Jump to content

Ο ΑΓΩΝΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΠΟΥ ΕΜΠΝΕΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ


ludovick

Recommended Posts

ειδαμε τις τελευταιες ημερες-εκτος απο τις λεηλασιες,τις καταστροφες,τις πυρπολησεις κτλ τα οποια οπως ειπαμε οφειλονται σε καποιους οι οποιοι ειχαν ως σκοπο να δημιουργησουν χαος,ανασφαλεια,πανικο,αναστατωση κτλ στην χωρα μας για να πετυχουν ιδιοτελεις οικονομικους σκοπους-την νεολαια στον δρομο..

την νεολαια που δεν βγηκε να σπασει τα καταστηματα των γονιων του,των συγγενων του,των φιλων του,των γειτονων του , των συνανθρωπων και συμπολιτων του αλλα την νεολαια που βγηκε να διαδηλωσει και να φωναξει ειρηνικα-απαιτησει για ενα καλυτερο αυριο..

την νεολαια που βγηκε να φωναξει για τον υπερδανεισμο των γονιων του..

για τα χρεη που κατατρωνε καθε ελληνικη οικογενεια..

για την ακριβεια στην ζωη μας..

για τους μισθους πεινας σε σχεση με την ακριβη ζωη..

για τις συνθηκες δουλείας-υπερωριών σε καποιες εργασιες..

για τα σκουπιδια που μας προσφερουν μμε,τηλεοραση,ραδιοφωνο κτλ..

για την παραπληροφορηση και την εκμεταλλευση γεγονοτων για ιδιοτελεις σκοπους..

για τους δημοσιογραφους που διαστρεβλωνουν την αληθεια..

για την κακη κατασταση της δημοσιας υγειας..

για την παραπαιδεια που ανθει..

για ολους αυτους που πλουτιζουν ασυστολα και χωρις ενδοιασμο σε βαρος του μεροκαματιαρη οικογενειαρχη..

για ολους αυτους που οντας επιορκοι,καταπατανε τον ορκο που εχουν δωσει και ο οποιος παντας ειναι υπερ του δημοσιου συμφεροντος και το καλο του συνανθρωπου και ενδιαφερονται μονο για το δικο τους καλο και δη για την τσεπη τους..

για ολους αυτους που καταχραζονται την θεση και την εξουσια τους-δες πχ κακος αστυνομικος!

για την ανεργια..

για τον διαχωρισμο των ανθρωπων σε πλουσιους και φτωχους,σε βπ και δπ,σε ελιτ και εργατες..

διαδηλωσαν κατα μιας ελληνικης κοινωνιας που κρινει τον αλλον αναλογα με την οικονομικη του κατασταση,το επαγγελμα του,την κοινωνικη του ταξη και οχι απο τον χαρακτηρα του , την καλλιεργεια του , την διαπαιδαγωγηση του και απο το κατα ποσο ειναι ανθρωπος..

για τους πολιτικους που αντι να ενδιαφερονται πραγματικα για τον λαο ενδιαφερονται μονο πως θα πλουτισουν αυτοι και οι της οικονομικης ελιτ ''φιλοι'' και χορηγοι τους..

για καποιους αναξιους ιερεις που αντι να ασχολουνται με το πνευματικο τους εργο και το λειτουργημα τους κοιτουσαν να πλουτισουν σκανδαλιζοντας καθε πιστο..

διαδηλωσαν για μια καλυτερη και πιο δικαιη ζωη..

για μια ζωη ισων ευκαιριων σε ολους..

για μια πιο ανθρωπινη ζωη και για να ειμαστε και εμεις περισσοτερο ανθρωποι,περισσοτερο συνανθρωποι και να μπορουμε να κυκλοφορουμε παντα με το κεφαλι ψηλα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Last Reply

Η νεολέρα βγήκε στους δρόμους λόγω του καρκινώματος που λέγεται ελληνική τηλεόραση, επειδή συντονίστηκαν εγκέφαλοι χαμηλών δυνατοτήτων στη συχνότητα της μάζας όπως γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις.

Να είσαι σίγουρος ότι τον μέσο νεοέλληνα τον ενδιαφέρει πολύ περισσότερο ποιος θα πάρει το πρωτάθλημα στο ποδόσφαιρο παρά η παραπαιδεία, ο Εφραίμ και η συνολική μπουρδελοποίηση της έννοιας κράτος. Οπότε μην έχεις αυταπάτες...Εξάλλου σιγά το δρομολόγιο...Από την καφετέρια στη διαδήλωση και από τη διαδήλωση στην καφετέρια...big deal...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η νεολέρα βγήκε στους δρόμους λόγω του καρκινώματος που λέγεται ελληνική τηλεόραση, επειδή συντονίστηκαν εγκέφαλοι χαμηλών δυνατοτήτων στη συχνότητα της μάζας όπως γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις.

Να είσαι σίγουρος ότι τον μέσο νεοέλληνα τον ενδιαφέρει πολύ περισσότερο ποιος θα πάρει το πρωτάθλημα στο ποδόσφαιρο παρά η παραπαιδεία, ο Εφραίμ και η συνολική μπουρδελοποίηση της έννοιας κράτος. Οπότε μην έχεις αυταπάτες...Εξάλλου σιγά το δρομολόγιο...Από την καφετέρια στη διαδήλωση και από τη διαδήλωση στην καφετέρια...big deal...

συμφωνω με το καρκινωμα που λεγεται τηλεοραση και οπως θα δεις εχω σχεδον σε καθε μου ποστ καυτηριασει την ''περιεργη'' σταση της...

δεν σου λεω για τα αλητακια που εσπαγαν τα πεζοδρομια και πεταγαν πετρες σε αστυνομικους και αστυνομικα τμηματα..

ουτε κατι αλλους που κατεβηκαν κατω γιατι ετσι τους ειπε το κομμα..

μιλαω για αυτους που κατεβηκαν ειρηνικα κατω και διαδηλωσαν-φωναξαν για οσα αναφερω στο ποστ μου..

και φυσικα για μια ακομα φορα να αναφερω οτι οσοι εσπαγαν και εκαιγαν μαγαζια και κτιρια δεν ειναι ελληνες ουτε νεολαια αλλα προδοτες της χωρας μας και οργανα συμφεροντων...(ξενων προς την χωρα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παντως "ευτυχως" που υπαρχει κι αυτη η συχνοτητα της μαζας και γινονται επαναστασεις κατα καιρους..προς οφελος των αδυναμων...

δυστυχως τα περισσοτερα δικαιωματα δεν κατοχυρωθηκαν ειρηνικα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και φυσικα για μια ακομα φορα να αναφερω οτι οσοι εσπαγαν και εκαιγαν μαγαζια και κτιρια δεν ειναι ελληνες ουτε νεολαια αλλα προδοτες της χωρας μας και οργανα συμφεροντων...(ξενων προς την χωρα)

πουστη,προδοτη Φασουλα Παναγιωτη!

(ξυπνησαν οι μνημες του ενδοξου παρελθοντος... του παοκ :P )

Να είσαι σίγουρος ότι τον μέσο νεοέλληνα τον ενδιαφέρει πολύ περισσότερο ποιος θα πάρει το πρωτάθλημα στο ποδόσφαιρο
γι'αυτο και οι συνδεσμοι των "οργανωμενων φιλαθλων" συμμετεχουν δυναμικα στους αγωνες διπλα στην εξεγειρομενη νεολερα!

:lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παντως "ευτυχως" που υπαρχει κι αυτη η συχνοτητα της μαζας και γινονται επαναστασεις κατα καιρους..προς οφελος των αδυναμων...

δυστυχως τα περισσοτερα δικαιωματα δεν κατοχυρωθηκαν ειρηνικα...

Γιατι αυτη η μαζα δεν επικεντρωθηκε σε διαλυση κρατικης περιουσιας, αφου με το κρατος τα εχει βαλει; Διαλυει το "ψωμι" αυτων, στων οποιων το ονομα εξεγειρεται; Η εξεγερσεις συνηθως γινονται εναντια στον αντιπαλο, κατα κορον!! Και οχι εναντια στον ...συμμαχο, κατα κορον!!!! Μη τρελαθουμε και τελειως!!!

Αν θα υπαρξει καποιος που θα εχει ορεξη να απαντησει εδω, θα ηθελα να επικεντρωθει η απαντηση του ,στο γιατι τα ζωα αυτα δεν επικεντρωθηκαν σε καταστροφη του δημοσιου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κοιτα αν με ρωτουσαν θα τους προτεινα να καψουν τα υπουργεια. :lol:

μα δε με ρωτησαν!!!!

προφανως εδω υπαρχει λαθος.λαθος κατευθυνση και προσανατολισμος του κινηματος.

ολα αυτα ή εγιναν εν βρασμω και αρα απερισκεπτα

μια μικρη πιθανοτητα να υπηρξε εξω-κινηματικη :P καθοδηγηση

ομπβιουσλι λαθος.

ισως ομως αυτο ειναι συνωνυμο του αναποφευκτες παραπλευρες απωλειες..

παντως

μεσα απο ολη αυτην την κατασταση προφανως πληττεται στην ουσια το κρατος..

υγ: ασε που αν το θετεις ετσι,

και περιουσια του κρατους να διελυαν

παλι το λαο θα επλητταν δεδομενου οτι η κρατικη περιουσια απο το φορο που πληρωνει ο κοσμακης δημιουργειται..

αρα επρεπε να κατσουν σαν τις μωρες παρθενες στ αυγα τους ετσι?:ΡΡΡ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η νεολέρα βγήκε στους δρόμους λόγω του καρκινώματος που λέγεται ελληνική τηλεόραση,επειδή συντονίστηκαν εγκέφαλοι χαμηλών δυνατοτήτων στη συχνότητα της μάζας όπως γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις.

Να είσαι σίγουρος ότι τον μέσο νεοέλληνα τον ενδιαφέρει πολύ περισσότερο ποιος θα πάρει το πρωτάθλημα στο ποδόσφαιρο παρά η παραπαιδεία, ο Εφραίμ και η συνολική μπουρδελοποίηση της έννοιας κράτος. Οπότε μην έχεις αυταπάτες...Εξάλλου σιγά το δρομολόγιο...Από την καφετέρια στη διαδήλωση και από τη διαδήλωση στην καφετέρια...big deal...

Απίστευτο! Η άποψη αυτή έχει ήδη αρχίσει να επιβεβαίωνεται στο thread!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατι αυτη η μαζα δεν επικεντρωθηκε σε διαλυση κρατικης περιουσιας, αφου με το κρατος τα εχει βαλει; Διαλυει το "ψωμι" αυτων, στων οποιων το ονομα εξεγειρεται; Η εξεγερσεις συνηθως γινονται εναντια στον αντιπαλο, κατα κορον!! Και οχι εναντια στον ...συμμαχο, κατα κορον!!!! Μη τρελαθουμε και τελειως!!!

Αν θα υπαρξει καποιος που θα εχει ορεξη να απαντησει εδω, θα ηθελα να επικεντρωθει η απαντηση του ,στο γιατι τα ζωα αυτα δεν επικεντρωθηκαν σε καταστροφη του δημοσιου...

Θεωρώ την καταστροφή δημόσιας περιουσίας προσωπικό θέμα. Το ΚΡΑΤΟΣ είμαστε εγώ κι εσύ. Το ΣΥΣΤΗΜΑ ενισχύεται όταν καταστρέφεται η δικιά μου και δικιά σου περιουσία.

Δυστυχώς, δεν ξέρω να σου πω τον τρόπο να το πολεμήσεις... εκτός ίσως από τη ψήφο σου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι υπαρχει ενα προβλημα ομως μ αυτη την ψηφο... δεν ξερεις ποιον να πρωτοψηφισεις :lol:

επειδη ειναι ολοι αξιοι το λεω... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η νεολέρα βγήκε στους δρόμους λόγω του καρκινώματος που λέγεται ελληνική τηλεόραση,επειδή συντονίστηκαν εγκέφαλοι χαμηλών δυνατοτήτων στη συχνότητα της μάζας όπως γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις.

Να είσαι σίγουρος ότι τον μέσο νεοέλληνα τον ενδιαφέρει πολύ περισσότερο ποιος θα πάρει το πρωτάθλημα στο ποδόσφαιρο παρά η παραπαιδεία, ο Εφραίμ και η συνολική μπουρδελοποίηση της έννοιας κράτος. Οπότε μην έχεις αυταπάτες...Εξάλλου σιγά το δρομολόγιο...Από την καφετέρια στη διαδήλωση και από τη διαδήλωση στην καφετέρια...big deal...

Απίστευτο! Η άποψη αυτή έχει ήδη αρχίσει να επιβεβαίωνεται στο thread!!!

ούτε εγώ καταλαβαίνω τι εννοείς...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι υπαρχει ενα προβλημα ομως μ αυτη την ψηφο... δεν ξερεις ποιον να πρωτοψηφισεις :lol:

επειδη ειναι ολοι αξιοι το λεω... :P

Είναι ένα θέμα...

Απλά δεν έχω κάτι άλλο να προτείνω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup ΑΚΡΙΒΩΣ!!! :D

Γιατι αυτη η μαζα δεν επικεντρωθηκε σε διαλυση κρατικης περιουσιας, αφου με το κρατος τα εχει βαλει; Διαλυει το "ψωμι" αυτων, στων οποιων το ονομα εξεγειρεται; Η εξεγερσεις συνηθως γινονται εναντια στον αντιπαλο, κατα κορον!! Και οχι εναντια στον ...συμμαχο, κατα κορον!!!! Μη τρελαθουμε και τελειως!!!

Αν θα υπαρξει καποιος που θα εχει ορεξη να απαντησει εδω, θα ηθελα να επικεντρωθει η απαντηση του ,στο γιατι τα ζωα αυτα δεν επικεντρωθηκαν σε καταστροφη του δημοσιου...

Θεωρώ την καταστροφή δημόσιας περιουσίας προσωπικό θέμα. Το ΚΡΑΤΟΣ είμαστε εγώ κι εσύ. Το ΣΥΣΤΗΜΑ ενισχύεται όταν καταστρέφεται η δικιά μου και δικιά σου περιουσία.

Δυστυχώς, δεν ξέρω να σου πω τον τρόπο να το πολεμήσεις... εκτός ίσως από τη ψήφο σου...

Η οικονομικη ζημια του κρατους ειναι η μονη δεδομενη!! Ας εμενε λοιπον μονο σε αυτη το "κινημα των επαναστατων"! Την εμμεση οικονομικη ζημια, απο την καταστροφη δημοσιας περιουσιας! Δεν χρειαζεται και να γαμας τις γιορτες του αλλου, ετσι ωστε να τον καταντησεις χριστουγεννιατικα να σκεφτεται τι συμφορα τον βρηκε, να τρεχει να γλιτωνει το εμπορευμα απο το πλιατσικο, και να βασανιζεται πως θα ξαναστησει το καμμενο μαγαζι του!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι μόνο οικονομική ζημιά, αλλά και πολιτιστική και ηθική.

Κατακριτέα είναι και η ζημιά στους μικροεπιχειρηματίες, (τις τράπεζες, πολυεθνικές κλπ είναι αλήθεια ότι δεν τις λυπάμαι, αλλά δε θα πήγαινα να τις καταστρέψω κιόλας).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απίστευτο! Η άποψη αυτή έχει ήδη αρχίσει να επιβεβαίωνεται στο thread!!!

ούτε εγώ καταλαβαίνω τι εννοείς...

Αυτό που είπες εσύ εννοώ. Δηλ. την απίστευτη άποψη που άκουσα,πολλές φορές αυτές τις μέρες, ότι το κράτος μπορούμε να το καταστρέφουμε για να διαμαρτυρηθούμε για τις δυσλειτουργίες του. Λες και το κράτος είναι κάτι απρόσωπο και εντελώς άσχετο με την κοινωνία, λες και δεν θα πληρώσει τα σπασμένα ο πολίτης. Το πιο απίστευτο όμως είναι ότι ξεχνούμε τους 500000 που δουλεύουν στο κράτος και τα 5000000 που παρόλο που βρίσκουν το κράτος αναποτελεσματικό και άξιο καταστροφής, στα πιο τρελά τους όνειρα βλέπουν τους εαυτούς τους ως μόνιμους δημοσίους υπαλλήλους.

-Αλλα και γενικά ο Sleepwalker έχει 100 % δίκαιο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup ΑΚΡΙΒΩΣ!!! :D

Γιατι αυτη η μαζα δεν επικεντρωθηκε σε διαλυση κρατικης περιουσιας, αφου με το κρατος τα εχει βαλει; Διαλυει το "ψωμι" αυτων, στων οποιων το ονομα εξεγειρεται; Η εξεγερσεις συνηθως γινονται εναντια στον αντιπαλο, κατα κορον!! Και οχι εναντια στον ...συμμαχο, κατα κορον!!!! Μη τρελαθουμε και τελειως!!!

Αν θα υπαρξει καποιος που θα εχει ορεξη να απαντησει εδω, θα ηθελα να επικεντρωθει η απαντηση του ,στο γιατι τα ζωα αυτα δεν επικεντρωθηκαν σε καταστροφη του δημοσιου...

Θεωρώ την καταστροφή δημόσιας περιουσίας προσωπικό θέμα. Το ΚΡΑΤΟΣ είμαστε εγώ κι εσύ. Το ΣΥΣΤΗΜΑ ενισχύεται όταν καταστρέφεται η δικιά μου και δικιά σου περιουσία.

Δυστυχώς, δεν ξέρω να σου πω τον τρόπο να το πολεμήσεις... εκτός ίσως από τη ψήφο σου...

Η οικονομικη ζημια του κρατους ειναι η μονη δεδομενη!! Ας εμενε λοιπον μονο σε αυτη το "κινημα των επαναστατων"! Την εμμεση οικονομικη ζημια, απο την καταστροφη δημοσιας περιουσιας! Δεν χρειαζεται και να γαμας τις γιορτες του αλλου, ετσι ωστε να τον καταντησεις χριστουγεννιατικα να σκεφτεται τι συμφορα τον βρηκε, να τρεχει να γλιτωνει το εμπορευμα απο το πλιατσικο, και να βασανιζεται πως θα ξαναστησει το καμμενο μαγαζι του!

δεν μπορω να καταλαβω πώς δίνεις ετσι αυθαιρετα αφεση στην καταστροφη της δημοσιας περιουσιας τη στιγμη που αναγνωριζεις πως εμμεσα αφορα και παλι τους πολιτες.

απο την αλλη αυτο το επιχειρημα με τα χριστουγεννα πολυ ακυρο...

τι συμφορα τον βρηκε χριστουγεννιατικα οκ χαχα...

απο τη μια αποψη τη στενομυαλη (σορρυ δε βρισκω πιο κοσμιο χαρακτηρισμο ατ δε μομεντ) δικιο εχεις

απο την αλλη.. τουλαχιστον δεν ειναι το δικο του παιδι αυτο που σκοτωθηκε- την προεκταση του συλλογισμου καντη μπαι γιουρσελφ

-> ή μηπως ειναι? γιατι η διαφθορα θα σε αγγιξει και σενα τον αθωο πολιτη που τωρα καταστρεφεται η περιουσια σου απο τους βαρβαρους

καποτε θα καταστραφει και επισημα απο τον δακτυλο του κρατους

δε θα εισαι παντα ο τυχερακιας που θα τη γλιτωνει

καποτε θα ειναι και το δικο σου "παιδι"

και τί κανεις γι αυτο,στεναχωριεσαι που μαυρισανε φετος τα χριστουγεννα σου..

ειναι που δε βλεπεις τα μελλοντικα χριστουγεννα...

για λαθος λογο στεναχωριουνται..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι μόνο οικονομική ζημιά, αλλά και πολιτιστική και ηθική.

Κατακριτέα είναι και η ζημιά στους μικροεπιχειρηματίες, (τις τράπεζες, πολυεθνικές κλπ είναι αλήθεια ότι δεν τις λυπάμαι, αλλά δε θα πήγαινα να τις καταστρέψω κιόλας).

Συμφωνω στο οικονομικη και ηθικη. Οχι στο πολιτιστικη! Παντου στον κοσμο (ok, εξαιρω Ελβετια, Γροιλανδια, Λαπωνια, Βορειο Πολο και Ανταρκτικη!) θα βρεις ανθρωπους να σπανε και να ρημαζουν, ασχετα αν εχουν δικιο ή αδικο! Ο πολιτισμος λοιπον δεν φαινεται απο εκει, αλλου εχει πληγει. Οσον αφορα εμας, τα σπασιματα και τα ρημαδια ειναι αποτελεσμα των πληγων του πολιτισμου μας! Ειναι τα συμπτωματα, οχι οι αιτιες!!!

Οι Ελληνες ειναι μια απο τις ευφυεστερες φυλες του πλανητη! Και γι'αυτο ισως και μια απο τις πιο βαριεστημενες και υπερφιαλες! Αυτο μας εφαγε! Το παραγαμησαμε με την εξυπναδα, και πλεον ο Ελληνας ειναι περισσοτερο εξυπνακιας , παρα εξυπνος!!! Ο,τι δηλωσεις εισαι!! Δηλωνεις λαμογιο και καταφερτζης; Τα καταφερνεις!! Δηλωνεις μικρομεσαιος και αδυναμος; Απαξιωνεις τον εαυτο σου και περνεις τον πουλο!! Η πληγη του πολιτισμου ειναι οτι οι εξυπνοι εχουν αφησει τους εξυπνακηδες να αλωνιζουν!!

ΦΤΑΙΩ ΚΙ ΕΓΩ, ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΣΕΙΣ!!!

Με τα παραπανω εννοω οτι αν ο πολιτισμος ειχε αναρριχηθει στο επιπεδο που του ανηκει, και μαλιστα σε μια χωρα που λεγεται ΕΛΛΑΔΑ, και οχι π.χ. ΤΟΥΡΚΙΑ (σιγα την κληρονομια, μη χεσω!!), δεν θα εβλεπε κανεις μας ατελειωτες μαζες ανθρωπων καθε ηλικιας να βγαζουν το αχτι τους και την αγανακτηση τους απεναντι σε ο,τι βρεθει μπροστα τους, εμψυχο ή αψυχο, μπατσος ή καταστημα!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε συ παμπολλα ευρω

μα τι σχεση εχει η πολιτιστικη κληρονομια μας...

(η δε 2η παραγραφος....τα σπαει?ειναι ακυρη τελειως?δεν υπαρχει?τη μιλαω καλα την αργκο?:Ρ)

αφου δε μας πουλησες ακομα καμια εγκυκλοπαιδεια ή κανενα 12τομο λεξικο καλα ειμαστε...

αποσυρομαι απο την κουβεντα

τσουρουφλιστηκε ενας νευρωνας μου.. emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup ΑΚΡΙΒΩΣ!!! :D

Γιατι αυτη η μαζα δεν επικεντρωθηκε σε διαλυση κρατικης περιουσιας, αφου με το κρατος τα εχει βαλει; Διαλυει το "ψωμι" αυτων, στων οποιων το ονομα εξεγειρεται; Η εξεγερσεις συνηθως γινονται εναντια στον αντιπαλο, κατα κορον!! Και οχι εναντια στον ...συμμαχο, κατα κορον!!!! Μη τρελαθουμε και τελειως!!!

Αν θα υπαρξει καποιος που θα εχει ορεξη να απαντησει εδω, θα ηθελα να επικεντρωθει η απαντηση του ,στο γιατι τα ζωα αυτα δεν επικεντρωθηκαν σε καταστροφη του δημοσιου...

Θεωρώ την καταστροφή δημόσιας περιουσίας προσωπικό θέμα. Το ΚΡΑΤΟΣ είμαστε εγώ κι εσύ. Το ΣΥΣΤΗΜΑ ενισχύεται όταν καταστρέφεται η δικιά μου και δικιά σου περιουσία.

Δυστυχώς, δεν ξέρω να σου πω τον τρόπο να το πολεμήσεις... εκτός ίσως από τη ψήφο σου...

Η οικονομικη ζημια του κρατους ειναι η μονη δεδομενη!! Ας εμενε λοιπον μονο σε αυτη το "κινημα των επαναστατων"! Την εμμεση οικονομικη ζημια, απο την καταστροφη δημοσιας περιουσιας! Δεν χρειαζεται και να γαμας τις γιορτες του αλλου, ετσι ωστε να τον καταντησεις χριστουγεννιατικα να σκεφτεται τι συμφορα τον βρηκε, να τρεχει να γλιτωνει το εμπορευμα απο το πλιατσικο, και να βασανιζεται πως θα ξαναστησει το καμμενο μαγαζι του!

δεν μπορω να καταλαβω πώς δίνεις ετσι αυθαιρετα αφεση στην καταστροφη της δημοσιας περιουσιας τη στιγμη που αναγνωριζεις πως εμμεσα αφορα και παλι τους πολιτες.

απο την αλλη αυτο το επιχειρημα με τα χριστουγεννα πολυ ακυρο...

τι συμφορα τον βρηκε χριστουγεννιατικα οκ χαχα...

απο τη μια αποψη τη στενομυαλη (σορρυ δε βρισκω πιο κοσμιο χαρακτηρισμο ατ δε μομεντ) δικιο εχεις

απο την αλλη.. τουλαχιστον δεν ειναι το δικο του παιδι αυτο που σκοτωθηκε- την προεκταση του συλλογισμου καντη μπαι γιουρσελφ

-> ή μηπως ειναι? γιατι η διαφθορα θα σε αγγιξει και σενα τον αθωο πολιτη που τωρα καταστρεφεται η περιουσια σου απο τους βαρβαρους

καποτε θα καταστραφει και επισημα απο τον δακτυλο του κρατους

δε θα εισαι παντα ο τυχερακιας που θα τη γλιτωνει

καποτε θα ειναι και το δικο σου "παιδι"

και τί κανεις γι αυτο,στεναχωριεσαι που μαυρισανε φετος τα χριστουγεννα σου..

ειναι που δε βλεπεις τα μελλοντικα χριστουγεννα...

για λαθος λογο στεναχωριουνται..

Δινω αφεση γιατι δεν μπορεις να αποφυγεις οποιαδηποτε μορφη σπασιματος και εκτονωσης! Ας την πληρωσει λοιπον μονο "αυτος που φταει"!

(Συγχωρεμενος για το "στενομυαλη", γιατι νυσταζω και δεν εχω και ...ανερματιστη πνευματικη διαυγεια αυτην την στιγμη, αλλα δεν θελω και να παω για υπνο!! :D )

Στα αλλα που γραφεις, ειναι προφανες οτι συμφωνουμε! Οπως λεω και στο προηγουμενο ποστ, ολοι φταιμε για τον βαλτο μας!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ως πολιτιστική ζημιά, αντιλαμβάνομαι την καταστροφή αρχιτεκτονικών μνημείων, εργων τέχνης, εγγράφων ή οποιουδήποτε υλικού που έχει μία αξία για τον πολιτισμό μας και χάνεται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε συ παμπολλα ευρω

μα τι σχεση εχει η πολιτιστικη κληρονομια μας...

(η δε 2η παραγραφος....τα σπαει?ειναι ακυρη τελειως?δεν υπαρχει?τη μιλαω καλα την αργκο?:Ρ)

αφου δε μας πουλησες ακομα καμια εγκυκλοπαιδεια ή κανενα 12τομο λεξικο καλα ειμαστε...

αποσυρομαι απο την κουβεντα

τσουρουφλιστηκε ενας νευρωνας μου.. emofftopic

Ρε traviata με κι ας κλαιω ,( :D ) εγω νυσταζω εσυ κοιμασαι; Δεν μιλησα για την πολιτιστικη κληρονομια, για τον πολιτισμο μιλησα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ως πολιτιστική ζημιά, αντιλαμβάνομαι την καταστροφή αρχιτεκτονικών μνημείων, εργων τέχνης, εγγράφων ή οποιουδήποτε υλικού που έχει μία αξία για τον πολιτισμό μας και χάνεται.

Η αληθεια ειναι οτι δεν ακουσα για καμμια τετιοα καταστροφη! Ακουσα για επαπειλουμενη πυρκαγια της βιβλιοθηκης και εκτοτε τιποτα, για επαπειλουμενη καταστροφη του Πανεπιστημιου αλλα δεν πετυχα καπου καποια αλλη αναφορα για το αν εσπασαν το εσωτερικο του! Αυτα! Οντως εγιναν και εγω τα εχασα; Καταστραφηκε καποιο αλλο ιστορικο μνημειο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καηκαν κτίρια αρχιτεκτονικής αξίας.

Πιστεύω κάνουμε ενδιαφέρουσα συζήτηση, κρίμα που κι αυτός που πόσταρε αρχικά δεν έμεινε, ώστε να υποστηρήξει τη θέση του.

Είμαι κατά της βίας, δεν πιστεύω ότι μπορεί να φέρει κάτι καλό.

Ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα, έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο μέσο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οχι τιποτα καλο δεν μπορει να φερει, αλλα δεν ξερω τιποτα περισσοτερο δραστικο! Κατι να ταρακουνησει τα αναισθητα βοδια που εχουν κατσει πρωτη μουρη στα υπουργεια και νομοζουν οτι εχουν πιασει τον παπα απ'τα ...φρυδια!!!

Ναι ειναι μια χαρα η κουβεντα μας! Δεν χρειαζεται να μιλαμε πια και με βαρυγδουπους ορους και να κανουμε σημαντικες δηλωσεις, για να εγκρινει "καποιος" την συζητηση μας! Κουβεντα κανουμε!

...Την οποια εγω θα συνεχισω αυριο! Αν απαντησεις θα σου κανω quote αυριο.

Καληνυχτα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.