Jump to content

τι θα κανατε στη θεση μουυυυ?????/


Recommended Posts

ρε παιδια εσεις τι θα κανατε στη θεση μου μεχρι που θα φτανατε??? κανω αγροτικο σε ενα νησι και ειμαι σε περιφερειακο ιατρειο υπαρχει και ενα πολυδυναμο περιφερειακο με 2 αγροτικους και εναν παθολογο. 3 αγροτικοι σημαινει τυπικα 10 εφημεριες το μηνα στον καθενα. εγω εν τω μεταξυ αναλαμβανω ενα ολοκληρο χωριο μονη μου ενω στο αλλο χωριο ειναι 2 τους. εδω και τρεις μηνες και ενω ειχαμε συνεννοηθει να χωριστουν οι εφημεριες απο 10 στον καθενα που ειναι και το δικαιο και το λογικο μαθαινω οτι με εχουν ριξει τρελλα πισω απο την πλατη μου... το μαρτιο μου χρεωσαν μονο 5 εφημεριες.... και τον απριλη 7.... εννοειται οτι δεν πηρα καμια γιορτη!! και αυτοι οι εξυπνοι που τελειωσαν ρουμανια εφτασαν το πλαφον τους!!! ο επιμελητης εν τω μεταξυ δε με στηριξε καθολου μαλλον γιατι ειναι μπλεγμενος κι αυτος στο κυκλωμα... προφανως φταιω που δε ζητουσα καθε μηνα το χαρτι με τις εφημεριες... η ηλιθια τους εμπιστευτηκα!!! που να το φανταστω!!!! πηρα τον υπευθυνο για τις εφημεριες στο νοσοκομειο που υπαγομαστε και μιλησε με τον επιμεληγτη μου φανταζομαι τον επεπληξε... αλλα λεω... φτανει??? η να κινηθω πιο επιθετικα??? τι θα κανατε? θενκς.... απογοητευτηκα πολυ απο τους συναδελφους μου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα ρε συ! Τι εγινε εκει περα; Κλασικο παραδειγμα καβατζοπουστιας; Ολα καλα κατα τ'αλλα;

Στο ΠΠΙ πως εφημερευετε; Και οι 3 εκ περιτροπης; Μηπως εσυ εφημερευεις μονη σου στο ΠΙ; Στειλε μου πμ να τα πουμε εκει. Ειχα κι εγω προβληματα και θα σου πω πως τα ελυσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και αυτοι οι εξυπνοι που τελειωσαν ρουμανια εφτασαν το πλαφον τους!!!

λες να λάδωσαν τον επιμελητή; :rolleyes:

Τα κόμπλεξ μερικών δεν έχουν όρια. Θα τα κουβαλάνε μέχρι το θάνατο emdots

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ασε μας ρε θεοδωριδη τωρα που θεωρεις κομπλεξ το σχολιο μου για τη ρουμανια... ημουν τοσο καιρο διακριτικη μαζι τους και τους σεβαστηκα -σεβαστηκα μεχρι και το ανυπαρκτο δικαιωμα να ειναι ενας "γιατρος" ασχετος με την ιατρικη....κουβεντα δε λεω δεν κατηγορω ποτε συναδελφο και οι μαλακες με κρεμασαν ο αλλος θα σκοτωνε για το χρημα και η κομπλεξικη ειμαι εγω? πες οτι θες ο επιμελητης φευγει απο το νησι χωρις να παιρνει αδεια και συνηθως οι μονοι που το ξερουν οτι λειπει ειναι αυτοι γιατι δουλευουν στον ιδιο χωρο εγω δεν ξερω παντα τι γινεται εσυ τι λες δεν τον εχουν στο χερι τους?? οχι εγω εφημερευω στο ιατρειο μου και αυτοι στο δικο τους... ολοι ειμαστε σε ετοιμοτητα εγω στο χωρο μου κι αυτοι στο δικο τους... μαλιστα θα ελεγες οτι αυτοι μιας που ειναι 2 θα μπορουσαν να το χωρισουν 15-15 εγω ομως 30 μερες ειμαι μονη μου. μαλλον εγω ειμαι η κομπλεξικη που θελω να πληρωνομαι για τη δουλεια που κανω τι να πω!!!τι απαιτησεις εχω η γυναικα!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμη που θίχτηκες με το σχόλιο μου, αλλά δεν κατάλαβα πως η αναφορά σου στους συναδέλφους ότι σπούδασαν Ρουμανία έγινε για εγκυκλοπαιδικούς λόγους :splats:

Το πως βγαίνει το πρόγραμμα εφημεριών και το πόσες εφημερίες μπορεί και πρέπει να κάνει ο κάθε ιατρός σε κάθε κλινική, Κ.Υ., Π.Ι. είναι γνωστό. Αν αυτό δε τηρείται υπάρχουν οι νόμιμοι τρόποι να το απαιτήσεις και να το επιβάλεις.

Και στο δικό μας Κ.Υ. η διευθύντρια μου είπε πως δεν μπορούμε να κάνουμε εφημερίες λόγω απόστασης και έδωσε 6+ εφημερίες σε συνάδελφο που υπηρετεί σε άγονο και έφτασε μέχρι και το ποσό των 2700 ευρώ. Εγκυκλοπαιδικά αναφέρω πως ο συνάδελφος τελείωσε Ελλάδα.

Δεν άνοιξα θέμα να πω τον πόνο μου εδώ μέσα. Απλά έκανα αναφορά τη διευθύντρια στον προϊστάμενό της :rolleyes:

Αλλά είπαμε, ο καθένας μας αντιμετωπίζει τα γεγονότα με το δικό του τρόπο :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδια εσεις τι θα κανατε στη θεση μου μεχρι που θα φτανατε??? κανω αγροτικο σε ενα νησι και ειμαι σε περιφερειακο ιατρειο υπαρχει και ενα πολυδυναμο περιφερειακο με 2 αγροτικους και εναν παθολογο. 3 αγροτικοι σημαινει τυπικα 10 εφημεριες το μηνα στον καθενα. εγω εν τω μεταξυ αναλαμβανω ενα ολοκληρο χωριο μονη μου ενω στο αλλο χωριο ειναι 2 τους. εδω και τρεις μηνες και ενω ειχαμε συνεννοηθει να χωριστουν οι εφημεριες απο 10 στον καθενα που ειναι και το δικαιο και το λογικο μαθαινω οτι με εχουν ριξει τρελλα πισω απο την πλατη μου... το μαρτιο μου χρεωσαν μονο 5 εφημεριες.... και τον απριλη 7.... εννοειται οτι δεν πηρα καμια γιορτη!! και αυτοι οι εξυπνοι που τελειωσαν ρουμανια εφτασαν το πλαφον τους!!! ο επιμελητης εν τω μεταξυ δε με στηριξε καθολου μαλλον γιατι ειναι μπλεγμενος κι αυτος στο κυκλωμα... προφανως φταιω που δε ζητουσα καθε μηνα το χαρτι με τις εφημεριες... η ηλιθια τους εμπιστευτηκα!!! που να το φανταστω!!!! πηρα τον υπευθυνο για τις εφημεριες στο νοσοκομειο που υπαγομαστε και μιλησε με τον επιμεληγτη μου φανταζομαι τον επεπληξε... αλλα λεω... φτανει??? η να κινηθω πιο επιθετικα??? τι θα κανατε? θενκς.... απογοητευτηκα πολυ απο τους συναδελφους μου...

Πολυ καλη θεωρια συνωμοσιας,θα σου την αποκαλυψω για να παρεις τα μετρα σου.Εχει δυο παραμετρους.Η του εταξαν τιποτα τουριστριες για να ''καρφωνει'' τωρα το καλοκαιρι,η εαν ειναι γυναικα επιμελητης της εταξαν τιποτα κρεμες gerovital, αυτο θα το διαπιστωσεις ευκολα,αμα την δεις με πρησμενη μουρη,σαν τον κωλο της μαιμους.Γνωστες οι μεθοδοι που χρησιμοποιουμε,για να εκμαιευουμε προνομια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λολ ο,τι ναναι!!! δεν ανοιξα θεμα να πω τον πονο μου κι εγω εκανα κινησεις πηρα τηλ τον διοικητη προσωπικου κτλ κτλ το γραφω παρεαπανω θεγω το θεμα απο την ηθικη του πλευρα μεχρι που θα φτανατε θα δινατε τοπο στην οργη ή οχι??? καλα το θεμα με τις βουλγαριες βαριεμαι να το θιξω βγαλτε αλλου τον πονο σας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εκανα προφορικη αναφορα δηλ αξιζει λετε να κανω και εγγραφη αναφορα να στειλω ενημερωτικο της καταστασης στον διοικητη του νοσοκομειο να απευθυνθω στο συνηγορο του πολιτη να φτασω μεχρι το υπουργειο... δεν ξερω ειμαι προβληματισμενη κατα ποσο αξιζει να το κυνηγησω τοσο πολυ και αυτο ρωταω εσεις μεχρι που θα φτανατε.. ξερω τι κινησεις μπορω να κανω για να διεκδικησω το δικιο μου αναρωτιεμαι ομως αν αξιζει να γινουν και αυτο ειναι που σας ρωταω ρε γαμωτο τιποτα αλλο....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ελα ρε παιδια ξερετε πολυ καλα αν εχετε κι εσεις αδικηθει στη ζωη σας -που σε ολους εχει συμβει- οτι βγαινετε εκτος εαυτου και σας πνιγει το δικιο... και αυτο οδηγει συχνα σε χαρακτηρισμους γενικευσεις και θεωριες... συνωμοσιας ελεος μην το πατε προς τα εκει αφηστε τα αυτα επι της ουσιας τι λετε? απο την αποψη οτι τωρα λενε οτι ξερεις απο δω και περα οκ θα χωριζονται δικαια οι εφημεριες.... αρα μηπως δεν αξιζει να κινηθω τοσο πολυ επιθετικα? εξαλλου καλοκαιρι μπαινει θα αναγκαστω να συνεργαστω αρκετα μαζι τους γιατι θα εχει πολλη δουλεια αξιζει να ειμαι μεταξυ μας διαολισμενοι??? πραγματικα δεν ξερω....απο την αλλη σκαω μ αυτο που εγινε!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το ερωτημα μου ειναι δηλ ηθικο.. πως διαχειριζεται κανεις την αδικια χωρις απο την μια να γινεται μαλακας αλλα ουτε και εκδικητης-τιμωρος απο την αλλη.... εσεις θα διεκδικουσατε και τις εφημεριες απο τους 3 προηγουμενους μηνες ή ειναι του ματσ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παρεμπιπτοντως αν σας ανεφερα τα επιχειρηματα που μου εδωσαν και το τι ανηθικοτητα εκφραζουν θα σας ερχοταν ετσι μια αηδια θα καταλαβαινατε την αγανακτηση μου....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και δεν με νοιαζουν τοσο τα χρηματα οσο οτι ολο αυτο το σκηνικο εγινε πισω απο την πλατη μου!!!' με ενοχλει αυτη η ανηθικοτητα και η σαπιλα και η διαφθορα το πως εκμεταλλευτηκαν μια μικρη εξουσιουλα που τους δωθηκε... με ενοχλει που μου λεει ο ενας τυπος :νομιζεις οτι αυτα τα χρηματα τα εχασες?οχι γιατι θα τα παρεις οταν θα φυγω εγω και θα ερθει η νεα αγροτικος υπονοωντας οτι θα παιξω κι εγω το ιδιο σεναριο εις βαρος της!!!φυσικα τον διαολοστειλα!!! κι αλλα τετοια θλιβερα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορείς να γράφεις και από μία λέξη σε κάθε post, δεν είναι άσχημη ιδέα :rolleyes:

Το θέμα με τις εφημερίες θα το πας στο συνήγορο του πολίτη και στο υπουργείο; :splats: :splats: :splats:

Συνέχισε.....συνέχισε emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ο,τι να ναι τεοντοριντης ο,τι να ναι.... σου διαφευγει η ουσια αλλα δεν εισαι και ο μονος... και τα παιδια που το παιζουν γιατροι και με τους οποιους πρεπει να συνεργαστω αυτο το θεμα ειχαν... τεσπα δεν πειραζει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν θα "συζητάς" με κάποιον διαδικτυακά καλά θα κάνεις εφόσον δε τον γνωρίζεις προσωπικά να τον αποκαλείς με το nickname του.

Αλλιώς μπορώ πολύ ευγενικά να σε αποκαλώ "ζώον".

Που μου θες να κάνεις εφημερίες....όχι για τα λεφτά. Πολύ υπεράνω χρημάτων είσαι βρε ζώον.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χαχαχαχαχαχ μα δεν ξερω ποιο ειναι το ονομα σου καλε μου!!! παραφρασα το νικ νει μ σου χαχαχαχαχαχα μα ποσο γελοιοι μπορει να γινουν οι ανθρωποι....ποσο ακομα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το να είσαι ηλίθια είναι δικαίωμά σου, να προσπαθείς να περάσεις την ηλιθιότητά σου ως προτέρημα απλά είναι γελοίο.

Φτάνει το παιχνίδι μαζί σου....μπορείς να ανατρέξεις τώρα σε παλαιότερα post σου και να δεις κατά πόσο γνωριζόμαστε.

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν με ενδιαφερει να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου. απλα δεν με ενδιαφερει. αν εχει καποιος αλλος να καταθεσει καποια αποψη καλως αλλιως το θεμα κλεινει εδω. δε γνωριζομαστε κι ουτε προκειται. εν τω μεταξυ εγω εχω και καλα τον πονο μου και κλαιγομαι εδω μεσα εσυ χομπυ το εχεις να διαπληκτιζεσαι διαδυκτιακα?? νταξ αμα το εχεις χομπυ αντε δωσε και χωσε!!!!!! να σκεφτομαι οτι εκανα καποιον να διασκεδασει σημερα δεν περασε τσαπα η μερα μου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα για να λέμε την αλήθεια, δεν έχει να κάνει η Ρουμανία με το θέμα σου και καλώς θίχτηκε ο Τάσος.

Περισσότερο είναι θέμα 1) των χαρακτήρων των 2 άλλων - ναι, συμπέσανε οι παλιοχαρακτήρες, τι να κάνουμε; Θα το αντιμετωπίσεις πολλές φορές στη συνέχεια της σταδιοδρομίας σου αυτό...

2) Πολύ φοβάμαι έχει σχέση και με το ότι είσαι γυναίκα και οι άλλοι (όπως και ο επιμελητής, προφανώς) είναι άντρες. Κι αυτό θα κληθείς να το αντιμετωπίσεις, ειδικά αν πας σε ανδροκρατούμενη ειδικότητα.

Το πόσο μακριά θα το πας εξαρτάται από σένα καθαρά. Εγώ πχ δεν θα αντιδρούσα άλλο, αλλά θα κοίταγα να κάνω αντίποινα στα μουλωχτά...Θα προτιμούσα πολύ καλύτερα πχ να τους καρφώσω με ένα τηλεφώνημα σε φάση που θα την είχαν κοπανήσει αδικαιολόγητα. Αλλά εγώ είμαι εγώ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν έχω κάνει αγροτικό αλλά έχω αντιμετωπίσει πολλά γαϊδούρια κατά καιρούς.

1. Αυτά τα πονόψυχα "με τα παιδιά θα περάσουμε το καλοκαίρι" ξέχασέ τα. Στην έκαναν μία φορά; Θα σε καβαλήσουν χειρότερα αν δεν αντιδράσεις. Και με αντίδραση δεν εννοώ να μπεις να φωνάζεις ή να περιμένεις από τον γάιδαρο να εξηγήσει την γαϊδουριά του. Την έκαναν τελείωσε, να το θυμάσαι για πάντα και ειδικά όταν θα ζητήσουν την παραμικρή χάρη, εξυπηρέτηση. Ούτε νερό, να ψοφήσουν.

2. Εμπιστεύεσαι κάποιους που δεν τους ήξερες πριν το αγροτικό, δεν θα τους δεις κατά πάσα πιθανότητα μετά το αγροτικό, είναι και δικατσάδες. Σοβαρά τώρα...και μόνο με το ότι είναι δικατσάδες ξέρεις ότι είναι άχρηστοι, βλάκες, λαμόγια και γιαλατζί γιατροί (υπάρχουν και οι εξαιρέσεις...στην σφαίρα της φαντασίας). Καλά να πάθεις. Ο χώρος εργασίας δεν είναι παιδική χαρά. Μάθε να είσαι επαγγελματίας και σου εγγυώμαι ότι και θα σε σέβονται και καλύτερα θα περάσεις.

Αυτά :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μερικοί όσο και να προσπαθήσουν να γίνουν άνθρωποι δεν τα καταφέρνουν.

Ζώα γεννήθηκαν και ζώα θα πεθάνουν.

emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να επενδυσουμε μουσικα το τοπικ.Αφιερωμενο στους αδικημενους κ κατατρεγμενους,απο το δικατσαριο.

Θα κρατησω ενα στιχο του τραγουδιου...

Αντε θυμα αντε ψωνιο αντε συμβολο αιωνιο, αν ξυπνησεις μονομιας θα ρθει αναποδα ο ντουνιας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τετοια υποκειμενα για να μη τα χαρακτηρισω αλλιως, υπαρχουν πολλα και εχουν τελειωσει σε διαφορες χωρες αλλα και στην Ελλαδα.

Η εμπάθεια ,η μιζερια, η λασπη χωρις λόγο κτλ ειναι θεμα χαρακτηρα και οχι θεμα σπουδων!

Στη θεση σου θα τους ελεγα πως τον επομενο μηνα δεν θελω καμια εφημερια, για να αναγκαστουν να κανουν απο 15, πραγμα που δε νομιζω να τους αρεσει ειδικα καλοκαιριατικα. Αν σου βάλουν 4-5 να τους πεις πως δεν θα τις κανεις και πως αν επιμεινουν θα παρεις αναρρωτικη αδεια. Θα δεχτεις να κανεις εφημεριες μονο αν μοιραστουν ισοποσα.Δηλαδη απο δεκα ο καθενας σας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.