Jump to content

Απόπειρα επίθεσης κατά του νομπελίστα Τζέιμς Ουότσον


pro

Recommended Posts

Εκ του αποτελέσματος, η κίνηση ήταν εντελώς αποτυχημένη

Παρολαυτα, ακόμη δεν έχω πειστεί ως προς τα κίνητρα του παιδιού που ανέβηκε στην σκηνή. Κι αυτο γιατί στην πραγματικότητα επίθεση δεν υπήρξε, και αληθινά δεν έχω καταλάβει εάν επρόκειτο να χτυπήσει τον άνθρωπο ή να βγάλει κάποιο λόγο (οι κινήσεις οι σπασμωδικες μπορεί να ήταν επειδή τους εμπόδισαν να μπουν εξαρχής)

Το να "μπουκάρουν" όπως λες, και ν ανοίξουν ένα πανώ, μια χαρά πολιτισμένο είναι, δεν κατάλαβα. Το να προσπαθήσουν να ματαιώσουν την ομιλία θα ήταν απολύτως ηλίθιο και θα γυρνούσε μπούμεραγκ, το να παει δε να χτυπήσει τον Watson θα με έφριττε από την ηλιθιότητα

Πάντως...τελικά πιστεύω πως όντως δεν μπορούμε να μιλάμε για επίθεση, ούτε και για απόπειρα επίθεσης με βεβαιότητα. Κάποιος που πάει με πανώ κτλ δε νομίζω να έχει σαν τελικό στόχο να βαρέσει το αντικείμενο της διαφωνίας του...

Δηλαδή, θέλω να πω, μάλλον και τα μμε το διεκτραγωδούν. Επαναλαμβάνω πως η κίνηση είναι αποτυχημένη εκ του αποτελέσματος. Θα μπορούσαν τα παιδιά να μην είχαν πάει με σημαίες, που έχουν αναπόφευκτα κοντάρια και που παραπέμπουν σε βία κτλ. Αλλά, πράγματι, δίνω λίγες πιθανότητες στο να πήγε να τον χτυπήσει.. Δηλαδή οι άλλοι θα κρατάγαν το πανώ κι ο ένας θα πήγαινε να ρίξει μπούφλα στον Watson???

Ε, θέλω να πιστεύω πως δεν υπάρχει τόση βλακεία

Και ξανά, κάποιος που πάει για ξύλο, δεν προετοιμάζει και πανώ κτλ, που είναι απλά μορφή "παρέμβασης" παράλληλη με κάποια εκδήλωση. Πολλάκις έχει γίνει αυτό, και δεν είνα καθόλυο απολίτιστο

Θα μπορούσαν να μοιράζουν κείμενα απέξω, ή να κολλήσουν αφίσα στην είσοδο, αλλά υποθέτω θα τους έδιωχναν αμέσως...εξού και το "μπουκάρισμα"

να προσθέσω επίσης πως ήταν ούτως ή άλλως όμως βλακεία να ανέβει κάποιος κραδαίνοντας σημαία με κοντάρι, όταν στη σκηνή είναι υπερήλικας...λόγω πιθανού τρόμου κτλ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν τα συγκεκριμένα attention seeking ανθρωπίδια έχουν ταυτίσει στους ελάχιστους νευρώνες τους τη Γενετική με το ναζισμό περιμένεις να πιστέψω οτι πήγαν εκεί για ακαδημαϊκό διάλογο? ΜΕ ΚΟΥΚΟΥΛΑ?

Κι αυτό το καλόπαιδο εκεί έτρεχε αλαφιασμένος, αλλά με απολύτως φιλική διάθεση, προς τον Watson για να του πει με στοργικό ύφος οτι είναι ο "ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΝΑΖΙΣΜΟΥ" και οτι τον παρακαλεί θερμά να σκεφτεί τα επιχειρήματα που θα του αράδιαζε σε άπταιστα Αγγλικά με Received Pronunciation. Ενω τη σημαία την προόριζε να του τη προσφέρει δώρο συμβολικό, ως είθισται κατα το πρωτόκολλο. Κατόπιν, θα έβγαζαν μια εθιμοτυπική φωτογραφία για το αρχείο του διότι πάνω από όλα σέβεται και αναγνωρίζει την αξία του καθενός που έχει διαφορετική άποψη από αυτόν και θα αποχωρούσε ζητώντας μια ειλικρινή συγνώμη για τη διακοπή ενώ θα καθόταν να παρακολουθήσει με προσήλωση τη συνέχεια της διάλεξης και τις όποιες απαντήσεις θα ελάμβανε για να τις σκεφτεί και να τις αξιολογήσει...

Όμως κάποιοι άξεστοι, απαίδευτοι φοιτητίσκοι όρμηξαν πάνω του, τον προπηλάκισαν, τον χτύπησαν, τον απείλησαν και ουσιαστικά τον φίμωσαν μην αφήνοντας να διακόψει τη διάλεξη ένος τυχάρπαστου καλεσμένου και να εκφράσει τις καθ'όλα επιστημονικές σκέψεις του. Γιατί καθένας μας που έχει άλλη άποψη από τον εκάστοτε ομιλητή θα πρέπει να ετοιμάζει σχετικό πανώ, να μαζεύει άλλους 5-10 ομοϊδεάτες, να μπουκάρουν στο αμφιθέατρο, να πετάνε στον αέρα φυλλάδια και να ορμάει στο πόντιουμ!

Αυτές οι σκηνές είναι άλλωστε καθημερινό φαινόμενο σε όλα τα εκπαιδευτικά ιδρύματα που σέβονται τον εαυτό τους και το ρόλο τους, από την Ακαδημία του Πλάτωνα εως το πανεπιστήμιο του Harvard. Η δε κουκούλα, αποτελεί μέρος της παραδοσιακής ενδυμασίας για αυτή τη καθιερωμένη ακαδημαϊκή διαδικασία μαζί με το υπόλοιπο sub-fusc. Και φυσικά είναι η πιο δοκιμασμένη μέθοδος για την προώθηση της επιστήμης και χωρίς αυτή την "ανακάλυψη" ακόμη θα τρώγαμε μπανάνες και βελανίδια στα δέντρα.

Δε θα ασχοληθώ άλλο με ηλιθίους οι οποίοι αδυνατούν να αντιληφθούν πράγματα και καταστάσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, το ξανάδα το βίντεο, και παρότι στην αρχή είχα πραγματικά φρίξει με την ηλιθιότητα της κίνησης, έχω να πω τελκά ότι:

όπως φαίνεται με ένα δεύτερο παίξιμο του βίντεο, τα παιδιά πήγαν βασικά να σηκώσουν πανώ(στην αρχή του βίντεο) οπότε και αμέσως προπηλακίστηκαν (από ηλιθίους), [b]γι αυτό (υποθέτω) ανέβηκε ένα παιδί εξ αυτών στη σκηνή για να μιλήσει. Εκείνη την ώρα δεν υπήρχε κανείς άλλο στην σκηνή, πόσω μάλλον ο ίδιος ο Watson, και μόνο αφοτου ανέβηκε το παιδί σηκώθηκαν και άλλοι ώστε να τον κατεβάσουν...

Ως εκ τούτου, δεν μπορώ να πω πω είναι ηλίθιοι όσο όταν το πρωτοείδα και λανθασμένα καταλάβα κι εγώ πως ανέβηκαν αμέσως στη σκηνή κινούμενοι επιθετικά κατά του Watson. Μάλιστα σκέφτηκα "καλύτερα ν ανοιγαν ένα πανό ήρεμα" και τελικά είδα πως...αυτό πήγαν να κάνουν!

Εκ του αποτελέσματος, η κίνηση ήταν εντελώς αποτυχημένη

Παρολαυτα, ακόμη δεν έχω πειστεί ως προς τα κίνητρα του παιδιού που ανέβηκε στην σκηνή. Κι αυτο γιατί στην πραγματικότητα επίθεση δεν υπήρξε, και αληθινά δεν έχω καταλάβει εάν επρόκειτο να χτυπήσει τον άνθρωπο ή να βγάλει κάποιο λόγο (οι κινήσεις οι σπασμωδικες μπορεί να ήταν επειδή τους εμπόδισαν να μπουν εξαρχής)

Το να "μπουκάρουν" όπως λες, και ν ανοίξουν ένα πανώ, μια χαρά πολιτισμένο είναι, δεν κατάλαβα. Το να προσπαθήσουν να ματαιώσουν την ομιλία θα ήταν απολύτως ηλίθιο και θα γυρνούσε μπούμεραγκ, το να παει δε να χτυπήσει τον Watson θα με έφριττε από την ηλιθιότητα

Πάντως...τελικά πιστεύω πως όντως δεν μπορούμε να μιλάμε για επίθεση, ούτε και για απόπειρα επίθεσης με βεβαιότητα. Κάποιος που πάει με πανώ κτλ δε νομίζω να έχει σαν τελικό στόχο να βαρέσει το αντικείμενο της διαφωνίας του...

Δηλαδή, θέλω να πω, μάλλον και τα μμε το διεκτραγωδούν. Επαναλαμβάνω πως η κίνηση είναι αποτυχημένη εκ του αποτελέσματος. Θα μπορούσαν τα παιδιά να μην είχαν πάει με σημαίες, που έχουν αναπόφευκτα κοντάρια και που παραπέμπουν σε βία κτλ. Αλλά, πράγματι, δίνω λίγες πιθανότητες στο να πήγε να τον χτυπήσει.. Δηλαδή οι άλλοι θα κρατάγαν το πανώ κι ο ένας θα πήγαινε να ρίξει μπούφλα στον Watson???

Ε, θέλω να πιστεύω πως δεν υπάρχει τόση βλακεία

Και ξανά, κάποιος που πάει για ξύλο, δεν προετοιμάζει και πανώ κτλ, που είναι απλά μορφή "παρέμβασης" παράλληλη με κάποια εκδήλωση. Πολλάκις έχει γίνει αυτό, και δεν είνα καθόλυο απολίτιστο

Θα μπορούσαν να μοιράζουν κείμενα απέξω, ή να κολλήσουν αφίσα στην είσοδο, αλλά υποθέτω θα τους έδιωχναν αμέσως...εξού και το "μπουκάρισμα"

να προσθέσω επίσης πως ήταν ούτως ή άλλως όμως βλακεία να ανέβει κάποιος κραδαίνοντας σημαία με κοντάρι, όταν στη σκηνή είναι υπερήλικας...λόγω πιθανού τρόμου κτλ

Πόσο απίστευτα πανηλίθιος είσαι;;;

Υπάρχει ένα βίντεο που δείχνει 5 άτομα (ορισμένα με κουκούλες)

να μπουκάρουν σε ένα κατάμεστο αμφιθέατρο, ώστε να κάνουν το κομμάτι τους,

αδιαφορώντας για τα θέλω και τα δικαιώματα των άλλων 600 που ήταν εκεί.

Κι ο ένας από αυτούς, αφού κλωτσάει στο πρόσωπο ένα 60χρονο,

ανεβαίνει στη σκηνή και κραδαίνοντας το κοντάρι σα ρόπαλο,

κατευθύνεται προς τον γηραιό ομιλητή, βρίζοντας τον.

Μετά φαίνεται να ξυπνάνε ορισμένοι και σηκώνονται

και του κλείνουν το δρόμο και αυτός προσπαθεί να τους ξεφύγει,

με απειλές και χτυπήματα με το ξύλινο κοντάρι...

Και σε όλα αυτά, εσύ κάθεσαι και υποστηρίζεις όλες αυτές τις μαλακίες που γράφεις από πάνω;

δηλαδή...

πως όλοι οι άλλοι δεν το είδαν καλά, ενώ εσύ που το ξαναείδες και μάλιστα με ένα δεύτερο παίξιμο,

μπόρεσες πραγματικά να το ερμηνεύσεις και να το καταλάβεις.

πως δεν ήταν κουκουλοφόροι, αλλά "παιδιά" που κάνουν επανάσταση και δίνουν τον αγώνα τους για όλους εμάς.

πως τα "παιδιά" προπηλακίστηκαν από ηλίθιους και θέλανε μόνο να σηκώσουν τα πανώ τους.

πως ένα από τα "παιδιά" σηκώθηκε στη σκηνή για να μιλήσει και δεν ήταν κανένας ομιλητής εκεί.

πως δεν μπορεί τα "παιδιά" να θέλανε να χτυπήσουν τον ομιλητή, επειδή είχαν φτιάξει πανώ

και κάτι τέτοιο αποδεικνύει περίτρανα την αθωότητά τους.

πως τα ΜΜΕ έχουν δώσει λάθος χροιά στο θέμα.

Ένα από τα γνωρίσματα του πανύβλακα είναι πως πάντα ανήκει σε μια ομάδα (ανεξαρτήτως χρώματος και πεποιθήσεων)

που του δίνει δύναμη, ασφάλεια και αξία.

Και είναι διατεθειμένος να υποστηρίξει την ομάδα και τα πιστεύω της με κάθε κόστος, ειδάλλως ο ίδιος θα είναι ένα τίποτα.

Και για να το κάνει αυτό, είναι ικανός να υποστηρίξει οτιδήποτε, ακόμη κι αν είναι εξόφθαλμα άδικο, ανήθικο ή παράνομο.

Κι αυτός είσαι εσύ...

Όσο για αυτούς που ήταν στο αμφιθέατρο, ντροπή τους που δεν αντέδρασαν πιο νωρίς, για να προστατέψουν

τον προσκεκλημένο τους, γιατί δείχνει τον πολιτισμό και την ηθική που κουβαλάνε.

Όσο για αυτούς που σε διαβάσανε εδώ μέσα και δεν γράψανε τα αυτονόητα , μάλλον είναι στην ίδια κατηγορία με τους περισσότερους στο βίντεο του αμφιθεάτρου...

ΥΓ 1. Ξέρω πως αν προλάβαινε και χτυπούσε τελικά τον υπερήλικα, θα έβγαινες και θα δικαιολογούσες το "παιδί"

πως ήταν συναισθηματικά φορτισμένο, επειδή ο παππούς ομιλητής ήταν ρατσιστής και κρυφο-φασιστόμουτρο,

ενώ σε τελική θα έλεγες πως τα άλλα "παιδιά" δεν τον χτύπησαν που κάτι τέτοιο αποδεικνύει πως

δεν ήταν προμελετημένο, παρά μόνο συναισθηματικά φορτισμένο..

ΥΓ 2. Οι λέξεις "πανηλίθιος", "πανύβλακας" και "μαλακίες", στο παρόν θέμα αποτελούν

αληθινά κερδισμένες ιδιότητες και δεν είναι με καμία παναγία βωμολοχίες... emevlogies emevlogies emevlogies

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πόσο απίστευτα πανηλίθιος είσαι;;;

Πολύ!

Το έχει αποδείξει σε πολλές συζητήσεις και στο παρελθόν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρολαυτα, ακόμη δεν έχω πειστεί ως προς τα κίνητρα του παιδιού που ανέβηκε στην σκηνή. Κι αυτο γιατί στην πραγματικότητα επίθεση δεν υπήρξε, και αληθινά δεν έχω καταλάβει εάν επρόκειτο να χτυπήσει τον άνθρωπο ή να βγάλει κάποιο λόγο (οι κινήσεις οι σπασμωδικες μπορεί να ήταν επειδή τους εμπόδισαν να μπουν εξαρχής)

Μάλλον δεν είδαμε το ίδιο video. Για να υπάρχει επίθεση δεν είναι ανάγκη να υπάρχει ξυλοδαρμός και θύμα. Η κίνηση και μόνο αρκεί. Τώρα αν εσύ πιστεύεις πως ο μαλάκας ανέβηκε στη σκηνή κρατώντας τη σημαία με το κοντάρι και κατευθύνθηκε προς τον ομιλητή για να του ζητήσει αυτόγραφο τότε μάλλον δε διαφέρεις από αυτόν. Για ένα πράγμα λυπάμαι, που δεν τον έλιωσαν στο ξύλο αυτοί που τον παρεμπόδισαν....να μου κουβαλιόταν για ιατροδικαστική έκθεση-σωματικές βλάβες κι εγώ να μην έβλεπα σημάδια επίθεσης αφού αυτά δεν έγιναν....με όπλο. ;)

Πόσο απίστευτα πανηλίθιος είσαι;;;

emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ασυλο ελεύθερης αλητείας Tου Πασχου Mανδραβελη

O Τζέιμς Γουότσον είναι ο μεγαλύτερος εν ζωή επιστήμονας. Μαζί με τον Φράνσις Κρικ είναι αυτοί που αποκάλυψαν το θαύμα της ζωής, την διπλή έλικα του DNA. Γι’ αυτό τιμήθηκαν με το Νομπέλ Ιατρικής. Πριν από μερικά χρόνια έκανε κάποιες δηλώσεις για το μέλλον της Αφρικής που θεωρήθηκαν ρατσιστικές. Ο ίδιος είπε ότι δεν τις εννοούσε, αλλά το θέμα μας δεν είναι αυτό.

Ο Τζέιμς Γουότσον προφανώς δεν ήξερε ότι στην Ελλάδα υπάρχει νομοθετικά κατοχυρωμένο το άσυλο που εξασφαλίζει την ελεύθερη διακίνηση ιδεών. Προφανώς ξέρει τον άρρητο κανόνα που ισχύει στα πανεπιστήμια ακόμη και της Μποτσουάνα. Οι επιστημονικές διαμάχες είναι σκληρές, αλλά γίνονται με ευπρέπεια. Δεν διανοείται κανείς να λογοκρίνει κανένα, ούτε να τον φιμώσει. Πόσω δε μάλλον να τον προπηλακίσει.

Ετσι όταν τον κάλεσαν να μιλήσει σε συνέδριο Χημείας, νόμιζε ότι πήγαινε σε ΑΕΙ χώρας του Πρώτου Κόσμου. Ή έστω του Τρίτου Κόσμου. Πίστευε ότι η ακαδημαϊκή κοινότητα είχε φροντίσει να περιφρουρήσει τον χώρο από ποικιλώνυμους αλήτες . Ισως πάλι να νόμιζε ότι οι πανεπιστημιακοί μας, αν διαπίστωναν ότι δεν μπορούν να περιφρουρήσουν την ελεύθερη διακίνηση των ιδεών, θα καλούσαν τον αρμόδιο γι’ αυτές τις υποθέσεις, δηλαδή την Αστυνομία.

Φευ! Στην ελληνική ακαδημαϊκή κοινότητα επικρατούν τα «ανθρωπάκια», όπως είχε γράψει επιτυχώς προ καιρού ο κ. Αλέξης Παπαχελάς. Αυτά τρέμουν την ισχύ των τραμπούκων που διαφεντεύουν τα πανεπιστήμια. Οι τελευταίοι χτίζουν τους καθηγητές μέσα στα γραφεία τους (και μετά οι βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ, όπως ο κ. Τάσος Κουράκης, τρέχουν να τους αθωώσουν στα δικαστήρια), προπηλακίζουν όποιον θέλει να εκφράσει διαφορετική άποψη, ξυλοφορτώνουν «ενοχλητικούς» πανεπιστημιακούς όπως τον κ. Γιάννη Πανούση ή τον πρόεδρο του Παιδαγωγικού Tμήματος κ. Iωάννη Παπαδάτο. Κι όμως ουδείς -της πολιτικής ηγεσίας συμπεριλαμβανομένης- δεν μπορεί να ψελλίσει μια απλή κουβέντα και την απλή λύση: Το άσυλο δεν προστατεύει πια την ελεύθερη διακίνηση των ιδεών. Προστατεύει μόνο τους αλήτες που διαφεντεύουν τα ΑΕΙ και απειλούν ακόμη και 84χρονους σεβάσμιους καθηγητές. Αντιτίθεται στην ελευθερία διακίνησης των ιδεών. Τι άλλο πρέπει να συμβεί για να καταργηθεί; Η ανοχή στην παρανομία το μόνο που παράγει είναι περισσότερη αλητεία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εκ του αποτελέσματος, η κίνηση ήταν εντελώς αποτυχημένη

Παρολαυτα, ακόμη δεν έχω πειστεί ως προς τα κίνητρα του παιδιού που ανέβηκε στην σκηνή. Κι αυτο γιατί στην πραγματικότητα επίθεση δεν υπήρξε, και αληθινά δεν έχω καταλάβει εάν επρόκειτο να χτυπήσει τον άνθρωπο ή να βγάλει κάποιο λόγο (οι κινήσεις οι σπασμωδικες μπορεί να ήταν επειδή τους εμπόδισαν να μπουν εξαρχής)

Το να "μπουκάρουν" όπως λες, και ν ανοίξουν ένα πανώ, μια χαρά πολιτισμένο είναι, δεν κατάλαβα. Το να προσπαθήσουν να ματαιώσουν την ομιλία θα ήταν απολύτως ηλίθιο και θα γυρνούσε μπούμεραγκ, το να παει δε να χτυπήσει τον Watson θα με έφριττε από την ηλιθιότητα

Πάντως...τελικά πιστεύω πως όντως δεν μπορούμε να μιλάμε για επίθεση, ούτε και για απόπειρα επίθεσης με βεβαιότητα. Κάποιος που πάει με πανώ κτλ δε νομίζω να έχει σαν τελικό στόχο να βαρέσει το αντικείμενο της διαφωνίας του...

Δηλαδή, θέλω να πω, μάλλον και τα μμε το διεκτραγωδούν. Επαναλαμβάνω πως η κίνηση είναι αποτυχημένη εκ του αποτελέσματος. Θα μπορούσαν τα παιδιά να μην είχαν πάει με σημαίες, που έχουν αναπόφευκτα κοντάρια και που παραπέμπουν σε βία κτλ. Αλλά, πράγματι, δίνω λίγες πιθανότητες στο να πήγε να τον χτυπήσει.. Δηλαδή οι άλλοι θα κρατάγαν το πανώ κι ο ένας θα πήγαινε να ρίξει μπούφλα στον Watson???

Ε, θέλω να πιστεύω πως δεν υπάρχει τόση βλακεία

Και ξανά, κάποιος που πάει για ξύλο, δεν προετοιμάζει και πανώ κτλ, που είναι απλά μορφή "παρέμβασης" παράλληλη με κάποια εκδήλωση. Πολλάκις έχει γίνει αυτό, και δεν είνα καθόλυο απολίτιστο

Θα μπορούσαν να μοιράζουν κείμενα απέξω, ή να κολλήσουν αφίσα στην είσοδο, αλλά υποθέτω θα τους έδιωχναν αμέσως...εξού και το "μπουκάρισμα"

να προσθέσω επίσης πως ήταν ούτως ή άλλως όμως βλακεία να ανέβει κάποιος κραδαίνοντας σημαία με κοντάρι, όταν στη σκηνή είναι υπερήλικας...λόγω πιθανού τρόμου κτλ

Ειλικρινά δε θα μπω στη διαδικασία να ξεχωρίσω το πολιτισμένο από το απολίτιστο, πάντως το να μπαίνεις έτσι σε μια αίθουσα που γίνεται ομιλία για να πεις με το έτσι θέλω τις απόψεις σου και να διακόψεις εκείνον που μιλάει, είτε έχεις σκοπό να χρησιμοποιήσεις βία είτε όχι, δεν το θεωρώ πολιτισμένο. Ειδικα όταν αυτός που το κάνει φοράει κουκούλα. Κουκούλα φοράει ο ληστής, ο κακοποιός που σπάει βιτρίνες (γιατί ούτε επαναστάτης είναι ούτε αναρχικός) και η Ku Klux Klan. emdots Εκτός κι αν εκεί μέσα είχε -5 και το παλικάρι κρύωνε... :anavwfwties:

Αυτός που έχει επιχειρήματα περιμένει να τελειώσει η ομιλία και μετά παίρνει το λόγο, όπως θα έπαιρνε ο καθένας που θα ήθελε να κάνει μια ερώτηση ή τελοσπάντων μοιράζει, όπως είπες, φυλλάδια, που δε νομίζω να τον εμπόδιζε κανένας στην τελική. Αυτό που έγινε είναι τακτική όχλου, η οποία δυστυχώς τον τελευταίο καιρό εφαρμόζεται ολοένα και περισσότερο από συγκεκριμένο πολιτικό κόμμα (και όχι χώρο). Και να σου πω και κάτι, όλοι αυτοί που δήθεν υποστηρίζουν το πανεπιστημιακό άσυλο, με τις μ@λ@κίες που κάνουν δίνουν τροφή σε δεξιούς/ακροδεξιούς υπέρ της κατάργησης του. Και όλα αυτά στα λέει κάποιος που δε θέλει να καταργηθεί το άσυλο (που χ€στηκα στην τελική, έχω τελειώσει εδώ και μερικά χρόνια), αλλά να χρησιμοποιείται για το λόγο για τον οποίο θεσπίστηκε, και κάποιος που δε συμφωνεί με δεξιές/ακροδεξιές κορώνες και απόψεις. Απλά το πολύ το Κύριε ελέησον πλέον το βαριέται και ο Θεός...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ασυλο ελεύθερης αλητείας

Tου Πασχου Mανδραβελη

Ασυλο ελεύθερης αλητείας Tου Πασχου Mανδραβελη

:P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@nomad

Πόσο απίστευτα πανηλίθιος είσαι;;;

Υπάρχει ένα βίντεο που δείχνει 5 άτομα (ορισμένα με κουκούλες)

να μπουκάρουν σε ένα κατάμεστο αμφιθέατρο, ώστε να κάνουν το κομμάτι τους,

αδιαφορώντας για τα θέλω και τα δικαιώματα των άλλων 600 που ήταν εκεί.

Το να κάνει κάποιος μια παρέμβαση γενικά δεν είναι αδιαφορία για το δικαίωμα του άλλου. Εσύ είσαι ο προκατειλημμένος δυστυχώς, αφού λέω πως το να προσπαθήσουν να διακόψουν την ομιλία θα ήταν μεγάλη μαλακία. Το γράφω κανονικότατα αυτό. Μια παρέμβαση στην αρχή της ομιλίας δεν είναι ούτε αφαίρεση δικαιώματος ούτε τίποτα. Και σε μένα θα το δεχόμουν, εάν ήταν ολιγόλεπτη και χωρίς τραμπουκισμούς.

Και σε όλα αυτά, εσύ κάθεσαι και υποστηρίζεις όλες αυτές τις μαλακίες που γράφεις από πάνω;

δηλαδή...

πως όλοι οι άλλοι δεν το είδαν καλά, ενώ εσύ που το ξαναείδες και μάλιστα με ένα δεύτερο παίξιμο,

μπόρεσες πραγματικά να το ερμηνεύσεις και να το καταλάβεις.

Δεν είπα αυτό, μάλιστα στο δεύτερο ποστ αναγνωρίζω ουσιαστικά πως όντως ήταν πάνω στη σκηνή ο Watson, πράγμα που δεν είχα δει, και μου το υπέδειξε συνάδελφος εδώ

πως δεν ήταν κουκουλοφόροι, αλλά "παιδιά" που κάνουν επανάσταση και δίνουν τον αγώνα τους για όλους εμάς.

Πότε έγραψα αυτό το πράγμα?

πως τα "παιδιά" προπηλακίστηκαν από ηλίθιους και θέλανε μόνο να σηκώσουν τα πανώ τους.

Υπόθεση έκανα, και το γράφω κανονικά. Εσύ μάλλον βλέπεις ό,τι θες στο ποστ μου, πάντως όχι αυτό που έγραψα

πως ένα από τα "παιδιά" σηκώθηκε στη σκηνή για να μιλήσει και δεν ήταν κανένας ομιλητής εκεί.

Μα στο επόμενο ποστ μου αναγνώρισα ουσιαστικά πως ήταν όντως ο Watson πάνω, μου το υπέδειξε συνάδελφος μετά το πρώτο ποστ και το είδα. Έμμεσα αναφέρομαι σ αυτό, στο επόμενο. Τι έπρεπε να γράψω? "Α, ναι, έχεις δίκιο"? Αφού λέω πως ήταν λαθος ουτως ή άλλως ν ανέβει κάποιος κραδαίνοντας δοκάρι όταν είναι πάνω υπερήλικας!!

πως δεν μπορεί τα "παιδιά" να θέλανε να χτυπήσουν τον ομιλητή, επειδή είχαν φτιάξει πανώ

και κάτι τέτοιο αποδεικνύει περίτρανα την αθωότητά τους.

Πάλι μαλακία γράφεις. Είπα πως μου κάνει εντύπωση και γι αυτό δίνω λιγότερες πιθανότητες στο να πήγαν για ξύλο...Δε λέω πουθενά πως δε μπορεί να πήγαν για ξύλο... Εσύ είσαι ο προκατειλημμένος-"διαβάζεις" ό,τι νομίζεις πως θα έγραφε ένας κλασικός κολλημένος. Μόνο που αυτός δεν είμαι εγώ

Ένα από τα γνωρίσματα του πανύβλακα είναι πως πάντα ανήκει σε μια ομάδα (ανεξαρτήτως χρώματος και πεποιθήσεων)

που του δίνει δύναμη, ασφάλεια και αξία.

Και είναι διατεθειμένος να υποστηρίξει την ομάδα και τα πιστεύω της με κάθε κόστος, ειδάλλως ο ίδιος θα είναι ένα τίποτα.

Και για να το κάνει αυτό, είναι ικανός να υποστηρίξει οτιδήποτε, ακόμη κι αν είναι εξόφθαλμα άδικο, ανήθικο ή παράνομο.

Κι αυτός είσαι εσύ...

ΥΓ 1. Ξέρω πως αν προλάβαινε και χτυπούσε τελικά τον υπερήλικα, θα έβγαινες και θα δικαιολογούσες το "παιδί"

πως ήταν συναισθηματικά φορτισμένο, επειδή ο παππούς ομιλητής ήταν ρατσιστής και κρυφο-φασιστόμουτρο,

ενώ σε τελική θα έλεγες πως τα άλλα "παιδιά" δεν τον χτύπησαν που κάτι τέτοιο αποδεικνύει πως

δεν ήταν προμελετημένο, παρά μόνο συναισθηματικά φορτισμένο..

ΥΓ 2. Οι λέξεις "πανηλίθιος", "πανύβλακας" και "μαλακίες", στο παρόν θέμα αποτελούν

αληθινά κερδισμένες ιδιότητες και δεν είναι με καμία παναγία βωμολοχίες... emevlogies emevlogies emevlogies

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ασυλο ελεύθερης αλητείας

Tου Πασχου Mανδραβελη

Ασυλο ελεύθερης αλητείας Tου Πασχου Mανδραβελη

:P

για να το εμπεδωσουμε Τασο......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με συγχωρείς φιλαράκο (ή να γράψω κι εγω...μαλακάκο)

Λοιπόν, το ξανάδα το βίντεο, και παρότι στην αρχή είχα πραγματικά φρίξει με την ηλιθιότητα της κίνησης, έχω να πω τελκά ότι:

όπως φαίνεται με ένα δεύτερο παίξιμο

Δεν σε είπα έτσι, αλλά αν έπρεπε να σε πω, θα σε έλεγα χαζομ@λάκα...είναι το "δεύτερο παίξιμο" που λες, ξέρεις... emevlogies

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με συγχωρείς φιλαράκο (ή να γράψω κι εγω...μαλακάκο)

Λοιπόν, το ξανάδα το βίντεο, και παρότι στην αρχή είχα πραγματικά φρίξει με την ηλιθιότητα της κίνησης, έχω να πω τελκά ότι:

όπως φαίνεται με ένα δεύτερο παίξιμο

Δεν σε είπα έτσι, αλλά αν έπρεπε να σε πω, θα σε έλεγα χαζομ@λάκα...είναι το "δεύτερο παίξιμο" που λες, ξέρεις... emevlogies

Τι να σου πω βρε π@π@ρακο... Βασικά αυτό που με έκανε να το γράψω είναι πως πρόσεξα ότι υπάρχει πανώ, ενώ μου διέφυγε το ότι υπήρχε άνθρωπος επί σκηνής...Δεν διεκδίκησα ποτέ αυθεντία στην ανάλυση βίντεο :Ρ. ΕΙΠΑΜΕ, μετά το αναγνώρισα. Το έγραψε συνάδελφος, με όχι μαλακισμένο τρόπο όπως κάνεις εσύ, πως φαίνεται στην αρχή, και το είδα όντως -μ' ένα τρίτο παίξιμο. Κάνε πλάκα και με αυτό αφού έχεις κάποιο κόμπλεξ προφανώς με τον αυνανισμό, πρόσεξέ το όμως, τα κόμπλεξ δεν είναι για καλό :rolleyes:

Και αφότου το είδα, έγραψα μετά (πολύ πριν το ηλίθιο σχόλιό σου, που αναβλύζει προκατάληψη και "διαβάζω ό,τι νομίζω πως θα γράφει και όχι ό,τι γράφει στην πραγματικότητασ")μεταξύ άλλων πως "ούτως ή άλλως είναι μαλακισμένο να ανεβαίνει κανείς κραδαίνοντας δοκάρι όταν στη σκηνή είναι υπερήλικας, λόγω πιθανού τρόμου"

Με συγχωρείς, αλλά δεν θα ξανασχοληθώ με έναν κολλημένο (εσένα εννοώ, για να μην έχεις και αμφιβολία)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...από τους δυό μας, απ'ότι θυμάμαι, εσύ είχες πρόβλημα με το βίντεο κι αυτά που έδειχνε... emxmm

..γιαυτό σου λέω κόψτην...τυφλώνει... emwhistlingemevlogies

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιστεύω ότι ο κουκουλοφόρος νεανίας ήθελε να δείξει στον Δρ Γουότσον, το λάθος της θεωρίας του. Το απέδειξε περίτρανα. Η βλακεία δεν ξεχωρίζει φυλές...υπάρχουν και λευκοί βλάκες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.