Jump to content

[συζήτηση] Χρόνοι αναμονής


notbad

Recommended Posts

πνευμονολογία - πανεπιστημιακό λάρισας. δηλώνεις αύριο το πρωί και είσαι νούμερο 2 στην αναμονή. υπάρχουν 2 σε ανάκληση, είναι στη γερμανία και δε νομίζω να γυρίσουν, θα το είχαν κάνει μέχρι τώρα.

http://www.pthes.gov.gr/main.aspx?catid=121

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Last Reply

Για το γενικό κομμάτι (Γ/Χ) ξεκίνησα Αθήνα σε 7 μήνες.

Πλήρη Γ/Χ μπορεί να ξεκινήσει κάποιος σε μεγάλα νοσοκομεία της Αθήνας μέσα σε 1 χρόνο.

Not bad (για να θυμηθούμε και την topic starter) at all.

Φυσικά, οι ζοφερές προοπτικές της συγκεκριμένης ειδικότητας, το λιώσιμο στα ΤΕΠ των δημοσίων νοσοκομείων, η ανεπαρκέστατη εκπαίδευση (πολύ γλαφυρά περιέγραψε την κατάσταση ο sjjggt), όπως και η φυγή πολλών συναδέλφων στο εξωτερικό, σίγουρα έχουν να κάνουν με την μείωση της αναμονής, αλλά τόσο μικρή αναμονή δεν την λες καν αναμονή.

Επίσης, υπάρχουν άλλες βαρβάτες χειρουργικές ειδικότητες (θωρακοχειρουργική κτλ.) με ακόμα χειρότερες επαγγελματικές προοπτικές, που δεν έχουν καθόλου αναμονή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πνευμονολογία - πανεπιστημιακό λάρισας. δηλώνεις αύριο το πρωί και είσαι νούμερο 2 στην αναμονή. υπάρχουν 2 σε ανάκληση, είναι στη γερμανία και δε νομίζω να γυρίσουν, θα το είχαν κάνει μέχρι τώρα.

http://www.pthes.gov.gr/main.aspx?catid=121

ευχαριστώ πολυ συνάδελφε....θα ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με τη πνευμονολογια στο Νοσοκ. Χανίων....όποιος ξέρει κάτι αν έχει τη καλοσύνη να με διαφωτήσει.....!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα ήταν βεβαίως ευπρόσδεκτες πληροφορίες για παθολογία ανα την Ελλάδα.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί κάποιοι συνάδελφοι που εργάζονται πλέον ως ειδικοί (σε άλλη Ειδικότητα απ' αυτή που έχουν δηλώσει Ελλάδα) στο εξωτερικό, διατηρούν κανονικά την θέση τους στην λίστα αναμονής στην Ελλάδα, και μάλιστα σε Ειδικότητες που έχουν πολυετή αναμονή (π.χ Πλαστική).

Νόμιμο είναι, ηθικό όμως ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 8 months later...

Γεια σας γειά σας!

Γνωρίζει κανείς τίποτα για την Παιδοψυχιατρική ;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Γεια σε ολους!

Μενω τα τελευταια χρονια στο εξωτερικο και δεν γνωριζω καλα το ελληνικο συστημα οσον αφορα τις ειδικοτητες-σκεφτομαι ομως να γυρισω Ελλαδα..

Θα ηθελα να ξεκινησω ειδικοτητητα στη παιδατρικη.

Ποια ειναι περιπου η αναμονη για τη συγκεκριμενη ειδικοτητα στη Θεσσαλονικη?

οποιαδηποτε πληροφορια ειναι χρησιμη :)

εχω βρει κατι λιστες αναμονης με ονοματεπωνυμα κλπ κλπ αλλα δν βλεπω πουθενα τον χρονο αναμονης. Πρεπει να τους τηλ σε καθε νοσκομειο η υπραχει καποιος απλουστερος τροπος ποσο καιρο πρεπει να περιμενω?

ευχαριστω!!! :))))))))

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Σε ποιό ή σε ποιά νοσοκομεία ανά την Ελλάδα έχει αρκετά μικρή αναμονή για νευρολογία,έστω και για μερική και όχι πλήρη ειδικότητα?

Ευχαριστώ και την καλησπέρα μου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σε ολους!

Μενω τα τελευταια χρονια στο εξωτερικο και δεν γνωριζω καλα το ελληνικο συστημα οσον αφορα τις ειδικοτητες-σκεφτομαι ομως να γυρισω Ελλαδα..

Θα ηθελα να ξεκινησω ειδικοτητητα στη παιδατρικη.

Ποια ειναι περιπου η αναμονη για τη συγκεκριμενη ειδικοτητα στη Θεσσαλονικη?

οποιαδηποτε πληροφορια ειναι χρησιμη :)

εχω βρει κατι λιστες αναμονης με ονοματεπωνυμα κλπ κλπ αλλα δν βλεπω πουθενα τον χρονο αναμονης. Πρεπει να τους τηλ σε καθε νοσκομειο η υπραχει καποιος απλουστερος τροπος ποσο καιρο πρεπει να περιμενω?

ευχαριστω!!! :))))))))

Δεν ξέρω ειδικά για Παιδιατρική, αλλά γενικά για τη Διεύθυνση Υγείας της Θεσσαλονίκης υπολογίζεις μόνη σου την αναμονή ανάλογα με το Νοσοκομείο που θες να πας. Ρωτάς σε κάθε Νοσοκομείο πότε λήγει η σύμβαση του τελευταίου υπηρετούντος ειδικευομένου, παίρνεις τη λίστα αναμονής και υπολογίζεις ανάλογα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...
On 25/11/2009 at 9:58 ΜΜ, finally said:

Γενική Ιατρική όταν δήλωσα είχα αναμονή περίπου 3 χρόνια.Έκανα αγροτικό και ξεκίνησα αμέσως γιατί έπεσε η αναμονή μου.

Καλησπερα! ειδα στο ποστ οτι εχεις ξεκινησει γενικη ιατρικη. Τελειωσα πριν λιγο καιρο κ ειμαι πολυ κοντα στο να την δηλωσω στην λαρισα. Αν εχεις καποια πληροφορια για την ειδικοτητα η τον τοπο, θα ημουν πολυ ευγνωμων!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαιρετώ! Γνωρίζει κάποιος πόση είναι η αναμονή αυτή την περίοδο για μερικό χρόνο Παθολογίας στην Αθήνα? Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.