Jump to content

Η απόλυτη ξεφτίλα της Μονάδας Υποβρύχιων Αποστολών του Λιμενικού Σώματος!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 66
  • Created
  • Last Reply

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω προς τι η έκπληξη μερικών.. Ό,τι μαθαίνουν λένε.. Τα συνθήματα ανορθόδοξου πολέμου είναι μέρος της εκπαίδευσης τους και ήταν ανέκαθεν άρρηκτα συνδεδεμένα με τις μονάδες ειδικών δυνάμεων ακριβώς για να τονώνουν το εθνικό φρόνημα, το ηθικό και το νεύρο των ανθρώπων αυτών οι οποίοι αναλαμβάνουν (και στην πλειονότητα διεκπεραιώνουν επιτυχώς) τις κατά τεκμήριο δυσκολότερες στρατιωτικές αποστολές... Είναι αυτοί που κάνουν ΑΝΤΡΙΚΕΙΑ και ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ εκπαίδευση, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ δηλαδή στρατό, και αυτοί που θα τρέξουν πρώτοι όταν ο Χ-Υ-Ζ "γείτονας" θα γίνει προκλητικός.. Θα βάλουν χωρίς δεύτερη σκέψη το χέρι τους στη φωτιά και δεν θα ψ*λάρουν στην Α ή τη Β βυσματική στρατιωτική μονάδα όπως οι περισσότεροι από τους υπόλοιπους Έλληνες, εμού συμπεριλαμβανομένου..

Αναμενόμενο λοιπόν και κατανοητό να μαθαίνουν και να φωνάζουν τέτοια συνθήματα.. Θα έπρεπε να τα πουν στη διάρκεια της παρέλασης ? ΟΧΙ.. Και ο λόγος ? Γιατί υπάρχουν ένα σορό τηλεορασόμαγκες-πανελίστες που θα αναθεματίσουν τους συγκεκριμένους ανθρώπους ως ρατσιστές, την ίδια ώρα που λίγο καιρό μετά, σε άλλο ρεπορτάζ για τις παραβιάσεις του FIR, με τον ίδιο ζήλο, θυμό και αγανάκτιση οι ίδιοι τηλεορασόμαγκες θα κατακρίνουν την προκλητική και αδιάλλακτη στάση των Τούρκων απέναντι στα κυριαρχικά δικαιώματα των Ελλήνων.. Νισάφι πια με τους στρουθοκαμηλισμούς, λοιπόν.. Cut those guys some slack..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω προς τι η έκπληξη μερικών.. Ό,τι μαθαίνουν λένε.. Τα συνθήματα ανορθόδοξου πολέμου είναι μέρος της εκπαίδευσης τους και ήταν ανέκαθεν άρρηκτα συνδεδεμένα με τις μονάδες ειδικών δυνάμεων ακριβώς για να τονώνουν το εθνικό φρόνημα, το ηθικό και το νεύρο των ανθρώπων αυτών οι οποίοι αναλαμβάνουν (και στην πλειονότητα διεκπεραιώνουν επιτυχώς) τις κατά τεκμήριο δυσκολότερες στρατιωτικές αποστολές... Είναι αυτοί που κάνουν ΑΝΤΡΙΚΕΙΑ και ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ εκπαίδευση, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ δηλαδή στρατό, και αυτοί που θα τρέξουν πρώτοι όταν ο Χ-Υ-Ζ "γείτονας" θα γίνει προκλητικός.. Θα βάλουν χωρίς δεύτερη σκέψη το χέρι τους στη φωτιά και δεν θα ψ*λάρουν στην Α ή τη Β βυσματική στρατιωτική μονάδα όπως οι περισσότεροι από τους υπόλοιπους Έλληνες, εμού συμπεριλαμβανομένου..

Αναμενόμενο λοιπόν και κατανοητό να μαθαίνουν και να φωνάζουν τέτοια συνθήματα.. Θα έπρεπε να τα πουν στη διάρκεια της παρέλασης ? ΟΧΙ.. Και ο λόγος ? Γιατί υπάρχουν ένα σορό τηλεορασόμαγκες-πανελίστες που θα αναθεματίσουν τους συγκεκριμένους ανθρώπους ως ρατσιστές, την ίδια ώρα που λίγο καιρό μετά, σε άλλο ρεπορτάζ για τις παραβιάσεις του FIR, με τον ίδιο ζήλο, θυμό και αγανάκτιση οι ίδιοι τηλεορασόμαγκες θα κατακρίνουν την προκλητική και αδιάλλακτη στάση των Τούρκων απέναντι στα κυριαρχικά δικαιώματα των Ελλήνων.. Νισάφι πια με τους στρουθοκαμηλισμούς, λοιπόν.. Cut those guys some slack..

ουτε αναμενομενο ειναι ουτε και κατανοητο να μαθαινουν τετοια συνθηματα σε καμια φαση της εκπαιδευσης τους. ποσο μαλλον αυτα τα συνθηματα να τα εκφωνουν μπροστα σε πληθος κοσμου και με αφορμη μια επετειο ασχετη με τα εν λογω συνθηματα. δεν περιμενεις βεβαια και πολλα περισσοτερα απο ατομα που ο μονος τροπος να τονωσουν το εθνικο τους φρονημα ειναι να μειωσουν αλλους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε διαθεσιμότητα ο αρχηγός του αγήματος των βατραχανθρώπων

Ο Μ. Χρυσοχοΐδης έδωσε εντολή για να τεθεί σε διαθεσιμότητα ο αρχηγός του αγήματος που φώναζαν υβριστικά συνθήματα στη χθεσινή παρέλαση στο Σύνταγμα.

Σε διαθεσιμότητα ετέθη από τον αρχηγό του Λιμενικού, αντιναύαρχο Αθανάσιο Γκούσιο, ο επικεφαλής του αγήματος των βατραχανθρώπων, οι οποίοι παρελαύνοντας χθες στο Σύνταγμα για την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου, φώναζαν υβριστικά συνθήματα κατά Τούρκων και Αλβανών.

Η εντολή δόθηκε από τον υπουργό Προστασίας του Πολίτη, Μιχάλη Χρυσοχοϊδη, καθώς, όπως διαπιστώθηκε από έλεγχο σχετικού βίντεο, που αναρτήθηκε από νωρίς το πρωί σε σελίδες του Διαδικτύου, οι 36 βατραχάνθρωποι του αγήματος, ανήκουν στη Μονάδα Υποβρυχίων Αποστολών του Λιμενικού Σώματος.

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_26/03/2010_330519

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η υποκρισία που μας διακρίνει έλαμψε. Στην άλλη παρέλαση να τους βάλουμε να λένε το "χαρωπά τα δυο μου πόδια τα χτυπώ"!

Σε αυτήν την υποκρισία που περιγράφεις , να συμπεριλάβεις όμως και την κατακραυγή και αποδοκιμασία που θα εκδηλώνοταν με οργή από την ελληνική πλευρά ( δηλ. εσένα πρώτο πρώτο ), αν ακούγαμε π.χ " θα σε ματώσουμε γουρούνι έλληνα" από τις ένοπλες δυνάμεις της τουρκίας ή της αλβανίας ή και γερμανίας σε επίσημη παρέλαση - και όχι απο καμιά ακραία παραστρατιωτική εθνικιστική οργάνωση.

Αναρωτιέμαι αν τότε ακούγαμε τις ψύχραιμες απόψεις του τύπου " έλα μωρέ τώρα , έτσι εκπαιδεύονται σε όλο τον κόσμο αυτά τα σώματα , δεν τρέχει και τίποτα ".

Η υποκρισία που λέγαμε.

Στην προκειμένη περίπτωση όμως , ένας λόγος παραπάνω που καθιστά το συγκεκριμένο σύνθημα εξευτελιστικό για τις ένοπλες δυνάμεις, είναι ότι στην ουσία αναφέρεται κυρίως στους αλβανούς μετανάστες ( δηλ.σε ένα ζήτημα με κοινωνικές διαστάσεις και όχι στρατιωτικές - εκτός αν κάποιοι θέλουν να ισχυριστούν ότι αναφέρονται στον αλβανικό στρατό που πρόκειται επιτεθεί στην ελλάδα με στόχο τη μεγάλη Αλβανία....)

Αλβανοί μετανάστες που , είτε το θέλουμε είτε όχι, ζουν δίπλα μας , δουλεύουν στις επιχειρήσεις μας , χτίζουν τα σπίτια μας , μαζεύουν τις ελιές μας , φοιτούν στα σχολεία μας μαζί με τα παιδιά μας, πληρώνουν εισφορές στα ταμεία μας και έχουν ενσωματωθεί εν γένει στην κοινωνία μας ως επι το πλείστον .

Α.... και όχι.

Αναμενόμενο λοιπόν και κατανοητό να μαθαίνουν και να φωνάζουν τέτοια συνθήματα..

Ούτε κατανοητό είναι , ούτε αναμενόμενο . Το φρόνημα , το ηθικό και το νεύρο τονώνονται και με άλλους τρόπους που δεν αναφέρονται στην πρόθεσή σου να ξεκοιλιάσεις αλβανούς μετανάστες.

Αλλά ακόμα και αν δεχτείς την κατάσταση ως έχει ως κομμάτι της εκπαίδευσης που σκοπό έχει να παράγει μηχανές μίσους ,

πρέπει να είσαι μεγάλος ανεύθυνος βλάκας διοικητής για να βγαίνεις στην επίσημη παρέλαση με τέτοιο σύνθημα

και να εξευτελίζεις και τους άντρες σου ( που ουσιαστικά τους εξισώνεις με ακροδεξιούς τραμπούκους με καδρόνια και σουγιάδες )

και τη χώρα σου κ τις ένοπλες δυνάμεις της , η οποία από τη μία αφήνει π.χ τουρκικές φρεγάτες να φτάνουν μέχρι το σούνιο και υποχωρεί σε όλες τις εθνικές διεκδικήσεις

αλλά ξέρει να φοβερίζει αλβανάκια που την επομένη θα πάνε σχολείο και θα ακούν " θα σε ματώσουμε γουρούνι αλβανέ " από τους συμμαθητές τους.

Μεγάλη μαγκιά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η υποκρισία που μας διακρίνει έλαμψε. Στην άλλη παρέλαση να τους βάλουμε να λένε το "χαρωπά τα δυο μου πόδια τα χτυπώ"!

αν το επιπεδο νοημοσυνης τους ειναι νηπιακο σαν το δικο σου θα μπορουσαν να το πουνε και αυτο.......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συνιστω ψυχραιμια και για τους πιο θερμοαιμους προτεινω να ποσταρουν εδω ως επισκεπτες αν προτιμουν:

http://webwar2.org/index.php/topic,11620.0 (δεν μπαινει σωστα το λινκ με τιποτα!)

κατα τα λοιπα:

http://www.youtube.com/watch?v=oV2THSWhpwQ

Όταν οι άνθρωποι θέλουν το κακό,

του δίνουν όψη να αρέσει.

Του δινούν λόγια χρυσά, που νικούν

με τη πειθώ, με το ψέμα,

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην προσωπική άποψη του ανθρώπου πάγου δε θα απαντήσω, έχω πολύ δουλειά γυαλίζοντας τα παπούτσια μου.

Έχοντας ακούσει κάτι τις για την εκπαίδευση των ειδικών δυνάμεων, θεωρώ ότι δε γίνεται να υποβάλλεις άνθρωπο σε τέτοια εκπαίδευση με το νοοτροπία του καναπέ και του βραδινού ποτού που εκφράζεται εδώ μέσα. Η δουλειά τους αρχίζει εκεί που τελειώνει η πολιτική και ο καθωσπρεπισμός.

ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΡΙΖΟΜΑΙ ότι έπρεπε να επιτρέψουν εαυτούς να γίνουν βορά στην όρεξη του κάθε μεσημεριανάδικου και κριτή των πάντων. Από αυτό έπρεπε να τους έχει προφυλάξει ο διοικητής τους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

tirana.jpg

Έξω από την ελληνική πρεσβεία στα Τίρανα συγκεντρώθηκαν σήμερα το πρωί δεκάδες Αλβανοί, διαμαρτυρόμενοι για τα ρατσιστικά συνθήματα της Μονάδας Υποβρυχίων Αποστολών του Λιμενικού Σώματος κατά την παρέλαση της 25ης Μαρτίου στην Αθήνα. Κρατώντας αλβανικές σημαίες και πανό που έγραφαν Η Ελλάδα είναι το αίσχος της Ε.Ε.», φώναζαν συνθήματα εθνικιστικού περιεχομένου.

Η διαδήλωση διοργανώθηκε από το Κίνημα MJAFT και το Δίκτυο Αλβανικών Οργανώσεων ενώ μεταδόθηκε ζωντανά από δύο τηλεοπτικούς σταθμούς της χώρας. Τα περισσότερα πανό αφορούσαν «τα δικαιώματα των τσάμηδων», ενώ ορισμένα από τα συνθήματα που φώναζαν είναι: «Πόσο περήφανος αισθάνεται κανείς που είναι Αλβανός», «Η Αλβανία είναι μία, με Κόσοβο και Τσαμουριά».

http://tvxs.gr/news/%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1/%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BC%CE%B1%CF%81%CF%84%CF%85%CF%81%CE%AF%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%80%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%B2%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%AF%CF%81%CE%B1%CE%BD%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B8%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B2%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%B1%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%B8%CF%81%CF%8E%CF%80%CF%89%CE%BD

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το μισος φερνει μισος....... μετα απο το καταδικαστεο περιστατικο στα τιρανα μπορουν πλεον οι "πιο" Ελληνες απο μας να μπουν σε διαγωνισμο πλειοδοσιας με τους αλβανους για το ποιοιο ειναι πιο εθνικοφρονες.

και επειδη εγω δεν εχω απλα ακουσει κατι για την εκπαιδευση των ειδικων δυναμεων αλλα εχω υπηρετησει διπλα σε επιλεκτες ειδικες δυναμεις ως ιατρος μοναδας και εχω δει την εκπαιδευση τους μπορω να πω οτι διαθετουν και αλλα συνθηματα για να ανυψωνουν το ηθικο τους κατα τη διαρκεια της εκπαιδευσης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα πάντως μου άρεσε αυτό που είπαν οι ΟΥΚαδες και θα μου αρεσε αν ελεγαν και αλλα.

Οι ανθρωποι εδειξαν οτι εχουν @@ και δεν φοβουνται τιποτα.

Συμφωνώ με όσα είπε ο schumifer.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο «ρατσισμός» των Ενόπλων Δυνάμεων

Με αφορμή κάποια συνθήματα που ακούστηκαν στην παρέλαση των ΟΥΚ, την 25η Μαρτίου 2010 και τα οποία φρόντισε να βιντεοσκοπήσει κάποιο «τσακάλι» της δημοσιογραφίας και στην συνέχεια να ανεβάσει το βίντεο στο YouTube, ως ατράνταχτο αποδεικτικό του «ρατσισμού» που διακατέχει τις Ένοπλες Δυνάμεις, βγήκαν οι διάφοροι κονδυλοφόροι της συμφοράς κι έκαναν την τρίχα τριχιά, βρισκόμενοι σε «αντιρατσιστική» υστερία.

Τι να πρωτοσχολιάσει κανείς γι’ αυτό το «συγκλονιστικό ντοκουμέντο» (που ο κάτοχός του, έβαλε και φαρδύ-πλατύ το λογότυπο του εργοδότη του πάνω);

1. Ας ξεκινήσουμε, απ’ το γεγονός, ότι αυτός που ανέβασε το βίντεο, έχει απενεργοποιήσει τον

του. Γιατί; Τί φοβάται;

2. Είναι φανερό, ότι αυτό το «ντοκουμέντο» το τράβηξε κάποιος άσχετος με τον στρατό. Είτε πρόκειται για γυναίκα, είτε για κάποιον κάτοχο «τρελόχαρτου», είτε για κάποιον που είχε το κατάλληλο «βύσμα», έτσι ώστε να βγάλει «καθαρή» την θητεία του, σε κάποιο γραφείο. Διαφορετικά θα γνώριζε ότι τέτοια συνθήματα είναι καθημερινή ρουτίνα και μέρος της εκπαίδευσης στον στρατό (και πολύ υποψιάζομαι, όχι μόνο στον ελληνικό).

3. Παρ’ ότι αυτά τα συνθήματα, όπως προαναφέρθηκε, είναι συνηθισμένα εντός του στρατοπέδου, είναι κομματάκι περίεργο που τα φώναξαν έξω στον κόσμο, γιατί κάτι τέτοιο δεν συνηθίζεται (είναι περισσότερο για εσωτερική κατανάλωση και τόνωση του ηθικού). Κάποιοι καχύποπτοι μιλάνε ευθέως για προβοκάτσια. Απ’ την άλλη πάλι, παρακολουθώντας κανείς το βίντεο, δεν διαπιστώνει απ’ τον κόσμο και σοβαρές…αρνητικές αντιδράσεις. Απεναντίας μάλιστα…

4. Οι κονδυλοφόροι, αποφεύγουν όπως ο διάολος το λιβάνι, να κάνουν την οποιαδήποτε αναφορά στους νεκρούς των ΟΥΚ, από την αλβανική μαφία που πραγματοποιούσε ληστρικές και δολοφονικές επιθέσεις στα παράλια της Κέρκυρας την δεκαετία του ‘90.

5. Όσοι αισθάνθηκαν ντροπή για τα συνθήματα αυτά, δεν ντράπηκαν καθόλου για την

των γραφικών του ΠΑΜΕ;

6. Να υποθέσουμε, ότι ο ιδανικός στρατός, για τους επαγγελματίες αντιρατσιστές, θα έπρεπε να είναι κάπως

Διαβάστε περισσότερα: http://www.pare-dose.net/#ixzz0jRwasi97

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε παιδια, τα ρατσιστικα συνθηματα ειναι η επιφάνεια.

Ας ηταν αξιομαχος ο στρατος μας και ας ηταν ρατσιστικός!

Αλλά ο στρατος για οσους τον εχουμε ζησει ειναι ενα διαλυμενο κωλοχανειο, γεματο τεμπέληδες, ανικανους, που τους πληρώνουμε τσαμπα (τους περισσότερους).

Και μας στο πεζικο μας βαζαν να φωνάζουμε κατι ρατσιστικες μαλακιες για τη Μακεδονια. Αντι να δουμε τα χαλια μας στον καθρεπτη, ασχολούμαστε με Αλβανους, κτλ. Ας φτιαξουμε πρώτα τα χάλια μας, και μετά ας ασχοληθούμε με τις άλλες φυλές

( η ψυχοπαθολογια του κόμπλεξ κατωτερότητας είναι σαφής εδώ )

Υ.Γ. δεν αναφέρομαι βέβαια στην εξωτερική πολιτική του κράτους, που είναι πολύ σημαντική, αλλά στον υποκριτικό εθνικισμό

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα πάντως μου άρεσε αυτό που είπαν οι ΟΥΚαδες και θα μου αρεσε αν ελεγαν και αλλα.

Οι ανθρωποι εδειξαν οτι εχουν @@ και δεν φοβουνται τιποτα.

Συμφωνώ με όσα είπε ο schumifer.

Έβγαλες το συμπέρασμα ότι δε φοβούνται τίποτα επειδή έβρισαν τους μετανάστες Αλβανούς;

Αυτά τα @@ γιατί δεν τα δείχνουν και στους Τούρκους όταν κόβουν βόλτες μέχρι το Σούνιο; :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα πάντως μου άρεσε αυτό που είπαν οι ΟΥΚαδες και θα μου αρεσε αν ελεγαν και αλλα.

Οι ανθρωποι εδειξαν οτι εχουν @@ και δεν φοβουνται τιποτα.

Συμφωνώ με όσα είπε ο schumifer.

τα @@ αλλου φαινονται.......... ελπιζω να μην ηταν και αυτοι αναμεσα στις χιλιαδες των στρατιωτικων που απειλησαν με παραιτηση σε περιπτωση που θα αγγιζαμε το προνομιακο συνταξιοδοτικο τους. τοση αγαπη για την πατριδα!!!

και εν πασει περιπτωση τη στιγμη της παρελασης και φεροντας το ελληνικο εθνοσημο στη στολη τους εκπροσωπουν το Ελληνικο Εθνος και δεν μπορουν να εκστομουν λογια μισους

οποιοι και να ειναι. αυτες τις κουβεντες μπορουν να τις λενε στις ιδιωτικες τους συνομιλιες και να χαιρονται μεταξυ τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα συνθήματα από τους Έλληνες ΟΥΚάδες:

«Έλληνας γεννιέσαι, δεν γίνεσαι ποτέ, το αίμα σου θα χύσουμε, γουρούνι Αλβανέ»,

«Τους λένε Σκοπιανούς, τους λένε Αλβανούς, τα ρούχα μου θα ράψω με δέρματα απ' αυτούς»,

«Θα γίνει μακελειό, μετά θα εκδικηθώ, όταν θα προσκυνήσετε σημαία και σταυρό»

Σχόλιο:"Έλληνας είναι αυτός που κατέχει την Ελληνική Παιδεία" και δυστυχώς αποδεικνύεται πως οι ΟΥΚάδες δεν την κατέχουν την Ελληνική παιδεία.

Δεν ακούστηκαν συνθήματα κατά των Τούρκων που καθημερινά μας επισκέπτονται χωρίς πρόσκληση. Τα @@ τα επιδεικνύουν στους μετανάστες μόνο :rolleyes:

Γιατί δεν φώναξαν τα συνθήματα μπροστά στην εξέδρα των επισήμων αλλά πολύ πιο μακρυά ενώ βρίσκονταν ήδη στην οδό Πανεπιστημίου;

Από πότε μία παρέλαση για την εθνική εορτή μετατρέπεται σε πορεία μίσους ακροδεξιών;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πας μη ελλην βαρβαρος!!!

οταν τα λεν οι ΟΥΚ τους κατακρινουμε

οταν καινε τους τσολιαδες τους λεμε μπραβο

ε.... καλα μας κανουνε και μας.... τετοιοι που ειμαστε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διάβημα της ΠΓΔΜ για τα συνθήματα στην παρέλαση

Tο Υπουργείο Εξωτερικών της ΠΓΔΜ κάλεσε αύριο την επικεφαλής του Γραφείου Συνδέσμου της Ελλάδας στα Σκόπια Αλεξάνδρα Παπαδοπούλου, εξαιτίας των συνθημάτων που ακούστηκαν κατά τη στρατιωτική παρέλαση στην Αθήνα.

Όπως μεταδίδει το κρατικό πρακτορείο ειδήσεων «ΜΙΑ»,ο υφυπουργός Εξωτερικών της ΠΓΔΜ Ζόραν Πέτροφ θα επιδώσει στην κα Παπαδοπούλου διάβημα διαμαρτυρίας.

Ο κυβερνητικός εκπρόσωπος της ΠΓΔΜ Μάρτιν Μαρτίνοφσκι κατά...

τη διάρκεια σημερινής συνέντευξης Τύπου,ερωτηθείς αναφορικά με τη στάση της κυβέρνησης για τα συνθήματα στη στρατιωτική παρέλαση στην Αθήνα, δήλωσε ότι εκδηλώσεις μισαλλοδοξίας δεν συμβάλλουν στην οικοδόμηση σχέσεων καλής γειτονίας.

Όλα τα ΜΜΕ των Σκοπίων αναφέρονται εκτενώς στα συνθήματα που ακούστηκαν στην διάρκεια της στρατιωτικής παρέλασης στην Αθήνα, στις 25 Μαρτίου, καθώς και στην αντίδραση του υπουργού Προστασίας του Πολίτη, Μιχάλη Χρυσοχοΐδη, και στο γεγονός ότι έχει διαταχθεί ΕΔΕ για τη διερεύνηση του περιστατικού.

ΠΗΓΗ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε μια εποχή που ο Έλληνας πρωθυπουργός έχει καταντήσει στον ζητιάνο της Ευρώπης και οι Έλληνες πανηγυρίζουν από την Πέμπτη γιατί τους επιτρέπεται να συνεχίζουν να δανείζονται είναι το λιγότερο γελοίο να ακούγονται δημόσια τέτοια συνθήματα. Εκτός αν νομίζουμε ότι στην Ευρώπη έχουν καλύτερη γνώμη για μας από αυτή που έχουμε εμείς για Αλβανούς, Σκοπιανούς κτλ.

Ας κοιτάξουμε να διορθώσουμε τα χάλια μας και ας αφήσουμε τους αξιοθρήνητους λεονταρισμούς!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω θα ηθελα να ακουσω με αποδειξεις αν και γιατι αυτες οι εκδηλωσεις ειναι υπερ του εθνικου μας συμφεροντος

διοτι υπερβαλλοντα ζηλο δειξαμε και στη μικρασιατικη εκστρατεια με τα γνωστα αποτελεσματα...

βεβαια παιζει και το διλημμα "με μας εισαι η με τους εχθρους;"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα πάντως μου άρεσε αυτό που είπαν οι ΟΥΚαδες και θα μου αρεσε αν ελεγαν και αλλα.

Οι ανθρωποι εδειξαν οτι εχουν @@ και δεν φοβουνται τιποτα.

Συμφωνώ με όσα είπε ο schumifer.

Έβγαλες το συμπέρασμα ότι δε φοβούνται τίποτα επειδή έβρισαν τους μετανάστες Αλβανούς;

Αυτά τα @@ γιατί δεν τα δείχνουν και στους Τούρκους όταν κόβουν βόλτες μέχρι το Σούνιο; :rolleyes:

Προφανως γιατι πρεπει να παρουν εντολη απο τους πιο πανω.

Υστερα δε γινεται να πουνε για ολους σε μια παρελαση. Τωρα ειπαν για τους Αλβανους ,την 28η θα πουν για τους Τουρκους πχ.

ΟΚ ισως να μην επρεπε να το πουν στην παρελαση , εμενα παντως μου αρεσε που εγινε.

Νομιζω πως αυτο το εκαναν για να ανεβασουν λιγο το ηθικο των Ελληνων που εχει πεσει παρα πολυ με ολα αυτα που συμβαινουν τελευταια.

τεσπα

παει αυτο περασε

παμε για αλλα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.