Jump to content

Στα 800 ευρώ καθαρά ο μισθός του ειδικευόμενου..


Recommended Posts

Σύμφωνα με το νέο σύστημα πληρωμών οι ειδικευόμενοι θα προπληρωνόμαστε και θα πληρωνόμαστε πλέον όπως όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι δηλαδή στις 12 και στις 27 κάθε μήνα.Τα λεφτά που μπήκαν αφορούν στο πρώτο δεκαπενθήμερο του Απρίλη, οπότε την πρώτη Απρίλη θα πάρουμε το δεύτερο δεκαπενθήμερο του Μάρτη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Last Reply

Σε εμάς αυτή ή αλλαγή με το διπλό 15ήμερο έγινε πρίν 1 μήνα αλλά μας το είχανε πει.Τώρα ξαφνικά κόψανε 70€.Την δευτέρα θα μάθω αλλά μου μυρίζει μάλλον βλακεία του λογιστηρίου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απο Ιουνιο δε λεγεται???κ φυσικα περιμενουν ολοι απο τον ειδικευομενο που τρεχει σαν σβουρα ν αποδιδει το ιδιο κ καλυτερα με τα 800 ε!

κ μεις οι ....μην πω...το μονο που κανουμε ειναι να μη μιλαμε γιατι σε μας τουλαχιστον δεν επιτρεπεται να πας κοντρα στο θεο που σε διευθυνει....μετα εισαι μαυρη λιστα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ειναι απλη η λυση ρε παιδια στις περικοπες που εγιναν αλλα και σε οσες ερχονται, απλα θα πρεπει να προσαρμόσουμε την ζωη μας στα χρηματα αυτα.

δυστυχώς και λεω δυστυχώς ετσι μας καταντησαν οσοι μας καταντησαν διοτι κι εμεις ο λαος εχουμε μεγαλο μεριδιο ευθύνης.

προσωπικα λεω δοξα το θεο που δεν εχω δανεια , αλλα απ οτι ακουω τρεμουν στην ιδεα των νεων περικοπων που ερχονται οι δημόσιοι υπάλληλοι ....χαμος γινεται εξω στην κοινωνία , και απο πολλους ακουω ας χρεοκοπήσουμε να γυρισουμε στην δραχμουλα να το παρουμε απο την αρχη φτανει αυτο το μαρτυριο της σταγονας με τα δανεια και τις δοσεις.

εδω σε λιγο δεν θα εχουμε υλικα στα νοσοκομεια να κανουμε σωστα την ειδικοτητα μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι λες ρε φώτη με iq κότας;! Δηλ επειδή οι παλιοκλέφτες τα έφαγαν όλα να κάτσουμε με σταυρωμένα χέρια και να ζήσουμε όπως οι μοναχοί στα μοναστήρια;! Να πας στη φτωχορουμανία σου ρουμανογιατρέ (ο θεός να σε κάνει ιατρό βασικά)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προφ-γουιζαρντ2 βγες εσυ εξω να παλεψεις για ν ανεβει ο μισθος σου και ασε στην ακρη την ευκολη κριτικη του καναπεως , μεσα απο ενα site Πισω απο μια οθονη υπολογιστη , ταχαμου δηθεν ολα τα ξερεις εσυ και σας τουτ τουτ ολους , βγες να δεις την γλυκα , και να μου θυμηθεις αν θα ξαναδεις με αυτους που εχεις για κυβερνητες να γινεται ο μισθος σου οσο ηταν ή ν αυξανονται η απολαβες σου , εμενα να μου τρυπησεις την μυτ.

και σ αρεσει δεν σ αρεσει αυτη ειναι η ελλαδα του 2011 και ισαμε +30 χρονια ακομα , αλλα εσυ πρεπει να εισαι εισαι απο δαυτους που τρωνε το αγγουρι και δεν δροσιζονται αλλα ζοριζονται , νεοελληνα αγραματε των οπισθίων ιατρέ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

AN ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΜΕ Η ΟΡΑΝΤΕΑ Η' ΔΑΜΑΣΚΟ.ΕΔΩ ΗΡΘΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΖΟΡΙΖΟΥΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο profwizard2 ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΠΟΥΔΑΣΑΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΕΙΝΑΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ,ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΔΕΧΕΤΑΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΑΥΤΗ ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ.ΕΔΩ ΔΟΥΛΕΥΕΩ,ΨΗΦΙΖΩ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΩ ΦΟΡΟΥΣ ΑΡΑ ΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ.

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΚΑΛΗ ΚΑΙ Η ΜΠΟΜΠΟΤΑ...ΕΦΑΓΑ ΜΠΟΛΙΚΗ ΣΤΗ ΔΑΜΑΣΚΟ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΩ ΛΟΓΩ ΚΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΔΝΤ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδιά μην κοροιδεύετε τον άνθρωπο κρίμα είναι.Αγαπητέ Χασάν θέλω να κάνω ειδικότητα Συρία γιατί εδώ βαρέθηκα να τρώω μπομπότα κ πλιγούρι.Πες μου σε παρακαλώ για τη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω.Ήρθε η ώρα να αλλάξω τη ζωή μου κ να τρώω από εδώ κ στο εξής χούμους κ καυτερή μουχαμάρα

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιχαλάκη πάψε να αναδημοσιεύεις ότι βρεις στο internet χωρίς να διαβάσεις και να εκτιμήσεις τα όσα γράφει, θα μου πεις βέβαια πως να εκτιμήσει ένας "στόκος" ένα δημοσίευμα.....συγγνώμη, έχει δίκιο.

Το παραπάνω email το έλαβες από το συνάδελφο Ηλία Τσέκρη. :rolleyes:

Είμαι ο μόνος που δεν καταλαβαίνει τους παραπάνω υπολογισμούς του συνάδελφου;

Επίσης βασίζεται σε δημοσίευμα της εφημερίδας που λίγο πολύ δείχνει την άγνοια της δημοσιογράφου Δελβινιώτη,

‎"Με δεδομένη τη νέα κατάσταση στους περίπου 300.000 υπαλλήλους των ειδικών μισθολογίων θα διατηρηθούν εκτός από τα οικογενειακά μόνον δύο επιδόματα:

* το επίδομα αντικειμένου εργασίας

* το επίδομα θέσης ευθύνης

...

Το πρώτο θα αφορά τις ειδικές συνθήκες εργασίας και θα έχει να κάνει με τις ιδιαιτερότητες της δουλειάς που θα έχει κάθε κατηγορία υπαλλήλων που εντασσόταν σε ειδικό μισθολόγιο (π.χ. επίδομα κινδύνου για στρατιωτικούς ή βιβλιοθήκης για τους γιατρούς ή ειδικών συνθηκών για δικαστικούς)."

Το επίδομα αντικειμένου εργασίας που αφορά τις ειδικές συνθήκες εργασίας για τους γιατρούς είναι το επίδομα βιβλιοθήκης;

Την επόμενη φορά Μιχαλάκη...όχι στα βαθιά.

Τάσο σταμάτα να παραπληροφορείς!

Δεν έστειλα κανένα e-mail και σε κανέναν...

Επίσης, παραποιείς το επώνυμο μου! Ελπίζω όχι σκόπιμα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για το επίθετο ζητώ συγγνώμη Ηλία έγινε από λάθος. Αν έχει γίνει ξανά ζητώ ειλικρινά συγγνώμη (αν και δε νομίζω να έχει επαναληφθεί).

Είτε στάλθηκε με email είτε το αντέγραψε από το blog σου φαντάζομαι έχει πολύ μικρή σημασία.

Αυτό όμως που δεν καταλαβαίνω είναι πως αντί να εξηγήσεις πως έχεις καταλήξει σε αυτά τα ποσά (απορία δική μου αλλά και άλλων συναδέλφων αν διάβασες τα μηνύματα που ακολούθησαν το αρχικό) αναλώνεσαι στο μήνυμά σου στο τυπογραφικό λάθος του επιθέτου σου και στην πηγή της αναδημοσίευσης του μηνύματος.

Ελπίζω ν' απαντήσεις ώστε να καταλάβουμε κι εμείς. Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο η τελευταία πρόταση πιστεύω πως δυναμιτίζει τη συζήτηση ενώ δεν έχω τέτοια πρόθεση!

Μην διαβάζετε συνάδελφοι ‘διαγώνια ή επικεφαλίδες’ δεν πρέπει να δρούμε εγωιστικά ποιος έχει την εγκυρότητα του λόγου, της είδησης ή της τεκμηρίωσης. Αλλά να δρούμε συντονισμένα, συλλογικά & ομαδικά!

Η ανάρτηση είναι στο ιστολόγιο το οποίο δε θεωρώ δικό μου αλλά όλων των ειδικευόμενων. Απεύθυνα κάλεσμα και στον Τάσο και σε άλλους με διάθεση ενασχόλησης με τα κοινά! Δέχτηκαν αυτοί που με γνώριζαν προσωπικά και ξέροντας το ακέραιο του χαρακτήρα μου και τις ευαισθησίες μου. Οι άλλοι με βλέπουν καχύποπτα δεν τους παρεξηγώ ανθρώπινο είναι...

Ούτως η άλλως σε μερικές μέρες παύω να φέρω τον τίτλο του ειδικευόμενου. Ευχής έργον θα ήταν να βρεθούν άτομα που θα ήθελαν να συνεχίσουν την προσπάθεια ενημέρωσης και κοινού προβληματισμού...

Ο συντάκτης του άρθρου είναι ο εκλεκτός συνάδελφος Φοίβος κι όχι εγώ…

Posted by fivos at 2:11 π.μ. Labels: Ειδικευόμενοι, Ενημέρωση

Έχει σημασία αν το έστελνα με e-mail προσωπικά ή απλή ανάρτηση! Με το e-mail εισβάλλεις σε προσωπικούς χώρους με τάση να επιβάλεις ή να επηρεάσεις! Αναρτώντας κάτι δημόσια είναι στην κρίση του αναγνώστη αν θα τα λάβει σοβαρά υπόψιν ή όχι!

Η ζωή δεν πάει μπροστά με γκρίνιες, μόνιμη καχυποψία εναντίον όλων και εν τέλει ακύρωση στη πράξη κάθε προσπάθειας για αλλαγή. Η με οποιαδήποτε δικαιολογία ανοχή της σημερινής κατάστασης, ναρκοθετεί το μέλλον μας.

Δεν είναι ότι οι επάνω δεν καταλαβαίνουν, δεν ξέρουν, πειραματίζονται, είναι άσχετοι από τα προβλήματα της υγείας.

Ξέρουν και πάρα πολύ καλά μάλιστα. Ότι κάνουν, αποτελεί συνειδητή επιλογή τους.

Ας πάψουμε επιτέλους να είμαστε τόσο αφελείς, που να βρίσκουμε δικαιολογία για αυτούς και ταυτόχρονα εύκολα απορριπτικοί για κάθε συλλογική δράση. Δεν βρισκόμαστε στη φάση του να τους εξηγήσουμε.

Είμαστε στη φάση της σύγκρουσης.

Δυστυχώς ή ευτυχώς, η ιστορία ξεδιπλώνεται μέσα από συγκρούσεις.

Αυτή είναι η κοινωνία μας.

Πραγματικά θα χαιρόμουν να βρισκόμασταν σε κοινό αγώνα με πολλούς και με εσένα Τάσο!

Περισσότερα είναι αυτά που ενώνουν παρά τα λίγα που πιθανόν χωρίζουν… όλους τους γιατρούς προς όφελος όλων! Λειτουργών και κοινωνίας…

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ελπίζω ν' απαντήσεις ώστε να καταλάβουμε κι εμείς. Ευχαριστώ!

Τάσο η τελευταία πρόταση πιστεύω πως δυναμιτίζει τη συζήτηση ενώ δεν έχω τέτοια πρόθεση!

Δεν έχω καμία όρεξη να δυναμιτίσω τη συζήτηση και ειδικά με σένα.

Δεκτά τα όσα γράφεις κι ευχαριστώ και για την πρόταση, αλλά σου απάντησα πως δεν επιθυμώ να συμμετέχω σε ομάδες, οποιαδήποτε μορφής είναι αυτές.

Θα τελειώσω ζητώντας αν είναι δυνατόν να μας εξηγήσεις πως κατέληξε ο συνάδελφος Φοίβος στο ποσό των 800 ευρώ. Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιστεύεις πως με ατομικούς αγώνες οδηγούμαστε κάπου;

Δεν είναι του χαρακτήρα μου να λογοδοτώ για απόψεις άλλων ούτε να να αναγκάσω κανέναν να το κάνει!

Εξάλλου θα αλλάξει κάτι;

Υπομονή και ο χρόνος θα αποδείξει τα πάντα!

Η διαχρονική εγκυρότητα έχει ιδιαίτερη σημασία κι όχι η πρόσκαιρη τεκμηρίωση χωρίς αντίκρυσμα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χρόνια σου Πολλά, δημιουργικά με επιτυχίες σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο. Να έχεις τη δύναμη, την υπομονή και επιμονή να αγωνίζεσαι!!!!!! Πολύχρονος!!! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χρόνια σου Πολλά, δημιουργικά με επιτυχίες σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο. Να έχεις τη δύναμη, την υπομονή και επιμονή να αγωνίζεσαι!!!!!! Πολύχρονος!!! :rolleyes:

Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου Τάσο :)

Σου εύχομαι καλή τύχη και πολλές επιτυχίες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τελικα τωρα με το νεο μπουριουρντι που ερχεται δηλαδη τις καθετες μειωσεις που συμπληρωνουν τις οριζοντιες θα παμε και κατω απο τα 800?

μμμ μου μυρίζει θαυμα γευση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...

Συναδελφοι ολοι πηρατε τους νεους μισθους πεινας με το ενιαιο μισθολογιο.Μαλιστα οι συνδικαλιστες του Πασοκ ειχαν το θρασος να διαδιδουν στα νοσοκομεια μια μερα πριν την μεγαλη 48ωρη απεργια οτι θα παρουμε και αυξηση με το ενιαιο μισθολογιο.Οι πρασινες καμπιες.Ειχαν αποστολη να σταματησουν το μεγαλο ορμητικο ποταμι που κατεβηκε στην απεργια.Οπως και καποιοι αλλοι απο τους παραπανω διαλογους οπως ο Τασος που εστελνε e-mail στο υπουργειο.Ο ΓΛΥΦΤΗΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ.Ο ΣΙΑΛΑΡΗΣ. Ο ΑΥΛΙΚΟΣ.Ο ανθρωπος που αναρρυχητε παντου σα τον κισσο αμφισβητουσε οτι θα εχουμε μειωσεις μισθων.Ρε Τασο εχω αγωνια που εισαι να με ενημερωσεις για τη συνθεση της νεας κυβερνησης οπως τοτε που εκανε τα μεσανυχτα ανασχηματισμο ο Παπανδρεου και μας ενημερωνες λεπτο προς λεπτο.Θυμασαι ρε γλυφτη;Πες μου σε παρακαλω ο Μουρμουρας που πηγε;

Ανησυχος ενας συναδελφος με δυο παιδια με ρωτησε προχθες τωρα τι θα κανουμε.Μα τι θες να κανουμε του λεω,γι αυτο δε καναμε την απεργια;Συμμετηχες εσυ στην απεργία;

Συναδελφοι με τη νεα δανειακη συμβαση οι μισθοι μας θα μειωθουν κι αλλο.Οποιος διαβασε τις κατευθυντηριες γραμμες της νεας δανειακης συμβασης θα το καταλαβε.Η ΝΕΑ ΔΑΝΕΙΑΚΗ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΔΟΣΤΡΩΤΗΡΑΣ.Θα φερει νεο φορολογικο νομοσχεδιο..Η ανεργια θα εκτοξευθει.Θα χτυπησουν τις εφημεριες κι αλλο.

Ηδη απο τωρα το σχεδιαζουν αφου

εκκρεμεί στη Βουλή τροπολογία για την ενσωμάτωση στους προϋπολογισμούς των νοσοκομείων και της αποζημίωσης των εφημεριών των ιατρών. Είναι προφανές ότι σε συνθήκες υποχρηματόδοτησης των δημόσιων νοσοκομείων και κατά συνέπεια ελλειμματικών προϋπολογισμών, η αποζημίωση υπερωριών του νοσηλευτικου προσωπικου και εφημεριών των ιατρων καθίσταται εξαιρετικά αμφίβολη.Στην επαρχια ειδικα θα εχουν μεγαλο προβλημα.Και εχουμε και τη φασιστρια karanti-maria να στηριζει την κυβερνηση του μαυρου μετωπου ΠΑΣΟΚ-ΝΔ-ΛΑΟΣ που θα υπογραψει τη δανειακη συμβαση και θα δεσει τις ζωες μας για δεκα χρονια.

Και ακουμε τωρα τους αυλικους του υπουργειου και των διοικητων των νοσοκομειων να μας καθυσυχαζουν.Την ιδια ωρα γενικοι γραμματεις και δυπεαρχες καθισμενοι στο θρονο τους απο ψηλα σαν αυτοκρατορες αλλης εποχης μας διαβεβαιωνουν οτι δε θα υπαρξει προβλημα.

Συναδελφοι μας θελουν φτηνο ιατρικο προσωπικο.ΦΤΗΝΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ.Δε θελουν πολλους ειδικους.Εδω ετοιμαζουν επιστημονικες εταιριες που θα παιρνουν λεει δωρεες και χορηγιες!απο ποιους αραγε;Απο φαρμακευτικες εταιριες τυπου ALAPIS του Λαυρεντιαδη που καταχραστηκε τα εκατομμυρια της PROTON BANK και τον εσωσε ο Βενιζελος σε μια νυχτα εβαλε 120 εκατομμυρια και ψηφισε νομο με αναδρομικη ισχυ για να τον πιασει.Ναι συναδελφοι η Αlapis πρωτη δηλωσε την επιθυμια της να κανει χορηγιες σε επιστημονικες εταιριες.Οι εξετασεις στο τελος της ειδικοτητας θα δυσκολεψουν καθως ειναι κοινο μυστικο οτι θελουν λιγους ειδικους και πολλους φτηνους ανειδηκευτους γιατρους.Και εχουμε το ΛΥΚΟ να μας γραφει στην εισοδο του φορουμ οτι αλλάζει (ελάχιστα) το σύστημα εξετάσεων για την απονομή τίτλου ειδικότητας.Απο που βγαζει το συμπερασμα αυτο;Τι παιχνιδι παιζει αραγε;Αν δεν ανακαλεσει θα θεωρησω οτι παιζει κυβερνητικο παιχνιδι. ΓΙΑΤΙ οχι απλως αλλαζει.ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΡΙΖΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ ΑΦΟΥ ΣΧΕΔΙΑΖΟΥΝ ΝΑ ΠΕΤΣΟΚΟΒΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΞΕΤΑΖΟΥΝ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ!.Ισως βαλουν αργοτερα και ποσοστο επιτυχωντων.Ασε το αλλο που πρεπει να μαζευουμε μορια απο συνεδρια για ανανεωση της αδειας εργασιας καθε 4-5 χρονια.Δε παει αλλο αυτη η ξεφτιλα.Δεν εχει πατο το βαρελι.

http://www.youtube.com/watch?v=VeEkCO3PK-Q

Αραγε αναρωτηθηκε ποτε κανενας γιατι χωρες μεγαλες να το πω ετσι οικονομικα ανωτερες οπως η Γερμανια και η Αγγλια δεν εχουν γιατρους και ζητανε απο τη φτωχη Ελλαδα.Μα ειναι πιο εξυπνοι οι Ελληνες απο τους Αγγλους;Μα τοσο αστερια ειναι οι Ελληνες των δεκα εκατομμυριων σε σχεση με τους Αγγλους των πενηντα εκατομμυριων;Μα ειναι τοσο βλακες οι Αγγλοι και ηλιθια η νεολαια της Αγγλιας και ζητανε επιστημονικο δυναμικο απο εξω;

Οχι φιλοι δεν ειναι τοσο βλακες οι Αγγλοι.Απλως δε μπορουνε να σπουδασουν.Αλλα οχι μονο αυτο σε συζητησεις που εχω κανει με νεαρους Αγγλους τα καλοκαιρια οταν τους μιλαω για σπουδες μου δινουν την εντυπωση οτι ουτε καν τους παιρναει απο το μυαλο το πανεπιστημιο.Το θεωρουν σιγουρο οτι δε θα σπουδαζουν.Το ξερω οτι θα γινουν εργατες.Τους εχουνε πεταξει εξω απο την ανωτατη εκπαιδευση και τους στελνουν εδω καθε καλοκαιρι να εκτονωνοναται φτηνες διακοπες να μπεκροπινουν και να κανουν φασαριες στο φαληρακι της Ροδου,στο Λαγανα στη Ζακυνθο και στα Μαλια στη Κρητη κυριως.

Σε λιγα χρονια ομως δε θα μπορει η Ελλαδα να εξαγει επιστημονικο προσωπικο ειναι σιγουρο αυτο με την ιδιωτικοποιησει της υγειας.Ισως να εισαγουμε κιολας Ινδους γιατρους Αφρικανους οπως γινεται στην Γαλλια.ΦΤΗΝΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.

Ποιος τη ζωή μου, ποιος την κυνηγά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το μισθολόγιο των γιατρών ΕΣΥ, άρα και των ειδικευομένων οι οποίοι συμπεριλαμβάνονται στου γιατρούς του ΕΣΥ σύμφωνα με το νόμο 3754 του 2009, δεν εμπίπτει στις διατάξεις του εννιαίου μισθολογίου. Οι οποιεσδήποτε μειώσεις στις αποδοχές Οκτωβρίου-Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου, αφορούν τις αναδρομικές κρατήσεις από τον Ιανουάριο του 2011.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.