Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Νοέμβριος 2008


a_l_k_i_n_o_o_s

Recommended Posts

μάλιστα,ευχαριστώ πολύ!

(δεν εκπλήσσομαι για την ημερομηνία..μη πω το φοβόμουν κιόλας!αλλά αυτό είναι άλλο πονεμένο θέμα!)

καλές γιορτές λοιπόν!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 122
  • Created
  • Last Reply

καλησπερα

τα οποια "αστεια" εκ μερους μου δεν απευθυνονται σε μελη του forum.στοχευουν προς υπαλληλους γραφειων που ολημερις κι οληνυχτις καθονται σενα τηλεφωνο και συζητανε για την νεα συνταγη μοσχαρακι ραγου με ανθοτυρο.δεν χρειαζεται λοιπον να απολογειται καποιος απο εδω μεσα.επειδη βλεπω οτι παει να δημιουργηθει παρεξηγηση και δεν θαθελα κατι τετοιο.κατανοω πως ειναι φορτικο να επαναλαμβανονται διαρκως οι ιδιες ερωτησεις.ομως ας σκεφτουμε απο την αλλη πως νιωθουμε η θα νιωθαμε οταν μας λενε οτι απο τα τελη αυγουστου που βγηκε η προηγουμενη προκηρυξη η επομενη θαναι με το νεο ετος!το χιουμορ-επιτυχημενο η μη-λειτουργει ως μηχανισμος αμυνας ενιοτε...

αν στεναχωρησα καποπιους ζηταω συγνωμη.δεν ηταν ομως κανενας απο εδω ξαναλεω στο στοχαστρο μου

φιλικα

γιαννης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3-1 υπερ των δικηγορων χθες στο ματς!δεν μπορω να πω,αγωνστηκαν μια χαρα και οι γιατροι!

ασε πια για το γλυκο κυδωνι που ακολουθησε σο καφε της περιοχης!κι ειχα και καιρο να φαω...

χαθηκε και λιγο αμυγδαλο ομως ρε παιδια??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τωρα που ψηφιστηκανε τα νομοσχεδια και τα λοιπα θα βγει και η ριμαδα η προκυρηξη να ηρεμισουμε μπας και τελειωνουμε καμια ωρα????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τωρα που ψηφιστηκανε τα νομοσχεδια και τα λοιπα θα βγει και η ριμαδα η προκυρηξη να ηρεμισουμε μπας και τελειωνουμε καμια ωρα????

Τι να ηρεμήσουμε? Κ τώρα να βγει τις απόκριες με τον Καρνάβαλο θα ανακοινώσουν τα αποτελέσματα. Θα μας πέσουν πάλι τα μαλλιά από το άγχος κ να μην σου πω τι θα πάρουμε για άλλη μια φορά. Κ πάμε ένα στοιχηματάκι ότι η νέα προκήρυξη θα είναι κ πάλι 9μηνη? Κ κάτι τελευταίο: αφού θα μπορούμε να κάνουμε άμισθοι εξάμηνο ειδικότητας κ κατά προέκταση μάλλον κ ολόκληρη την ειδικότητα, ρε μήπως να βάζαμε κ τα αγροτικά αμισθί και δη τα άγονα(για να δηλώνουμε πιο γρήγορα το ειδικό άμισθο κομμάτι) γιατί ως γνωστον μας τρέχουν απ'τα μπατζάκια τα φράγκα κ κατι τέτοιες μικρολεπτομέρειες όπως μισθός,ασφάλιση,συντάξιμα δεν μας αφορούν?

Δεν πάμε καθόλου καλά κύριοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αστα Αλκιννοε τα δικα μου τα μαλλια πεσανε με την προηγουμενη προκυρηξη..... αυτη την φορα μαλλον θα χασω την ψυχικη μου ηρεμια.... ας ερθει το αγροτικο και ας ερθει και με τον καρναβαλο απο τα κεντρικα του Βασιλια Καρναβαλου....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αστα Αλκιννοε τα δικα μου τα μαλλια πεσανε με την προηγουμενη προκυρηξη..... αυτη την φορα μαλλον θα χασω την ψυχικη μου ηρεμια.... ας ερθει το αγροτικο και ας ερθει και με τον καρναβαλο απο τα κεντρικα του Βασιλια Καρναβαλου....

Εκτος κ αν κάνει το θαύμα του ο Αγ.Βασίλης....γιατί με την υπάρχουσα κατάσταση για θαύμα θα πρόκειται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναρρωτιέμαι πόσο δύσκολο είναι σε αυτή τη χώρα να κάνεις τη δουλειά σου πια... Αν δυσκολεύονται τόσο πολύ με τη διαδικασία των αγροτικών στο Υπουργείο και δεν ξέρουν τι είναι καλύτερο ως προς τη καλή λειτουργία αυτών ώστε να τροποποιούν συνέχεια τη νομοθεσία, μπορούν να το αναθέσουν σε κανέναν ιδιώτη να τους βοηθήσει. Το κάνανε 15μηνο, μετά 9μηνο, μετά δε τους άρεσε η ιδέα και το ξαναγυρίσανε στο 12 μηνο...Και όλη αυτή η μετάβαση είναι πολύ μεγάλο εγχείρημα και θέλει χρόνο. Μάλλον έχουν αντικαταστήσει την πασιέντζα με την κολοκυθιά. Πώς να περάσει η ώρα άλλωστε...Αν έχουν απορίες ως προς το πώς να περάνε το χρόνο τους, μπορούν βέβαια να ρωτήσουν κάποιον από εμάς. Σίγουρα θα έχουμε πολλά ωραία πράγματα να τους προτείνουμε. Δυσκολεύονται πολύ στο Υπουργείο. Πρέπει παιδιά να τους δείξουμε κατανόηση στο μεγάλο έργο που έχουν αναλάβει σε αυτή τη χώρα: Να προκηρύσσουν τις κενές και κενούμενες θέσεις αγροτικών ιατρείων....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι ειναι αληθεια οτι τωρα που βαλανε νεα λογισμικα σε ολα τα υπουργεια η πασιεντζα στα vista ειναι πιο δυσκολη απο οτι στα xp !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τωρα που ψηφιστηκανε τα νομοσχεδια και τα λοιπα θα βγει και η ριμαδα η προκυρηξη να ηρεμισουμε μπας και τελειωνουμε καμια ωρα????
το νομοσχέδιο ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ ακόμα. Τα πρακτικά θα επικυρωθούν σε κάποια από τις επόμενες συνεδριάσεις. Καλά Χριστούγεννα!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι ειναι αληθεια οτι τωρα που βαλανε νεα λογισμικα σε ολα τα υπουργεια η πασιεντζα στα vista ειναι πιο δυσκολη απο οτι στα xp !

εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να είναι κρυφό ποιό αγροτικό έχει ζητηθεί και από ποιόν όσο γίνονται οι αιτήσεις...???έτσι πάμε όλοι και διαλέγουμε τα ίδια αγροτικά και στο τέλος μένουν θέσεις ακάλυπτες και εμείς απογοητευμένοι και άνεργοι για ακόμη μια φορά...μήπως όταν βγει η προκήρυξη να πούμε εδω για ποιό αγροτικό ενδιαφερόμαστε και πόσα μόρια εχουμε ώστε να διευκολύνουμε λίγο τα πράγματα μεταξύ μας???δεν ξέρω ρε παιδιά τί να πω...απλώς αναρωτιέμαι αν θα μπορούσαμε να οργανωθούμε μεταξύ μας εφ'όσον οι αρμόδιοι ανώτεροι κάνουν τα πράγματα πάντα πιο δύσκολα από οτι θα μπορούσε να είναι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ λίγοι από όσους θα κάνουν αίτηση για αγροτικό διαβάζουν το greekmeds.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι ειναι αληθεια οτι τωρα που βαλανε νεα λογισμικα σε ολα τα υπουργεια η πασιεντζα στα vista ειναι πιο δυσκολη απο οτι στα xp !

εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να είναι κρυφό ποιό αγροτικό έχει ζητηθεί και από ποιόν όσο γίνονται οι αιτήσεις...???έτσι πάμε όλοι και διαλέγουμε τα ίδια αγροτικά και στο τέλος μένουν θέσεις ακάλυπτες και εμείς απογοητευμένοι και άνεργοι για ακόμη μια φορά...μήπως όταν βγει η προκήρυξη να πούμε εδω για ποιό αγροτικό ενδιαφερόμαστε και πόσα μόρια εχουμε ώστε να διευκολύνουμε λίγο τα πράγματα μεταξύ μας???δεν ξέρω ρε παιδιά τί να πω...απλώς αναρωτιέμαι αν θα μπορούσαμε να οργανωθούμε μεταξύ μας εφ'όσον οι αρμόδιοι ανώτεροι κάνουν τα πράγματα πάντα πιο δύσκολα από οτι θα μπορούσε να είναι...

εσύ που σκέφτεσαι να δηλώσεις;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ σκέφτομαι να δηλώσω στο τάδε αγροτικό και έχω 67 μόρια. Οπότε μην δηλώσει κανένας, οκ?

Έτσι με τα τρία μόριά μου θα ανεβάσω τις πιθανότητές μου

Φαντάζομαι ότι καταλαβαίνεις πού το πάω φίλε anima

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ σκέφτομαι να δηλώσω στο τάδε αγροτικό και έχω 67 μόρια. Οπότε μην δηλώσει κανένας, οκ?
Λυπάμαι, αλλά εκεί θα δηλώσω εγώ που είμαι γενικός ιατρός.

Καλή επιτυχία στην επόμενη προκήρυξη :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ σκέφτομαι να δηλώσω στο τάδε αγροτικό και έχω 67 μόρια. Οπότε μην δηλώσει κανένας, οκ?

Έτσι με τα τρία μόριά μου θα ανεβάσω τις πιθανότητές μου

Φαντάζομαι ότι καταλαβαίνεις πού το πάω φίλε anima

καταλαβα που το πας alexmat...δυστυχώς...είπα μήπως μπορούσαμε να το σκεφτούμε και λίγο αλλιώς..αλλά δεν μας έχουν μάθει να σκεφτόμαστε παραγωγικά και δημιουργικά...μάλλον ονειροβατώ εγω ακόμα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην υποτιμάς τις ορδές των άνεργων ιατρών που θα έκαναν τα πάντα για μια θέση, έστω και για ένα χρόνο που είναι το αγροτικό.

Η πλάκα είναι ότι εγώ που τον Φλεβάρη το τελειώνω καταριέμαι που αργεί η προκήρυξη και ο αντικαταστάτης μου (το ΠΙ είναι πολύ πολύ καλό, το ΚΥ όμως...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι ειναι αληθεια οτι τωρα που βαλανε νεα λογισμικα σε ολα τα υπουργεια η πασιεντζα στα vista ειναι πιο δυσκολη απο οτι στα xp !

εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να είναι κρυφό ποιό αγροτικό έχει ζητηθεί και από ποιόν όσο γίνονται οι αιτήσεις...???έτσι πάμε όλοι και διαλέγουμε τα ίδια αγροτικά και στο τέλος μένουν θέσεις ακάλυπτες και εμείς απογοητευμένοι και άνεργοι για ακόμη μια φορά...μήπως όταν βγει η προκήρυξη να πούμε εδω για ποιό αγροτικό ενδιαφερόμαστε και πόσα μόρια εχουμε ώστε να διευκολύνουμε λίγο τα πράγματα μεταξύ μας???δεν ξέρω ρε παιδιά τί να πω...απλώς αναρωτιέμαι αν θα μπορούσαμε να οργανωθούμε μεταξύ μας εφ'όσον οι αρμόδιοι ανώτεροι κάνουν τα πράγματα πάντα πιο δύσκολα από οτι θα μπορούσε να είναι...

χμμμμμμ!ψαρακι εεεε?

αρκει να ανατρεξεις σε παλαιοτερες συζητησεις με ακριβως το ιδιο θεμα και την ιδια αγωνια.μαλιστα μια φορα ειχα ανοιξει και εγω η ιδια το θεμα εχοντας φυσικα γνωστοποιησει τις προθεσεις μου αλλα και παλι η σμμετοχη ηταν μικρη... δε θελω να σε απογοητευσω, ελπιζω αυτη τη φορα να εχει μεγαλη προσελευση και να βρειτε την ακρη.

απλα δυστυχως καποιοι ειναι εξαιρετικα εσωστρεφεις στα ορια της μυστικοπαθειας.

τεσπα.

αντε καλη επιτυχια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υποτιμώ τον ανθρώπινο νου..που έχει μάθει να φρακάρει στα αδιέξοδα ενώ η δύναμη του είναι ισχυρή να ακολουθήσει τα καλύτερα παράπλευρα σοκάκια για να βγεί εκεί που θέλει...αν αυτό που θέλουμε εμείς οι άνεργοι ιατροί είναι απλώς μια θέση και θα κάναμε τα πάντα γι'αυτήν τότε δεν θα είχαμε κανένα πρόβλημα να συνεργαστούμε για να έχουμε όλοι από κάτι...αυτό είπα όλο κ όλο ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.