Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Δημόσιοι υπάλληλοι ως υπεράριθμοι σε ειδικότητα


Recommended Posts

Για παράδειγμα κάποιος εκλεγμένος βουλευτής, δήμαρχος, δημοτικός σύμβουλος,

νομαρχιακός σύμβουλος, νομάρχης μπορεί να κάνει ειδικότητα ως υπεράριθμος?

Επίσης, κάποιος επιστημονικός συνεργάτης βουλευτή έχει δικαίωμα να κάνει ειδικότητα ως υπεράριθμος?

Ρωτάω αν γνωρίζει κανείς τι ακριβώς ισχύει σε τέτοιες περιπτώσεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Οποιοσδήποτε εκλεγμένος δημοτικός σύμβουλος μπορεί να ξεκινήσει την ειδικότητά της επιλογής του ως υπεράριθμος σε πανεπιστημιακό νοσοκομείο της αρεσκείας του. Μοναδική εξαίρεση αποτελεί το ενδεχόμενο δύο διαφορετικοί δημοτικοί σύμβουλοι να διεκδικούν ταυτόχρονα την ίδια θέση ειδικευόμενου, οπότε η επιλογή γίνεται με βάση τον αριθμό των σταυρών που οι ενδιαφερόμενοι έλαβον στην τελευταία εκλογική αναμέτρηση" [ ΦΕΚ 2345/Β/25.03.1821 ]

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

[ ΦΕΚ 2345/Β/25.03.1821 ]

ομολογώ πως αυτό το ΦΕΚ μου ξέφυγε.....

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΦΕΚ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σοβαρά υπάρχει αυτό το ΦΕΚ...ψάξτε καλύτερα και θα το βρείτε... και τον Καποδίστρια τον έφαγαν λάχανο, γιατί ο κυβερνήτης ήθελε να βάλει εξετάσεις για ειδικότητα, αλλά ο Μαυροχμιχάλης είχε τελειώσει στη Μολδοβλαχία - όπου είχε πεταχτεί επί τη ευκαιρία της επανάστασης - και δεν την πολυπάλευε ούτε καν με τα πολλαπλής. Ας λάμψει η αλήθεια κάποια στιγμή σ' αυτόν τον τόπο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Γεια χαρά σε όλους.

Συγνώμη, αλλά δεν το βρίκα κάπου αυτό το θέμα για να ποστάρω εκεί.

Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά άκουσα από άτομο το οποίο ήταν νοσηλευτής στο ΕΣΥ και παράλληλα σπούδαζε ιατρική ότι αυτοί που δουλεύουν στο ΕΣΥ και θέλουν να πάρουν ειδηκότητα, δεν περιμένουν στην λίστα αναμονής διότι έχουν είδη θέση(και καλά). Μιλώ συγκεκριμένα για αυτούς που έχουν πτυχίο νοσηλευτικής( ή παρόμοιο επιστημών υγείας) που δουλεύουν σε νοσοκομεία και τελείωσαν την ιατρική.

Δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει! Πάντως μου το είπε ο ίδιος αυτό.

Θεώρησα σωστό να το ποστάρω. Ίσως κάποιος να το ξέρει και να μας ενημερώσει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Cristy από το δεύτερο ποστ στο GM έχει άποψη και αποκαλεί σπασικλάκι και τζιτζιφιόγκο ένα μέλος που από τότε που ξαναγράφτηκε (αν θυμάμαι καλά)έχει ποστάρει περίπου 15.000 φορές. Ο atr, με 12 ποστ, του λέει "get a life". Εγώ προσωπικά τόσα χρόνια έχω ποστάρει τόσο λίγο γιατί με καλύπτει απόλυτα ο κύριος Θεοδωρίδης. Αναρωτιέμαι ώρες ώρες αν τελικά, στους νέους γιατρούς στην Ελλάδα (όπου και εγώ ανήκω), μας αξίζει όντως κάτι καλύτερο. Και για σένα Cristy έχει δίκιο. Ξεκινάς ένα topic με ορθογραφικό λάθος στη λέξη που γράφεται πιο συχνά από όλες εδώ μέσα. Αν θέλεις να σε παίρνουνε στα σοβαρά κάποιοι που δεν έχουνε καμία υποχρέωση να σε βοηθήσουνε, να παίρνεις και συ στα σοβαρά το site και τους κανόνες που διέπουν τη λειτουργία του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Micky, απλά....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! :)

υ.γ. τα μηνύματα είναι από την πρώτη εγγραφή και η διαγραφή μου δεν είναι υπαιτιότητα των διαχειριστών

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Cristy από το δεύτερο ποστ στο GM έχει άποψη και αποκαλεί σπασικλάκι και τζιτζιφιόγκο ένα μέλος που από τότε που ξαναγράφτηκε (αν θυμάμαι καλά)έχει ποστάρει περίπου 15.000 φορές. Ο atr, με 12 ποστ, του λέει "get a life". Εγώ προσωπικά τόσα χρόνια έχω ποστάρει τόσο λίγο γιατί με καλύπτει απόλυτα ο κύριος Θεοδωρίδης. Αναρωτιέμαι ώρες ώρες αν τελικά, στους νέους γιατρούς στην Ελλάδα (όπου και εγώ ανήκω), μας αξίζει όντως κάτι καλύτερο. Και για σένα Cristy έχει δίκιο. Ξεκινάς ένα topic με ορθογραφικό λάθος στη λέξη που γράφεται πιο συχνά από όλες εδώ μέσα. Αν θέλεις να σε παίρνουνε στα σοβαρά κάποιοι που δεν έχουνε καμία υποχρέωση να σε βοηθήσουνε, να παίρνεις και συ στα σοβαρά το site και τους κανόνες που διέπουν τη λειτουργία του.

Δεν αμφισβήτησα ποτέ τη βοήθεια που έχει προσφέρει, έκανα απλά κριτική στα ειρωνικά σχόλια που ποστάρει (δυστυχώς όχι μόνο αυτός) , χωρίς στην ουσία να βοηθάει ή να δείχνει τον σωστό τρόπο διαχείρισης ενός φότουμ στους νέους. Αυτό θα έπρεπε να κάνει ένας παλιότερος, κι όχι να κοροιδευει τους νεότερους.. Είναι σαν ένας δάσκαλος να κοροιδεύει τους μαθητές ή τους πρωτάριδες. Το get a life το έγραψα, γιατί εδώ μπαίνουμε για να βοηθάμε και να γράφουμε τις απόψεις μας ΣΧΕΤΙΚΑ με το θέμα του thread. Αν δεν έχεις να πεις τίποτα, τότε μην λες. Αν υπάρχει κάποιο άλλο thread, τότε ενας moderator θα έπρεπε να μεταβιβάσει το post εκεί (όπως έγινε τώρα) χωρίς ανούσια σχόλια. Έτσι λειτουργούν οι σοβαροί άνθρωποι και τα σοβαρά φορουμ.

Ο Αναστάσιος έχει βοηθήσει πολλές φορές, δεν αντιλέγω, αλλά με κουράζει να διαβάζω άχρηστα ποστ όταν δδεν ξλερει ή δεν έχει διάθεση να βοηθήσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.