Jump to content

Εναρξη ειδικότητας - ερωτήσεις


annina.it

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Ρε παιδια το συστημενο του διορισμου ποσες μερες κανει για να ερθει απο το υπουργειο στο σπιτι σου με τον ταχυδρομο????Αλλοι μου λενε 3 μερες,αλλοι 2 αλλοι 4 μερες...Δεν ξερω τι να πιστεψω..Καποιος συναδερφος που εχει αναλογη εμπειρεια μπορει να μου πει σε ποσες μερες ηρθε η ειδοποιηση για εντος Αττικης????Περιμενω εδω και 3 μερες τον κουριερ αλλα κουριερ δεν ερχεται.....ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΤΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ 17 για να ερθει σε ενα σπιτι λιγα χιλιομετρα ποιο περα??????Αν γνωριζει καποιος ας με ενημερωσει παρακαλω..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου θες και κούριερ ε; :lol: :lol: :lol:

Αφού μένεις τόσο κοντά γιατί δεν περνάς από το μπουρδέλο να λάβεις αυτοπροσώπως την απόφαση τοποθέτησής σου;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδια πειτε λυστε μου καποια απορια γιατι εχω τοσα νευρα με τη διευθυνση προσωπικου του νοσοκομειου που θα διοριστω....Πηρα τηλ. σημερα και τους ενημερωσα οτι εχω ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ-ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΜΟΥ ΕΤΟΙΜΑ και οτι τη Δευτερα θα παρουσιαστω για να ορκιστω και να ξεκινησω..Και τι μου λεει αυτη???Μου λεει οτι δεν μπορω ακομα να ξεκινησω διοτι ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΕΝΔΟΥΠΗΡΕΣΙΑΚΑ το ΠΟΙΝΙΚΟ ΜΟΥ ΜΗΤΡΩΟ,μου ειπε οτι χωρις αυτο δεν μπορω ακομα να διοριστω....ΙΣΧΥΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ αυτο ή μου λεει μαλακιες?????Εσεις που εχεται διοριστει και ξερετε,,χρειαστηκε το ποινικο μητρωο ή ξεκινησατε κανονικα χωρις αυτο και μετα απο λιγες μερες που το βρηκαν απλα το συμπληρωσαν στο φακελο???Υπαρχει καποιο Φεκ που να λεει τα δικαιολογητικα και να μην αναφερει το ποινικο μητρωο να της το παω για να μπορεσω να ξεκινησω τη Δευτερα???Και ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΟΙΝΙΚΟ ΜΗΤΡΩΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ?????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το αν θα σε διορισει ή οχι χωρις το ποινικο μητρωο ειναι θεμα της υπαλληλου????Ή ο νομος λεει οτι ΔΙΟΡΙΖΕΣΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ και μετα αυτοι υποχρεουνται να το βρουν το ποινικο μητρωο και να το προσθεσουν στο φακελο???Σημερα επαιρνα στο υπουργειο για να ρωτησω ΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΛΕΥΡΑ ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΚΑ ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΔΙΟΡΙΣΕΙ και μετα ας κανει ο,τι θελει με το ποινικο μητρωο ,,,αλλα δεν απανταγε κανεις........Τασο γνωριζεις κατι πανω σε αυτο το θεμα??Καποιος αλλος μηπως γνωριζει ??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΛΕΟΣ ρε συνάδελφοι...

Την κάθε μαλακία που σας λένε πρέπει να την μεταφέρετε εδώ;

Όταν γράφω τόσο καιρό ότι βρίσκουν και τα κάνουν μάλλον έχω δίκαιο.

1. Για ποια ορκομωσία γράφετε; Από πότε ορκίζεται ένα υπάλληλος ιδωτικού δικαίου; Δεν είσαι αγροτικός ιατρός ώστε να θεωρείσαι δημόσιος υπάλληλος για να ορκιστείς. Σύμβαση εργασίας με το νοσοκομείο υπογράφεις.

2. Εσύ τράβα δώσε όλα τα χαρτιά σου τη Δευτέρα και ζήτα να σου δώσει βεβαίωση ότι ξεκίνησες για να τη χρησιμοποιήσεις....στην τράπεζα να τους πεις...να δω αν θα σου την αρνηθεί.

3. Το ποινικό μητρώο το αναζητά "αυτεπάγγελτα" και όχι "ενδοϋπηρεσιακά" η υπηρεσία που διορίζεσαι.

4. Για τα δικαιολογητικά μην ψάχνεις μακρυά....ΦΕΚ, ΥΠΟΥΡΓΙΚΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ & ΕΓΚΥΚΛΙΟΥΣ....διάβασε την απόφαση τοποθέτησης που έχεις στα χέρια σου το γράφει ξεκάθαρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχω βγάλει άκρη με το *&^%^ αγροτικό. Ξεκίνησα το γενικό μέρος και έχω κάνει 4 μήνες αγροτικό. Κατέθεσα την βεβαίωση 3μηνου ώστε να μπυ αφαιρεθεί από τον χρόνο σύμβασης (24 μήνες παθολογίας να γίνουν 24-3 = 21), αλλά η κοπέλα δεν είναι σίγουρη γιατί έχει γίνει τροποποίηση του νόμου και το 3μηνο πήγε ένας μήνας κτλ.

Της είπα ότι ξεκίνησα αρχές Σεπτεμβρίου με την προκύρηξη του καλοκαιριού, οπότε δεν εντάσσομαι στους "καινούριους" αγροτικούς.

Η ίδια προσπάθησε να βγάλει άκρη με το υπουργείο αλλά κλασσικά δεν έχει πάρει απάντησηη της προκοπής.

Άμα κάποιος έχει ζήσει παρόμοιο και έβγαλε άκρη ας μου πει και εμένα να της πω.

(Ξεφτίλα πάντως να συζητάμε μεταξύ μας "προβλήματα" επειδή κάποιοι το μαδούν....Αχ Ελλάδα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχω βγάλει άκρη με το *&^%^ αγροτικό. Ξεκίνησα το γενικό μέρος και έχω κάνει 4 μήνες αγροτικό. Κατέθεσα την βεβαίωση 3μηνου ώστε να μπυ αφαιρεθεί από τον χρόνο σύμβασης (24 μήνες παθολογίας να γίνουν 24-3 = 21), αλλά η κοπέλα δεν είναι σίγουρη γιατί έχει γίνει τροποποίηση του νόμου και το 3μηνο πήγε ένας μήνας κτλ.

Της είπα ότι ξεκίνησα αρχές Σεπτεμβρίου με την προκύρηξη του καλοκαιριού, οπότε δεν εντάσσομαι στους "καινούριους" αγροτικούς.

Η ίδια προσπάθησε να βγάλει άκρη με το υπουργείο αλλά κλασσικά δεν έχει πάρει απάντησηη της προκοπής.

Άμα κάποιος έχει ζήσει παρόμοιο και έβγαλε άκρη ας μου πει και εμένα να της πω.

(Ξεφτίλα πάντως να συζητάμε μεταξύ μας "προβλήματα" επειδή κάποιοι το μαδούν....Αχ Ελλάδα)

1ον Είσαι φλώρος και γκέη. Αλλα αυτό το ξεραμε.... :P

2ον Το χαρτί σου απο το νοσοκομείο πρέπει να λεει οτι: υπηρέτησε για 3 μήνες απο..., εως... ως εσωτερικός βοηθός, συμφωνα με την.... απόφαση του ΥΥΚΑ, μπλα μπλα μπλα

Θα τα λέμε απο δω. Αφού είσαι πολυάσχολος πλέον, και αλλου δε σε πετυχαίνω χαχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχω βγάλει άκρη με το *&^%^ αγροτικό. Ξεκίνησα το γενικό μέρος και έχω κάνει 4 μήνες αγροτικό. Κατέθεσα την βεβαίωση 3μηνου ώστε να μπυ αφαιρεθεί από τον χρόνο σύμβασης (24 μήνες παθολογίας να γίνουν 24-3 = 21), αλλά η κοπέλα δεν είναι σίγουρη γιατί έχει γίνει τροποποίηση του νόμου και το 3μηνο πήγε ένας μήνας κτλ.

Της είπα ότι ξεκίνησα αρχές Σεπτεμβρίου με την προκύρηξη του καλοκαιριού, οπότε δεν εντάσσομαι στους "καινούριους" αγροτικούς.

Η ίδια προσπάθησε να βγάλει άκρη με το υπουργείο αλλά κλασσικά δεν έχει πάρει απάντησηη της προκοπής.

Άμα κάποιος έχει ζήσει παρόμοιο και έβγαλε άκρη ας μου πει και εμένα να της πω.

(Ξεφτίλα πάντως να συζητάμε μεταξύ μας "προβλήματα" επειδή κάποιοι το μαδούν....Αχ Ελλάδα)

Οφθαλμίατρε πες την ηλίθια πως το τρίμηνο το υπηρέτησες πριν την ψήφιση του νόμου και έκανες 3 μήνες στο νοσοκομείο και όχι 1, άλλωστε αυτό αναγράφεται στη βεβαίωση προϋπηρεσίας....αλλά ψιλά γράμματα για την ηλίθια ε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1ον Είσαι φλώρος και γκέη. Αλλα αυτό το ξεραμε.... :P

2ον Το χαρτί σου απο το νοσοκομείο πρέπει να λεει οτι: υπηρέτησε για 3 μήνες απο..., εως... ως εσωτερικός βοηθός, συμφωνα με την.... απόφαση του ΥΥΚΑ, μπλα μπλα μπλα

Θα τα λέμε απο δω. Αφού είσαι πολυάσχολος πλέον, και αλλου δε σε πετυχαίνω χαχα

1ον Θα πήξεις κωλόψαρο τώρα εκεί που θα πας και να δω τι θα κάνεις στις εφημερίες. Μην με τηλ κλαίγοντας...χαχαχα

2ον Αφού πήγες σαν μαλάκας (το "σαν" πλεονασμός) και έβαλες wind.

3ον Μιλάνε και οι λούγκρες; :-Ρ

Δεν έχω βγάλει άκρη με το *&^%^ αγροτικό. Ξεκίνησα το γενικό μέρος και έχω κάνει 4 μήνες αγροτικό. Κατέθεσα την βεβαίωση 3μηνου ώστε να μπυ αφαιρεθεί από τον χρόνο σύμβασης (24 μήνες παθολογίας να γίνουν 24-3 = 21), αλλά η κοπέλα δεν είναι σίγουρη γιατί έχει γίνει τροποποίηση του νόμου και το 3μηνο πήγε ένας μήνας κτλ.

Της είπα ότι ξεκίνησα αρχές Σεπτεμβρίου με την προκύρηξη του καλοκαιριού, οπότε δεν εντάσσομαι στους "καινούριους" αγροτικούς.

Η ίδια προσπάθησε να βγάλει άκρη με το υπουργείο αλλά κλασσικά δεν έχει πάρει απάντησηη της προκοπής.

Άμα κάποιος έχει ζήσει παρόμοιο και έβγαλε άκρη ας μου πει και εμένα να της πω.

(Ξεφτίλα πάντως να συζητάμε μεταξύ μας "προβλήματα" επειδή κάποιοι το μαδούν....Αχ Ελλάδα)

Οφθαλμίατρε πες την ηλίθια πως το τρίμηνο το υπηρέτησες πριν την ψήφιση του νόμου και έκανες 3 μήνες στο νοσοκομείο και όχι 1, άλλωστε αυτό αναγράφεται στη βεβαίωση προϋπηρεσίας....αλλά ψιλά γράμματα για την ηλίθια ε;

Τάσο της το έχω πει μια κ δυο. Θα πάω πάλι αύριο μήπως και άλλαξε γνώμη δλδ ξαναπήρε το υπουργείο και έπεσε σε κάποιον με ξεκάθαρη απάντηση ;-)

Λογικά να υπέθεσες οφθαλμίατρο αλλά το ψευδώνυμο κρύβει άλλη ιστορία (αν κ η μισή συνδέετε με την ιατρική)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...

εννοειτε η ειδικοτητα ειναι υποχρεωση;

απαλλαγη υποχρεωσης ως αλλοδαποι ειναι σχετικα με το αγροτικο νομιζω (φεκ 311/Β/24 02 2011),

οπως μου απαντησαν στο υπ υγειας -μπορω να κανω την ειδικοτητα ως αλλοδαπος, αλλα θεσεις ειναι παγωμενες απο 2010 για 2 χρονια και μετα μαλλον θα συνεχιζουν ... emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμη, μια απορία.

Είσαι σίγουρος πως γράφεις στο σωστό forum;

Είσαι γιατρός και θες να κάνεις ειδικότητα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 weeks later...

Μεσα στα δικαιολογητικα ειναι η 'Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/86 ότι δεν ασκεί ελεύθερο επάγγελμα, ούτε κατέχει άλλη έμμισθη θέση'...Αν εγω σημερα ειμαι σε παραταση στο γενικο κομματι και μου εχει ανοιξει το πληρες και ετοιμαζω τα χαρτια μου γιατι μεσα σε λιγες μερες μαλλον θα μου ερθει ο διορισμος,,εκει τι πρεπει να γραψω εγω????Αφου μεχρι και σημερα που μιλαμε ΚΑΤΕΧΩ ΕΜΜΙΣΘΗ ΘΕΣΗ εστω και σε παραταση ....Τι πρεπει να γραψω στην υπευθυνη δηλωση?>???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα την συμπληρωσεις την ημερα του διορισμου σου την υπευθυνη δηλωση οποτε θα εχεις ηδη παραιτηθει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.