Jump to content

[υποψ.αγροτικός] Πού να διαλέξω αγροτικό;Ποια τα κριτήρια;


peonia

Recommended Posts

εννοειται πως κανουμε απλα κουβεντα

το "βαλε εκει περα ενα να τελειωνουμε λεμε" δεν πηγαινε για σενα,εννοουσα πως ετσι ακριβως σκεφτηκα οταν ηταν να δηλωσω την δευτερη επιλογη μου για το αγροτικο στην αιτηση!

ζυγισε τα υπερ και τα κατα της καθε περιοχης/νομου.δες αν σε βολευει παραδειγμα καπου που εχεις συγγενεις η φιλους για να μπορουν αρχικα τουλαχιστον να σε φιλοξενησουν για καποιο διαστημα μεχρι να τακτοποιηθεις με το σπιτι η να σε κατατοπισουν στα μερη και τετοια.δες αν θες κεντρο υγειας η περιφερειακο ιατρειο, με οτι συνεπαγεται το καθενα

αν εχεις υποψη σου συγκεκριμενα ιατρεια η νομους,ρωτα μπας και ξερω να σου πω 5 πραγματα απο προσωπικη εμπειρια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εννοειται πως κανουμε απλα κουβεντα

το "βαλε εκει περα ενα να τελειωνουμε λεμε" δεν πηγαινε για σενα,εννοουσα πως ετσι ακριβως σκεφτηκα οταν ηταν να δηλωσω την δευτερη επιλογη μου για το αγροτικο στην αιτηση!

ζυγισε τα υπερ και τα κατα της καθε περιοχης/νομου.δες αν σε βολευει παραδειγμα καπου που εχεις συγγενεις η φιλους για να μπορουν αρχικα τουλαχιστον να σε φιλοξενησουν για καποιο διαστημα μεχρι να τακτοποιηθεις με το σπιτι η να σε κατατοπισουν στα μερη και τετοια.δες αν θες κεντρο υγειας η περιφερειακο ιατρειο, με οτι συνεπαγεται το καθενα

αν εχεις υποψη σου συγκεκριμενα ιατρεια η νομους,ρωτα μπας και ξερω να σου πω 5 πραγματα απο προσωπικη εμπειρια

σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου. Δυστυχώς δεν έχω υπόψη μου συγκεκριμένα ιατρεία ή νομούς. (ούτε έχω συγγενείς ή φίλους στην επαρχία!). Αλλά δεν πειράζει! Θα το ψάξω και άλλο όσο μπορώ το θέμα και θα δω τι θα κάνω. Απλώς μου φαίνεται λίγο πολύπλοκο, γιατί ο ένας σου λέει:"πάνε εκεί, είναι τέλεια", ο άλλος σου λέει:"πάνε αλλού, τρελή είσαι;" και καταλήγεις στο τέλος μπερδεμένη, τρελαμένη και θυμωμένη!!!! Πάντως thanks για τις συμβουλές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παρακαλω

αφου επομενως δεν εχεις συγγενεις/φιλους στην επαρχια,βαλε και αλλες μεταβλητες στην εξισωση

ξεκαθαρισε πρωτα απολα τι θες.νησι?σκεφτεσαι για πλοιο η δεν παιζει?αγονο?θες κεντρο υγειας η περιφερειακο ιατρειο?

μολις τα κανεις αυτα,πας παρακατω.επιπεδο νομου λοιπον.φαινομενικα,δεν εχεις προβλημα ειτε δηλωσεις νομο καρδιτσας,ειτε ροδοπης ειτε λασιθιου.ειναι ομως ετσι?δεδομενου οτι μενεις θεσσαλονικη(σε προδωσε το "πανε"...) μηπως θαθελες κατι σχετικα κοντα στην πολη σου να μπορεις εφοσον δεν εφημερευεις να πηγαινεις σαλονικα τα σκ να δεις και τους δικους σου ανθρωπους η για να ξεσκασεις?

περιμενε να βγει και η νεα προκηρυξη διοτι οτι και να σου πω εγω η οποιοσδηποτε αλλος αν δεν προκηρυχθει το οποιοδηποτε συγκεκριμενο ιατρειο,η ολη κουβεντα ειναι λιγακι στον αερα οπως φανταζεσαι.

τελος,οταν με το καλο καταληξεις σε 2,3,4 επιλογες παρε τηλεφωνο στα ιατρεια που θες να μιλησεις με καποιον συνεδελφο που ηδη υπηρετει εκει να σου πει λιγα πραγματα για το τι παιζει με εφημεριες,τους κατοικους γενικα,τι λεει το χωριο η η κωμοπολη,γενικα την παλευουνε η οχι.αν εχεις την δυνατοτητα,επισκεψου κιολας απο κοντα το ιδιο το ιατρειο να δεις μονη σου τι ακριβως συμβαινει πριν το δηλωσεις

υ.γ.θυμηθηκα τωρα οταν προ διψηφιου αριθμου ετων,πρωτοετης φοιτητης γαρ, ειχα παει στην φοιτητικη λεσχη την δικια σας να βγαλω ακτινογραφια και τα σχετικα και ειχα ρωτησει μια υπαλληλο που να απευθυνθω.οταν απαντησε "πανε εκει περα" και μετα "πανε στο ταδε γραφειο",την κοιτουσα αποσβωλομενος σκεφτομενος,"καλα δεν βλεπει οτι ειμαι μονος μου,ποιοι να πανε??!"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παρακαλω

αφου επομενως δεν εχεις συγγενεις/φιλους στην επαρχια,βαλε και αλλες μεταβλητες στην εξισωση

ξεκαθαρισε πρωτα απολα τι θες.νησι?σκεφτεσαι για πλοιο η δεν παιζει?αγονο?θες κεντρο υγειας η περιφερειακο ιατρειο?

μολις τα κανεις αυτα,πας παρακατω.επιπεδο νομου λοιπον.φαινομενικα,δεν εχεις προβλημα ειτε δηλωσεις νομο καρδιτσας,ειτε ροδοπης ειτε λασιθιου.ειναι ομως ετσι?δεδομενου οτι μενεις θεσσαλονικη(σε προδωσε το "πανε"...) μηπως θαθελες κατι σχετικα κοντα στην πολη σου να μπορεις εφοσον δεν εφημερευεις να πηγαινεις σαλονικα τα σκ να δεις και τους δικους σου ανθρωπους η για να ξεσκασεις?

περιμενε να βγει και η νεα προκηρυξη διοτι οτι και να σου πω εγω η οποιοσδηποτε αλλος αν δεν προκηρυχθει το οποιοδηποτε συγκεκριμενο ιατρειο,η ολη κουβεντα ειναι λιγακι στον αερα οπως φανταζεσαι.

τελος,οταν με το καλο καταληξεις σε 2,3,4 επιλογες παρε τηλεφωνο στα ιατρεια που θες να μιλησεις με καποιον συνεδελφο που ηδη υπηρετει εκει να σου πει λιγα πραγματα για το τι παιζει με εφημεριες,τους κατοικους γενικα,τι λεει το χωριο η η κωμοπολη,γενικα την παλευουνε η οχι.αν εχεις την δυνατοτητα,επισκεψου κιολας απο κοντα το ιδιο το ιατρειο να δεις μονη σου τι ακριβως συμβαινει πριν το δηλωσεις

υ.γ.θυμηθηκα τωρα οταν προ διψηφιου αριθμου ετων,πρωτοετης φοιτητης γαρ, ειχα παει στην φοιτητικη λεσχη την δικια σας να βγαλω ακτινογραφια και τα σχετικα και ειχα ρωτησει μια υπαλληλο που να απευθυνθω.οταν απαντησε "πανε εκει περα" και μετα "πανε στο ταδε γραφειο",την κοιτουσα αποσβωλομενος σκεφτομενος,"καλα δεν βλεπει οτι ειμαι μονος μου,ποιοι να πανε??!"

ώστε προδώθηκα, ε; Ναι, ναι... είμαι από την Θεσσαλονίκη, το παραδέχομαι! και το "πάνε" είναι πολύ, μα πολύ συνηθισμένο σ'αυτή την πόλη! έχω να ακούσω την λέξη "πήγαινε" χρόνια, από την α'δημοτικού νομίζω. σ'αυχαριστώ για τις συμβουλές σου πέρα από την πλάκα! Είναι πολύ χρήσιμες! (Αθηναίος μου ακούγεσαι, σωστά;-μπορεί να κάνω και λάθος-)Ένα ευχαριστώ και στον ηεβωδσ ακδσωβλδσβωλσΒΞΔΛ για την απάντησή του και τις ευχές του! (υ.γ και όχι, δεν θέλω νησί πλέον! και να'θελα, σ'αυτό το topic ένα καλό λόγο δεν έχω ακούσει... για κάποιο λόγο προφανώς! κάτι κοντά στην Θεσσαλονίκη θα ήταν ωραίο!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειναι σημανικο αν εχεις αυτοκινητο ή οχι. Μην ντραπεις να ρωτησεις το ποσα βγαζουν. Κακα τα ψεματα ειναι τα πρωτα μας λεφτα και οσοι αγροτικοι σιχτιριζουν εκει που ειναι, ο καλος μισθος ειναι η πιο μεγαλη τους παρηγορια! Οπως και σε μενα! Ρωτα αν σου δινει σπιτι ή οχι. Ρωτα ποσες εφημεριες βγαινουν το μηνα, αν υπαρχει βυσματιας αποσπασμενος το οποιο σημαινει οτι φορτωνεσαι την δουλεια του. Αν η δουλεια δεν ειναι πολλη, τοτε δεν πειραζει που θα κανεις και μια-δυο εφημεριουλες παραπανω για να βγαλεις μια δεκαρα περισσοτερη. Ρωτα ποσο μαλακας ειναι εκει ο κοσμακης. Αν υπαρχουν τυχερα, αν εκτιμουν την δουλεια σου. Μην ντραπεις τιποτα να ρωτησεις.Μετα θα το μετανιωσεις οπως εγω. Αυτον που θα ρωτησεις μπορει να μην τον δεις και ποτε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειναι σημανικο αν εχεις αυτοκινητο ή οχι. Μην ντραπεις να ρωτησεις το ποσα βγαζουν. Κακα τα ψεματα ειναι τα πρωτα μας λεφτα και οσοι αγροτικοι σιχτιριζουν εκει που ειναι, ο καλος μισθος ειναι η πιο μεγαλη τους παρηγορια! Οπως και σε μενα! Ρωτα αν σου δινει σπιτι ή οχι. Ρωτα ποσες εφημεριες βγαινουν το μηνα, αν υπαρχει βυσματιας αποσπασμενος το οποιο σημαινει οτι φορτωνεσαι την δουλεια του. Αν η δουλεια δεν ειναι πολλη, τοτε δεν πειραζει που θα κανεις και μια-δυο εφημεριουλες παραπανω για να βγαλεις μια δεκαρα περισσοτερη. Ρωτα ποσο μαλακας ειναι εκει ο κοσμακης. Αν υπαρχουν τυχερα, αν εκτιμουν την δουλεια σου. Μην ντραπεις τιποτα να ρωτησεις.Μετα θα το μετανιωσεις οπως εγω. Αυτον που θα ρωτησεις μπορει να μην τον δεις και ποτε.

ωραίο post, πραγματικά! now, that's an attitude I like!!!! να'σαι καλά...! ευχαριστώ για την ψήφο εμπιστοσύνης! Και όσο αφορά τις ερωτήσεις, μην με φοβάσαι εμένα... είμαι πολύ καλή σ'αυτό! (επειδή θέλω να ξέρω πάντα τα πάντα με την παραμικρή λεπτομέρεια! -αν και αυτό μερικές φορές πρέπει να ομολογήσω ότι δεν είναι πάντα ευεργετικό-.) Για τους μισθούς δεν έχω την παραμικρή ιδέα, είμαι λίγο αμαθής στο θέμα της μισθοδοσίας. Όποιος θέλει να συνεισφέρει στην επιμόρφωσή μου... please share!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φανή..."Διαδικασία. Υποχρεώσεις. Νόμοι-Νομολογία", αν δε σε κάνει κόπο άνοιξε ένα νέο topic.

tik tak αν δε σε κάνει κόπο....μετέφερε τα συγκεκριμένα post σε νέο topic.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο βασικος μισθος του αγροτικου ειναι 1332 ευρω. Αν εισαι αγονος παιρνεις 550 επιπλεον. Οι μισθολογικες διαφορες μεταξυ αγροτικων ειναι στο ποσες εφημεριες κανει ο καθενας. Οι διακομιδες δινουν ψιχουλα. Περιπου 40 ευρω. Για τους αγροτικους των νησιων ειναι ισο με δουλεμποριο!

Υ.Γ. Ο Τασος εχει δικιο. Ψαξε εκει και οτι δεν καταλαβεις ρωτα το εδω μετα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι εννοείς?

σε εμένα πάει αυτό; υποθέτω πως ναι. Nickal, δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει όλη την συζήτηση, αλλά ευχαρίστως να σε κατατοπίσω. Ρώτησα τα παιδιά στο συγκεκριμένο topic αν ξέρουν είτε από προσωπική τους εμπειρία, είτε από φίλων- συμφοιτητών τους, ποια μέρη "θεωρούνται" καλά για αγροτικό. Και όλοι με ένα στόμα, μια φωνή μου απάντησαν: ΟΧΙ ΝΗΣΙ!!!! Αλλά κανείς μέχρι τώρα δεν πρότεινε κάποιο μέρος. (πόλη, χωριό... οτιδήποτε!). Αυτό εννοούσα λοιπόν! Είσαι και εσύ λοιπόν τώρα με την σειρά σου καλοδεχούμενος να προτείνεις κάτι! Περιμένω...!

[/οχι στην peonia αναφερομουν?κατι ειπε για τα δεδουλευμενα καιδεν καταλαβα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι εννοείς?

σε εμένα πάει αυτό; υποθέτω πως ναι. Nickal, δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει όλη την συζήτηση, αλλά ευχαρίστως να σε κατατοπίσω. Ρώτησα τα παιδιά στο συγκεκριμένο topic αν ξέρουν είτε από προσωπική τους εμπειρία, είτε από φίλων- συμφοιτητών τους, ποια μέρη "θεωρούνται" καλά για αγροτικό. Και όλοι με ένα στόμα, μια φωνή μου απάντησαν: ΟΧΙ ΝΗΣΙ!!!! Αλλά κανείς μέχρι τώρα δεν πρότεινε κάποιο μέρος. (πόλη, χωριό... οτιδήποτε!). Αυτό εννοούσα λοιπόν! Είσαι και εσύ λοιπόν τώρα με την σειρά σου καλοδεχούμενος να προτείνεις κάτι! Περιμένω...!

[/οχι στην peonia αναφερομουν?κατι ειπε για τα δεδουλευμενα καιδεν καταλαβα

τι δεν καταλαβες καλε μου?τα ελληνικα μου ειναι απταιστα!!ΔΕΔΟΥΛΕΥΜΕΝΑ ειναι αυτα που εχεις δουλεψει και πρεπει να πληρωθεις για αυτα!!p.m.me
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι εννοείς?

σε εμένα πάει αυτό; υποθέτω πως ναι. Nickal, δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει όλη την συζήτηση, αλλά ευχαρίστως να σε κατατοπίσω. Ρώτησα τα παιδιά στο συγκεκριμένο topic αν ξέρουν είτε από προσωπική τους εμπειρία, είτε από φίλων- συμφοιτητών τους, ποια μέρη "θεωρούνται" καλά για αγροτικό. Και όλοι με ένα στόμα, μια φωνή μου απάντησαν: ΟΧΙ ΝΗΣΙ!!!! Αλλά κανείς μέχρι τώρα δεν πρότεινε κάποιο μέρος. (πόλη, χωριό... οτιδήποτε!). Αυτό εννοούσα λοιπόν! Είσαι και εσύ λοιπόν τώρα με την σειρά σου καλοδεχούμενος να προτείνεις κάτι! Περιμένω...!

[/οχι στην peonia αναφερομουν?κατι ειπε για τα δεδουλευμενα καιδεν καταλαβα

τι δεν καταλαβες καλε μου?τα ελληνικα μου ειναι απταιστα!!ΔΕΔΟΥΛΕΥΜΕΝΑ ειναι αυτα που εχεις δουλεψει και πρεπει να πληρωθεις για αυτα!!p.m.me

καταλαβαινω καλη μου κανονικα τι εννοεις..γιαυτο και απορω..πληρωνομαι κανονικα για τις ωρες που δουλευω..δλδ αλλοι αγροτικοι πληρωνονται καλυτερα απο εμενα δεν ξερω τι να σου πω..εγω ουτε απτα λεφτα εχω παραπονο σχετικα καλα ειναι ουτε απο τον νομο που εργαζομαι..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι εννοείς?

σε εμένα πάει αυτό; υποθέτω πως ναι. Nickal, δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει όλη την συζήτηση, αλλά ευχαρίστως να σε κατατοπίσω. Ρώτησα τα παιδιά στο συγκεκριμένο topic αν ξέρουν είτε από προσωπική τους εμπειρία, είτε από φίλων- συμφοιτητών τους, ποια μέρη "θεωρούνται" καλά για αγροτικό. Και όλοι με ένα στόμα, μια φωνή μου απάντησαν: ΟΧΙ ΝΗΣΙ!!!! Αλλά κανείς μέχρι τώρα δεν πρότεινε κάποιο μέρος. (πόλη, χωριό... οτιδήποτε!). Αυτό εννοούσα λοιπόν! Είσαι και εσύ λοιπόν τώρα με την σειρά σου καλοδεχούμενος να προτείνεις κάτι! Περιμένω...!

[/οχι στην peonia αναφερομουν?κατι ειπε για τα δεδουλευμενα καιδεν καταλαβα

τι δεν καταλαβες καλε μου?τα ελληνικα μου ειναι απταιστα!!ΔΕΔΟΥΛΕΥΜΕΝΑ ειναι αυτα που εχεις δουλεψει και πρεπει να πληρωθεις για αυτα!!p.m.me

καταλαβαινω καλη μου κανονικα τι εννοεις..γιαυτο και απορω..πληρωνομαι κανονικα για τις ωρες που δουλευω..δλδ αλλοι αγροτικοι πληρωνονται καλυτερα απο εμενα δεν ξερω τι να σου πω..εγω ουτε απτα λεφτα εχω παραπονο σχετικα καλα ειναι ουτε απο τον νομο που εργαζομαι..

[/quotτι να σου πω!δεν μιλαω για τον μισθο,αλλα για εφημεριες,δωρα,διακομιδες!!εμεις καθε μηνα ολο και καποιος ειχε προβλημα!!!να φανταστεις οτι σε συναδερφο,της εβαλαν δωρο πασχα 44,73e αντι για 447,3 και αν δεν το καταλαβαινε ουτε που θα το αλλαζαν...τα λεφτα της τα πηρε 1 μηνα αφου ολοκληρωσε τη θητεια της(τον οκτωβριο)!!!!!!!!!!εμενα, 2 φορες μου ελειπαν λεφτα απο τις εφημεριες και κατα διαβολικη συμπτωση επροκειτο για αργιες!!!επισης πως ολα τα νοσοκομεια της ηπειρου ειχαν πληρωσει εφημεριες ιουνιου απο τον αυγουστο και το χατζηκωστα μας πληρωσε τον οκτωβριο????για σενα αυτα μπορει να μην ειναι προβληματα και να μην σε επηρεαζουν,για μενα ομως ηταν και θα το λεω σε ολους!!!μακρια απο τα ΓΙΑΝΝΕΝΑ!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κάντε βρε σωστές τις παραθέσεις (quote) των μηνυμάτων να καταλαβαίνουμε κι εμείς οι θνητοί ποιος γράφει τι...

συνεχίστε...

μακρυά από τα Γιάννενα γενικώς....winkani.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

peonia εγω βασικα δεν ειχα τετοιο προβλημα ουτε εγω αλλα και κανενας αλλος συναδελφος.αυτα που λες ειναι οντως προβλημα αλλα ο καθενας μιλαει για προσωπικα βιωματα εδω οποτε εγω λεω ολα καλα.. αυτα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

peonia εγω βασικα δεν ειχα τετοιο προβλημα ουτε εγω αλλα και κανενας αλλος συναδελφος.αυτα που λες ειναι οντως προβλημα αλλα ο καθενας μιλαει για προσωπικα βιωματα εδω οποτε εγω λεω ολα καλα.. αυτα

σωστα!!προσωπικα βιωματα που αφορουν το 80% ενος κ.υ.,και τα 4 απο τα 6 κ.υ του νομου!!!οπως θες!!μηπως εχεις πληροφοριες για συβωτα,καναλακι,φιλιππιαδα,ανω καλεντινη,δροσοπηγη κ.α κ.υ.της ηπειρου????ο χαμος!!!!!κατα τα αλλα ολα καλα.....δεν θα σου χαλασω το χατηρι........ΟΛΑ ΚΑΛΑ......και η συζητηση τελειωνει εδω...
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για ποιο λογο μακρυα απο αρτα και γιαννενα?ας πει οποιος ξερει και σε μας που δεν ειμαστε αποκει.εκφραζω και εγω τις ιδιες αποριες για τα κριτηρια επιλογης...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια καλη επιτυχια στις επιλογες σας!!!Ξερω η ολη διαδικασια ειναι σκετο τζοκερ,αλλα τι να κανουμε....ολοι καπως ετσι μπηκαμε!Παντως ως παλαιοτερος,την περιοδο του αγροτικου την θυμαμαι με αρκετη νοσταλγια!!!κοιταχτε να το απολαυσετε!το τι θα επιλεξει ο καθεις εξαρταται απο την ιδιοσυγκρασια του και πολλους πολλους παραγοντες πχ προσβαση,τοπος διαμονης,αποστασταση απο αθηνα, κα!δωστε βαση και στην ηλικιακη κατανομη των κατοικων αν φυσικα την γνωριζετε εκ των προτερων...δεν θα θελατε να κανετε αγροτικο με μ.ο. ηλικιας των κατοικων τα....80 χρονια!!!πηγαινει το εμφραγμα κ το εγκεφαλικο συννεφο!!προσεξτε και το νησι!!πολλοι την πατανε και διαλεγουν κοντινα νησια πχ.του Αργοσαρωνικου!οσο κοντα κι αν ειναι ο Πειραιας,τα μποφορ ειναι μποφορ τα χειμωνα και πολλοι θα δουν μια διακομιδη σας σαν μια απιστευτη ταλαιπωρια κι αγγαρεια(εχω ακουσει ιστοριες....),το καλοκαιρι δε κατακλυζονται απο τουριστες μισομεθυσμενους και δεν προλαβαινεις ουτε τουαλετα να πας!!οσο για λοιπα μερη,προσοχη σε Πελλοπονησο-μακρια απο χωρια κοντα σε μεγαλους δρομους πχ Αθηνων-Πατρων,Πυργος,Κυπαρισσια,Καλαματα(τα 2 τελευταια μακρια κι απο Αθηνα κι απο Πατρα) εκτος αν το χομπι σας ειναι να σωζετε ανθρωπους απο τροχαια!καλο το ναυπλιο κ περιξ,τριπολη κ περιξ!απο στερεα ελλαδα,προσοχη στον αξονα Αθηνων-Λαμιας ελεω Μαλιακου!Σε Ευβοια και Βοιωτια γινεται σφαγη ποιος θα πρωτοπαρει γιατι ειναι κοντα,ενω εξαιρετικη λυση φανταζει Αγρινιο και περιξ γιατι η Πατρα ειναι κοντα!Για λοιπη Ελλαδα δεν μπορω να εκφερω γνωμη!ας συνεχισει ενας Βορειοελλαδιτης!!!Πολλα καλα υπαχουν Θεσσαλια λογω πεδιαδας!!!και παλι καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά καλησπέρα! Τι διαφορές έχει το κέντρο υγείας απο το περιφερειακό ιατρείο; Για ποιους λόγους θα προτείνατε το ένα ή το άλλο; Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θεωρητικες (το τονιζω αυτο) διαφορες κεντρου υγειας-περιφερειακου ιατρειου:

α) στο πρωτο εχεις την καλυψη του διευθυντη και ισως ενος η περισσοτερων επιμελητων(ειτε γενικης ιατρικης ειτε διαφορων ειδικοτητων).αυτο σημαινει πως σε ορισμενα κεντρα υγειας μπορει να υπαρχει καρδιολογος,παιδιατρος,ορθοπεδικος,παθολογος η καποιοι απο αυτους, ενω σε περιφερειακο ιατρειο στην καλυτερη να εισαι με εναν γενικο ιατρο στην χειροτερη μονος σου

β) στο πρωτο θα εισαι με συναδελφους(1,2,3,4 ακομα) οποτε και δεν θα νιωθεις τοση μοναξια και θα μπορεις να συζητας τα περιστατικα αν δεν εισαι σιγουρος,στην δυετερη περιπτωση θα εισαι μονος σου,το οποιο ομως σε καποιες περιπτωσεις μπορει να ειναι και καλυτερα διοτι σκεψου πως δεν θα εχεις καποιον να μπλεκεται στα ποδια σου και να δυσκολευει την δουλεια σου.το γεγονος οτι θα εισαι με συναδελφους σενα κεντρο υγειας δεν σημαινει πως θα τα πηγαινετε και απαραιτητα καλα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.