Jump to content

Λιγοτερη αναμονη???


psycho61

Recommended Posts

Φυσικά, αλλά το χρήμα αυτό το παίρνει κυρίως αυτός που έχει το μαγαζί. Ο ακτινοδιαγνώστης είναι απλός υπάλληλος (κανείς δεν μπορεί να αγοράσει μόνος του το μηχάνημα).

Δεν τα λογαριαζουμε τα λεφτα εμεις οι γιατροι, ειμαστε κατι σαν Αγιοι, η ανταμοιβη μας ειναι το χαμογελο του ασθενους. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η ανταμοιβη μας ειναι το χαμογελο του ασθενους. :P

Ότι να 'ναι γράφετε.....άκου εκεί το χαμόγελο του ασθενούς είναι η ανταμοιβή μας, δηλαδή δεν πρόκειται να σταυρώσω ευρώ εγώ :anavwfwties:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χαχα,αν σκεφτεις οτι γενικα πολυσ κοσμος πεθαινει απ'τα γελια(γελια χαρας υστεριας δεν εχει σημασια)τοτε μια χαρα εισαι :ΡΡ

συγχωρεστε με παλι για το οφ τοπικ,αλλα πες οτι γινεσαι ακτινολογος,τελικα κινδυνευεις η οχι απ την ακτινοβολια? emoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα δεις φτωχούς και πλούσιους σε κάθε ειδικότητα αλλά φτωχό αναισθησιολόγο, ακτινολόγο και νεκροθάφτη δεν θα δεις ποτέ.

Γενικά η αποκατάσταση σε αυτές τις ειδικότητες είναι σχετικά εύκολη γιατί δεν μπερδεύονται με αυτές άσχετες ειδικότητες( εξαίρεση για τους υπερήχους).Με λίγα λόγια κάνεις κάτι που καμία άλλη ειδικότητα δεν ακουμπάει ούτε θέλει να ακουμπήσει.

αυτα που εγραψες οπως τα διαβασα μ'εβαλαν σε σκεψεις ... :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο νεκροθάφτης είναι άσχετο αλλά αυτά ήταν τα λόγια του!!!!!

Κι εγώ νόμιζα ότι ήταν κωδική ονομασία για τους συναδέρφους του Τάσου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η ανταμοιβη μας ειναι το χαμογελο του ασθενους. :P

Ότι να 'ναι γράφετε.....άκου εκεί το χαμόγελο του ασθενούς είναι η ανταμοιβή μας, δηλαδή δεν πρόκειται να σταυρώσω ευρώ εγώ :anavwfwties:

μου θύμησες το γνωστό: "When I die, I want to go peacefully like my Grandfather did, in his sleep -- not screaming, like the passengers in his car." :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου θύμησες το γνωστό: "When I die, I want to go peacefully like my Grandfather did, in his sleep -- not screaming, like the passengers in his car." :bloodomen:

Jack Handey

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου θύμησες το γνωστό: "When I die, I want to go peacefully like my Grandfather did, in his sleep -- not screaming, like the passengers in his car." :bloodomen:

Jack Handey

speak of the devil ... νεκροθάφτες αναφέραμε emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το θέμα με την αναμονή είναι κατά πόσο μπορεί να την αντέξει κανείς,όχι μόνο από ψυχολογική αλλά και από οικονομική πλευρά. Μην ανοίξουμε το μεγάλο θέμα του πόσο πίσω πάει η προσωπική ζωή αν έχεις μπεί στα 30 και δεν εχεις ακόμα ξεκινήσει,μιας και η ειδικότητα που πάντα ονειρευόσουν έχει αναμονή 6ετίας ίσως και περισσότερο...(βλ.ενδοκρινολογία,δερματολογία κλπ.)Είναι κοινωνικό πρόβλημα με το οποίο από ο,τι φαίνεται κανένας τόσα χρόνια δεν έχει ασχοληθεί σοβαρά και υπεύθυνα ώστε να βρεθεί μια λύση. Η γνωστή διαφήμιση με τον 35άρη που μένει ακόμα με τους γονείς του προκαλεί το γέλιο, ποιος εγγυάται όμως πως δε θα βρεθούμε σύντομα στη θέση του? Και για να επανέλθω στο θέμα,είναι δίκαιο η επιλογή της ειδικότητας τελικά να εξαρτάται αναγκαστικά από τον χρόνο της αναμονής? Μήπως τελικά η <<επιλογή>> δεν είναι και τόσο ελεύθερη?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γειά σας,μήπως ξέρει κανείς πού μπορεί να ξεκινήσει άμεσα Μαιευτική-Γυναικολογία(και στη περιφέρεια)? Ευχαριστώ!

Ας απαντήσω στη δική μου ερώτηση! Κομοτηνή,Νάουσα,Λέσβο,Καστοριά,Φλώρινα, έχουν κανές θέσεις,άν γνωρίζει κάποιος άν είναι καλά ας απαντήσει! Ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.