Jump to content

"Ο άγγελός μου η Νατάσα"


ckolsas

Recommended Posts

Dr Nατάσα Καραμανλή εν δράσει. Λιποθυμούν και όταν συνέρχονται βλέπουν από πάνω τους την καλή τους... νεράιδα. Δεύτερη φορά μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα (η πρώτη ήταν με μια μαθήτρια στην Αυστραλία) η σύζυγος του Καραμανλή πρόσφερε τις πρώτες βοήθειες - εκτός νοσοκομείου. Ο εικονολήπτης του Mega Κύπρου Μενέλαος Πέτρου, που την περασμένη Τετάρτη, καλύπτοντας την επίσκεψη της Νατάσας Καραμανλή και της κυρίας Ελσης Χριστόφια στο Αρχαιολογικό Μουσείο Λευκωσίας, έχασε τις αισθήσεις του και λιποθύμησε, μιλώντας στην «Εspresso» περιγράφει την άμεση αντίδραση της... αγαπημένης του πλέον γιατρού.

«Για μένα μέχρι σήμερα η Νατάσα Καραμανλή ήταν μια πολύ συμπαθητική γυναίκα. Τώρα πια στα μάτια μου φαίνεται και ανθρώπινη» δηλώνει ο Μενέλαος Πέτρου, που είχε την τύχη να δεχτεί τις πρώτες βοήθειες από τα χέρια της γυναίκας του πρωθυπουργού.

Το περιστατικό έκανε το γύρο της Ελλάδας και της Κύπρου καθώς υπήρχε τηλεοπτική κάλυψη της επίσκεψης των δύο κυριών στο Αρχαιολογικό Μουσείο Λευκωσίας. «Ενιωσα μια αδιαθεσία. Εχασα στιγμιαία τις αισθήσεις μου» δηλώνει στην «Εspresso» ο οπερατέρ του Mega Κύπρου. Ηρθε κάποιος από την ασφάλεια της κυρίας Χριστόφια και μου είπε ότι η κυρία Καραμανλή ξέρει από Ιατρική και ενδιαφέρεται να με βοηθήσει, να με δει» εξηγεί στην «Εspresso» ο Μενέλαος Πέτρου. «Φυσικά δέχτηκα και μετά από λίγη ώρα ήρθε η κυρία Καραμανλή. Μου παρέσχε τις πρώτες βοήθειες και είδε ότι είχα αρρυθμία. Μου συνέστησε να πάω στο νοσοκομείο. Η κυρία Χριστόφια αμέσως ειδοποίησε το ασθενοφόρο και με μετέφεραν».

Η σύζυγος του πρωθυπουργού, που κατέχει θέση χειρουργού στο Γενικό Λαϊκό Νοσοκομείο Αθηνών, εντυπωσίασε τον Κύπριο καμέραμαν με την απλότητά της. Μέσω της «Εspresso» την ευχαριστεί και την ευγνωμονεί για το ενδιαφέρον της. «Μπορεί να είναι η σύζυγοος του Κώστα Καραμανλή, αλλά εγώ είδα έναν απλό άνθρωπο. Μ’ έναν ιδιαίτερο τρόπο με καθησύχασε και με βοήθησε να ηρεμήσω. Αυτό για μένα ήταν πολύ σημαντικό». Επίσης, ο εικονολήπτης επισημαίνει πως η κυρία Καραμανλή όχι απλώς του πρόσφερε τις πρώτες βοήθειες, αλλά ενδιαφέρθηκε για την υγεία του και μετά.

«Με πήρε τηλέφωνο στο νοσοκομείο. Με αναζήτησε μέσω συναδέλφων μου, με βρήκε κι έμαθε τι ακριβώς είχα. Εδειξε μεγάλο ενδιαφέρον. Μου συνέστησε ξεκούραση» λέει. Ο Μενέλαος Πέτρου έκανε τις απαραίτητες εξετάσεις. «Δόξα τω Θεώ δεν ήταν τίποτα. Με κράτησαν λίγες ώρες στο νοσοκομείο και μετά επέστρεψα στο σπίτι μου. Ευχαριστώ πολύ την κ. Καραμανλή για όλα».

Τον Ιούνιο του 2007 η σύζυγος του πρωθυπουργού είχε προσφέρει τις πρώτες βοήθειες και σε μια νεαρή ομογενή που ήταν ντυμένη ιέρεια και λιποθύμησε λόγω της αφόρητης ζέστης.

Η Δέσποινα Θεοδόση (ή Ντάνιελ, όπως την αποκαλούν στην Αυστραλία) έχασε τις αισθήσεις της κατά τη διάρκεια της παράστασης στο Ελληνορθόδοξο Κολέγιο του Αγίου Σπυρίδωνα του Σίδνεϊ. Αμέσως η κυρία Καραμανλή, που συνόδευε τον σύζυγό της, πετάχτηκε από την εξέδρα και πρόσφερε τις πρώτες βοήθειες στο κορίτσι. Η γιατρός Νατάσα γονάτισε δίπλα της και την επανέφερε πολύ γρήγορα, ενώ ο γιατρός του σχολείου είχε μείνει να την παρακολουθεί.

ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΕΣΠΡΕΣΣΟ

(να ξερασω τωρα η αργοτερα???????????????????????)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emeleos emeleos emeleos emeleos emeleos

Εμένα μου άρεσε το σχόλιο "ξέρει από ιατρική"! :splaaaats:

emlmfao Νταξει, τουλάχιστον έχει μια κάποια αυτογνωσία... :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η σύζυγος του πρωθυπουργού, που κατέχει θέση χειρουργού στο Γενικό Λαϊκό Νοσοκομείο Αθηνών
ως Παζαΐτη Αναστασία και όχι ως Dr Nατάσα Καραμανλή

Φαντάζομαι στην Κύπρο ήταν με κανονική άδεια.....και όχι από τη σημαία emwhistling

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λίγο άσχετο αλλά αφορά τη Νατάσα: άκουσα ότι φημολογείται ότι έχει ένα πρόβλημα υγείας, αρκετά σοβαρό μάλλον...ξέρει κανείς τίποτα; Δημοσίευσε σήμερα κάτι σχετικό η Espresso αν είδα καλά, αλλά δεν είδα αναλυτικά τι λέει μέσα. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ακολουθει τραγουδι αφιερωμενο απο τον εικονολήπτη του Mega

"ΝΑΤΑΣΑ ο αγγελος μου, ο ανθρωπος μου,... ο θανατοοος μου εσυ"

τα πρωτα δυο τα ειπε τωρα περιμενει το τριτο?

παντως αν τον κουραρει η νατασα βλεπω να ερχεται γρηγορα και αυτο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παντως τωρα τελευταια εχει αλλαξει και το προσωπο της ειναι κ τα χρονια που περνανε ειναι κ τα σκανδαλα και οι φημες που βγαινουν μπας κ παρουν καμια ψηφο απο τις γριουλες....τι να πω....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με ρεπό πήγε στην Κύπρο;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

α ρε π..... μου. γιατι να μην εχω και εγω καλυτερο καρμα, να χτυπησω κανα τζακ ποτ βλεπε γονο ισχυρης πολιτικης οικογενειας- οψιμο πρωθυπουργο και ξαφνικα ή μαλλον μαγικα ή μαλλον "τυχαια" να αρχισω την αναρριχηση μου στις ταξικες βαθμιδες...απο νηπιαγωγος (οχι βρεφονηπιοκομος - πώς στα κομματια λεγεται αυτο το τει?- οπως της χρεωνουν οι κακες οι γλωσσες) να γινω φοιτητρια ιατρικης, μετα διδακτορας πριν ΦΥΣΙΚΑ παρω πτυχιο, μετα ειδικευομενη και εν τελει καποια μαγικη στιγμη ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ.και ολα αυτα ενω θα ειμαι συζυγος πρωθυπουργου και περηφανη μανα βεβαιως βεβαιως. και φυσικα ολες αυτες τις γκλαμουριες δεν τις ονειρευομαι για μενα αλλα... ΓΙΑ ΤΗ ΦΟΥΚΑΡΙΑΡΑ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...μπουχαχαχα

εεμμμ και μου τα λεγε η μανουλα...ναι ναι η "φουκαριαρα", με ολους τους σακηδες(οχι τον ρουβα καλε)-τακηδες -μακηδες-μπαμπηδες που εμπλεκα, που να δω προκοπη και μεγαλεια . με τετοια μυαλα που εχω, οχι μονο δε θα γινω η πρωτη κυρια του ελλαδισταν αλλα θα ξεκινησω ειδικοτητα και του αγιου κουκου...

ηθικο συμπερασμα κοριτσια:κυνηγηστε τα "τζακ ποτ" και αφηστε τις παθολογιες-χειρουργικες-παιδιατρικες-κτλ

στα κομμωτηρια, στις αισθητικουδες και...στα ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΑΔΕΛΦΕΣ ΜΟΥ. ...

γιατι σκεφτειτε....και "αν σας κατσει?"

αααααααααααχ , ειπα και εγω τον πονο μου. σορυ αν ηταν emofftopic αλλα πονος ειναι αυτος, με καιει βλεπετε...μα να ειμαι 6χρονια στη ...μεκκα της ιατρικης(μπουχαχαχα) καλε για την ιατρικη αθηνων λεω-μπουχαχαχα ξανα- και να μην εχω χτυπησει ουτε ενα τοσο δα τζακ ποτακι?

αααααααχ ατιμο πραγμα αυτο το καρμα...

αγαπουλες, ελπιζω να καταλαβατε τι ηθελα να πω...αν υπηρξα λιγουλακι δηκτικη...δε φταιω εγω ...αλλα η ζωη...χαχαχαχαχα

αντε φιλουρες...φυσικα απο το νοτο...(αχχχχχχχ για ποσο ακομα? ασχετο)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το διδακτορικό το πήρε αφού πηρε το πτυχίο!Το πρώτο πτυχίο και όχι της ιατρικής.

Δεν είναι η πρώτη ο'υτε η τελευταία που έκανε διδακτορικό σχετικό με την ιατρική και έχει τελειώσει άλλη σχολή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το διδακτορικό το πήρε αφού πηρε το πτυχίο!Το πρώτο πτυχίο και όχι της ιατρικής.

Δεν είναι η πρώτη ο'υτε η τελευταία που έκανε διδακτορικό σχετικό με την ιατρική και έχει τελειώσει άλλη σχολή.

ε μπαρντον τοτε μανταμ.

περνατε ωραια εκει στο στρουμφοχωριο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το διδακτορικό το πήρε αφού πηρε το πτυχίο!Το πρώτο πτυχίο και όχι της ιατρικής.

Δεν είναι η πρώτη ο'υτε η τελευταία που έκανε διδακτορικό σχετικό με την ιατρική και έχει τελειώσει άλλη σχολή.

ε μπαρντον τοτε μανταμ.

περνατε ωραια εκει στο στρουμφοχωριο?

Ξέρεις πολύ καλά ότι δεν είναι θέμα στρουμφοχωριού.

Αν σε συμφέρει όμως να το λες έτσι ,πες το.

Νο problem.

Είναι δικαίωμα κάθε Έλληνα πολίτη να κάνει κάτι αντίστοιχο.

Ξερω πολλούς που τελείωσαν φυσική , χημεία κτλ και έκανα διδακτορικά σχετικά με την ιατρική.

Αυτό γινόταν πάντα ,γίνεται και θα γίνεται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι δικαίωμα κάθε Έλληνα πολίτη να κάνει κάτι αντίστοιχο.

Ξερω πολλούς που τελείωσαν φυσική , χημεία κτλ και έκανα διδακτορικά σχετικά με την ιατρική.

Αυτό γινόταν πάντα ,γίνεται και θα γίνεται.

Βρε αυτο γινεται,ΟΚ.

Το να ειναι το σπιτι σου στην Αθηνα,να παρακολουθεις Ιατρικη Σχολη στη Θεσσαλονικη ,την ιδια στιγμη να μενεις εγκυος,να γεννας διδυμα που ζουν στην Αθηνα,να εισαι συζυγος πρωθυπουργου τον οποιο επιβαλλεται να ακολουθεις εντος κι εκτος χωρας στα διαφορα και ταυτοχρονα να χτυπας κι ενα διδακτορικουλι στη Θεσσαλονικη, δεν ξερω κατα ποσο γινεται!

Μην τρελλαθουμε κιολας ρε Μαρουσκα.

Το '02 τελειωνει το διδακτορικο στη Θεσσαλονικη ενω ταυτοχρονα απο το '98 παρακολουθει Ιατρικη σχολη στη Θεσσαλονικη,πολη διαφορετικη απο αυτη που διαμενει(βλεπε Αθηνα),

καπακι μετα τη ληψη του διδακτορικου και while in medical school μενει εγκυος,γενναει το '03 και ενα χρονο μετα,το '04 δηλαδη,με δυο κουτσουβελα στην Αθηνα,τελειωνει στην ωρα της,χωρις καθυστερηση την Ιατρικη Θεσσαλονικης!!!

ΜΕRCY.

AIΣΧΟΣ.

Μας δουλευουν μπρος στα ματια μας,μιλαμε για ΘΡΑΣΟΣ,οχι αηδιες.

Ποτε δεν καταλαβα γιατι δεν την εχωσαν τουλαχιστον στην Ιατρικη Αθηνων.Θα φανταζε καπως πιο λογικη ολη αυτη η πορεια αν ηταν Αθηνα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επισης ποτε δεν καταλαβα πως μπορει ενα περασμα απο ενα lab του Tufts στα πλαισια του διδακτορικου που κάνεις στο ΑΠΘ,να ονομαζεται ΜΕΤΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ στις ΗΠΑ."Μετεκπαιδεύτηκε στις Η.Π.Α. σε θέματα συμπεριφοράς στο εργαστήριο του τμήματος Φαρμακολογίας του Πανεπιστημίου Τufts της Βοστόνης."

Οσοι εχετε κανει ερευνα στις HΠΑ προκειμενουν να χτυπησετε ανταγωνιστικη ειδικοτητα(ποσο μαλλον που οι περισσοτεροι ησαστε εκει για 1-2 χρονια κι οχι για 1-2 μηνες οπως εκεινη),να ξερετε να γραφετε στο βιογραφικό σας ΜΕΤΕΚΠΑΙΔΕΥΘΕΙΣ ΣΤΙΣ ΗΠΑ :splaaaats: .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το διδακτορικό το πήρε αφού πηρε το πτυχίο!Το πρώτο πτυχίο και όχι της ιατρικής.

Δεν είναι η πρώτη ο'υτε η τελευταία που έκανε διδακτορικό σχετικό με την ιατρική και έχει τελειώσει άλλη σχολή.

ε μπαρντον τοτε μανταμ.

περνατε ωραια εκει στο στρουμφοχωριο?

Ξέρεις πολύ καλά ότι δεν είναι θέμα στρουμφοχωριού.

Αν σε συμφέρει όμως να το λες έτσι ,πες το.

Νο problem.

Είναι δικαίωμα κάθε Έλληνα πολίτη να κάνει κάτι αντίστοιχο.

Ξερω πολλούς που τελείωσαν φυσική , χημεία κτλ και έκανα διδακτορικά σχετικά με την ιατρική.

Αυτό γινόταν πάντα ,γίνεται και θα γίνεται.

Η μαρούσκα έχει απόλυτο δίκιο αλλά ακούστε τί έμαθα. Ότι λέει πριν την Νατάσα η ιατρική σχολή ειδικά δεν δεχόταν να κάνουν απόφοιτοι ΤΕΙ διδακτορικό, μόνο απόφοιτοι ΑΕΙ. Για την Νατάσσα άλλαξαν τον κανονισμό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η μαρούσκα έχει απόλυτο δίκιο αλλά ακούστε τί έμαθα. Ότι λέει πριν την Νατάσα η ιατρική σχολή ειδικά δεν δεχόταν να κάνουν απόφοιτοι ΤΕΙ διδακτορικό, μόνο απόφοιτοι ΑΕΙ. Για την Νατάσσα άλλαξαν τον κανονισμό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.