Jump to content

UK vs greek training and other stories


Sovereign

Recommended Posts

Ρε παπί τι θες τώρα να το κάνουμε κυλικείο το φόρουμ?

Η συζήτηση τείνει να γίνει για μια ακόμη φορά ποίος την έχει μακρύτερη!

Κλασσικά επιχειρήματα: Δύσκολη ειδικότητα, επείγοντα, δεν την κάνουν πολλοί λόγω ευθυνοφοβίας κ κακής ποιότητας ζωής!

Bollocks που λένε κ στο χωριό μου.

Εδώ είναι UK. Έχει ποιο πολλά επείγοντα η παιδιατρική από την αγγειοχ? Που έρχεται κάθε 2 μέρα ο cons να βάλει το ανεύρυσμα μεσα στην μάυρη νύχτα? Μην λέμε κ ότι θέλουμε. Απλά έχει σκατά πρεστίζ και δεν έχει φράγκα στο private.-

Χρόνια τώρα οι γιατροί είναι άτομα ανταγωνιστικά. Από το δημοτικό ήθελαν να είναι οι καλλίτεροι στην τάξη. Πάντα ανταγωνιστικοί. Εχω καλλίτερη ειδικότητα, είμαι καλλίτερος απο τους δικατσάδες, έχω καλλίτερο αυτοκίνητο, είμαι πιο cool, γενικά το γυρίζουμε απο δώ απο κεί, οι καλλίτεροι του χωριού είμαστε πάντα.

Ξαναείπα ότι δε μου έλειψε αυτό?

και πιο πολλα επειγοντα εχει και πιο δυσκολες εφημεριες εχει ( ειναι παντα αυπνοι οι παιδιατροι , ενω στον αλλο θα κατσει ενα ξενυχτι μια φορα το μηνα ) και μεγαλυτερη ευθυνη και πρηξιμο σε καθημερινη βαση εχει .

Κατα τα αλλα θα συμφωνησουμε στο οτι δεν εχει ουτε πρεστιζ , ουτε λεφτα

ναι ρε Σηφη , να το κανουμε κυλικειο , κακο ειναι ? :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είπα 'γω?

Πάνω που ψήνω το ποπ κόρν!

Άντε τα κορίτσια στην πίστα!!

(να δείς που θα σκάσει ο ξενέρωτος κάτοικος NW και θα σβήσει τα καλλίτερα πάλι...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και ολα αυτα ξεκινησαν επειδη ρωτησα τι ειναι Trust grade SHO και κανα site για να το ψαξω...Cadaver μη τσαντιζεσαι τοσο...Κι εγω εχω απαντησει σε αλλες ερωτησεις που εχουν χιλιοειπωθει...Στη τελικη δεν εισαι υποχρεωμενος να ασχοληθεις...Για να χαλαρωσουμε λιγο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει ρε παιδιά, λογικό είναι τα νεύρα να ναι λίγο τσιτωμένα. Τέλος Αυγούστου είναι, οι περισσότεροι δεν έχουμε κάνει αξιοπρεπείς διακοπές...Πέρασα το καλοκαίρι χωρίς να πιω φραπέ, χωρίς να φάω καρπουζι και χωρίς ουζάκια στην παραλία. Τώρα που λέω για καρπούζι, είδα προχτές στο Tesco κάτι καρπουζάκια, 20cm διάμετρο, από αυτά που βοσκάνε τα γίδια στην Ελλάδα, 3 λίρες το ένα...

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Καλά τα λέει το παπάκι. Και μην θεοποιούμε το NHS, γιατί και πολλά κακά έχει, και η παροχή υγείας δεν είναι ιδεατή. Επί προσωπικού, αυτό για το οποίο άφησα την Ελλάδα για εδώ, το βρήκα και με το παραπάνω (εννοώ τα χειρουργεία).

Για το μόνο που δεν δέχομαι συζήτηση είναι για την ποιότητα ζωής. Ότι και να λένε για την Αθήνα, ακόμα και τις μέρες της χειρότερης κίνησης και του πυκνότερου νέφους, δεν συγκρίνεται με ΚΑΝΕΝΑ μέρος στο UK. Ακόμα θυμάμαι ένα καλοκαίρι με 47 βαθμούς που τηγάνισα αυγό κάτω στο δρόμο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρτο αλλιως και θα την βρουμε την ακρη .....οκ dear ? :)

...Are you for real?

In an internet forum, I must admit that your antics probably amuse the patrons.

I could make a bunch of comments about your recent entries (Gawd you make it so easy the way you set yourself up!) ... but I won’t because I consider your on-line persona too unstable and at any rate it would serve no purpose.Do not confuse contempt with defeat.

You may want to question what you are trying to achieve by putting on this act in an anonymous on-line forum...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τωρα αγχωθηκα ρε γαμωτο

τι το θελες αυτο το ποστ ρε παλιε ?

δηλαδη φαινεται να εχω νευρα τσιτωμενα ? και δικαιολογειται μονο αν δεν εχω κανει διακοπες ?και δηλαδη αν απο πρωτη ιουλιου μεχρι σημερα εχω κανει 5 βδομαδες διακοπες στην Ελλαδαρα ( να ναι καλα οι ανθρωποι οι Αγγλοι με τις φοβερες αδειουλες που εχει η rota μας ) , παει να πει οτι εχω νευρα για αλλο λογο και δε βρισκομαι σε καλο δρομο , ε ? ( μπορει να ναι κι ετσι )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τωρα αγχωθηκα ρε γαμωτο

τι το θελες αυτο το ποστ ρε παλιε ?

δηλαδη φαινεται να εχω νευρα τσιτωμενα ? και δικαιολογειται μονο αν δεν εχω κανει διακοπες ?και δηλαδη αν απο πρωτη ιουλιου μεχρι σημερα εχω κανει 5 βδομαδες διακοπες στην Ελλαδαρα ( να ναι καλα οι ανθρωποι οι Αγγλοι με τις φοβερες αδειουλες που εχει η rota μας ) , παει να πει οτι εχω νευρα για αλλο λογο και δε βρισκομαι σε καλο δρομο , ε ? ( μπορει να ναι κι ετσι )

Για μένα μιλούσα, διότι οι φοβεροί Άγγλοι με την οργάνωση τους από τη μια μου υπέγραψαν 2 βδομάδες άδεια, και από την άλλη ήμουν on-call τις ίδιες μέρες. Και όχι, δεν έχεις νεύρα τσιτωμένα. Συμφωνώ με τα περισσότερα από όσα γράφεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρτο αλλιως και θα την βρουμε την ακρη .....οκ dear ? :)

...Are you for real?

In an internet forum, I must admit that your antics probably amuse the patrons.

I could make a bunch of comments about your recent entries (Gawd you make it so easy the way you set yourself up!) ... but I won’t because I consider your on-line persona too unstable and at any rate it would serve no purpose.Do not confuse contempt with defeat.

You may want to question what you are trying to achieve by puting on this act in an anonymous on-line forum...

No , I am not for real

οντως , you must admit .χαιρομαι που εισαι δικαιη.Απλα , δεν ειναι μονο in an internet forum.Ειναι και παραοξω

ασταθεια ? τωρα το δες ρε ψυχιατρε ? εννοειται οτι ειμαι ασταθης .Ειναι το χαρακτηριστικο μου .Σε αυτο στηριζω και ολα τα επιτευγματα μου

μην το προχωρησεις στην ψυχαναλυση , θα βγεις σε λαθος δρομο παλι

παρτο αλλιως .να σε βοηθσω :

εγω δεν ηθελα ποτε να κανω ιατρικη .Παντα ηθελα να γινω ηθοποιος .Αν δεν ειχα μεγαλωσει σε συντηρητικη οικογενεια και δεν ανησυχουσα μηπως τελικα δε γινω μεγαλη σταρ και δεν εχω να πληρωσω το νοικι ,τελικα το ονειρο μου θα ειχε γινει πραγματικοτητα .Οταν καταλαβα βεβαια οτι στη ζωη , πρεπει οι επιλογες σου να ειναι ασφαλεις και ρεαλιστικες , τοτε αποφασισα να κανω ιατρικη , καθως ειναι το μονο επαγγελμα που δεν θα με εκανε να βαριεμαι .Κι εγω βαριεμαι ευκολα.Επισης βγαζω καποια χρηματακια χωρις να χρειαζεται να αγχωνομαι .Επισης , δε θα γινω ποτε διασημη , αλλα με τον τιτλο της ιατρου δικαιουμαι να ειμαι ψωνιο και αναγνωρισιμη ( κατι τετοιο θα συνεβαινε αν ημουν ηθοποιος )

Επιπεον , μπορω να παραμυθιαζω τον κοσμο ασυστολα ( εντος και εκτος νετ ) και να παιζω διαφορους ρολους , κατι που μου αρεσει πολυ .Ετσι , βγαζω προς τα εξω το ταλεντο μου και ξεδινω βρε αδερφε .

καλα βρε , ποιος σου ειπε εσενα οτι εδω μεσα ειμαστε ανωνυμοι ?αν ηταν ετσι δε θα ειχε ουτε τοση πλακα , ουτε τοσο σασπενς!

I may want to question ??? No , my love .You should question yourself about me ....trust me ,the journey will be interesting ...enjoy :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα με συγχωρέσουν όλοι οι αξιαγάπητοι φίλοι από πάνω, αλλά ο μίζερος κάτοικος του Νορθ Γουέστ θα αναγκαστεί να μεταφέρει τα περισσότερα posts των τελευταίων 4 σελίδων σε ξεχωριστό θέμα. Απλά μετά το ποτάκι στο ξενέρωτο (;) Λάνκαστερ!

Να θυμίσω ότι η στήλη των Τελειωμένων και ειδικά τα περί ειδικότητας στο εξωτερικό έχουν μια ιδιομορφία σε σχέση με άλλες στήλες του φόρουμ. Τα κρατάμε κάπως σφιχτά και δεν αφήνουμε διαφωνίες που δεν προσφέρουν τίποτα σε όποιον ψάχνει να βρει πληροφορίες για την ειδίκευση στο εξωτερικό.

Αλλιώς το παρόν θέμα θα ήταν 300 σελίδες και όχι 76 και η ενημερωτική του αξία θα ήταν μηδαμινή.

Ζητώ την κατανόηση σας :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Φταίω τώρα να του ρίξω κάνα picolax στο ποτό?

Ψψτ φίλεε, τώρα που είναι βράδυ κ το διαβάζεις, άσε ανοιχτή την πόρτα του μπάνιου! Σφαίρα θα φύγεις την νύχτα...

B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.