Jump to content

μ'αρέσει/ δεν μ'αρέσει


tik-tak

Recommended Posts

μ αρέσει που επιτέλους ο Παναγιωτάκης κατάλαβε ότι δεν γέννησε τον Παπανούτσο αλλά κόρη! emblush

μ αρεσουν τα λουλούδια, μα κακό είναι που με λιγα γίνομαι χαρούμενη?

μ αρεσει που όταν ντρεπόμαστε και όταν έχουμε καιρό να το πούμε το Σ αγαπώ στους φίλους μας ,γράφουμε δίπλα του και ένα βλαμμένη για να κρύψουμε την αμηχανία μας ή προσθέτουμε ότι είσαι μόνο για λαχανοντολμάδες! :P

μ αρεσουν τα πομπομνακια! emblush , δε μ αρεσει όμως να με κοροιδεύουν όταν τα φοράω στο σπίτι , αφου έχει κρύο! :wacko:

μ αρεσει να μεγαλώνουν άτομα που είχες συνηθίσει να τα βλέπεις σαν μικρα σου αδερφάκια και να σε αφήνουν άφωνη με την ωριμότητα της σκέψης τους , αλλά ποιον θα φροντίζεις πια?

μ αρεσει αυτη η διαδιακασία να ξεμαθαίνεις το ρόλο της μαμάς και να αποκτάς ρόλο φίλης πια...

μ αρεσουν τα πρώτα μελομακάρονα που ποζάρουν πάνω στο τραπέζι :)

δε μ αρεσει που ποζάρουν τόσο ευτυχισμένα, σχεδόν σε ικετεύουν να τα φας ,τώρα που είπα επίσημα ότι αρχίζω διαιτα, κρίμα να στεναχωρηθούν! :rolleyes:

μ αρεσουν οι παλιοί συμμαθητές μου , όσο και αν λες χαθηκαμε , τελικά τα μαθητικά χρόνια , ίσως επειδή είναι γεμάτα με αθώες ματιές , αποτελούν περίοδο που πάντα θυμασαι με αγάπη emrose

μ αρεσουν και τα γιασεμιά , ιντερνετικά και μη! emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Created
  • Last Reply

τώρα το είδα , είναι γλύκα και το αστεράκι του μηχανολόγου! emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απο την τελευταία Αthens Voice

Άρθρο που είχε δημοσιευθει πριν 76 χρονια

''Ορισμένα τινά Ελληνικά θήλεα ζητούν να δοθεί ψήφος εις τα γυναικας.Σχετικώς με το ίδιον τούτο θέμα διαπρεπεστατος επιστήμων είχε άλλοτε αναπτύξη από του βήματος της Βουλής το επιστημονικώς πασίγνωστον,γεγονός ότι παν θήλυ διατελεί εις ανισόρροπο και έξαλλον πνευματική κατάστασιν ωρισμενας ημέρας εκάστου μηνός.Επειδη , εν τούτοις , αι ημέραι αυται , δε συμπίπτουν ως προς όλα τα θήλεα ,είναι αδύνατον να ευρεθεί ημέρα πνευματικής ισορροπίας και ψυχικής γαλήνης όλων των θήλεων , ώστε την ευτυχή εκείνη μέρα να ορίζονται αι ακάστοτε εκλογαι.Η γυναικεια ψήφος συνεπώς είναι πράγμα επικίνδυνον , άρα αποκρουστέον."

"Νέα Ημέρα ", 20/3/1928

αν και 76 χρόνια πριν, χάλι! :wacko:emcensored -ας το πάρουμε στην πλάκα έστω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε μ'αρέσει η ασυνέπεια-και κυρίως η επαγγελματική ασυνέπεια :antegeia:

Δε μ'αρέσει να τσακωνόμαστε παλιο-τσόγλανε. Αφού σ'αγαπάω ξέρεις πόσο emno

Δε μ'αρέσει που ζηλεύεις. Γιατί? Εγώ δε ζηλεύω. Αλλά εγώ είμαι και καλύτερη βέβαια :bloodomen::splaaaats:emdevil:P:splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μ αρέσει που αρχίσαμε να περιφερόμαστε από σπίτι σε σπίτι για να δούμε όλες τις διακοσμητικές ιδέες που κατέβηκαν στο κεφάλι ενός καλού μου φίλου , είναι όμορφο να μεταμορφώνεται η δημιουργικότητα σε κάτι όμορφο που μετατρέπει την καθημερινή σου ζωή σε παλέτα χρωμάτων . :)

M αρέσει πολύ η μουσική από τις Νύφες-κάθε κομμάτι μια μουσική συγκίνηση! emrose

Μ αρέσει που η Μυρτώ Κοντοβά :wub: ξεδιπλώνει την ευαισθησία της στα νέα τραγούδια της Πρωτοψάλτη.

Μ αρέσουν πολύ οι εκπομπές του Δημήτρη Βραχνού στο Δίεση 101.3 , όπως μεταμορφώνει τις Τετάρτες σε Σαββατιάτικες πενιές! :P

Μ αρέσει ο γλυκόπικρος ήχος του μπουζουκιού!

Μρεσει που επιτέλους ο Δεκέμβρης έφτασε! Καλό μήνα ! emroseemhehe

ααα... μ αρεσει και απίστευτα πολύ το Δωδεκα με τη Βίσση, τραγουδισμένο μόνο μια κιθάρα !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε μ'αρέσει που ζηλεύεις. Γιατί? Εγώ δε ζηλεύω.

άμα βρεις την λύση πόσταρε την θα σώσεις πολύ κόσμο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μ'αρεσει...."οταν βραδιάζει στην πόλη..." (χι,χι :P )

δεν μ'αρεσει που σε λεωφορειο που έφερε επιγραφες "σεβαστειτε τα ατομα με ειδικές ανάγκες", ο οδηγός δεν ήξερε το συστημα επιβιβασης αναπηρικου καροτσιου, (γιατι δεν τον εχουν εκπαιδευσει,λεει) και έκανε μανουβρες για να φερει το λεωφορειο σε καλυτερη θεση για να προσεγγίσει τον ανθρωπο που ήταν στο αναπηρικο καροτσι ωστε να επιβιβαστει ,τελικά , με τη βοήθεια συνεπιβατων....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μαρέσει:

-το ζωντανό κλίμα διαλόγου χθες στο ΟΑΚΑ

-να βρίσκω αρκετούς χρήστες στο www.pasp-med.gr ασχετες ώρες

-το GreekMeds emrockon

-που αυτό είναι το post n.600

Δε Μαρέσουν:

-οι κακεντρεχείς δημοσιογράφοι emdevil2

-οι κακοτοπιές

-τα πρόβατάκια...

-κ.α. emdspr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μ'αρέσει που λύθηκαν τα μάγια του προηγούμενου Παρασκευοσαββατοκύριακου και επιστρέψαμε πάλι στην καθημερινότητα μας.. emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μ αρέσει το Ναύπλιο! :wub:

Μ αρέσουν οι εκδρομές, αν και ημερήσιες! :)

Μ αρέσει η προοπτική στις ανθρώπινες σχέσεις :P:rolleyes:

Μ αρέσει να σε νιώθω δίπλα μου, στην αγκαλιά μου... emblush

Μ αρέσει ακόμα και όταν με γαργαλάς και λιώνω στο γέλιο :D

Μ αρέσει να σε κοιτάω,να σου μιλάω,να σε αγγίζω,να σε φιλάω !!! (Μ αρέσει που κάνει και ρίμα!!! :wacko:emcolgate )

Μ αρέσει που μ'αρέσεις και σου αρέσω!!! :blink::rolleyes::wacko:

Μ αρέσει που είμαι τέταρτο συννεφάκι αριστερά! emgoalemhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μ'άρεσε η τσάρκα στην Πάτρα :)

Μ'άρεσαν οι φωτο :P

Μ'άρεσε το dvd :rolleyes:

M'άρεσε η συναυλία empiano

Δε μ'άρεσε που χαλάσαν τα μαλλιά μου, αλλά μ'άρεσε ο λόγος που χαλάσαν emdevilemoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου αρέσουν τα ΝΙΚΕ AIR MAX '97, που σαν φόρμα, άνεση, ποιότητα και σχέδιο είναι από τα καλύτερα αθλητικά παπούτσια στον κόσμο!

Δεν μου αρέσει που η τιμή τους είναι τόσο τρελά φουσκωμένη στην Ελλάδα.....

Μου αρέσουν οι υπολογιστές! (αυτό είναι γνωστό)

Δεν μου αρέσει που δεν μπορώ να διαλέξω μεταξύ desktop και laptop, όπως δεν μου αρέσει που πήγα να φτιάξω μια desktop σύνθεση και συνάντησα για πρώτη φορά εδώ και χρόνια "άγνωστες λεξούλες" :o

Μου αρέσουν τα Χριστούγεννα, μου αρέσει που στολίσαμε το δέντρο και γελάγαμε, μου αρέσει να ψωνίζω, μου αρέσουν τα χριστουγεννιάτικα τραγουδια, μου αρέσουν οι μελό ταινίες, μου αρέσουν τα παιχνίδια υπολογιστών, μου αρέσει να τυπώνω εξώφυλλα DVD σε μέγιστη ποιότητα, έστω και αν μου ρίχνουν το έγχρωμο μελανι από 10% σε 0% για 4 μόνο εκτυπώσεις....

Μου αρέσει επίσης το κότσι χοιρινό που έφαγα για μεσημέρι... ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ!!! :P

--------

Μου αρέσει που εντοπισα το σωστό θέμα! :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε μ'αρέσει να τσακωνόμαστε ρε παλιο-τσόγλανε <_<

(αλλά να ξέρεις ότι εγώ θα βγω από πάνω :splaaaats: )

Δε μ'αρέσουν τα χμας λέμε.... :angry: πήξιμο και ψυχαναγκασμός σ'όλο τους το μεγαλείο: εμένα δε μ'αρέσουν, γιατί πρέπει να προσποιούμαι ότι είναι τόσο όμορφη και παραμυθένια η χμας-στολισμένη Αθήνα?

Δε μ'αρέσουν οι λαλακίες που κάνει η Ντόρα στο δήμο για να αποδείξει τάχα μου έργο.... δε μ'αρέσουν τα παγοδρόμια, δε μ'αρέσουν οι σοκολατένιες πόλεις.... δε μ'αρέσουν τα χμας δέντρα.... δε μ'αρέσουν τα χμας τραγούδια (έτσι και ξανακούσω το Hark the herald angels sing θα με πιάσει υστερική παράκρουση)... δε μ'αρέσουν τα φωτάκια στα φύλλα των δέντρων και στα καλώδια της ΔΕΗ...δε μ'αρέσει που στάνταρ θα τσακωθώ με τη μάνα μου γιατί αυτή θα θέλει να στολίσει το σπίτι ενώ εγώ δε θέλω ούτε στην εξώπορτα να κρεμάσω απ'αυτά τα μπιχλιμπίδια...

Το μόνο που μ'αρέσει απ'τα χμας είναι το δώρο.... γιατί ούτε τις αργίες δε θα μπορέσω να χαρώ...πήξιμο λέμεεεεεεεεεεε emeleos

Δε μ'αρέσει να γκρινιάζω, αλλά κανείς δε σκέφτεται ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν αντέχουν άλλο όλη αυτή την τάχα-μου αγαπησιάρικη ατμόσφαιρα που ξεχειλίζει από παντού-αν θες να κάνεις μια καλή πράξη κάντην και τον υπόλοιπο χρόνο ρε παλιο-υποκριτή! :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μου αρέσουν αυτοί που τα βρίσκουν έτοιμα και νομίζουν οτι τα αξίζουν.

Δε θέλω την κουβέντα τους, ούτε τη γνωριμιά τους.

emarrightemarrightemarright

emarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarrightemarright

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μαρέσει:

Που επαναλειτουργεί το ΓΜ ύστερα από το γενικευμένο χάκεμα

Δεν Μαρέσουν:

οι διπρόσωποι, τριπρόσωποι κ.ο.κ. άνθρωποι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μ'άρεσε το φλάουτο που έκανα στη συναυλία... emstar

Μ'αρέσει που με λίγη μουσική παίρνω τα πάνω μου και δεν πα να έχω τις μαύρες μου... ρε τι κάνει ένα σολο :) :) :)

Δε μ'άρεσε που δεν ήρθατε emno

Δε μ'αρέσει που έχω κουραστεί ήδη και έπεται πολύ σκληρή συνέχεια...... emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε μ'αρέσει που έχω κουραστεί ήδη και έπεται πολύ σκληρή συνέχεια...... emeleos

emhug Όλοι όσοι καταφέρνουν πράγματα το έχουν σκεφτεί αυτό κι έχουν φτάσει εκεί... Οι άλλοι ακόμα ξύνονται... ;):D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emhug Όλοι όσοι καταφέρνουν πράγματα το έχουν σκεφτεί αυτό κι έχουν φτάσει εκεί... Οι άλλοι ακόμα ξύνονται... ;)  :D

emiloveyou:wub::wub::wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μ'αρέσει το Kinder bueno

Mιάμ μιάμ...αλλά ξεχνάς και τα ιπποποταμάκια... B)

Μ' αρέσει λοιπόν .. το κουτί με τα caprice που τσάκισε το πρωί αυτός ο ακατονόμαστος ο administrator πρωϊνιάτικα και έπαιζε με τον πόνο μου :P

Μ' αρέσει το Derby!!!!!!!!!!!!!

και πολλά άλλα, αλλά δεν είναι της παρούσης :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.