μήπως κάποια στιγμή πρέπει να υπαρξουν κυρώσεις και για τους υπαλλήλους της Νομαρχίας για την κωλυσιεργία τους; Γιατί πρέπει εμείς να γινόμαστε ντετέκτιβ, δεν είναι δουλειά μας ο έλεγχος. Οι άνθρωποι είναι ελλιπέστατοι και, ως φαίνεται, άσχετοι με τα καθήκοντά τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.