Jump to content

Εν ψυχρώ δολοφονία 16χρονου από σφαίρα μπάτσου στο κέντρο της Αθήνας


mad  cow

Recommended Posts

δωσε δωσε βγαλτο απο μεσα σου...

εφτα σε παιρνει αριστερα,μην το ζοριζεις...

εγω λεω να του κρατησουν και μια θεση στο "μπορω" μπας και εκτονωθει το παλικαρι μας...

Καλα ονειρα γλυκα και σε σενα...

Εδω ο κοσμος καιγεται και το μουνι χτενιζεται

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 785
  • Created
  • Last Reply

ναι να μου τοθυμιζεις ομως διοτι το ξεχναω...

καλα εισαι για πολλα γελια...νασια καλα φιλαρακι

μεκανες και γελασα παλι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιά Επανάσταση των 15χρονων και ποια Αστυνομία???

Εδω και τρεις μερες το μόνο που εχω δει σ'αυτο το topic, Ένθεν & ένθεν,ειναι απεριόριστη σκατιλα!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δωσε δωσε βγαλτο απο μεσα σου...

εφτα σε παιρνει αριστερα,μην το ζοριζεις...

εγω λεω να του κρατησουν και μια θεση στο "μπορω" μπας και εκτονωθει το παλικαρι μας...

Καλα ονειρα γλυκα και σε σενα...

Εδω ο κοσμος καιγεται και το μουνι χτενιζεται

emarup

Hit1.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιά Επανάσταση των 15χρονων και ποια Αστυνομία???

Εδω και τρεις μερες το μόνο που εχω δει σ'αυτο το topic,Ένθεν & ένθεν,ειναι απεριόριστη σκατιλα!!

Θα στα πω απλά. Εδώ και 3 μέρες έχει χαθεί ο έλεγχος στις μεγαλύτερες πόλεις τις χώρας. Ακόμα και τώρα σημειώνονται βανδαλισμοί και οι ΜΑΤάδες, ΖΗΤΑδες κτλ λειτουργούν για πολλές ώρες σε συνθήκες Βαγδάτης αμολυμένοι στο πλήθος. Όπως καταλαβαίνεις λοιπόν το πρόβλημα είναι τόσο μεγάλο, που πλέον μπορεί κάποιος από αυτούς τους χιλιάδες που βρίσκονται στους δρόμους να θολώσει, να χάσει τον έλεγχο και να αδειάσει τον γεμιστήρα του σε κάποιον άλλο*.

*Και αυτός ο άλλος μπορεί να είναι 15χρονος καθώς εμείς ως κοινωνία έχουμε αποδεχτεί την στρατολόγησή τους από την Χ ιδεολογία σε τέτοιες καταστάσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα απαντησω σε ολα τα παραπανω συνολικα γιατι μολις σημερα πηρα πρεφα τι εγινε και δεν πιστευω στα ματια μου. Προφανως και δεν μαθουμε ποτε επακριβως τι συνεβη. Ακομα και απο εκεινους που ητανε μπροστα ο καθενας θα πει την ιστορια λιγο διαφορετικη, οχι απαραιτητα γιατι εχει σκοπο να το κανει... αλλα ετσι ειναι ο ανθρωπος. Το περιφημο "αστειο" με τον Gödel και τον καθηγητη μαθηματικων που ηρθανε σ εριξει ειναι γνωστο με 50 διαφορετικους τροπους--οσοι ηταν και οι παρευρισκομενοι. Ομως, το μονο σιγουρο ειναι οτι οι πιο πολλοι εχετε μπερδεψει την πουτσα με την βουρτσα. emcensored

Καταρχας ο αναρχικος κοσμος δεν ειναι ενα μπουλουκι αχρηστων, βαρεμενων, μαστουρωμενων και τεμπεληδων νεαρων. Η "αναρχια" ειναι μια ιδεολογικο και ενα πολιτικο συστημα το οποιο ασπαζονται πολλοι. Μεσα σ' αυτους ομως μπλεκουνε και μια ασχετη καστα οντως επικινδυνων και κοινωνικα απροσαρμοστων ατομων που με το ενδυμα οτι και καλα ειναι "αναρχικοι" σπανε και κανουνε τα χιλια μυρια. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ. Αυτοι ειναι 10-20 ατομα--μη σας πως σχεδον παντα τα ιδια--που απλως παρασιτουν και επειδη εμφανισιακα μοιαζουνε με τους Αναρχικους τα ΜΜΕ τους ονομαζει ετσι. Γτ αραγε?? Οταν ειχε γινει το περιστατικο με το βιασμο Βουλγαρας μαθητριας σε κεινο το χωριο και αντι να καταδικαστουν οι ΒΙΑΣΤΕΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ το χωριο εδιωξε την μαθητρια γτ λεει αυτη τους προκαλεσε με την εμφανιση της να ΤΗΝ ΒΙΑΣΟΥΝ. Τοτε ειχανε παει καποιοι απο τον αναρχικο χωρο να κανουνε απλα μια πορεια στο εν λογω χωιο... οι μισοι φυγανε με σοβαρα τραυματα--ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΜΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΔΕΙΞΑΝΕ ΑΥΤΑ. ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΕΙΠΑΝΕ ΠΩΣ ΟΙ ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ ΠΗΓΑΝΕ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΦΑΣΑΡΙΕΣ-ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ.

Επισης, ετσι για να μαθετε και κατι σοκαριστικο, ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΠΕΡΣΙΝΕΣ ΤΑΡΑΧΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΑΝΜΙΑ ΓΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ "ΜΕΤΑΜΦΙΕΣΜΕΝΟΥΣ" ΣΕ ΑΝΑΡΧΙΚΟΥΣ-ΔΗΘΕΝ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ Η ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΑΡΣΗ ΤΟΥ ΑΣΥΛΟΥ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΤΗΤΑΣ. Αυτα τα ξερω απο πρωτο χερι. Και οχι δεν συμφωνω με την αναρχικη ιδεολογια σε πολλα σημεια, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι την καταδικαζω ή πως δεν πρεπει να υπαρχει.

Οσον αφορα το συγκεκριμενο περιστατικο--ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ/ΕΣ??? Ο,τι σκατα κι αν εγινε ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ. ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ 16 ΧΡΟΝΩΝ. Ο,τι κι αν εγινε ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΙ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ. Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ. Η μοναδικη περιπτωση που δικαιολογειται "βια" ειναι οταν κινδυνευει η σωματικη σου ακαιραιοτητα. Μα ακομα και τοτε, οι εκπαιδευμενοι αστυνομικοι-φρουροι ειναι υποχρεωμενοι να πυροβολουν στα ποδια ή σε σημεια μη ζωτικα. Καταλαβαινετε τι σημαινει ο θανατος? ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΧΑΘΗΚΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. ΕΦΥΓΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ. Και ητανε μοναχα 16. Στον ακυρο που ειπε οτι αν σκοτωνοτανε ο αστυνομικος δεν θα γινοντουσαν τοσες εκτενεις αναφορες εχω να πω να παρακολουθει πιο πολυ τηλεοραση και εφημεριδες. Το ακριβως αντιθετο συμβαινει! Βαζουνε οι μαλακες οι δημοσιογραφοι ενα "κουκουλοφοροι"-"αναρχικοι"-"τραμπουκοι" στιγματιζοντας ετσι μια πολυ μεγαλη μεριδα [δεν ειναι μικρη] ανθρωπων και κατατασσοντας τους σε περιθωριακα στοιχεια. Δεν ειναι ετσι.

Το παιδι--ο Κυπριος--που ΞΥΛΟΚΟΠΗΘΗΚΕ και οι μαλακιες περι ζαρντινιερας ξεχαστηκαν???

Και ενω ειμαι εντελως μα εντελως κατα της καταστροφης ξενης ιδιοκτησιας και καθε φορα μαλωνα και εβριζα γι αυτο το θεμα... ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΤΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ ΚΑΤΑΝΟΩ. Γιατι αυτος ο κοσμος δεν ξυπναει?? Γιατι δεν αγανακτει??? :anavwfwties:

Οπως συμβαινει και με τον αναρχικο χωρο που στιγματιζεται αρνητικα απο μια μεριδα αγρικων που ουδεμια σχεση εχουνε με την "αναρχικη ιδεολογια"... κατι τετοιο συμβαινει και με την αστυνομια. Ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον. Γιατι λοιπον δεν εχει ποτε ουσιαστικα καταδικαστει καποιος αστυνομικος?????? Γιατι δεν διωχνουνε τα αποβρασματα αυτα απο εκει μεσα?? Φιλη που ειχε δεχτει ενδοοικογενειακη βια και πηγε να την καταγγειλει ειχε αντιμετωπισει το ειρωνικο βλεμμα του αστυνομικου και τη φραση: "Αυτα συμβαινουν μεσα στις οικογενειας--Κι εγω ειχα δειρει την αδερφη μου οταν την ειδα με γκομενο εξω στο δρομο"!

Το παιδι με τα "πρασινα σταρακια" ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΠΙΑΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΔΙΚΑΣΤΗΚΕ [γνωστος γνωστων εδω στη Θεσσαλονικη] το ξεχασαμε???? Και αυτο??

Το οτι στην Αμερικη οι αστυνομικοι σε ξυλοκοπουν αγρια για μια παραβαση οριου ταχυτητας [το ειχε δειξει η τηλεοραση] τι σημαινει??? Πως αυτη ειναι η σωστη τακτικη????

Δολοφονηθηκε εν ψυχρω ενας ανθρωπος. Του στερηθηκε η ζωη. Δεν θα εχει ποτε ξανα αυτη τη δευτερη ευκαιρια. Ο δολοφονος του πρεπει να μπει φυλακη. Και ακομα και τοτε ποτε δεν θα εχει αποδοθει 100% δικαιοσυνη, αλλα τουλαχιστον θα ειναι κατι. ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ μιλατε για καταργηση του ασυλου [τελικα η προπαγανδα πιανει!!] και "καλυτερα--ενας αχρηστος αναρχικος λιγοτερος". Δεν εχω λογια.... emcensored

@kOst-ξενε-mad cow-Stellitsa-dcool ευτυχως που διαβασα και εσας και ευτυχως που υπαρχουν ακομα ανθωρποι που σκεφτονται λιγο πιο βαθια. ευτυχως που υπαρχουν ακομα ανθρωποι που δνε τρωνε το κουτοχορτο των ΜΜΕ και που νιωθουνε και εχουνε συναισθηματα....

Με μεγάλη απογοήτευση ομολογώ ότι όση ώρα διάβαζα τα περισσότερα απο τα προηγούμενα ποστ μου είχε σηκωθεί η τρίχα κάγκελο... Περίμενα κι εγώ με αγωνία (χωρίς υπερβολή) ένα ποστ σαν του/της Nerdanel... τουλάχιστον κάποιοι διατηρούν ακόμα μια επαφή με την πραγματικότητα...

Ο Nerdanel περιγράφει την κατάσταση πολύ εύστοχα.... και κυρίως με μεγάλη ψυχραιμία.. πράγμα καθόλου εύκολο αν αναλογιστεί κανείς το πλήθος των ανεγκέφαλων (για να το θέσω κόσμια :P) ποστ που έχουν προηγηθεί...

Συνειδητοποιώ ότι η χούντα μας περιμένει στην γωνία... emno

Και δεν θα φταίνε μόνο οι ανίκανοι πολιτικοί, τα αδηφάγα ΜΜΕ... αλλά η ίδια μας η σαπίλα...

Τι να πει κανείς.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι να να αφήσει κανείς και...... τι να πιάσει!!

Από το 1980 έχουμε 100 νεκρούς από πυροβολισμούς αστυνομικών!!

Έχουμε κάπου στους 20 αστυνομικούς νεκρούς σε επιχειρήσεις..με τελευταίο "θύμα" τον αστυνομικό στα ΖΩΝΙΑΝΑ!!

Ο πατέρας του είπε πως τους έχουν αφησει σε ένα νοσοκομειο-γηροκομείο σε καποια πόλη του Ισραήλ δίνοντας του κάποια οικονομική βοήθεια και αφήνοντας τους στο έλεος της Παναγίας!!Τι να πει κανείς και σε αυτή τη περίπτωση....

Αστυνομικοί να αθωώνονται, καθώς επίσης και οι γνωστοί-άγνωστοι που τόσα χρόνια θα πρέπει να έχουν μεγαλύτερη δημοτικότητα και από τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας...επίσης ατιμώριτοι!!

Πάντα τα ίδια και τα ίδια.Πολιτικά και μικροπολιτικα παιχνίδια, συνδικαλιστικές αλητίες!!

Παρατάξεις να διασταυρώνουν τις βλακείες τους.....τις λένε ρε παιδία...πάντα οι ίδιες επαναλήψεις και ....πάντα μέσα στη βουλή τους βάζουμε!!

Λένε ότι οι αστυνομικοι ρίξανε καπνογόνα και χημικα μέσα στη πορεία!!Πολύ κακό αυτό!!Θα συμφωνήσω χίλιες φορες στο ότι καποιο αστυνομικοι το κάνουν επίτηδες!!Αλλά από την άλλη όταν ορίζεται μια πορεία, φροντιζεις σαν παράταξη να διαφυλάξεις τα μέλη που παιρνουν μέρος στη πορεία!!Δε μπορει να πηγαινοέρχονται ταραξιες μεσα-έξω σε μια πορεια και να τους αφηνεις να κάνουν ότι θέλουν!!Στη τελική βρε αδερφε και εγω να ήμουν, αν έβλεπα να με πετανε πετρες....καπως θα επρεπε να αντιδρασω και ας ήμουν αδικως σε περιπτωση που σε επαιρνε και εσενα η μπαλα!! Τωρα το να ρίχνουν σε μια ειρηνικη πορεια και μονο είναι απαράδεχτο!!

Η "αχρηστία" των ΜΑΤ απέναντι στους κουκουλοφόρους και η τέλεια αποτελεσματικότητα τους στις σημερινες εκδηλώσεις με τους μαθητές-φοιτητες, μόνο γκαβός δεν θα καταλαβαινε ότι είναι αποτελεσμα πολιτικών εντολών!!

Σε εσας μιλάω ρε αχρηστοι διαδηλωτες και σε εσας φωνάζω ΜΑΤ!!

Όταν γίνεται μια διαδήλωση-πορεία ο καθενας έχει το δικαίωμα να διαμαρτυρηθεί και να ολοκληρώσει την πορεία του!!

Αν τα ΜΑΤ έχουν την εντολή για δικούς τους λόγους να μην αφήσουν να περάσει κανένας, τι να κανουμε ετσι είναι στα σωματα ασφαλειας, καποιος διατασει και καποιοι πρέπει να υπακουσουν, εσεις εκει στα ΜΑΤ μπορει να κάνετε το εξής πολιτισμένο. Εάν είστε τόσο σίγουροι ότι κάποιοι απο τους διαδηλωτες έχουν την προθεση να τα κάνουν γυαλια καρφια, γιατι ετσι τους καπνισε, ΑΦΉΣΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 5-10 ΑΤΟΜΑ αναγνωρισμενα απο τους διαδηλωτες, τα οποια θα μπορεσουν να φτασουν σε οποιαδηποτε δημοσιο κτήριο εχουν σκοπο να επιδώσουν τη διαμαρτυρία τους!!

Το ξερουμε οτι αν τους αφησετε να περασουν ολους, θα αρχισουμε ολοι μας τα κρααααα κραααα για το τι θα γίνει σε μνημεια!!

Τωρα για τους αστυνομικους, μη τους θαβουμε όλους....γιατι υπηρχαν περιπτώσεις που π.χ αστυνομικοι βρεθηκαν μεσα στο αυτοκινητο, μεσα στις φλογες..με 30 ατομα ταραξιες γύρω τους....για να δω εγω, αντιδρασεις τωρα που κινδυνευει η ζωη σου....(χωρις όμως νεκρους).

Δηλαδη θελω να τονισω οτι ολοι φταινε....

Και θα ηθελα να τονισω στο γιατρο, εάν εγω έρθω και μου τι βιδωσει ρε πουστη μου και δω το πανακριβο αυτοκινητό σου, θα το σπασω και αν αρχισεις τα μυξοκλαματα θα σου πω "Υποκριτή, εσυ βγαζεις παραπάνω από μενα...κοίτα ρε ενα μεροκαματιαρη" θα θεωρησω το "ατυχες συμβαν" παραπλευρη απωλεια και ας με θεωρησεις αναρχικό....ντροπή σου!!

Παρακαλώ συνεχείστε......και πεστε μου αν έχω αδικο!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τασο επειδη δεν μπορω να βλεπω τι-βι και να διαβαζω φυλλαδες καθοτι εκνευριζομαι ευκολα οπως προειπα.. αναμενω απο σενα ενημερωση!
nerdanel η ιατροδικαστική περιορίζεται μόνο στο να μελετά τα αποτελέσματα που προκύπτουν όταν ένα βλήμα πλήξει τον ανθρώπινο στόχο.

Η βλητική είναι εκείνη που ερευνά την κίνηση της βολίδας. Αυτή θα καθορίσει από τι απόσταση έγινε ο πυροβολισμός και αν πρόκειται από αποστρακισθείσα βολίδα.

Το τι υποστηρίζει ο ειδικός φρουρός και αν αυτό είναι αληθές θα φανεί σίγουρα από την βαλλιστική έρευνα. Η διαφορά-παραμόρφωση του βλήματος μεταξύ κρούσης σε οστό ή σε άλλη ξένη επιφάνεια είναι σημαντική και δίνει απάντηση στα ερωτήματα.

Το βλήμα είχε παραμόρφωση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αστυνομική βία, οι επαίσχυντοι πολιτικοί,οι αδίστακτοι καπιταλιστές-τράπεζες και εργοδότες- πυροδότησαν το χάος στους δρόμους.Δεν θα συνεχίσω γιατί όλοι γνωρίζουμε τις αιτίες και έχουν ειπωθεί τουλάχιστον 500 φορές σ'αυτό το τοπικ.

Από την άλλη, οι "δήθεν" ανάρχικοί αλλά πραγματικοί μπαχαλαίοι που σπάνε, καίνε και κλέβουν ακριβά ρολόγια και ότι άλλο δεν μπορούν να με πείσουν ότι μάχονται για μια καλύτερη κοινωνία. Οι πραγματικοί αναρχικοί δεν έχουν αυτήν την συμπεριφορά.

Όσοι από εμάς κατεβαίνουμε σε πορείες ξέρουμε από προσωπική εμπειρία πως πολλοί από τους μπαχαλαίους είναι έφηβοι των οποίων την εκρηκτικότητα η ηγεσία του μπλακ μπλοκ εκμεταλλευέται.

Τώρα βέβαια όλα αυτά λίγη σημασία έχουν γιατί τα πράγματα έχουν προ πολλού ξεφύγει από το συνηθισμένο μέγεθος αντιπαράθεσης. Πολύ φοβάμαι ότι η ένταση θα κλιμακωθεί περαιτέρω και εύχομαι να μη καταλήξουν σε χαώδεις καταστάσεις τύπου LA Riots( βλέπε εδώ )

Δυστυχώς, η βία φέρνει περισσότερη βία και όπως έχει ιστορικά απόδειχθεί, ο όχλος και η ψυχολογία του δυνητικά, είναι κάτι εξαιρετικά επικίνδυνο και συχνά θανατηφόρο.

Ας προσπαθήσουμε λοιπόν να διατηρήσουμε την ψυχραιμία μας κατά το δυνατόν για να κάνουμε μια πιο υγιή αποτίμηση όσων συμβαίνουν.

Προσωπικά, προτείνω σε όλους όσους αισθάνονται αηδιασμένοι από την κατάσταση, αύριο να κατέβουν στην συγκέντρωση για να διαμαρτυρηθούν ειρηνικά. Γιατί συγνώμη παιδιά, αλλά οι πραγματικές κοινωνικές αλλαγές δεν πραγματοποιουνται μέσα από το σπίτι, ούτε μας χαρίζονται. Και αν θέλετε να θυμηθούμε τις κινητοποιήσεις των ειδικευόμενων και των νοσοκομειακών γιατρών ως απόδειξη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακόμα ασχολείστε με το εάν ήταν ή όχι κ πώς έκατσε κ τι η σφαίρα..?? :blink:

Ένας αστυνομικός έβγαλε όπλο και πυροβόλησε χελοοοοοουυυυυ emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας προσπαθήσουμε λοιπόν να διατηρήσουμε την ψυχραιμία μας κατά το δυνατόν για να κάνουμε μια πιο υγιή αποτίμηση όσων συμβαίνουν.

emclaps

αλλά αυτό δεν γίνεται στην ιατρική. Χτες μια αφινιασμένη εακίτισα μόλις είδε ένα δαπίτη που ήρθε να διαβάσει οφθαλμολογίαάρχισε να ουρλίαζει υστερικά δεν ξανά μπαίνεις στην σχολή μέχρι να πέσει η κυβέρνηση σου οπαδέ του παυλόπουλου δολοφόνε δολοφόνε δολοφόνε θα φύγεις από την πίσω πόρτα δεν θα ξανά έρθεις εδώ και αυτός ο μαλάκας, κατατρομαγμένος πριν προλάβουμε να τον υπερασπιστούμε, το άσυλο όλων μας δηλαδή, αμέσως το έβαλέ στα πόδια. Εννοείται βέβαια πως η συγκίνηση και το πένθος τους ήταν .........καταφανέστατα. Πλάκα τσιγαριλίκι και χαβαλές

το δεν ξανά μπαίνεις στην σχολή το έλεγαν με ύφος δεν ξανά κάνετε μάθημα δεν τελειώνετε την σχολή μέχρι να πέσει η κυβέρνηση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακόμα ασχολείστε με το εάν ήταν ή όχι κ πώς έκατσε κ τι η σφαίρα..??

Ένας αστυνομικός έβγαλε όπλο και πυροβόλησε χελοοοοοουυυυυ

Ρώτησε κάτι η nerdanel και απλά απάντησα.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλληλοβρισιδια επι προσωπικου θα σβηνονται. Παρακαλω να βριζεστε μεσω πμ.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αστυνομική βία, οι επαίσχυντοι πολιτικοί,οι αδίστακτοι καπιταλιστές-τράπεζες και εργοδότες- πυροδότησαν το χάος στους δρόμους.Δεν θα συνεχίσω γιατί όλοι γνωρίζουμε τις αιτίες και έχουν ειπωθεί τουλάχιστον 500 φορές σ'αυτό το τοπικ.

Από την άλλη, οι "δήθεν" ανάρχικοί αλλά πραγματικοί μπαχαλαίοι που σπάνε, καίνε και κλέβουν ακριβά ρολόγια και ότι άλλο δεν μπορούν να με πείσουν ότι μάχονται για μια καλύτερη κοινωνία. Οι πραγματικοί αναρχικοί δεν έχουν αυτήν την συμπεριφορά.

Όσοι από εμάς κατεβαίνουμε σε πορείες ξέρουμε από προσωπική εμπειρία πως πολλοί από τους μπαχαλαίους είναι έφηβοι των οποίων την εκρηκτικότητα η ηγεσία του μπλακ μπλοκ εκμεταλλευέται.

Τώρα βέβαια όλα αυτά λίγη σημασία έχουν γιατί τα πράγματα έχουν προ πολλού ξεφύγει από το συνηθισμένο μέγεθος αντιπαράθεσης. Πολύ φοβάμαι ότι η ένταση θα κλιμακωθεί περαιτέρω και εύχομαι να μη καταλήξουν σε χαώδεις καταστάσεις τύπου LA Riots( βλέπε εδώ )

Δυστυχώς, η βία φέρνει περισσότερη βία και όπως έχει ιστορικά απόδειχθεί, ο όχλος και η ψυχολογία του δυνητικά, είναι κάτι εξαιρετικά επικίνδυνο και συχνά θανατηφόρο.

Ας προσπαθήσουμε λοιπόν να διατηρήσουμε την ψυχραιμία μας κατά το δυνατόν για να κάνουμε μια πιο υγιή αποτίμηση όσων συμβαίνουν.

Προσωπικά, προτείνω σε όλους όσους αισθάνονται αηδιασμένοι από την κατάσταση, αύριο να κατέβουν στην συγκέντρωση για να διαμαρτυρηθούν ειρηνικά. Γιατί συγνώμη παιδιά, αλλά οι πραγματικές κοινωνικές αλλαγές δεν πραγματοποιουνται μέσα από το σπίτι, ούτε μας χαρίζονται. Και αν θέλετε να θυμηθούμε τις κινητοποιήσεις των ειδικευόμενων και των νοσοκομειακών γιατρών ως απόδειξη.

http://www.greekmeds.gr/forum/style_emotic...fault/claps.gif http://www.greekmeds.gr/forum/style_emotic...fault/claps.gif κι από μένα... άντε, μπας και λογικευθούμε κάποια στιγμή και γλιτώσουμε τα χειρότερα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αποστρακισθείσα

Επιτελους! Εχω βαρεθει ν'ακουω οτι η σφαιρα εξοστρακιζεται ως αλλος Αριστειδης! Μπραβο ρε Τασο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας προσπαθήσουμε λοιπόν να διατηρήσουμε την ψυχραιμία μας κατά το δυνατόν για να κάνουμε μια πιο υγιή αποτίμηση όσων συμβαίνουν.

emclaps

αλλά αυτό δεν γίνεται στην ιατρική. Χτες μια αφινιασμένη εακίτισα μόλις είδε ένα δαπίτη που ήρθε να διαβάσει οφθαλμολογίαάρχισε να ουρλίαζει υστερικά δεν ξανά μπαίνεις στην σχολή μέχρι να πέσει η κυβέρνηση σου οπαδέ του παυλόπουλου δολοφόνε δολοφόνε δολοφόνε θα φύγεις από την πίσω πόρτα δεν θα ξανά έρθεις εδώ και αυτός ο μαλάκας, κατατρομαγμένος πριν προλάβουμε να τον υπερασπιστούμε, το άσυλο όλων μας δηλαδή, αμέσως το έβαλέ στα πόδια. Εννοείται βέβαια πως η συγκίνηση και το πένθος τους ήταν .........καταφανέστατα. Πλάκα τσιγαριλίκι και χαβαλές

το δεν ξανά μπαίνεις στην σχολή το έλεγαν με ύφος δεν ξανά κάνετε μάθημα δεν τελειώνετε την σχολή μέχρι να πέσει η κυβέρνηση

Οι μεμονωμενες συμπεριφορες,θέλω να πιστεύω, δεν χαρακτηρίζουν το σύνολο των φοιτητών ούτε το σύνολο των πολιτών. Και μάλλον το γεγονος που αναφέρεις επιβεβαιώνει την αναγκη για όσα έιπα παραπάνω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

dcool

Πόσο κοντόφθαλμος! Μόνο αυτό σας έμεινε απ' όλο το κειμενάκι;

Οι λέξεις «πολύ περισσότερο», επιλεγμένες από τη σκέψη και καθόλου από τύχη εκφράζουν σύγκριση και θεωρούν δεδομένο το θετικό ήδη συναίσθημα. Δεν θα απολογηθώ όμως αν εσείς νομίζετε τον εαυτό σας ευαίσθητο και εμένα όχι, κι αυτό επειδή εγώ λυπήθηκα και σε προηγούμενες δολοφονίες πολύ χειρότερες αλλά δεν τις βάπτισα αλλιώς. Ούτε ευαισθητοποιήθηκα τώρα που θέλω να εκτονωθώ.

Ναι θα είχα μια πιο πικρή γεύση στο στόμα αν δεν γινόταν αυτό το φιάσκο. Επίσης δεν δέχομαι κανένα συναίσθημα ως πραγματικό χωρίς τις διαβαθμίσεις του και κανέναν άνθρωπο δεν ονομάζω ευαίσθητο αν δεν μπορεί να τις διακρίνει.

Προφανώς κομίζετε ανοησίες επί ανοησιών. Μόνο που σ΄αυτό δηλώνω πραγματικά αδιάφορη και έτσι θέλω να είμαι και για εσάς.

φοβαμαι οτι δεν καταλαβες/

συνολικα μου φανηκαν ανοησιες τα οσα εγραψες,αυτος ειναι και ο λογος για τον οποιο παρεθεσα ολοκληρη την απαντηση σου/

εννοειται φυσικα οτι η εισαγωγικη προταση,την οποια τονισα, ηταν και το αποκορυφωμα των οσων ανοητων ακολουθουσαν/

συνεχισε ωστοσο, ΝΙΚΙΤΑ(να φανταστω απο την ηρωιδα του Luc Besson,που απο εξαθλιωμενο junkie μεταμορφωνεται σε femme fatale? :lol: ),

και μην πτοεισαι απο τη δικη μου συντομη παρεμβαση/

βλεπω οτι οι απαντησεις σου βρισκουν ανταποκριση σε ορισμενα γραφικα στρατογκαυλα φασιστακια/

αλλωστε,η ανθρωπινη διανοια δυναται να βρισκει τροπους να ανακαλυπτει τη γοητεια ακομη και στην ανοησια :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θέλώ να τονίσω κατί..όχι οτι σας ενδιαφέρει, αλλά έτσι για να γνωρίζετε!!

Επειδή έχω δει στις περισσότερες περιπτώσεις δολοφονιών απο αστυνομικους, στο εφετείο να αθωώνονται με τον ένα ή άλλο τρόπο, λέγοντας διαφορες δικαιολογίες οπως "αποστρακισθείσα σφαιρα", μέχρι ψυχολογίκα και καθέ είδους προβλήματα, δηλαδη δινωντας τους καθε φορα ελαφρυντικα θα περάσω σε άλλο στρατόπεδο!!

ΘΕΛΩ ΕΝΑΣ ΨΥΧΡΑΙΜΟΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΙΟΥς ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΘΕΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΠΟΡΩ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΣΤΗΡΙΧΘΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!

Αστυνομία..βουτηγμενοι ως το λαιμο!!

Πυροσβεστικη...μία απο τα ιδια!!

Δικαιοσυνη....αμαρτια μου πλανευτρα!!

Κρατος....και μη χειροτερα!!

Εκκλησια.....αστο καηκε!!

Συνεχίζω

Λοιποι δημοσιοι οργανισμοι.....ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΤΡΑΙΝΑ...νοσοκομεια....

Καθε φορα που αθωωνεται αστυνομικος σε μια περιπτωση ωμης δολοφονιας(δηλαδη εξωφθαλμο είναι), τιμωρούμαστε αυτόματα απο την Ε.Ε και τι καλα παιδια που ειμαστε...εδω και 30 χρονια πληρώρουνε για κατι ....περίεργες αποφασεις δικαστηριων καποια εκατομμυρια εκαστως.

Οπότε..εγω δεν ξαναβαζω το χερι στη τσεπι!!

Εαν και αυτη τη φορα αθωωθει ο "δολοφονος", εγω θα ειμαι 100% με τους αναρχικους και πεστε οτι θέλετε!!!

Ή θα φυγω απο τη χωρα!!

Οποιος θελει μπορει να ακολουθησει!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΣΦΑΙΡΑ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑΝ ΣΤΗΝ ΝΕΚΡΟΨΙΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΦΑΙΡΑ ΑΠΟ ΕΚΠΙΣΟΚΡΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΗ Ο ΜΠΑΤΣΟΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θέλώ να τονίσω κατί..όχι οτι σας ενδιαφέρει, αλλά έτσι για να γνωρίζετε!!

Επειδή έχω δει στις περισσότερες περιπτώσεις δολοφονιών απο αστυνομικους, στο εφετείο να αθωώνονται με τον ένα ή άλλο, λέγοντας διαφορες δικαιολογίες οπως "αποστρακισθείσα σφαιρα", μέχρι ψυχολογίκα και καθέ είδους προβλήματα, δηλαδη δινωντας τους καθε φορα ελαφρυντικα θα περάσω σε άλλο στρατόπεδο!!

ΘΕΛΩ ΕΝΑΣ ΨΥΧΡΑΙΜΟΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΙΟΥς ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΘΕΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΠΟΡΩ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΣΤΗΡΙΧΘΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!

Αστυνομία..βουτηγμενοι ως το λαιμο!!

Πυροσβεστικη...μία απο τα ιδια!!

Δικαιοσυνη....αμαρτια μου πλανευτρα!!

Κρατος....και μη χειροτερα!!

Εκκλησια.....αστο καηκε!!

Συνεχίζω

Λοιποι δημοσιοι οργανισμοι.....ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΤΡΑΙΝΑ...νοσοκομεια....

Καθε φορα που αθωωνεται αστυνομικος σε μια περιπτωση ωμης δολοφονιας(δηλαδη εξωφθαλμο είναι), τιμωρούμαστε αυτόματα απο την Ε.Ε και τι καλα παιδια που ειμαστε...εδω και 30 χρονια πληρώρουνε για κατι ....περίεργες αποφασεις δικαστηριων καποια εκατομμυρια εκαστως.

Οπότε..εγω δεν ξαναβαζω το χερι στη τσεπι!!

Εαν και αυτη τη φορα αθωωθει ο "δολοφονος", εγω θα ειμαι 100% με τους αναρχικους και πεστε οτι θέλετε!!!

Ή θα φυγω απο τη χωρα!!

Οποιος θελει μπορει να ακολουθησει!!

αυτο ειναι αληθεια....σε λιγο καιρο ειναι εξω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΣΦΑΙΡΑ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑΝ ΣΤΗΝ ΝΕΚΡΟΨΙΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΦΑΙΡΑ ΑΠΟ ΕΚΠΙΣΟΚΡΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΗ Ο ΜΠΑΤΣΟΣ

δυσκολο γιατι υπηρχε τεχνικος συμβουλος απο την οικογενεια...ουτε μπορει να παραποιηθει τωρα ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΟΙΗΘΗΚΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΑ ΟΡΙΣΤΕΙ ΤΟΡΑ ΕΓΨ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ Η ΣΦΑΙΡΑ ΘΑ ΑΠΟΙΧΤΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΕΚΠΙΣΟΚΡΟΤΙΣΗ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.