Jump to content

ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΤΟ forum ΤΟΥ ΚΑΠΟΙΟΥ - ΚΑΠΟΥ?


fight

Recommended Posts

Συνάδελφοι!

Ψάχνω το φόρουμ του ΚΑΠΟΙΟΥ - ΚΑΠΟΥ και δεν το βρίσκω!

Το έβγαλαν οι διαχειριστές και μας χάλασαν την κυριακάτικη διασκέδασή μας???!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Last Reply

Συνάδελφοι!

Ψάχνω το φόρουμ του ΚΑΠΟΙΟΥ - ΚΑΠΟΥ και δεν το βρίσκω!

Το έβγαλαν οι διαχειριστές και μας χάλασαν την κυριακάτικη διασκέδασή μας???!!!!

Κρίμα!

Κι είχαμε τόσο ΩΡΑΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για πρώτη φορά έπεσε λογοκρισία στο greekmeds.gr!

Μια συζήτηση με 306 συμμετοχές και πάνω από 4000 θεάσεις, σε 2 μόνο ημέρες, απλά σβήστηκε.

Δεν το πιστεύω οτι το μεγαλύτερο site συζήτησης Ιατρών και φοιτητών Ιατρικής στην Ελλάδα, κατάντησε να εφαρμόζει πρακτικές περιορισμού της ελεύθερης έκφρασης, όπως η τελευταία Σοβιετία!

Δεν πειράζει.

Υπάρχουν κι άλλα blogs, με έδρα την Ελλάδα ή το Εξωτερικό, όπου μπορεί κάποιος να γράφει και να ανταλλάσσει απόψεις ελεύθερα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ κακώς ομολογουμένως!

Απορώ με την λογική τους!

Μια συζήτηση με τόσο πολύ κόσμο να παίρνει μέρος και τόσες πολλές απόψεις είναι ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ να μην συνεχιστεί!

Θα μπορούσε κάποιος από τους ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ να μας εξηγήσει ΓΙΑΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΒΗΣΤΗΚΕ μια ολόκληρη συζήτηση με τέτοιο τρόπο!!!

Αναμένουμε μερικές εξηγήσεις αλλιώς σημαίνει ότι όντως είμαστε στη ΣΟΒΙΕΤΙΑ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1) Δε σβήστηκε, απενεργοποιήθηκε (δλδ μπορεί να επανέλθει αν κάποιος admin το κρίνει).

2) Αυτά που "συζητούσατε" στο τόπικ εκείνο, οι "δικατσομαχίες", έχουν χιλιοειπωθεί, και είναι η Νο 1 αιτία τσακωμών και ξεκατινιάσματος όλων των εποχών στο GM.

3) Κάποιοι θα πρέπει να μάθουν να συμπεριφέρονται σαν ενήλικοι ώστε το κάθε τόπικ να μπορεί να διαβαστεί κι από άλλους ανθρώπους, και να ΜΗ ΔΙΩΧΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΜΕΛΗ που μπορούν πραγματικά να προσφέρουν λόγω της άσχημης αυτής κατάστασης.

Υπενθύμιση: Το GM δεν είναι γήπεδο για να βγάζει ο καθένας τα προβλήματά του. Σεβαστείτε το χώρο και τους συναδέλφους που σας διαβάζουν. Αν δεν μπορείτε να το κάνετε αυτό, γράψτε σε άλλα fora, blogs κλπ που είναι πιο "δημοκρατικά".

ΥΓ: Επειδή προσωπικά ήμουν πάντα κατά του σβησίματος, καθώς όλοι κρίνονται τελικά απ' αυτά που γράφουν, το τόπικ μπορεί να επανέλθει, αν ηρεμήσουν τα πνεύματα, χωρίς βέβαια δυνατότητα απάντησης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το GM δεν είναι γήπεδο για να βγάζει ο καθένας τα προβλήματά του.

Συμφωνώ. Αυτό να το πεις όμως στον topic starter, τον kapios kapou, που μη έχοντας ιδέα από Ιατρική Εκπαίδευση, Ιατρική Παιδεία, Ιατρική Δεοντολογία, Όρκο του Ιπποκράτη, Ιατρικό Λειτούργημα, κτλ καθυβρίζει αναίσχυντα χιλιάδες συναδέλφους, επειδή κάποιος-κάπου του ζήτησε χρήματα για να θεραπεύσει το παιδί του!

Ελεύθερος είναι να το κάνει, αλλά θα υποστεί και τον ανάλογο οργισμένο αντίλογό μας, με συντονισμένα επιχειρήματα!

...χωρίς βέβαια δυνατότητα απάντησης.

Δεν έχει λεχθεί καμία αισχρή βρισιά από μέρους Ιατρού στο εν λόγω topic!

Απαντούμε με τρόπο που τσούζει, αλλά πάντα κόσμια.

Πρέπει να μας επαναφέρετε τη δυνατότητα να το κάνουμε.

Η συζήτηση έχει αξία γιατί δεν απευθύνεται αποκλειστικά σ'αυτόν, αλλά σε όλους όσους σκέφτονται σαν αυτόν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το έβγαλαν οι διαχειριστές και μας χάλασαν την κυριακάτικη διασκέδασή μας???!!!!

Το μόνο που προσέφερε.

Μια συζήτηση με 306 συμμετοχές και πάνω από 4000 θεάσεις, σε 2 μόνο ημέρες, απλά σβήστηκε.

Αν ανοίξεις topic με την ερωτική σου ζωή είμαι σίγουρος πως θα υπάρχουν περισσότερα post και views. Αυτό δε σημαίνει πως μας είναι πραγματικά ενδιαφέρον το θέμα.

1) Δε σβήστηκε, απενεργοποιήθηκε (δλδ μπορεί να επανέλθει αν κάποιος admin το κρίνει).

2) Αυτά που "συζητούσατε" στο τόπικ εκείνο, οι "δικατσομαχίες", έχουν χιλιοειπωθεί, και είναι η Νο 1 αιτία τσακωμών και ξεκατινιάσματος όλων των εποχών στο GM.

3) Κάποιοι θα πρέπει να μάθουν να συμπεριφέρονται σαν ενήλικοι ώστε το κάθε τόπικ να μπορεί να διαβαστεί κι από άλλους ανθρώπους, και να ΜΗ ΔΙΩΧΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΜΕΛΗ που μπορούν πραγματικά να προσφέρουν λόγω της άσχημης αυτής κατάστασης.

Υπενθύμιση: Το GM δεν είναι γήπεδο για να βγάζει ο καθένας τα προβλήματά του. Σεβαστείτε το χώρο και τους συναδέλφους που σας διαβάζουν. Αν δεν μπορείτε να το κάνετε αυτό, γράψτε σε άλλα fora, blogs κλπ που είναι πιο "δημοκρατικά".

ΥΓ: Επειδή προσωπικά ήμουν πάντα κατά του σβησίματος, καθώς όλοι κρίνονται τελικά απ' αυτά που γράφουν, το τόπικ μπορεί να επανέλθει, αν ηρεμήσουν τα πνεύματα, χωρίς βέβαια δυνατότητα απάντησης.

1. Επικροτώ την ενέργεια της απενεργοποίησης τέτοιων θεμάτων. Όποιος επιθυμεί ηλίθιες συζητήσεις μπορεί να κάνει ένα ψαξιμο στο forum και είμαι σίγουρος πως θα βρει πολλά ίδια θέματα.

2. Τον αράπη κι αν τον πλένει το σαπούνι σου χαλάς.

3. Αν το νέο μέλος που διώξαμε και το οποίο μπορούσε να συνεισφέρει είναι ο κάποιος-κάπου-κάποτε ε τότε να τον κάνετε διαχειριστή να βοηθήσει το καημένο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχει λεχθεί καμία αισχρή βρισιά από μέρους Ιατρού στο εν λόγω topic!

Εγώ τον είπα μαλάκα, βλάκα....δε θυμάμαι μπορεί να τον είπα και ηλίθιο....(βλέπω να με μηνύει και τούτος :anavwfwties: )

Αγάπη δε διαβάζεις προσεκτικά τις εμπεριστατωμένες απαντήσεις μου και θα σε μαλώσω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από τη συζήτηση που σβήσατε, βγήκαν πολλές αλήθειες που ο κόσμος δε γνωρίζει:

Οι μισοί απόφοιτοι Ελληνικών Πανεπιστημιακών Ιατρικών Σχολών προήλθαν από μεταγραφές Εξωτερικού!

Οι μισοί Επιμελητές ΕΣΥ στην Περιφέρεια είναι απόφοιτοι Ιατρικών Σχολών Εξωτερικού!

Στην Ευρώπη έχεις καλύτερη αντιμετώπιση στα Νοσοκομεία αν πεις οτι είσαι Έλληνας με Πτυχίο από άλλη Χώρα ΕΕ, παρά Έλληνας με Πτυχίο από την Ελλάδα!

Η διαφθορά και η σπατάλη στα Δημόσια Νοσοκομεία, δεν οφείλεται στους απόφοιτους Ιατρικών Σχολών Εξωτερικού, αλλά στους ελληνοτραφείς Διευθυντές ΕΣΥ και Πανεπιστημιακούς!

Κτλ κτλ

Για αυτό νομίζω πως πρέπει να την επαναφέρετε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα, πάντως, μου έμεινε η απορία ...

με τί ασχολείται ο ΚΑΠΟΙΟΣ - ΚΑΠΟΥ?

Μήπως είναι ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ γι΄αυτο μας έβαλε να πλακωθούμε μεταξύ μας???!!!! :blink:emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγάπη δε διαβάζεις προσεκτικά τις εμπεριστατωμένες απαντήσεις μου και θα σε μαλώσω.

Αγάπη μου, κάνε μου τη χάρη να κάνεις edit τις βρισιές σου, για να μην έχουν καμιά δικαιολογία να μην επαναφέρουν το topic, και σου υπόσχομαι να σου δοθεί η ευκαιρία σε άλλο, πιο πριβέ χώρο, να φωνάξεις και να βρίσεις όσο γουστάρεις! emrose emrose

emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγάπη δε διαβάζεις προσεκτικά τις εμπεριστατωμένες απαντήσεις μου και θα σε μαλώσω.

Αγάπη μου, κάνε μου τη χάρη να κάνεις edit τις βρισιές σου, για να μην έχουν καμιά δικαιολογία να μην επαναφέρουν το topic, και σου υπόσχομαι να σου δοθεί η ευκαιρία σε άλλο, πιο πριβέ χώρο, να φωνάξεις και να βρίσεις όσο γουστάρεις! emrose emrose

emiloveyou

:blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλή σας τύχη ""ιατραρες"". Θα το χιαστείτε, πίστεψε με.

Μάλλον εσύ θα χρειαστείς τύχη, αν αρρωστήσεις και ψάξεις γρήγορη κι αποτελεσματική θεραπεία σε Δημόσιο Νοσοκομείο του ΕΣΥ, έτσι όπως τα κατάντησαν οι πολιτικοί που επιμένεις να ψηφίζεις εδώ και 35 χρόνια!

Διάβασε τις παραθέσεις μου, άρθρων από όλη την Ελλάδα, για το μπάχαλο που επικρατεί στα Δημόσια Νοσοκομεία όλης της Χώρας, στην ενότητα ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ vs ΔΗΜΟΣΙΑ, να ξεστραβωθείς!

Τώρα, με το Μνημόνιο 4, που θα ιδιωτικοποιηθούν τα πάντα για να βρεθούν 50 δισεκατομμύρια, τα πράγματα θα γίνουν πολύ χειρότερα για τους πολίτες αυτής της φτωχής Χώρας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας είπα ποιος είμαι. Ούτε ιατρός ούτε συνάδελφος. Δεν χρειάζεται να σας το ξανά πω.

Γιατί σας φαίνεται τόσο περίεργο ότι ένας μέσος Έλληνας πολίτης σκέπτεται έτσι ? Μήπως κύριοι το ξέρετε αλλα δεν θέλατε να το παραδεχτείτε ?

Κατά βάθος είμαι πολύ σίγουρος ότι το ξέρετε, και έχετε βαθιά κόμπλεξ, όπως άλλωστε δείξατε στο thread που είχα δημιουργήσει.

Τέλος πάντων, μπορείτε να λέτε ότι θέλετε, για να αισθάνεστε καλύτερα, και για να μην κατεβείτε από το ΠΟΛΥ αδύναμο καλάμι που καβαλήσατε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα έπρεπε να είχε αλλάξει ο τίτλος του topic σε "Πως μπορεί ένας troll να κάνει άνω-κάτω ένα forum". Την επόμενη φορά θ'ανοίξω ένα topic με τίτλο "Σπούδασα στην Ιταλία και τον έχω μακρύτερο" για να δω από περιέργια πόσοι θ'απαντήσουν.

:) :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλή σας τύχη ""ιατραρες"". Θα το χιαστείτε, πίστεψε με.

Μάλλον εσύ θα χρειαστείς τύχη, αν αρρωστήσεις και ψάξεις γρήγορη κι αποτελεσματική θεραπεία σε Δημόσιο Νοσοκομείο του ΕΣΥ, έτσι όπως τα κατάντησαν οι πολιτικοί που επιμένεις να ψηφίζεις εδώ και 35 χρόνια!

Διάβασε τις παραθέσεις μου, άρθρων από όλη την Ελλάδα, για το μπάχαλο που επικρατεί στα Δημόσια Νοσοκομεία όλης της Χώρας, στην ενότητα ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ vs ΔΗΜΟΣΙΑ, να ξεστραβωθείς!

Τώρα, με το Μνημόνιο 4, που θα ιδιωτικοποιηθούν τα πάντα για να βρεθούν 50 δισεκατομμύρια, τα πράγματα θα γίνουν πολύ χειρότερα για τους πολίτες αυτής της φτωχής Χώρας!

Και για εσάς. Αυτό δεν μπορεις να το καταλάβεις;

Ξέρετε ποσσοι ιατροί είναι στην Ελλάδα; Έχεις καταλάβει ότι είστε ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ σε σχέση άλλα Ευρωπαϊκά κράτη.

Και δυστυχώς, όπως έμαθα στο φόρουμ σάς, Μονό 2/5 είστε με κατάλληλες σπουδές και μπορειτε να λέγεστε ιατροί. Και όπως σου είπα και πριν. Οι ΚΑΛΟΊ ιατροί θα επιβεβαιώσουν( θα ρίξουν και αυτοί τις τιμές τους βέβαια). Οι υπόλοιποι θα ψάχνετε ταμεία για να σωθείτε, για 10 ευρώ ανά επίσκεψή.

Δεν το πιστεύεις; Κάτσε να δεις σε λίγο Κάιρο τι έχει να γίνει, και δεν θα το πιστεύεις.

Όπως είπα, με τις οικονομικές δυσκολίες που έρχονται, το 40, 50, 60 ευρώ που θα δίνουν σε επισκέψεις οι Έλληνες σε ιδιώτες ιατρούς, θα δίνονται ΜΟΝΌ στους creme de la creme ιατρούς. Οι υπόλοιποι, στα ταμεία για τα 10 ευρώ.

Έτσι θα είναι. Και εάν δεν σάς αρέσει, πηγαίνετε στο USA με την notbad. Τολμάτε ωμός; Μπορειτε να περάσετε το USMLE; Αμφιβάλω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, αγάπη της, ζήτα πριβέ ΤΩΡΑ!!

Μη ζηλεύεις, θα σου στείλω video :)

emarup καμία σχέση με τον "anasMZ";;

:lol: :lol:

Ποιός είναι ο anasMZ??? emconfused

Παλιός Κάποιος Κάπου???

Το μέλος που έχει χρησιμοποιήσει περισσότερο απ' όλους τους χρήστες του internet τα "" :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας είπα ποιος είμαι. Ούτε ιατρός ούτε συνάδελφος. Δεν χρειάζεται να σας το ξανά πω.

Γιατί σας φαίνεται τόσο περίεργο ότι ένας μέσος Έλληνας πολίτης σκέπτεται έτσι ? Μήπως κύριοι το ξέρετε αλλα δεν θέλατε να το παραδεχτείτε ?

Κατά βάθος είμαι πολύ σίγουρος ότι το ξέρετε, και έχετε βαθιά κόμπλεξ, όπως άλλωστε δείξατε στο thread που είχα δημιουργήσει.

Τέλος πάντων, μπορείτε να λέτε ότι θέλετε, για να αισθάνεστε καλύτερα, και για να μην κατεβείτε από το ΠΟΛΥ αδύναμο καλάμι που καβαλήσατε.

emgoal Το πρώτο σου post χωρίς ορθογραφικά λάθη.....μόνο ένας τόνος σου ξέφυγε. ΕΥΓΕ!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σάς ξανά λέω, και καταλάβετε το, δεν είμαι παλιός χριστής, δεν είμαι ιατρός. Είμαι ένας απλός πολίτις. Δεν είμαστε μειοψηφία που σκέφτονται έτσι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και δυστυχώς, όπως έμαθα στο φόρουμ σάς, Μονό 2/5 είστε με κατάλληλες σπουδές και μπορειτε να λέγεστε ιατροί.

Καλά, λέγεμε και σουβλατζή, δεν έχω πρόβλημα.

Και όπως σου είπα και πριν. Οι ΚΑΛΟΊ ιατροί θα επιβεβαιώσουν( θα ρίξουν και αυτοί τις τιμές τους βέβαια). Οι υπόλοιποι θα ψάχνετε ταμεία για να σωθείτε, για 10 ευρώ ανά επίσκεψή.

Ώπα! Τόσα πολλά θα δίνει ο ΕΕΟΠΠΥΥ (πώς διάολο λεγεται!);! Γουστάρωωω!

Δεν το πιστεύεις; Κάτσε να δεις σε λίγο Κάιρο τι έχει να γίνει, και δεν θα το πιστεύεις.

Όπως είπα, με τις οικονομικές δυσκολίες που έρχονται, το 40, 50, 60 ευρώ που θα δίνουν σε επισκέψεις οι Έλληνες σε ιδιώτες ιατρούς, θα δίνονται ΜΟΝΌ στους creme de la creme ιατρούς. Οι υπόλοιποι, στα ταμεία για τα 10 ευρώ.

Έτσι θα είναι.

Να και το γαλλικό! Η κρέμα της κρέμας! Οι κρεμώδεις γιατροί θα παίρνουν 150 ευρώπουλα επίσκεψη και σε όποιον αρέσει. Εδώ υδραυλικό καλείς και σου παίρνει 70 ευρώ για να σφίξει μια βίδα.

Βλέπω και αυτό το topic να πάει γι'απενεργοποίηση. Κρίμα και έχει πλάκα :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και για εσάς. Αυτό δεν μπορεις να το καταλάβεις;

Ξέρετε ποσσοι ιατροί είναι στην Ελλάδα; Έχεις καταλάβει ότι είστε ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ σε σχέση άλλα Ευρωπαϊκά κράτη.

Αποσύρω το προηγούμενο post μου, ήταν μία ανάπαυλα στα γαμημένα ελληνικά σου.

Και δυστυχώς, όπως έμαθα στο φόρουμ σάς, Μονό 2/5 είστε με κατάλληλες σπουδές και μπορειτε να λέγεστε ιατροί. Και όπως σου είπα και πριν. Οι ΚΑΛΟΊ ιατροί θα επιβεβαιώσουν( θα ρίξουν και αυτοί τις τιμές τους βέβαια). Οι υπόλοιποι θα ψάχνετε ταμεία για να σωθείτε, για 10 ευρώ ανά επίσκεψή.

Εμ, λέγε λέγε για στατιστική οι συνάδελφοι αναγκάστηκες να μάθεις κι εσύ.

Θα επιβιώσουν ή θα επιβεβαιώσουν; Φταίνε άραγε οι κακοί συνάδελφοι ή εσύ που δεν καταλαβαίνεις ελληνικά;

Δεν το πιστεύεις; Κάτσε να δεις σε λίγο Κάιρο τι έχει να γίνει, και δεν θα το πιστεύεις.

Της Αιγύπτου θα γίνει.

Όπως είπα, με τις οικονομικές δυσκολίες που έρχονται, το 40, 50, 60 ευρώ που θα δίνουν σε επισκέψεις οι Έλληνες σε ιδιώτες ιατρούς, θα δίνονται ΜΟΝΌ στους creme de la creme ιατρούς. Οι υπόλοιποι, στα ταμεία για τα 10 ευρώ.

Καμία σχέση με αυτή

Έτσι θα είναι. Και εάν δεν σάς αρέσει, πηγαίνετε στο USA με την notbad. Τολμάτε ωμός; Μπορειτε να περάσετε το USMLE; Αμφιβάλω.

Εσύ τολμάς ωμοπλάτη;

Πρώτη φορά συναντάω έναν απλό πολίτη που τυχαία βρήκε αυτό το forum, τυχαία βρήκε τη σωστή ενότητα να δημοσιεύσει το ηλίθιο topic και τυχαία γνωρίζει τα USMLE.

Τυχαία κάνει τα ίδια ορθογραφικά λάθη με τον dikaios 1, 2, 3 κτλ και εντελώς τυχαία επιβραβεύει και αυτός την notbad.

Όλα αυτά όπως επιμένω να λέω γίνονται τυχαία :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.