Jump to content

Δύο μέτρα και δύο σταθμά για ειδικότητα στο ΕΣΥ


aterpos

Recommended Posts

Θα ήθελα να ζητήσω από κάποιον συνάδελφο με ιδιωτικό ιατρείο να μου το δανείσει για μία συνέντευξη :lol: :lol: :lol:

Η κοπέλα δεν έχει λέγειν, και μου φαίνονταν πολύ αστεία τα επιχειρήμτα της, ειδικά για την Κορώνεια.."ήρθαν οι άνθρωποι και με τις βιομηχανίες τους κατέστρεψαν το οικοσύστημα". Σαν έκθεση δημοτικού..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 103
  • Created
  • Last Reply

Τέλος το "επαρχείο" emcolgate

To video το δημοσίευσε δημοσιογράφος κοινός φίλος δικός μου και της συναδέλφου και σχολιάζοντας πως δε μπορεί να έχει δικό της ιατρείο παρά μόνο ως ανειδίκευτη.....μου απάντησε

Καλή ανασταση φίλε μου και χρόνια πολλά! Σύγνωμη που διέγραψα το σχολιό σου αλλά η Πόπη είναι φίλη μου και δεν μπορω να το έχω στο προφιλ μου. Και πάλι καλή Ανάσταση και Χρόνια Πολλά και συγνώμη

Να είστε καλά κύριε Αγραφιώτη...και Καλή Ανάσταση :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Theodoridis.... I see you are always in the middle of social action... Just a friendly piece of advice. It may be that your specialty has a low profile in Greece. That doesn't mean that it doesn't require commitment and a lot of studying. I know because I am doing PM's here in the UK. Focus on your training and leave aside 'collateral' aspects of the profession...

You still haven't told me how many PM's you need before your board exams...

HAPPY EASTER!! :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Theodoridis.... I see you are always in the middle of social action... Just a friendly piece of advice. It may be that your specialty has a low profile in Greece. That doesn't mean that it doesn't require commitment and a lot of studying. I know because I am doing PM's here in the UK. Focus on your training and leave aside 'collateral' aspects of the profession...

You still haven't told me how many PM's you need before your board exams...

His ultimate goal is to get in politics.

He plans to use his tens of thousands of posts as collateral of his "major contribution" to Greek Medicine. :splats:

His dream is to become a typical "εργατοπατέρας συνδικαλιστής".

Let us hope that greek medical doctors use wisely their vote during elections...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

I have no idea what he might become.

He is surely very helpful with lots of colleagues in here (myself included when I asked sth)

I definetely know about your future male Maria ( Im right, right?)

Dafni....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

I have no idea what he might become.

He is surely very helpful with lots of colleagues in here (myself included when I asked sth)

I definetely know about your future male Maria ( Im right, right?)

Dafni....

ε όχι κ Δαφνί.Είπαμε το 2012 θα βγει ρομπότ που θα μπορείς να κάνεις σεξ μαζί του οπότε όλα καλά :P (σταυρομαρία πλάκα σου κάνουμε συνέχισε να γράφεις) :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

I definetely know about your future male Maria ( Im right, right?)

Dafni....

Αν κάποιος έχει διαφορετική άποψη από εσένα και την υποστηρίζει με λογικά επιχειρήματα, πρέπει:

1) Να είναι τρελός!

2) Να μεταφερθεί δια της βίας στο Δαφνί.

3) Να κρατηθεί εκεί για το υπόλοιπο της ζωής του.

4) Να του γίνονται εγκεφαλικά ηλεκτροσόκ.

5) Αν θελήσει να φύγει, να πεθάνει βασανιστικά. Η σορός του να καεί και να διασπαρεί στη θάλασσα.

Ωραία ναζιστική νοοτροπία έχεις!

Το ξέρουν εκεί στην Αγγλία;

Γιατί ξέρω πως έχουν μηδενική ανοχή στο ναζισμό...

Φυλάξου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε νομίζω πως πρέπει να δώσω κάποια απάντηση σε κάποιους, ο καθένας κρίνεται απ' όσα γράφει. Το ποιος είναι ο καθένας μας και το τι κάνει μπορεί άνετα να αποδειχθεί ειδικά όταν αυτός γράφει επώνυμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ποιος είναι ο καθένας μας και το τι κάνει μπορεί άνετα να αποδειχθεί ειδικά όταν αυτός γράφει επώνυμα.

Μα αυτό ακριβώς είναι το θέμα, αγαπητέ Τάσο.

Από τα 13.000 Ιατρούς μέλη του greekmeds.gr εσύ είσαι ο μόνος που επιμένει να δημοσιεύει το όνομά του σε κάθε μία από τις χιλιάδες αναρτήσεις σου!

Δεν σου φαίνεται λίγο παράξενο αυτό;

Η μοναδική εξαίρεση ανάμεσα σε 13.000 συναδέλφους;

Δεν είσαι σίγουρα ο μόνος που βοηθάει τους νέους συναδέλφους σε αυτό το forum.

Είσαι, όμως, ο μόνος που το βροντοφωνάζει, διαφημίζει το όνομά του, δηλώνει τη θέση του, την Ειδικότητά του, το Νοσοκομείο του, κτλ

Μήπως θέλεις να εξαργυρώσεις κουπόνια στο μέλλον;

Σε καμιά κομματική θεσούλα;

Υ.Γ.

Όλοι οι υπόλοιποι βοηθούμε ανιδιοτελώς, για την ψυχή της μάνας μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα στο πω όμορφα και υπόσχομαι να μην ασχοληθώ με την αφεντιά σου....άλλωστε το ήθος σου το έδειξες στο παρακάτω σου post

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Μη σώσεις και πας.

Το αν εγώ σκέφτομαι να πολιτευθώ είναι δικαίωμά μου και σίγουρα δε θα σε ρωτήσω. Το ότι εδώ και 4 χρόνια "βοηθάω" κάποιους συναδέλφους με απαντήσεις σε διαδικαστικά θέματα που αφορούν το αγροτικό τους ή την ειδικότητά τους είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω εδώ μέσα και το κάνω χωρίς ποτέ να ζητήσω τίποτα.....το ευχαριστώ που λαμβάνω δε συγκρίνεται με καμία ψήφο.....αυτές τις ηλίθιες σκέψεις μόνο από άτομα σαν κι εσένα μπορεί να γίνουν.

Και για να τελειώνω με την πάρτη σου.....όσο και να προσπαθείς τα @@ μου δε τα πρήζεις, έχω συνηθίσει με ανθρωπάκια σαν κι εσένα και απλά με διασκεδάζουν.

Γράψε ότι επιθυμείς....δεν υπάρχει περίπτωση να συνεχίσω την αντιπαράθεση μαζί σου. Είμαι σίγουρος πως θα με νικήσεις....

ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο , θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγο πείρας!!!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...δεν υπάρχει περίπτωση να συνεχίσω την αντιπαράθεση μαζί σου. Είμαι σίγουρος πως θα με νικήσεις....

Σε νίκησα ήδη γιατί δεν μας είπες πως εξηγείς οτι είσαι ο μοναδικός από 13.000!

Όταν δεν παραθέτεις λογικά επιχειρήματα αλλά μονάχα ευφάνταστα σλόγκαν, χάνεις.

Και ισχύουν οι θέσεις του συνομιλητή σου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από τα 13.000 Ιατρούς μέλη του greekmeds.gr εσύ είσαι ο μόνος που επιμένει να δημοσιεύει το όνομά του σε κάθε μία από τις χιλιάδες αναρτήσεις σου!

Δεν σου φαίνεται λίγο παράξενο αυτό;

Η μοναδική εξαίρεση ανάμεσα σε 13.000 συναδέλφους;

Δεν είσαι σίγουρα ο μόνος που βοηθάει τους νέους συναδέλφους σε αυτό το forum.

Είσαι, όμως, ο μόνος που το βροντοφωνάζει, διαφημίζει το όνομά του, δηλώνει τη θέση του, την Ειδικότητά του, το Νοσοκομείο του, κτλ

Μήπως θέλεις να εξαργυρώσεις κουπόνια στο μέλλον;

Σε καμιά κομματική θεσούλα;

δεν υπάρχει μεγαλύτερη πλάνη από αυτό.

κι εγώ αν και ναι είμαι υπαρκτό πρόσωπο (και ιδιαίτερα γοητευτικός και ευφυής) και αρκετοί με γνωρίζουν από εδω μέσα με το ονοματεπώνυμό μου, εν τουτοις γράφω ανώνυμα.

Αυτό τι σημαίνει; ότι το κάνω για να μη μου χρωστάνε χάρη όσους θα βοηθήσω; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ας γελάσω.

Όλοι γράφουμε ανώνυμα για έναν πολύ απλό λόγο και πρέπει να το παραδεχτούμε: Θέλει πολύ θάρρος για να κάνεις το αντίθετο.-

Γιατί ξέρετε πολύ καλά τι σκατάδες είμαστε και πως συμπεριφερόμαστε όταν γνωρίζουμε την ταυτότητα του προσώπου στο οποίο απευθυνόμαστε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εγώ επώνυμος είμαι. Δημοσίευσα 2 με 3 φορές το ονομά μου στο site. Δε πιστεύω όμως ότι το να γραφω επώνυμα θα ωφελησει, είτε εμένα είτε εσάς.

Τωρα όποιος θέλει γραφει, (επώνυμα ή ανώνυμα -μη νομίζεται ότι δε γνωριζουμε/νε - γενικά μιλάω ποιοι είστε ή τι κάνετε ή που μένετε). Με το που γραφτήκατε σε οποιοδήποπτε φορουμ, μπλοκ και το οποιοδήποτε chat room/community είστε "γνωστοί".

Υπάρχει μια περίπτωση να "μη σας δει ο Μεγαλος Αδελφός" όχι γιατι δε μπορεί αλλά γιατί δεν τον ενδιαφέρεται.

ΦΙΛΙΚΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 11 months later...

Πόπη Καλαϊτζή: "Μου αρέσουν τα δύσκολα"

Καυστικά σχόλια για την πολιτική σκηνή και για την κατάσταση στην οποία έχει επισέλθει η χώρα μας έκανε η γιατρός και τέως Έπαρχος Λαγκαδά κα. Πόπη Καλαϊτζή στη συνέντευξη που έδωσε στον δημοσιογράφο Σπύρο Χαριτάτο και στο στούντιο του ραδιοφωνικού σταθμού Flash, καλεσμένη έπειτα από την «απαίτηση» των ακροατών ν’ ακουστεί ο λόγος των νέων πολιτικών προσώπων.

«Τα πράγματα αλλάζουν από μέσα. Πρέπει να σηκωθούμε από τον καναπέ μας, να σταματήσουμε να κάνουμε κριτική και ότι μας ενοχλεί να το αλλάξουμε», τόνισε η τέως Έπαρχος Λαγκαδά για τη σημερινή πολιτική, κοινωνική και οικονομική κατάσταση της Ελλάδας.

Η κα. Καλαϊτζή που έχει καταθέσει αίτηση για συμμετοχή στο ψηφοδέλτιο της Ν.Δ. στη Β’ Περιφέρεια Θεσσαλονίκης, σε ερώτημα ακροατή αν πιστεύει σε μία αυτοδύναμη κυβέρνηση ή σε μία πολυφωνική απάντησε: «Αυτή είναι μία επιλογή του λαού. Στην Ελλάδα είναι δύσκολο οι κυβερνήσεις συνεργασίας να είναι αποτελεσματικές και να αναλαμβάνουν το πολιτικό κόστος για κάποιες αποφάσεις. Πιστεύω λοιπόν, πως για να προχωρήσουν οι απαραίτητες μεταρρυθμίσεις, πρέπει να ηγείται μια αυτοδύναμη κυβέρνηση. Η αυτοδύναμη κυβέρνηση της Νέας Δημοκρατίας».

Σε άλλο ερώτημα ακροατή για το ποιό είναι το κόστος των πολιτικών καθώς δεν είδαμε κάποιον να «πληρώνει» η κα. Καλαϊτζή, σημείωσε: «Το κόστος θα είναι οι πολιτικοί που δεν έκαναν καλά τη δουλειά τους να πάνε στα σπίτι τους και αυτός που θα τους δείξει τον δρόμο θα είναι ο λαός. Είχαμε χτίσει την Ελλάδα τα τελευταία 30 χρόνια στην αναξιοκρατία. Αυτή την εποχή πρέπει να αλλάξουν τα κριτήρια με τα οποία επιλέγουμε τους πολιτικούς μας. Δεν μας πλήγωσαν ιδεολογίες. Συμπεριφορές μας πλήγωσαν».

Για τα κέντρα κράτησης λαθρομεταναστών, μιλώντας με την ιδιότητα της γιατρού, τόνισε: «Δεν πρέπει να αφήσουμε τους λαθρομετανάστες στο έλεος του Θεού. Πρέπει όμως να συνυπολογίσουμε το γεγονός ότι επανήλθαν ασθένειες στη χώρα μας που είχαν εξαφανιστεί και ότι τα γκέτο τους δυστυχώς λειτουργούν ως υγειονομικές βόμβες. Τα κέντρα κράτησης λαθρομεταναστών πρέπει γίνουν μακριά από κατοικημένες περιοχές και φυσικά να ληφθεί υπόψη η γνώμη της τοπικής κοινωνίας».

Για το θέμα της αυτοκτονίας του 77χρονου στην πλατεία Συντάγματος η κα. Καλαϊτζή έκανε λόγο για μία εποχή εθνικής κατάθλιψης που η απόγνωση κάποιων ανθρώπων τους οδηγεί σε ακραίες συμπεριφορές, όπως αυτή της αυτοκτονίας.

Στη συνέχεια και με αφορμή ένα πολιτιστικό ρεπορτάζ, η τέως Έπαρχος Λαγκαδά τόνισε με έμφαση: «Είναι απαραίτητη η τέχνη για ν’ ανέβει το ηθικό των πολιτών. Μας έχει κουφάνει η εκκωφαντική σιωπή των πνευματικών ανθρώπων».

Αναφερόμενη σε έρευνα σύμφωνα με την οποία 1.500.000 Έλληνες θέλουν να επιστρέψουν στα χωριά τους, η κα. Καλαϊτζή είπε ότι η λύση θα δοθεί από την περιφέρεια και ότι: «Τώρα πια μπορούμε να αναπτυχθούμε στην Περιφέρεια».

Η εκπομπή έκλεισε με μία κουβέντα του δημοσιογράφου κ. Ανάργυρου Κωστάκη που ήταν ακροατής της ραδιοφωνικής εκπομπής:

«Κυρίες, πολιτικοί σαν την κα. Καλαϊτζή, τιμούν πραγματικά το πολιτικό σύστημα γιατί δείχνουν μία πνοή κι ένα πάθος να φέρουν το καινούργιο».

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η γιατρός που έκανε ειδικότητα ενώ ήταν έπαρχος.

Η γιατρός που θέλει να ολοκληρώσει την ειδικότητά της....από τα έδρανα της Βουλής.

Η γιατρός που δηλώνει στο βιογραφικό της Διδάκτορας ενώ δεν έχει κάνει διδακτορικό.

Η γιατρός που δίνει συνέντευξη από το ιδιωτικό της ιατρείο ενώ δεν έχει ολοκληρώσει την ειδικότητα και το ίδιο διάστημα υπηρετεί εξ αποστάσεως την υπηρεσία υπαίθρου σε Π.Ι. των Σερρών.

Σας ζητά την ψήφο σας για ένα αξιοκρατικό μέλλον.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Επανέρχομαι στη "συμπάθειά" μου....που ως ειδικός Γενικός χειρουργός με μόλις δύο έτη ειδίκευση....ζητά την ψήφο των πολιτών της Θεσσαλονίκης.

Κάποιος να την ενημερώση ότι αυτή η "γαμημένη" η γενική χειρουργική είναι εξαετής εκπαίδευσης.

Τα δύο χρόνια που έκοβε βόλτες στο ΑΧΕΠΑ δε βρέθηκε κάποιος να της πει ότι δεν έλαβε τον τίτλο της Γενικής Χειρουργού;

Πάντως η γαμημένη η ιστοσελίδα της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας επιμένει να την έχει στη λίστα αναμονής του Νοσοκομείου Παπαγεωργίου για τελική ειδικότητα Πλαστική Χειρουργική.

Θα μου πείτε συνάδελφοι, η κυρία έκανε δηλώσεις από το ιδιωτικό της ιατρείο στη Λεωφόρο Νίκης ενώ υπηρετούσε την υπηρεσία υπαίθρου στη Ροδόπολη θα κολλούσε στο ότι τελείωσε την ειδικότητά της;

Το ότι δε γνωρίζει που πέφτει η Ροδόπολη αφήνω να το επιβεβαιώσουν οι συνάδελφοί της αγροτικοί που υπηρετούν και εφημερεύουν εκεί.

Όσο για τον εθελοντισμό της...ας μας πει σε ποιες συνεδριάσεις των Δ.Σ. ιδρυμάτων της Θεσσαλονίκης παρέστει ως εκπρόσωπος της νομαρχίας Θεσσαλονίκης.

Τα ψέματα είναι πολλά....και απ' ότι παρατηρώ η κυρία έχει αποκτήσει "μεταπτυχιακό" στο ψέμα.

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα ψέματα είναι πολλά....και απ' ότι παρατηρώ η κυρία έχει αποκτήσει "μεταπτυχιακό" στο ψέμα.

Επομένως έχει όλα τα τυπικά προσόντα για να γίνει βουλευτίνα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Η κυρία Καλλιόπη Καλαϊτζή έλαβε τη θέση στο Κ.Υ. Ροδόπολης (προκήρυξη 28ης Μαρτίου 2011) βάσει των αποτελεσμάτων της 24ης Μαΐου 2011.

7602217876_1aa1b23cd3_b.jpg

Διορίστηκε για 9μηνη θητεία, λόγω ειδίκευσης στο αρχικό στάδιο ειδικότητας στη Χειρουργική πριν το διορισμό στο αγροτικό, το καλοκαίρι του 2011 και παραιτήθηκε το Πάσχα του 2012 δεκαπέντε ημέρες πριν την ολοκλήρωση της θητείας της.

Η κυρία Καλλιόπη Καλαϊτζή έλαβε τη θέση στο Κ.Υ. Τήνου (προκήρυξη 18ης Μαΐου 2012) βάσει των αποτελεσμάτων της 21ης Ιουνίου 2012.

7602305002_16caf0b16f_b.jpg

Σήμερα ταχυδρομήθηκε στους ενδιαφερόμενους η απόφαση τοποθέτησής τους στα Π.Ι. και Κ.Υ.

Η κυρία Καλλιόπη Καλαϊτζή κανονικά θα έπρεπε να δηλώσει ως "επί θητεία" αφού παραιτήθηκε 15 ημέρες πριν την ολοκλήρωση του πρώτου αγροτικού.

Εάν παραιτήθηκε νωρίτερα θα έπρεπε να δηλώσει ως υπόχρεος αλλά να έχουν μηδενιστεί τα μόρια.

Φυσικά δε γίνεται καν λόγος για παραίτηση λόγω έναρξης ειδικότητας ώστε να μη μηδενιστούν τα μόρια.

7602358502_e79ac1cf12.jpg

Εάν χρησιμοποίησε το νόμο για τους πολιτευτές σε εκλογές αυτός αναφέρει ότι επιστρέφει στην οργανική του θέση και όχι στην άλλη άκρη της χώρας,

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.