Jump to content

"Ο άγγελός μου η Νατάσα"


ckolsas

Recommended Posts

Παρακαλώ μην γελάσετε με το παρακάτω σημερινό δημοσίευμα της έγκριτης φυλλάδας Espresso

Εδώ και καιρό είχαν αρχίζει να κυκλοφορούν φήμες για την κατάσταση της υγείας της Νατάσας Καραμανλή. Ο,τι ήθελε κανείς, άκουγε. Από το γεγονός ότι έχει κατάθλιψη και βρίσκεται επί ώρες κλεισμένη στο σπίτι, μέχρι ότι πάσχει από καρκίνο. Οι φήμες αυτές εντάθηκαν ακόμη περισσότερο από τη στιγμή που έπαψε να εμφανίζεται δημοσίως στο πλευρό του Κώστα Καραμανλή. Ούτε στην παρέλαση της 25ης Μαρτίου δεν εμφανίστηκε. Πέρσι είχε φροντίσει να βρίσκεται μπροστά-μπροστά στην εξέδρα των επισήμων της εθνικής επετείου, έχοντας ντύσει μάλιστα και τα δίδυμα παιδιά της με παραδοσιακές στολές. Φέτος όμως ήταν εξαφανισμένη. Στις συνόδους κορυφής ο κ. Καραμανλής πήγαινε ασυνόδευτος και καθόταν μόνος του στα επίσημα γεύματα μετά των συζύγων.

Μέχρι και υπουργοί άρχισαν να ρωτούν διστακτικά τι συμβαίνει, οπότε ο πρωθυπουργός, αν και δεν του αρέσει να μιλά για τα προσωπικά του, αναγκάστηκε να τους πει την απλή αλήθεια. «Η Νατάσα είναι καλά και το επόμενο διάστημα θα εμφανίζεται όλο και περισσότερο πάλι δίπλα μου. Ολα τα υπόλοιπα ανήκουν στη σφαίρα της φαντασίας». Πράγματι, όπως μαθαίνουμε, οι επικοινωνιολόγοι του Μεγάρου Μαξίμου έχουν συστήσει στον πρωθυπουργό, εν όψει ευρωεκλογών, να την έχει στο πλάι του κατά τη διάρκεια των περιοδειών εντός Ελλάδος και των επίσημων ταξιδιών του στο εξωτερικό, γιατί του δίνει πόντους.

Η αλήθεια είναι ότι η κυρία Καραμανλή-Παζαΐτη που τη Μεγάλη Τρίτη 14 Απριλίου έκλεισε τα 43, έλειψε δύο δεκαήμερα από το Λαϊκό Νοσοκομείο όπου εργάζεται, επειδή έπρεπε να παρακολουθήσει σεμινάρια χειρουργικής στο εξωτερικό. Μην ξεχνάμε ότι αυτή την περίοδο ολοκληρώνει το τρίτο έτος της ειδικότητάς της στην Α' Πανεπιστημιακή Χειρουργική Κλινική του εν λόγω νοσοκομείου και είναι από τις πλέον επιμελείς. Για να μη δώσει σε κανέναν το δικαίωμα να γυρίσει να πει ότι έχει ευνοϊκή μεταχείριση ως σύζυγος πρωθυπουργού, αναγκάστηκε επιστρέφοντας από το Λονδίνο να φορτωθεί πολλές από τις εφημερίες και να καλύψει τα κενά των νοσοκομειακών της υποχρεώσεων. Ετσι, δεν μπορούσε να ακολουθεί τον κ. Καραμανλή στα ταξίδια. Υπήρχαν φορές που επέστρεφε σπίτι στις 6:30 το πρωί όταν είχε εφημερία το νοσοκομείο, ενώ τις υπόλοιπες μέρες, στις 6:45 βρίσκεται στο γραφείο της στο Λαϊκό. Πίνει έναν καφέ, φοράει την ιατρική μπλούζα και πιάνει δουλειά, χωρίς να κουβεντιάζει καθόλου για πολιτικά.

Είναι χαρακτηριστικό το γεγονός πως κάποια στιγμή τής ζήτησε ο πρωθυπουργός να τον συνοδεύσει στη Σύνοδο Κορυφής του ΝΑΤΟ, στις αρχές του μήνα, κι εκείνη απάντησε: «Δεν έχω κενό αυτό τον καιρό. Δεν θέλω να δώσω λαβή στους συναδέλφους μου».

Υπάρχουν γιατροί βέβαια που υποστηρίζουν ότι αντιμετώπισε ένα μικρό προβληματάκι με κάποια φλεγμονή, αλλά ήταν από αυτά που δεν ενέπνεαν ανησυχία με και με την κατάλληλη αγωγή εξαφανίζονται. Οπότε, η κυρία Καραμανλή, ακμαιότατη, μόλις βρήκε το χρόνο άρχισε και πάλι να βρίσκεται στο πλευρό του συζύγου της, όπως έκανε προ ημερών στο ταξίδι στην Αλβανία, όπου ακολούθησε ξεχωριστό πρόγραμμα με τη σύζυγο του Σαλί Μπερίσα, επισκεπτόμενη το Αρσάκειο Τιράνων, ορφανοτροφεία και ιδρύματα.

http://www.espressonews.gr/default.asp?pid...mp;artid=987636

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπήρχαν φορές που επέστρεφε σπίτι στις 6:30 το πρωί όταν είχε εφημερία το νοσοκομείο, ενώ τις υπόλοιπες μέρες, στις 6:45 βρίσκεται στο γραφείο της στο Λαϊκό. Πίνει έναν καφέ, φοράει την ιατρική μπλούζα και πιάνει δουλειά, χωρίς να κουβεντιάζει καθόλου για πολιτικά.

Στο γραφείο της; <_<

Θέλω κι εγώ γραφείο μου στο Λαϊκό! :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

αχχχχχχχχ! τι να πω ρε γμτ.

και ζησαν αυτοι καλα στο ΣΤΡΟΥΜΦΟΧΩΡΙΟ (εγω επιμενω) και εμεις(ΤΟΥ ΑΛΗΘΙΝΟΥ ΚΟΣΜΟΥ) δυστυχως ...χειροτερα.

PS:καπου εγραφε το δημοσιευμα οτι ειναι φορες που τελειωνει την εφημερια στο ΛΑΙΚΟ και φευγει στις 6.30 το πρωι.α ρε δημοσιογραφε. μαθε πρωτα τι ωρα οφειλει να φυγει ο καθε θνητος ειδικευομενος μετα την εφημερια του και μετα γραψε το "ΕΓΚΡΙΤΟ" αρθρο σου.

emeleos - ελλαδισταν.

οσο για τα διδακτορικα και τα ρεστα, ΟΣΟΙ ΑΝΗΚΕΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ με την πρωτη μανταμ αυτου του τοπου πιστευετε οτι θελετε μπας και ΒΑΥΚΑΛΙΣΕΤΕ τις συνειδησεις σας. η αντιδραση σας μου δινει το δικαιωμα να πιστευω οτι καταλαβαινετε οτι σας συμφερει να κατανοησετε.

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΙΤΟ καποιος με πρωτο πτυχιο εκτος ιατρικης να παρει διδακτορικο ιατρικης ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΑ.

υποτιθεται οτι ειμαστε νοημονες ανθρωποι και ΔΕ χρειαζεται να θιγουμε τα ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ.

απο εκει και περα ηταν ΠΑΣΙΦΑΝΕΣ απο τον ειρωνικο τροπο γραψιματος μου οτι επικεντρωθηκα στο νεποτισμο και την αναξιοκρατια που ακομα δεσποζουν στην ψαροκωσταινα.ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ.οκ τωρα μαρουσκα?

αυταααααααααααα αγαπουλες.

ελπιζω να καταλαβατε γιατι ομολογω οτι βαριεμαι να ξαναγραφω.

αν δεν τα ξαναπουμε(που το ελπιζω,)καλο σβκ!

φιλουρες απο νοτο.

notbad καλη δυναμη εκει μακρυα που βρισκεσαι. ΚΡΑΤΑ ΓΕΡΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πώς μπορεί κάποιος που εφημερεύει να πάει σπίτι στις 6:30 το πρωί;

μεχρι να γραψω το κατεβατο με προλαβες.αυτο ηθελα να σχολιασω και εγω.

γκρρρρρρρρ και μου το εχουν πει "run ev....run!!!!!!!!!χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλε ποιο γραφειο της?στο γραφειο των ειδικευομενων το γνωστο που ξερουμε ολοι ως φοιτητες με τα στιβαγμενα ιστορικα! και τα περιστερια να χεζουν.....με τον παρντον δηλαδη απ'εξω........ασε που βρωμαει τσιγαριλα ολο!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι νηπιαγωγοί δεν είναι ΤΕΙ; Ε δεν το ήξερα σόρρυ :D

Λεπον,για να ξεκαθαριζουμε τα πραματα...

Η beloved Νατασα,συμφωνα με το βιογραφικο της το αναρτημενο στο primeminister.gr,

φοιτησε στο Τμημα Προσχολικης Αγωγης κι Εκπαιδευσης της Παιδαγωγικης Σχολης του ΑΠΘ.

Αυτο ειναι ΑΕΙ και ειναι πρακτικα το πρωην Τμημα Νηπιαγωγων του ΑΠΘ το οποιο,προφανως,εχει αλλαξει ονομα.

Το ονομα της σχολης εχει αλλαξει και στο Καποδιστριακο.

Απ οτι ειδα σε αλλα πανεπιστημια πχ Ιωαννινων και Δυτικης Μακεδονιας ,εξακολουθει να λεγεται Τμημα Νηπιαγωγων.

Τα Τμηματα Βρεφονηπιοκομιας ειναι ΤΕΙ οχι ΑΕΙ και ειναι διαφορετικο πραγμα.

Επισης,απ οσο κοιταξα,δε βρηκα ΤΕΙ Βρεφονηπιοκομιας στην Καρδιτσα.

Αυτο που ακουω συχνα πυκνα ειναι οτι η Νατασσα πριν μπει δυναμικα :D στον ιατρικο χωρο ηταν βρεφονηπιοκομος που ειχε σπουδασει στν Γκαρδδδιτσα!

Δεν ξερω perche κυκλοφορει αυτη η φημη και τι δοσεις αληθειας εμπεριεχει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πώς μπορεί κάποιος που εφημερεύει να πάει σπίτι στις 6:30 το πρωί;
θα ζητάει το ρεπό μάλλον.....δυο ώρες νωρίτερα :splats:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσοι έχουν κάνει διδακτορικό στην Ιατρική και δεν είναι γιατροί, κάνανε πρώτα κάποιο μεταπτυχιακό, καθώς από ότι ξέρω θεωρούνταν και θεωρείται απαραίτητο. Η αγαπητή Νατάσα, από όσο ξέρω και πάλι, δεν έκανε μεταπτυχιακό. Αλλά ακόμα και αν δεν ισχύει αυτό, όσο κακοπροαίρετοι κι αν είμαστε, όσο εξαιρετική (λέμε τώρα) κι αν είναι η εν λόγω κυρία, κάποια πράγματα απλά δεν εξηγούνται πως κατάφερε και πρόλαβε να τα κάνει!

Όσο για το δημοσίευμα της esresso, συγγνώμη, αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ : emlmfao emlmfao emlmfao !!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οχι φίλε obsession δεν ισχύει αυτό.

Ξέρω πολλά παιδιά από αλλες σχολες, ΑΕΙ, που κάνουν διδακτορικό στην Ιατρική χωρίς μεταπτυχιακό και χωρίς κανένα μέσο.

Εντάξει είπαμε η Νατασα δεν είναι και η αθώα περιστερά, αλλά κάποια πράγματα να λέγονται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οχι φίλε obsession δεν ισχύει αυτό.

Ξέρω πολλά παιδιά από αλλες σχολες, ΑΕΙ, που κάνουν διδακτορικό στην Ιατρική χωρίς μεταπτυχιακό και χωρίς κανένα μέσο.

Εντάξει είπαμε η Νατασα δεν είναι και η αθώα περιστερά, αλλά κάποια πράγματα να λέγονται.

Δεκτό!Δεν το ήξερα, νόμιζα ότι είναι απαραίτητο το μεταπτυχιακό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οχι φίλε obsession δεν ισχύει αυτό.

Ξέρω πολλά παιδιά από αλλες σχολες, ΑΕΙ, που κάνουν διδακτορικό στην Ιατρική χωρίς μεταπτυχιακό και χωρίς κανένα μέσο.

Εντάξει είπαμε η Νατασα δεν είναι και η αθώα περιστερά, αλλά κάποια πράγματα να λέγονται.

emclapping

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

σας εχω νεα:

http://www.google.gr/search?hl=el&client=firefox-a&hs=JaY&rls=org.mozilla%3Ael%3Aofficial&q=+%CE%9D%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B1+%CE%9A%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%BB%CE%AE%3A+%CE%91%CF%80%CF%8C+%CE%BD%CE%B7%CF%80%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CF%8C%CF%82%2C+%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CF%8C%CF%82+%CF%83%CF%84%CE%BF+%CE%9B%CE%BF%CE%BD%CE%B4%CE%AF%CE%BD%CE%BF%2C+%CF%83%CE%B5+%CF%87%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%BF&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

(θεμά το γονιο του..παω να βαλω λινκ και μου λεει νο γρικλης πληζ και τλ..τι διαολο επαθε;)

στα σχολια βλεπω να πεφτουν τσακωμοι (..σε ξενο αχυρωνα;μαλλον!) εγω θελω να ζητησω μια "επιστημονικη" ερμηνεια..πως γινεται δλδ και απεφυγε τα..σαραντα κυματα που περνατε εσεις πριν και μετα το πτυχιο;

(αντιλαμβανομαι πως καθηγητης Μ.Ε. με δυο χρονια σπουδων μπορεις να γινεις... τι τις θες λχ τις επιλογες -μειον οκτω μαθηματα- η την ηλεκτρονικη ΙΙ η ξερω γω..παιρνεις παιδαγωγικη κατευθυνση και εισαι ωραιος!)

να μου λυθει η απορια και δεν ξαναρωταω τιποτα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

έχεις μείνει μία εβδομάδα πίσω στην ενημέρωση από το greekmeds :P

Δες ΕΔΩ

ω,ναι..εκαμα μια περαντζαδα τις προαλλες αλλα δεν προσεξα την κεντρικη ιδεα!πρεπει να ειναι δυσκολο να τα διαβαζεις αυτα οντας γιατρος..(λογικα πρεπει να ανεβαζεις πιεση οπως οταν διαβαζεις για κατι τυπους που ευχαριστιουνται να μιλουν -η και να πραττουν- για βασανισμους ζωων)

εγω δεν θα βιωσω ποτε αναλογη οργη..ειμαι τυχερος;μαλλον!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...

«...η κυρία Καραμανλή ξέρει από Ιατρική και ενδιαφέρεται να με βοηθήσει, να με δει...»

Ειδες αμα εχεις σύζυγο πρωθυπουργό? ΚΑΙ ξέρεις από ιατρική ΚΑΙ ενδιαφέρεσαι να βοηθήσεις. Κρίμα για μας που δεν προλάβαμε να γίνουμε κυρίες Κοκοβίκου-Πρωθυπουργού και δεν ξέρουμε την τύφλα μας.

Τώρα...πέρα απο την πλάκα...όπου πάει αυτη όλο και κάποιος θα σωριαστεί. Κίνδυνος-θάνατος η "συνάδελφος"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.