Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Δήλωση ειδικού μέρους


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Last Reply

Ταυτόχρονη δηλωση γενικού και ειδικού μερους (ωστε να τρεχουν παράλληλα) παρεχει η ολοκληρωση αγόνου αγροτικο'υ

:blink:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δλδ αν στο γενικό μέρος αν το ένα νοσοκομείο είναι 2όροφο κ το άλλο 3όροφο πειράζει?

Πειράζει...αν δεν υπάρχει ασανσέρ :anavwfwties:

Καλά ρε δεν ντρέπεστε; Έτσι ούτε εγώ ο ΕΙΡΩΝΑΣ δεν απαντάω...φτου σας :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

θα ξεκινησω Παθολογια στην Γερμανία με τελικο σκοπό Καρδιολογία.

Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με την δήλωση του ειδικου μερους στην Ελλάδα;Είναι 3χρ η Παθολογ στην Γερμανία και εδω 2

Από πότε μπορώ να δηλώσω το ειδικό μερος εδώ;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συγχαρητηρια ,Λευτερη!Καλή αρχη!

απ'ό,τι εχω διαβασει και καταλάβει εδω στο φορουμ (ευπροσδεκτες οι διορθωσεις,ε; ):

ειδικό μερος μπορείς να δηλώσεις

-όταν ολοκληρωσεις το 2χρονο παθολογίας στη Γερμανία και το αναγνωρίσεις απο το ΚΕΣΥ

-όταν σου ερθει ο διορισμός για παθολογία εδω στην Ελλάδα, παρουσιαστείς για 1-2 μερες στο νοσοκομειο ίσα-ισα για να αποκτησεις τη δυνατότητα να δηλωσεις το ειδικό μερος και μετά παραιτηθείς από κει ,αν το επιθυμείς για να συνεχίσεις όσα χρόνια θέλεις την παθολογια/καρδιολογία στη Γερμανια μεχρις ότου ερθει η σειρά για το ειδικό μερος (αν θελεις επιστροφή στην Ελλάδα ,προκειμένου να διοριστείς στο ειδικό μερος απαιτειται η αναγνωριση του γενικού μερους από το ΚΕΣΥ .Αν εχεις προλάβει να κανεις καποια χρονια του ειδικού μερους στο εξωτερικό και επιθυμείς να τα αφαιρεσεις από το συνολικο χρονο της Ελλάδας,τότε πάλι αναγνωριση στο ΚΕΣΥ)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα παιδια! Ξερει κανεις το δευτερο σκελος της προηγουμενης απαντησης, κατα ποσο ειναι πραγματοποιησιμο/νομιμο? Υπαρχει καποιος που το χει κανει? Δεν βρηκα καπου να γινεται σαφες και θα με ενδιεφερε πολυ, οπως και πολλα αλλα παιδια φανταζομαι που ειναι εξςτερικο. Ευχαριστω πολυ για καθε απαντηση!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τις πληροφοριες τις αντλησα από τη συζήτηση στο τοπικ:

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=26452

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Καλησπέρα σε όλους! Ελπίζω το ποστ να είναι ακόμα μάχιμο!

Λοιπον, ο διορισμός μου για το γενικό μέρος θα έρθει σε κανα μήνα και θέλω να πάρω ανάκληση για ένα 6μηνο. Γίνεται να δηλώσω το ειδικό μέρος όταν μου έρθει το χαρτί του διορισμού? Ή, δεδομένου ότι θα πάρω ανάκληση, πρέπει να δηλώσω το ειδικό μέρος σε 6 μήνες? Θένκς! :-P

ΥΓ. ενδεχομένως να υπάρχει ήδη η απάντηση κάπου στο φόρουμ, αλλά τουλάχιστον στο τελευταίο 3ωρο δεν την έχω βρει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Ρε παιδια βοηθεια γιατι καιγομαι....Τελειωνω σε 20 ημερες το γενικο κομματι 1 χρονο γεν χειρουργικης με σκοπο να κανω γυναικολογια και τωρα αποφασισα οτι θελω να κανω ορθοπεδικη....Πηρα στο υπουργειο να ρωτησω αν πρεπει να τη δηλωσω καπου αυτην την αλλαγη του τελικου μερους και η κοπελα που μου απαντησε πιο πολυ με μπερδεψε παρα με βοηθησε!!!!Δεν ηξερε ακριβως το θεμα και μου εδωσε ενα αλλο τηλ να παρω να ρωτησω αλλα παιρνω και δεν μου απανταει κανεις...Τι πρεπει να κανω ρε παιδια??Διαγραφομαι απο τη μια λιστα και απλα γραφομαι στην αλλη ή πρεπει να παω στο υπουργειο να αλλαξω την τελικη μου ειδικοτητα???ΣΟΣΣ καιγομαι αν ξερει καποιος ας με βοηθησει γιατι απο το υπουργειο ολο αερολογιες μου λενε!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απλα μου ειπαν οτι επειδη ο διορισμος μου στη γεν χειρουργικη λεει οτι θα κανω γυναικολογια οτι πρεπει αυτο να το δηλωσω στο υπουργειο ή στη νομαρχια!!!Ξερει καποιος αν αυτο ισχυει????Και ποσες μερες κανει να γινει αυτη η αλλαγη??Γινεται με μια υπευθυνη δηλωση ή πρεπει να περιμενω μερικες μερες -εβδομαδες να το εγκρινει το υπουργειο???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 10 months later...

καλησπερα παιδια,μηπως γνωριζει κανεις τι γινεται στην περιπτωση που εχεις διοριστει στο γενικο κομματι(αρα εχεις δηλωσει για το ειδικο)και 8ες να παραιτηθεις για να κανεις το γενικο σε αλλο νοσοκομειο,ισως εχοντας και καποια αναμονη για αυτο μεχρι να ξαναδιοριστεις?χανεις τη σειρα σου στη λιστα αναμονης στο ειδικο κομματι και το ξαναδηλωνεις οταν ξαναδιοριστεις στο νεο νοσοκομειο(για το γενικο παλι)?ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω ότι για μία και μόνο φορά επιτρέπεται η παραίτηση από το γενικό μέρος χωρίς να χάσεις τη θέση σου στο ειδικό μέρος.

Έτσι είναι. Guaranted

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επιβεβαιωνω και εγω και γνωριζω περιπτωση προσφατη.

Νομιζω οτι αυτο βοηθαει συναδελφους ειδικευομενους που πεφτουν σε διαφορες "περιπτωσεις" επιμελητων, διευθυντων και λοιπων, οπως ψυχασθενεις, πεφτουλες, που δε δινουν αδειες, ρεπο κλπ, που εχουν αθλια συμπεριφορα, και νομιζουν οτι ο ειδικευομενος ειναι υπαλληλος τους κοκ. Μπορουν να αλλαξουν νοσοκομειο χωρις επιπτωσεις στο ειδικο μερος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...

Παιδια καλησπερα κ χρονια πολλα !!! Ενδιαφερομαι για την ειδικοτητα της Δερματολογιας... Ερωτηση: Διαβαζω οτι για το ειδικο μερος μιας ειδικοτητας μπορεις να κανεις 2 δειλωσεις- μια σε νοσοκομειο που δινει πληρες χρονο ειδικου μερους κ μια σε νοσοκομειο που δινει μερικο... Στην Δερματολογια ομως ολα τα νοσοκομεια της Ελλαδας δινουν κανονικα πληρες χρονο ειδικου μερους !!! Τι κανω σ αυτην την περιπτωση? Ποσες αιτησεις δικαιουμαι να κανω?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια καλησπερα κ χρονια πολλα !!! Ενδιαφερομαι για την ειδικοτητα της Δερματολογιας... Ερωτηση: Διαβαζω οτι για το ειδικο μερος μιας ειδικοτητας μπορεις να κανεις 2 δειλωσεις- μια σε νοσοκομειο που δινει πληρες χρονο ειδικου μερους κ μια σε νοσοκομειο που δινει μερικο... Στην Δερματολογια ομως ολα τα νοσοκομεια της Ελλαδας δινουν κανονικα πληρες χρονο ειδικου μερους !!! Τι κανω σ αυτην την περιπτωση? Ποσες αιτησεις δικαιουμαι να κανω?

μια σε νοσοκομειο που δινει πληρες χρονο ειδικου μερους κ μια σε νοσοκομειο που δινει μερικο.

ειναι σαφες.

υ.γ. στην αττικη δεν υπηρχε ενα νοσοκομειο που εδινε μερικη?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Μολις ξεκινησα αγονο αγροτικο... Μπορω να δειλωσω οποιαδηποτε στιγμη το ειδικο μερος της ειδικοτητας που θελω η υπαρχει χρονικος περιορισμος? Επισης μπορω να κανω εξουσιοδοτηση σε καποιον αλλον και να δειλωσει για μενα την ειδικοτητα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

άμεσα, αλλά στο τέλος καταθέτεις οτι το τελείωσες για να μπορέσεις να διοριστείς. ναι, μπορείς να εξουσιοδοτήσεις άλλον.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

άμεσα, αλλά στο τέλος καταθέτεις οτι το τελείωσες για να μπορέσεις να διοριστείς. ναι, μπορείς να εξουσιοδοτήσεις άλλον.

Διαθετω το ''Πρωτοκολλο ορκομωσιας'' απ το νοσοκομειο που ξεκινησα την εκπαιδευση... Γνωριζεις αν τους αρκει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.